Koliko volite Crnu Goru?

Zivim u okolini Podgorice,ravnica, podsjeca me na moj rodni kraj Vojvodinu .Backu ravnicu gdje se psenica talasa ko more.Divni jedva docekani proljetni dani .
Stigle laste ,vjerni drugari ,obilaze proslogodisnja gnijezda.
Radosno cvrkucu,bas tu na mojoj kuci. Jesu li one od lani ili njihovi ptici?
Svejedno ,dosle su i opet ce ,na moju radost.:heart:
 
Tema je kolko volite Crnu Goru, moj odgovor je NE VOLIM JE UOPSTE. Vekovima se grebala od Srbije nijedan Crnogorac nije uspeo u zivotu ako se ne dokaze u Beogradu, a tu su se bas namnozili i odatle su bili naj veci zagovornici samostalnosti. Neka im je srecan put i daleko im lepa kuca. Srbija nikad nikakvu korist, sem stete nije imala od nje, a oni su se dobro izgradili na racun Srbije posle onog zemmljotresa (secaju se stariji ). :dash::dash::dash::dash:
 
Tema je kolko volite Crnu Goru, moj odgovor je NE VOLIM JE UOPSTE. Vekovima se grebala od Srbije nijedan Crnogorac nije uspeo u zivotu ako se ne dokaze u Beogradu, a tu su se bas namnozili i odatle su bili naj veci zagovornici samostalnosti. Neka im je srecan put i daleko im lepa kuca. Srbija nikad nikakvu korist, sem stete nije imala od nje, a oni su se dobro izgradili na racun Srbije posle onog zemmljotresa (secaju se stariji ). :dash::dash::dash::dash:

Na racun Srbije velis!!! :think: Koliko ti je godina dijete?

Procitaj ovo:
http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=301900
 
Tema je kolko volite Crnu Goru, moj odgovor je NE VOLIM JE UOPSTE. Vekovima se grebala od Srbije nijedan Crnogorac nije uspeo u zivotu ako se ne dokaze u Beogradu, a tu su se bas namnozili i odatle su bili naj veci zagovornici samostalnosti. Neka im je srecan put i daleko im lepa kuca. Srbija nikad nikakvu korist, sem stete nije imala od nje, a oni su se dobro izgradili na racun Srbije posle onog zemmljotresa (secaju se stariji ). :dash::dash::dash::dash:

udri se, udri...:lol::P
 
Na racun Srbije velis!!! :think: Koliko ti je godina dijete?

Procitaj ovo:
http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=301900

Meni je 45, i znam da su i moji roditelji izdvajali samodoprinis za obnovu CG a imam druga sa Svetog stefana, zove se Tomo i sam mi je pricao da im je mala kuca od zemljotresa napukla na jednom mestu , a dobili su tolko novca da su napravili kucu sa 10 soba koje su, naravno, izdavali leti Srbima.:dontunderstand:
 
Tema je kolko volite Crnu Goru, moj odgovor je NE VOLIM JE UOPSTE. Vekovima se grebala od Srbije nijedan Crnogorac nije uspeo u zivotu ako se ne dokaze u Beogradu, a tu su se bas namnozili i odatle su bili naj veci zagovornici samostalnosti. Neka im je srecan put i daleko im lepa kuca. Srbija nikad nikakvu korist, sem stete nije imala od nje, a oni su se dobro izgradili na racun Srbije posle onog zemmljotresa (secaju se stariji ). :dash::dash::dash::dash:

A shta bi sa genima????:lol:
Ajd sad, mir bre... nemo da me ljutite, jerbo će da bidne ''lock!'' :mrgreen:
 
Tema je kolko volite Crnu Goru, moj odgovor je NE VOLIM JE UOPSTE. Vekovima se grebala od Srbije nijedan Crnogorac nije uspeo u zivotu ako se ne dokaze u Beogradu, a tu su se bas namnozili i odatle su bili naj veci zagovornici samostalnosti. Neka im je srecan put i daleko im lepa kuca. Srbija nikad nikakvu korist, sem stete nije imala od nje, a oni su se dobro izgradili na racun Srbije posle onog zemmljotresa (secaju se stariji ). :dash::dash::dash::dash:

Ako odu svi koji su se "namnožili" u Srbiji, ko će da vas liječi, uči...i ko će da vas vodi i da rukovodi? Ostali biste čak i bez predsjednika države a to bi bilo tužno.:bye:
 
Ako odu svi koji su se "namnožili" u Srbiji, ko će da vas liječi, uči...i ko će da vas vodi i da rukovodi? Ostali biste čak i bez predsjednika države a to bi bilo tužno.:bye:

Luna, ostra je bila ta rijec: "namnozili" no tvoj odgovor samo produbljuje tugu tuznu ni doktora ne bi imali,mnogo,premnogo, pa i ovaj moj komentar je za diskusiju na nekoj drugoj temi .Srbija je stara Evropska prelijepa drzava jos lepsih ljudi.Od prirodnih ljepota preko sitnica prepuna svega,bas si pretjerala.
 
Meni je 45, i znam da su i moji roditelji izdvajali samodoprinis za obnovu CG a imam druga sa Svetog stefana, zove se Tomo i sam mi je pricao da im je mala kuca od zemljotresa napukla na jednom mestu , a dobili su tolko novca da su napravili kucu sa 10 soba koje su, naravno, izdavali leti Srbima.:dontunderstand:

Vala ako imas 45 onda bi trebalo da se stidis godina, imas razmisljanje prosjecnog 11-togodisnjaka... :thumbdown:
 
MODERATORI!!!!!
Mislim da je vrijeme da zatvorite ovu temu. Vala je vise dosta pljuvanja, podcjenjivanja, omalovazavanja ovih "novokomponovanih" i "nenovokomponovanih", boleshih umova i "zdravih umova", "inteligentnih" i "prepametnih" a sve u cilju mrznje! Da li se gospoda moderatori zabavljaju prateci ovo sirenje mrznje? DOSTA vise.
 
MODERATORI!!!!!
Mislim da je vrijeme da zatvorite ovu temu. Vala je vise dosta pljuvanja, podcjenjivanja, omalovazavanja ovih "novokomponovanih" i "nenovokomponovanih", boleshih umova i "zdravih umova", "inteligentnih" i "prepametnih" a sve u cilju mrznje! Da li se gospoda moderatori zabavljaju prateci ovo sirenje mrznje? DOSTA vise.

A što znam ja. Ja odje bogumi nidje ne vidim mržnju...
 
A što znam ja. Ja odje bogumi nidje ne vidim mržnju...

"Bogumi" procesljajte sve poruke pa cete vidjeti mrznju, omalovazavanje, podcjenjivanje... jedne Nacije, jednog naroda. Kad smo kod "bogumi" Crnogorci ne upotrebljavaju taj termin vec upotrebljavaju rijec bogomi, izmedju ostalih, kad se kunemo Bogom, a BOGOMI se kunemo istim Bogom, i ja i Vi. Evidentno je odakle dolazi ovaj termin, zar ne?! Vidim da "govorite i Crnogorski" tako da nastavite da SOKOLITE sve one Crnogorcimrzce, sve one koji imaju fobiju Crne Gore, postovani moderatoru Sakal.
 
Poslednja izmena:
"Bogumi" prelistajte sve poruke pa cete vidjeti. Kad smo kod "bogumi" Crnogorci ne upotrebljavaju taj termin vec upotrebljavaju rijec bogomi, izmedju ostalih.


veoma je malo onih koji ne vole Crnu Goru .
zbog te, ruzne, politicke situacije , ljudi su prosto u stanju da svoj bunt izraze
na ovaj ili onaj nacin .
nije dobro prepirati se i stvarati probleme tamo gde ih nema.

evo prilog , da svi uzivamo jutros :D


 
"Bogumi" procesljajte sve poruke pa cete vidjeti mrznju, omalovazavanje, podcjenjivanje... jedne Nacije, jednog naroda. Kad smo kod "bogumi" Crnogorci ne upotrebljavaju taj termin vec upotrebljavaju rijec bogomi, izmedju ostalih, kad se kunemo Bogom, a BOGOMI se kunemo istim Bogom, i ja i Vi. Evidentno je odakle dolazi ovaj termin, zar ne?! Vidim da "govorite i Crnogorski" tako da nastavite da SOKOLITE sve one Crnogorcimrzce, sve one koji imaju fobiju Crne Gore, postovani moderatoru Sakal.

E slušaj ti Crnogorac-španskog rata prvoborac, da ti ja kao Crnogorac nešto kažem:
У Северној Црној Гори кажу "Богуми" - али они тврде како нису Црногорци, него Срби. У Грбљу (јужна падина Ловћена, која се простире до морске обале од Будве до Котора) кажу "Богами" - али ни они нису Црногорци, него тврде да су Срби. Неки Зећани кажу "Богуми", неки "богоми" - али то су ти Зећани, они некад кажу да су Срби, некад да су Црногорци, зависи од дневно-политичких потреба.
Остаје ти Тузи, као колевка и најјачи бастион Црногорства и Црногорске нације. Е, они тврде да Црногорци јесу посебан народ и да имају посебан језик, који они додуше не разумеју пошто говоре искључиво Албански.
Моји су ђедови поносно носили црногорску капу на којој су златним словима уписана четири слова С. Ако не знаш шта то значи, узми "Горски Вијенац" који је написао Србин (по сопственој тврдњи) Петар Петровић Његош, па прочитај посвету - даље не мораш.
Молим те само да не причаш више о говору мржње, него ми уместо тога објасни, како се ти осећаш кад знаш да ТВОЈА браћа, држављани Црне Горе, нису смела да гласају за статус своје државе, само зато што живе у Србији, да су други држављани Црне Горе, који су рођени и живе у свим другим државамо то право могли да користе, а да су сви Шиптари који су се пријавили током 1999 у Црној Гори као избеглице ИМАЛИ ПРАВО ГЛАСА и БЕСПЛАТАН превоз са Косова до Црне Горе - да би гласали?
Да ли поцрвениш икад од срамоте кад причаш о "Црногорском народу"? Или кад се погледаш у огледалу?
Смеш ли да погледаш макар слику Острога?
Кажу код нас - НЕСОЈ. Е тога се много запатило у милој ми дедовини...
 
"Bogumi" procesljajte sve poruke pa cete vidjeti mrznju, omalovazavanje, podcjenjivanje... jedne Nacije, jednog naroda. Kad smo kod "bogumi" Crnogorci ne upotrebljavaju taj termin vec upotrebljavaju rijec bogomi, izmedju ostalih, kad se kunemo Bogom, a BOGOMI se kunemo istim Bogom, i ja i Vi. Evidentno je odakle dolazi ovaj termin, zar ne?! Vidim da "govorite i Crnogorski" tako da nastavite da SOKOLITE sve one Crnogorcimrzce, sve one koji imaju fobiju Crne Gore, postovani moderatoru Sakal.

Hm, ti bash nemash smisla za humor... :lol:
 
:heart:::heart::heart:
bobanap Tebi se radovali ko sto ti mene obradova.:heart::heart::heart:

.... i opet cu :D zadovoljstvo mi je :D:D:D

Crnu Goru krase i crnogorke :D Srne i Lavice :D
evo jedne istinite price iz nase proslosti .

***
Ajkuna Ilijina -- Kad je Ilijino, onda je i moje

Ilija Popović, Kuč i dobar junak, bio je oženjen Ajkunom, kćerkom serdara Vuka Miloševića od Bratonožića. Poslije godinu dana Ajkuna mu rodi žensko dijete. Istog dana rodila je muško dijete Jana, Radovanova udovica. Selo nijedno rođenje nije pozdravilo pucanjem iz pušaka. Nikome nije bilo pravo što se kod Ilije našlo kao prvo žensko dijete. Svakome je, opet, bilo krivo što se u selu rodilo kopile. No ubrzo po selu puče glas da je i ovo muško dijete Ilijlino. To Jana Radovanova javno i potvrdi. Dijete uvi u pelene, stavi u kolijevku i odnese kući Ilijinoj.

"Šta je to" - upita Ajkuna Janu koja se od porođaja bješe tek pridigla.

"Dijete" - odgovori Jana - "i to Ilijino".

Ajkuna priđe, uze kolijevku i prinese je kolijevki gdje je ležalo njeno dijete, namjesti ih jednu pored druge, poljubi djecu a Jani reče:

"Kad je Ilijino, onda je i moje".
 

Back
Top