Kafana Kompjuterska svaštara

Hajde pokušaj nešto po meni glupo ali sam pročitao negdje....Izvadi napojni kabal iz napojne, a onda pritisni prekidač kao da hoćeš upaliti računar...vrati napojni kabal i pogledaj da li čita usb-ove....
 
E...
Sad sam muvala po folderu sa nekim sličicama i kad sam otišla na opciju da ih prikaže po datumu, prvo se pokazalo ovo

datum-1.jpg


................................................................................
gzbunj4-1.gif
 
Kupio sam gotov, sklopljen racunar pa me interesuje šta mislite o mojoj konfiguraciji ??
Ovo piše na specifikaciji koju sam dobio uz racun kada sam kupio racunar:
PC EWE AMD X4 840/3/500 440/1/
GA-M68MT-S2P
AMD Phenom™ II X4 840 3.2GHz
RAM 3GB DDR3 1333MHz Kingston
HDD 500GB SATA II
nVidia® GeForce® 440GT 1GB DDR3
DVD±RW Dual Layer
KME CX2F67 500W
O.S: Windows proffesional 32Bit

I to sve za 32.150.00 DIN

P.S: Prodavac mi je rekao da je owo jedna od najboljih konfiguracija za igranje. Da li je stvarno tako i da li ova konfiguracija treba da se nadogradi jer mi kad surfujem vebom i kad igram neke pucacine racunar jednostavno u toku igranja zabaguje (totalno se zaglavi jedna slika na racunaru i treba mu oko 4,5 minuta da se odbaguje...POMOCCC)

Mooolim vas sve pomozite mi molim vas jer ja sam totalni totalni laik za kompjutere i ovaj komp sam kupio na prvu loptu.
Šta mislite klokowanju (poboljšavanju rada vec postojecih komponenti..) za moj komp.

PLIZZZZ HELP HELP HELP
Uz prilog prilažem slike o mojoj konfiguraciji: (jeste da su slike malo mutne ali su u gif formatu.Nisam mogao da uploadujem u drugi format jer mi je upload očajan.) Nadam se da može da se pročita!!!
destkop003-1-1.png
destkop003-1-1.png
destkop003-1-1.png
destkop003-1-1.png
destkop003-1-1.png
 
Poslednja izmena:
Opet ja...
gkezz-1.gif

Znam da smaram ali opet imam pitanjce... Nije nikakav problem (tj. nadam se da nije) nego sam samo malo radoznala...
Malopre sam otvorila onaj speccy čisto da malo proverim stanje i slučajno mi nešto upade u oko kad sam ušla u odeljak HD...
Dole ima ono S.M.A.R.T - pojma nemam šta je :rumenko: ali se tu vidi gomila nekih error-a
Šta predstavlja taj/ta/to S.M.A.R.T?

prifsp-1.jpg




I još jedno pitanjce

Fan Speed 3154 RPM
Bus Speed 200.9 MHz
Rated Bus Speed 2009.1 MHz
Stock Core Speed 3100 MHz
Stock Bus Speed 200 MHz

Šta je Bus? Šta je Stock core? Šta je Stock bus?

Ja sam gledala malo po netu ali mora da ima neko jednostavnije objašnjenje od npr. ovog

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100222064641AAcu9cl

Hvala na "strpljenju" :zpozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da sam ja skontala sta je problem kod mene ali mora neko da mi pomogne da ne s*ebem stvar xD... Niame moj komp ima problem sto ne cita niti jedan USB ni jedan flesh, ne cita digitalni aparat, ne cita stampac, ne cita web kameru.... I tako sam ja sinoc celu noc pokusavala i pokusavala da to sredim i shvatim da je problem u folderu 'system32' da tu pola njih fali ili je osteceno....

E sad znaima me da li sam na dobrom putu i da li stvarno problem moze da lezi u tome... I kako to mogu popravati... Ja sam narezala na jedan cd taj folder i sad trazim ako ima negde sa interneta da se skine ceo taj isti 'system32'.

Ukoliko znate gde ima i da je moguce da je problem u tome ja bih zamolila da mi nekako ostavite link gde ima i ako ima taj 'system32' ili bilo sta sto mogu taj problem da resim

Fala
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da sam ja skontala sta je problem kod mene ali mora neko da mi pomogne da ne s*ebem stvar xD... Niame moj komp ima problem sto ne cita niti jedan USB ni jedan flesh, ne cita digitalni aparat, ne cita stampac, ne cita web kameru.... I tako sam ja sinoc celu noc pokusavala i pokusavala da to sredim i shvatim da je problem u folderu 'system32' da tu pola njih fali ili je osteceno....

E sad znaima me da li sam na dobrom putu i da li stvarno problem moze da lezi u tome... I kako to mogu popravati... Ja sam narezala na jedan cd taj folder i sad trazim ako ima negde sa interneta da se skine ceo taj isti 'system32'.

Ukoliko znate gde ima i da je moguce da je problem u tome ja bih zamolila da mi nekako ostavite link gde ima i ako ima taj 'system32' ili bilo sta sto mogu taj problem da resim

Fala

Nemaš ti šta čačkati sa tim sistemskim folderom...Desni klik na My Computer>>Propertis>>Device Menager>>>ima li žutih upitnika odnosno uskličnika....

USB_Adapter_PCI_Card_5_1_PC.jpg
 
Poslednja izmena:
a kako to ;p :) mada ja kontam da mi fali nesto 'i386' posto mi uvek to trazi... jer imam instalranu verziju nekok windows-a sa cd-a na kome nema ni word, ni paint ni nista ( ako to ima veze sa ovim xD )

Hoćeš li ti link za pravi Win XP koji je već bootabilan. Tvoje je samo da ga skineš, narežeš i instaliraš. Kako to učiniti imaš ovdje Uputstvo za instalaciju Windows XP operativnog sistema-za početnike

Naravno, nakon instalacije ostaje da se instaliraju odgovarajući drajveri.....
 
Na kompjuteru imam 3 gb DDR2 800MHz i integrisanu grafiku.Interesuje me da li pri kupovini grafičke kartice moram obratiti pažnju da li ona ima DDR2 ili DDR3?

Kao recimo:GAINWARD
GeForce 210 1GB GDDR3 G210-1024-DVI-HDMI-LP 30 eura.

Ili recimo:GAINWARD
GeForce GTS 210 1GB GDDR2 33 eura.


Koliko su ovakve stvari bitne s obzirom da mi je na matičnoj DDR 2 i da li to uopšte ima neke veze?
 
Molim vas za misljenje, imam problem za zvucnicima, slusalicama i mikrofonom.
Ono sto zelim da postignem jeste da mi zvucnici budu ukljuceni u uticnice sa zadnje strane kompjutera, a slusalice po potrebi da utaknem u uticnicu sa prednje strane (da ne bih morala stalno da okrecem komp). Medjutim iz nekog razloga u toj situaciji kada su slusalice ukljucene napred ne moze da pronadje mikrofon, bez obzira da li je on ukljucen sa prednje ili zadnje strane. Ili se ne cuje ili uzasno susti i krci.
Da li je ovo kvar na samim prednjim uticnicama (nov je komp) ili je nesto do drajvera, ili nesto trece?
 
Molim vas za misljenje, imam problem za zvucnicima, slusalicama i mikrofonom.
Ono sto zelim da postignem jeste da mi zvucnici budu ukljuceni u uticnice sa zadnje strane kompjutera, a slusalice po potrebi da utaknem u uticnicu sa prednje strane (da ne bih morala stalno da okrecem komp). Medjutim iz nekog razloga u toj situaciji kada su slusalice ukljucene napred ne moze da pronadje mikrofon, bez obzira da li je on ukljucen sa prednje ili zadnje strane. Ili se ne cuje ili uzasno susti i krci.
Da li je ovo kvar na samim prednjim uticnicama (nov je komp) ili je nesto do drajvera, ili nesto trece?

Do podešavanja na Audio softveru....
 
Ako nemaš nikakvih problema nemaš potrebe ni da radiš update biosa....

Slozio bih se sa ovim,postoji mistifikacija da je update biosa veoma rizican,mozda i jeste ako ne znate sta radite ili vam nestane struje u toku procesa.
Ja sam ga odradio 2x i sve je proslo ok,na zalost sa biosom nije kao i sa drajverima,dignu se ruke od te verzije ploce i nema vise update-a,kroz njega se isprave neki bagovi,mozda otvore neke nove opcije i mogucnosti,al bez potrebe ne treba nista dirati
 

Back
Top