Konačni pr(ij)edlozi za crnogorski jezik - Djed Mraz Srbima, a Đed Mraz Crnogorcima

Nikako da naučiš ovaj crnogorski, ja ti objasnih šta se dešava kod takvih riječi :mrgreen:

Nema taj osjećaj za gramatička pravila :hahaha:

Izgleda da nemam :sad2:...zato sam podesila Autocorrect :mrgreen:
Jel' piše gore da gde su d i j komšije piše se i čita đ? Piše.
Kad objavite aneks sa izuzecima od pravila, uskladiću Autocorrect...ili da ga zovem Autotranslator? :lol:
 
Izgleda da nemam :sad2:...zato sam podesila Autocorrect :mrgreen:
Jel' piše gore da gde su d i j komšije piše se i čita đ? Piše.
Kad objavite aneks sa izuzecima od pravila, uskladiću Autocorrect...ili da ga zovem Autotranslator? :lol:

Očigledno nemaš :mrgreen:
Piše, ali od svakog pravila postoji izuzetak. Nećeš reći pođebavanje, sigurno. Onda riječ gubi smisao, ne može se protumačiti šta znači.
Zovi ga autoispravljačcrnogorskogajezika :hahaha:
 
Očigledno nemaš :mrgreen:
Piše, ali od svakog pravila postoji izuzetak. Nećeš reći pođebavanje, sigurno. Onda riječ gubi smisao, ne može se protumačiti šta znači.
Zovi ga autoispravljačcrnogorskogajezika :hahaha:

Ajde muči tamo, sam si rekao na prethodnoj strani da se to još ne zna, pošto je složenica možda se neće jotovati. Pa kad ti ne znaš, kako ja da znam?
Do tada pođednako pođebavanje i tačka. :lol:
 
Ajde muči tamo, sam si rekao na prethodnoj strani da se to još ne zna, pošto je složenica možda se neće jotovati. Pa kad ti ne znaš, kako ja da znam?
Do tada pođednako pođebavanje i tačka. :lol:

Ako već 'oćeš da pričaš crnogorski, kaže se na prijethodnoj strani. Pa ne znam još, nijesam član savjeta za standardizaciju bla, bla, bla crnogorskog jezika :mrgreen:
 
Pozdravljam i podrzavam crnogorske lingviste.
Jezik nije zacauren i zacementiran, jezik se menja, razvija, nastaje... Eto na primer, latinski je prestao da postoji sa nestankom Latina i rimljana, ali zive mnogi romanski jezici. Smarate vise sa tim etno-nacionalizmom u lingvistici, crnogorski će biti srpski, ali malo šjutra.
Jeshi li ti neki LĐPovac?
 
Pozdravljam i podrzavam crnogorske lingviste.
Jezik nije zacauren i zacementiran, jezik se menja, razvija, nastaje... Eto na primer, latinski je prestao da postoji sa nestankom Latina i rimljana, ali zive mnogi romanski jezici. Smarate vise sa tim etno-nacionalizmom u lingvistici, crnogorski će biti srpski, ali malo šjutra.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Liberal sam i gradjanin Sveta i Evrope. :ok: Ne osecam se ni kao Srbin, ni kao Crnogorac.
Vidis bravo za tebe, sto se onda mijesas? Ja sam pre svega Srpkinja, pa Crnogorka, pa Evropljanka, a za svet ne marim.;) I nijesam LĐPovac. Nego oni vole da se ne deklarisu, za razliku od predsjednika im, koji ima slican redosled kao ja.
 

Back
Top