Konstantinovo raskršće

Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Drugarica mi je preporucila.. ;)
Evo sad me je tema podsetila da uzmem, ja skroz zaboravio...
 
Je l čitao ko? Kakvi su vaši utisci? Knjigu sam slistio za jedno veče, prilično je pitka. Žanrovski...šta znam. Ne mogu reći da je loše napisano, ali radnja je prilično prosta, tj. zaplet je jednostavan ( slabije je od stranih trilera i horora ). Nije toliko zastrašujuć horor.

Zanimaju me vaše teorije - ko/šta je ono čudovište koje ubija nemačke vojnike i koje se pri kraju romana transformisalo u čoveka? U kog čoveka? Šta je video nemački oficiri koji ga je jurio pa da je odbacio srebrni metak?

Lepo, čitko i, kako sam reče, pitko pisan roman, sve do samog kraja, kada je novinar Stoiljkovic, rešio da odmeni književnika Stoiljkovića, te preseče nedopričanu književnu priču, novinarski - reporterski zbrziivši kraj, kao da mu je nekom tehničkom međom istekla granica u stranicama gde mora biti kraj.
 
Da ne misliš možda na Onoga, koga je Konstantin ustoličio za posrednika u opštenju sa božanskim sveumom kosmosa, kada upućuješ na odustajanje nemačkog komadanta od ispaljivanja srebrnog metka, u trenu kada ugleda u koga se namerio pucati?

Да није ово можда било наградно питање, па пошто је дискусија по њему прекинута могу сматрати да сам тачним одговором завреднио какву награду? Или је пак, баш на мом одговору, пресахла инспирација за ову тему?
 

Back
Top