konjicki sport

  • Začetnik teme Aca biolog 5
  • Datum pokretanja
Zagor Bg:
Od šeste godine jašem, a od desete teram kasače. Veliki finansijski izdaci su me odvojili od ovog plemenitog sporta tako da sam sada samo redovni posetilac na Beogradskom hipodrumu, koji je uzgred rečeno mučilište konja i konjski Aušvic.Svi sportski konji su na svoj način atraktivni ali sa godinama i kilažom više preferiram preponaše i kasače. Što se povreda konja tiče one su neminovne čak i najbolje pripremljenim stazama a naročito na ovakvim kao što je beogradska, tj. sa loše izdreniranom peskovitom podlogom sa dosta rupa i oštrim krivinama i kratkim pravcima i kontrapravcima. Razlog je veoma prost. Galoper u krivini na desnoj prednjoj nozi u jednom taktu galopa ima svoju ukupnu težinu zajedno sa jahačem. Ne treba biti genije pa zamisliti koliku težinu u tom momentu izdržava stajna noga. Kasačka staza je makadam tj. beton koja brzo razori tetive i žabice konjskih nogu. Preponski konji su kod nas ''prekvalifikovani'' punokrvnjaci ili polukrvnjaci a u ekstremnim slučajevima hanteri (KK Policajac) ili hanoveranci (privatni KK). Parkur visine 1,30 cm od 12 prepona je naš plafon. Drugim rečima, koliko para toliko i muzike. 8)


uzas :-(
zar je moguce da nema nikog da ulozi pare :shock:
ko je vlasnik hipodroma sada??

ja sam 3 puta nedeljno na trkama na tampa bay downs..
a bio sam i na calderu u miamiu,arlington park u chicagu....itd
sedim sa jokejima i vlasnicima konja ,cesto....i znam koliki je novac u opticaju..
i zato ne mogu da verujem to za hipodrom???
 

Back
Top