Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

Не, ја не могу бити никако комуниста јер сам Православац, јер не прихватам одустајање од српског идентитета зарад нове југословенске нације и још неколико ноформираних, као и сакаћење Србије и Српских територија, формирањем нових република и давање Хрватској оно што није њено.
Приде да додам, гади ми се идеја о одузимању земљишта најбољим Српским домаћинима. Према томе ја сам смипатизер Дражиних четника...
У реду.
Али, прави Православац не може онда да подржава бољшевике!..
То је зло безбожничко.
 
Ја се залажем за око 90 посто истих ствари за које сам се залагао док сам био прорадикалски оријентисан. Рекох, иако знам да Максим и Сергиан нису мислили на мене.
 
Никад не верујем онима који узимају себи за право да говоре у име других.
Па не говорим у име неких других већ у име национално и духовно освешћених националиста.:)
Све што овде на форуму имаш да кажеш, овако анонимно под ником, говори у своје име.
И то није тачно. Чим сам се регистровао, представио сам се са пуним именом и презименом и одакле сам и ко сам и шта сам. Иако се то не тражи.
Рекох: говорим у име нас, национално свесних.:)
Кад смо рашчистили питање множине и првог лица једнине, онда овако у 4 ока да те питам, шта ти то нећеш прихватити?
Не само ја већ сви ми нећемо дозволити да се истина трује, колико нам Бог помогао!...
Долази то време кад ће све да вуде кристално јасно и у корист нас правих националиста (родољуба).
Да није било Карађорђевића, вероватно никада небисмо ни били увучени у Први светски рат, па не би дошло ни до стварања Југославије, па ни све остало што је из тога произашло. Према томе, то је та иницијална каписла и грешка из које су произашле и све остале грешке.
Наравно. Слажем се, то је био почетак страдања.
Карађорђевићи су "инсталација" јудео- масонерије а једини последњи и прави монархисти били су Обреновићи.
Ниси ти никакав национално свестан Србин, јер да си то што тврдиш имао би ширину да сагледаш све димензије историјских догађаја и да ствари сагледаш вишедимензионално, већ си обичан острашћени антикомуниста, који само из тог разлога верује да је велики Србин.
Баш напротив.
Ствари гледам изузетно објективно а теби се то не да никако сагледати. Опрости.:)
 
Ја се залажем за око 90 посто истих ствари за које сам се залагао док сам био прорадикалски оријентисан. Рекох, иако знам да Максим и Сергиан нису мислили на мене.
:ok:..Важи. Ти си Шоми умерен али твој колега из странке, Аца, је нешто много острашћено везан за комуњаре и јудејце.
Ту нешто није у реду...:sad2:
 
У реду.
Али, прави Православац не може онда да подржава бољшевике!..
То је зло безбожничко.

Nema Boljševika. Čak ni Crvena Armija nije bila Boljševička i ne izmišljaj.
Vojnici su bili kršteni, Ruska Crkva je sakupljala pare za Crvenu armiju i poklonila im avione i tenkove.
Patriharh je blagosiljao tenkove brigade "Sveti Dimitrije Donski"
Za te tenkove žene, Ruskinje su pešačile desetine kilometara da bi na ulici prosile od gradjana "Da kupimo oružje za spas otačestva"
 
Nema Boljševika. Čak ni Crvena Armija nije bila Boljševička i ne izmišljaj.
Vojnici su bili kršteni, Ruska Crkva je sakupljala pare za Crvenu armiju i poklonila im avione i tenkove.
Patriharh je blagosiljao tenkove brigade "Sveti Dimitrije Donski"
Za te tenkove žene, Ruskinje su pešačile desetine kilometara da bi na ulici prosile od gradjana "Da kupimo oružje za spas otačestva"
То није била Руска Црква која је благосиљала Црвену армију већ "Руска Црква" (тј. лажна, сергијанска) која је отпала од учења Духа Светога.

И то је била велика сатанска превара са именима светаца на тенковима јер они мнемају никакве духовне везе са тим Светима.

Права Руска Црква је тада била у катакомбама (св. Јосиф Петроградски, св. Кирил Казански, итд.).

Црвена армија је била пуна бољшевичких комесара на командним местима, а то је довољно.
 
То није била Руска Црква која је благосиљала Црвену армију већ "Руска Црква" (тј. лажна, сергијанска) која је отпала од учења Духа Светога.

И то је била велика сатанска превара са именима светаца на тенковима јер они мнемају никакве духовне везе са тим Светима.

Права Руска Црква је тада била у катакомбама (св. Јосиф Петроградски, св. Кирил Казански, итд.).

Црвена армија је била пуна бољшевичких комесара на командним местима, а то је довољно.

Ona vojska koja je oslobodila Evropu, koja je zatrla nacizam i koja se borila za Beograd, koja je odlobodila Aušvic. nije nikakva boljševička vojska. To je vojska koj aje spasla svet.
 
Rusi traže da se vrati Bulevar Crvene armije
Autor: L. G. - M. M. - Ž. J. | Foto:AFP | 25.09.2009. - 08:13


Gradske vlasti u Beogradu za sada nemaju nameru da menjaju nazive ulica kako bi im vratili imena ruskih vojnika koji su učestvovali u oslobađanju Beograda u Drugom svetskom ratu, iako je to predlog za koji se zalaže ruski ambasador Aleksandar Konuzin.

Iako se spekuliše da je razlog ovakvoj inicijativi i poseta ruskog predsednika Dimitrija Medvedeva prestonici Srbije, zakazana za 20. oktobar, za realizaciju ovakvog zahteva neophodno je da neko pokrene inicijativu, a do njegovog usvajanja može da prođe i nekoliko meseci. Ovakav zahtev čuo se tokom skupa „Srpski narod pamti heroje“, koji je prekjuče održan u Ruskom domu, na inicijativu Foruma za zaštitu ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava, uz pomoć „Karić fondacije“. Ambasador Konuzin tada je rekao da su posle Drugog svetskog rata mnoge beogradske ulice nosile imena sovjetskih heroja i vojskovođa, da je u međuvremenu došlo do promena tih naziva, ali da ih ljudi nisu zaboravili i da ih još nazivaju po imenima tih heroja.
To je slučaj sa ulicama poput General Ždanove (sada Resavska) i Maršala Tolbuhina (sada Makenzijeve). Nazivi ovih ulica promenjeni su još 1997. godine.
- Većini beogradskih ulica vraćeni su stari nazivi. Ne mogu da tvrdim da li su imena svih ulica koje su imale veze sa Rusijom tada promenjene, a ne znam ni koji su bili razlozi. Inicijativu za promenu su mogli da pokrenu građani ili opštine, tako da oni mogu da traže i eventualno vraćanje starih naziva - kaže Petar Đorđević, predsednik gradske Komisije za dodelu naziva ulica i trgova.
Prema njegovim rečima, Komisija odlučuje o predlozima i inicijativama koje pristignu, ali ona nije predlagač. Procedura promene naziva ulica je takva da se inicijativa o promeni naziva prosledi Komisiji koja, ukoliko pozitivno odluči, predlog prosleđuje Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu. Ukoliko i ono da pozitivno mišljenje, o predlogu konačno odlučuju odbornici gradskog parlamenta. Čitava procedura o promeni naziva ulice traje nekoliko meseci.
Odlukom Skupštine grada Beograda jednom broju ulica u prestonici vraćeni su stari nazivi koji su važili pre dolaska komunista 1945. godine. Kako se priča, po okončanju Drugog svetskog rata oni su izvorna imena centralnih gradskih ulica promenili za samo 48 sati.
U Ministarstvu spoljnih poslova juče nisu mogli da daju bilo kakav komentar. Nada Kolundžija, šefica poslaničke grupe ZES, ocenjuje za „Blic“ da inicijativa ambasadora Konuzina ima smisla jer „sve što je pitanje Drugog svetskog rata i borbe protiv fašizma, nije dopustivo menjati“.
- Kada je u pitanju menjanje naziva ulica u Beogradu i drugim gradovima, mislim da je napravljeno mnogo grešaka. Jer, ako je nešto istorija, onda različite političke opcije nemaju prava da menjaju ili vrednuju prema ideološkom stavu. A činjenica je da su pripadnici Crvene armije učestvovali u oslobađanju Beograda - kaže Kolundžija.
Poslanik G17 plus Željko Ivanji, međutim, misli drugačije. Prema njegovom mišljenju, ambasadori drugih zemalja nemaju pravo da se mešaju u određivanje naziva ulica, već to isključivo treba da rade građani Beograda posredstvom Gradske skupštine.
- Lično smatram da nazivi ulica treba da budu oni pre Drugog svetskog rata, a koji se mogu povezati sa istorijom Beograda. Posle Drugog svetskog rata nazivi ulica su bili ideološki obojeni - tvrdi Ivanji.
Nebojša Stefanović, član predsedništva SNS, smatra da je ranija odluka da se promene nazivi ulica sa imenima ruskih vojnika bila loša. Na pitanje da li je zahtev ruskog ambasadora da se vrate ti nazivi uslovljavanje i mešanje ruske diplomatije u unutrašnje stvari Srbije, Stefanović odgovara negativno.
- Nisam to doživeo kao uslov. Nas ne može niko da uslovljava, a razumljiv je razlog što traže da se vrate nazivi jer ako i dalje postoji ulica koja nosi ime Gandija, zašto ne bi bilo i onih koje nose imena ljudi koji su dali veliki doprinos za oslobađanje našeg grada - ističe Stefanović.
On smatra da bi trebalo da se pronađe način da se do 20. oktobra vrate stari nazivi gde je to do tog roka moguće.
- A ako nije izvodljivo do tada, da se napravi dogovor s ruskom stranom kada će to biti moguće - zaključuje Stefanović. On dodaje da ubuduće treba izbegavati da se ulicama daju imena koja su vezana za neku ideologiju.

Konuzin: Predlog se razmatra
Smatram da je bila učinjena istorijska nepravda prema sovjetskim vojskovođama. Imena heroja Sovjetskog Saveza i narodnih heroja Jugoslavije, maršala F. I. Tolbuhina i S. S. Birjuzova, data su ulicama Beograda nakon oslobođenja Jugoslavije, a kasnije su izmenjena, kaže za „Blic“ Aleksandar Konuzin, ambasador Rusije u Beogradu u pisanoj izjavi.
On navodi da Srbi nisu zaboravili ko ih je oslobodio.
- U ambasadu stiže veliki broj molbi i pisama od organizacija, pojedinaca, uključujući i veterane Drugog svetskog rata, u kojima se zalažu za vraćanje imena ruskih heroja beogradskim ulicama. Imao sam razgovore o tome sa srpskim vlastima, uključujući i upravu grada Beograda. Uverili su me da se taj problem razmatra. Verujem da će ulice Beograda ponovo dobiti imena svojih oslobodilaca - zaključuje ambasador.

Promenjeni nazivi ranije i sada
- General Ždanova, Resavska
- Maršala Tolbuhina, Makenzijeva
- Bulevar Crvene armije, Južni Bulevar
- Lenjinov bulevar, Bulevar Mihaila Pupina
 
ma da bre, u pravu je pijani Konuzin ,ko je bre taj anonimus Mihajlo Pupin(neki satro naucnik ,mos misliti ) da oduzima ulicu velikom vodji socijalisticke revolucije i nashem nedostiznom ali vazda stremljecem uzoru Velikom Vladimiru Iljicu Uljanovu ?:evil:
 
ma da bre, u pravu je pijani Konuzin ,ko je bre taj anonimus Mihajlo Pupin(neki satro naucnik ,mos misliti ) da oduzima ulicu velikom vodji socijalisticke revolucije i nashem nedostiznom ali vazda stremljecem uzoru Velikom Vladimiru Iljicu Uljanovu ?:evil:

Eto, kako se podme'e.
Tra\i ambasador da se vrate imena sovjetskih VOJSKOVODJA, a Blic odmah tu stavlja Lenjina:p
 
Руски амбасадор Александар Конузин тражи да се београдским улицама врате имена војника СССР-а који су учествовали у ослобађању Београда у Другом светском рату.

Захвалан сам вам што сте се окупили са жељом да се обратите властима да се улицама у Београду врате имена совјетских хероја, рекао је Конузин на Округлом столу “Српски народ памти хероје“. Округли сто је одржан у Руском дому, на иницијативу Форума за заштиту економских, социјалних и културних права, уз помоћ Карић фондације.

Конузин је изјавио да су после Другог светског рата многе београдске улице носиле имена совјетских хероја и војсковођа.

Дошло је до промена тих назива, али их људи нису заборавили, па улице још називају по именима тих хероја, рекао је Конузин.

Он је изјавио да увек изражава захвалност Србима за сећање на совјетске војнике погинуле у Југославији, као и за бригу за гробља и споменике војницима Црвене армије.

Конузин је рекао да су у Другом светском рату обични Срби са одушевљењем дочекивали Црвену армију и помагали на разне начине.

“Бројни црвеноармејци су, када су кретали даље на Запад, тражили од сабораца да их сахране у Србији, ако погину. Многи су погинули и сахрањени су у Београду, поред других руских и српских пријатеља по оружју“, изјавио је Конузин.

Он је рекао да се пуно говори о Другом светском рату и да они који су издали своје народе на почетку тог сукоба покушавају да одговорност пребаце на Русију и да доведу у питање одлучујућу улогу СССР-а у победи над фашизмом.


http://in4s.net/x/index.php?option=...009-09-23-19-44-09&catid=71:mozaik&Itemid=278

nekako je prirodno da se crvenom bulevaru da ime Bulevar zrtava silovanja...
 
Како су овде запенушили поједини "национално освешћени" Срби и бркају појмове као што је одбрана од наци-фашизма, бољшевици, комунизам, а посебно се то односи на историјски период (Други светски рат и период непосредно након њега) и при том потпуно негирају да национално освешћени Срби могу бити левичари, атеисти, модерни, али не у тој мери да пристају на све будалаштине које доноси либерални капитализам.

Сличну глупост је правила (и прави СПЦ), када Србима проглашава искључиво православце и тиме из српских редова искључује велики део не православних Срба. Српски национални корпус је због ове будалаштине СПЦ, изубио 4-5 милиона душа. Тако да је СПЦ, као и поједини њени фанатични следбеници, директно одговорна за овај вид тихог геноцида*. И даље, не увиђајући грешку, у сличном маниру, наставља да етикетира људе Србе, који нису православни фанатици и тиме их само још више гура од религије.

*користим ову реч, јер тренутно не налазим неки бољи израз за тај чин.
 
Poslednja izmena:
Исто је тако природно и да садашњи Булевар З.Ђ. носи име: "Улица палитеља Скупштине", или бар "ДОСовских пролетера"...

pa da...
on poginuo za slobodu i boljitak

ostali da se tove i upropashcavaju

mozda je neki rus i poginuo za slobodu beograda
al ogromna vecina je na beograd i srbiju krenula s drugim ciljevima
 
Упоредите сами....

Frensisa Mekenzija, poznatog kao bivšeg vlasnika velikog dela vračarskog zemljišta.


Маршал Толбухин (само део његове биографије)
................................................................................................................................................
У лето 1942. године, када су Немци пренели тежиште својих операција према Донском базену и кавкаској нафти, Толбухин је постављен за шеф штаба на Кримском фронту и команданта 57. совјетске армије у Битци код Стаљинграда.

Од марта 1943. године Толбухин је командант Јужног фронта, затим командант Четвртог украјинског фронта, а средином 1944. године постављен је за команданта Трећег украјинског фронта. Јединице под његовом командом ослободиле су: Таганрог, Доњецк, Ростовску област, Никопољ, Кривиј Рог, Крим и Севастопољ, и до средине аугуста 1944. избиле на границу Румуније. Пошто су, у сарадњи с јединицама Другог украјинског фронта, у Јашко-кишињевској операцији разбиле немачко-румунске снаге, јединице Трећег украјинског фронта ослободиле су Бугарску и, у сарадњи с јединицама Народноослободилачке војске Југославије, учествовале у ослобођењу Београда и дела Србије. Крајем 1944. године, јединице 3. украјинског фронта, под командом Толбухина, учествовале су у ослобођењу Будимпеште, а почетком 1945. године у заузимању Беча. Дана 8. маја 1945. његове трупе су се сусреле са америчким трупама у Доњој Аустрији.
.............................................................................................................................................
Маршал Толбухин је почасни грађанин Софије (од 1946) и Београда (од 1947).
 

Back
Top