Koliko ste tolerantni?

Koliko ste tolerantni sa svojom ženom? Šta žena sme/može da pogreši ?



Pogledajte prilog 1508547
true love lol GIF by wolfmask
 
Šta znači tolerancija prema svojoj ženi?
Šta me briga šta će da radi, pa ako je glupa neka sama vadi kestenje kada mi prekipi da ja to radim...tema je vrlo maliciozna prema ženi...šta ja imam da tolerišem svojoj ili nekoj drugoj ženi?
 
Granicu povlačim tamo gde vidim da je prestalo poštovanje.

Svako od nas nekad, narodski rečeno, jede go*na i napravi neku glupost, reaguje impulsivno i sve je to za ljude, ali tamo gde vidim da neko počinje da mi se penje na glavu i da me ne poštuje na nivou na kom se partner poštuje, tu je crta i preko nje neće niko.
 
Ovo tolerantni mi ide na živce. Koliki ego tu mora biti da tolerišeš nekoga i to ne bilo koga nego svoju ženu /muža, svoju polovinu. A koliko tolerišete djecu? Dokle tu seže prag tolerancije?
Brak nije odredište nego putovanje i tokom tog vremena zajedno rastete, srodite se i postanete veoma slični u stavovima i razmišljanjima. Problem je što svi hoće gotov proizvod ali nema. A svi griješe to je neminovno, stvar je u tome kako se postavite prema greškama i učite li iz njih.
 
Tolerancija u vezi znači biti u stanju da poštujete partnerove razlike, neslaganja i individualne granice. Radi se o prihvatanju i razumevanju potreba, uverenja i načina života vašeg partnera, čak i ako se razlikuju od vaših. Tolerancija ne znači da morate da odobravate ili da se slažete sa svim što vaš partner radi, već da ste u stanju da se ophodite jedno prema drugom s poštovanjem i da tražite kompromise uprkos razlikama u mišljenjima. Važno je ostaviti prostora za individualnost i samoizražavanje u vezi dok radite na zajedničkoj osnovi zasnovanoj na poštovanju, poverenju i ljubavi.
 
Tolerancija u vezi znači biti u stanju da poštujete partnerove razlike, neslaganja i individualne granice. Radi se o prihvatanju i razumevanju potreba, uverenja i načina života vašeg partnera, čak i ako se razlikuju od vaših. Tolerancija ne znači da morate da odobravate ili da se slažete sa svim što vaš partner radi, već da ste u stanju da se ophodite jedno prema drugom s poštovanjem i da tražite kompromise uprkos razlikama u mišljenjima. Važno je ostaviti prostora za individualnost i samoizražavanje u vezi dok radite na zajedničkoj osnovi zasnovanoj na poštovanju, poverenju i ljubavi.
U svom prvom postu se nisi tako izrazila. Konkretno si pitala šta vaša žena smije/može da pogriješi implicirajući da svaki njen stav, mišljenje i način razmišljanja je pogrešan u odnosu na muža, znači nemoj meni tih bacanja koske pa glađenja kasnije definicijama.
 
U svom prvom postu se nisi tako izrazila. Konkretno si pitala šta vaša žena smije/može da pogriješi implicirajući da svaki njen stav, mišljenje i način razmišljanja je pogrešan u odnosu na muža, znači nemoj meni tih bacanja koske pa glađenja kasnije definicijama.


Gde je problem ?

Kao nikad nismo čuli kako muškarci govore i ružno komentarišu pa čak i članice šire familije “da je moja to tako ne bo bilo moguće”


Ja sad nema pojma gde vama koči prva recenica i proširen opis
 
Tolerancija u vezi znači biti u stanju da poštujete partnerove razlike, neslaganja i individualne granice. Radi se o prihvatanju i razumevanju potreba, uverenja i načina života vašeg partnera, čak i ako se razlikuju od vaših. Tolerancija ne znači da morate da odobravate ili da se slažete sa svim što vaš partner radi, već da ste u stanju da se ophodite jedno prema drugom s poštovanjem i da tražite kompromise uprkos razlikama u mišljenjima. Važno je ostaviti prostora za individualnost i samoizražavanje u vezi dok radite na zajedničkoj osnovi zasnovanoj na poštovanju, poverenju i ljubavi.
Ovako kako si opisala toleranciju, deluje mi kao da si opisala neku disfunkcionalnu zajednicu. Ja sa nekim sa kim se duboko ne slažem raskidam, a jesam sa nekim ko mi je sličan, delim slična razmišljanja i samim tim ne i razmišljam o "toleranciji" - već je prisutno spontano, fino podešavanje, uklapanje.....
Tolerancija je za moj pojam, reč koja podrazumeva postojanje konfliktnih situacija kao stalno prisutnog stanja. Kao što rekoh, zona koju izbegavam.
 
Ovako kako si opisala toleranciju, deluje mi kao da si opisala neku disfunkcionalnu zajednicu. Ja sa nekim sa kim se duboko ne slažem raskidam, a jesam sa nekim ko mi je sličan, delim slična razmišljanja i samim tim ne i razmišljam o "toleranciji" - već je prisutno spontano, fino podešavanje, uklapanje.....
Tolerancija je za moj pojam, reč koja podrazumeva postojanje konfliktnih situacija kao stalno prisutnog stanja. Kao što rekoh, zona koju izbegavam.

толерантност би се могла дефинисати као флексибилност на туђу слабост, јер ако је други слабијих врлина, морала, дужности и способности, онда он то не види код себе, али сматра да си ти нетолерантан.

Има тога у:
"Свет је моја представа" - А.Шопенхауер
"Метафизика морала" - И.Кант
 
толерантност би се могла дефинисати као флексибилност на туђу слабост, јер ако је други слабијих врлина, морала, дужности и способности, онда он то не види код себе, али сматра да си ти нетолерантан.

Има тога у:
"Свет је моја представа" - А.Шопенхауер
"Метафизика морала" - И.Кант
Kao što gore rekoh, sve su to nefunkcionalne veze, gde postoji ozbiljna razlika i suštinsko nerazumevanje između partnera. Totalno gubljenje vremena i energije. Ne treba ti filozofsko delo za analizu očiglednog.
 
Kao što gore rekoh, sve su to nefunkcionalne veze, gde postoji ozbiljna razlika i suštinsko nerazumevanje između partnera. Totalno gubljenje vremena i energije. Ne treba ti filozofsko delo za analizu očiglednog.

Aли цивилном друштву недостаје осећајност, јер су препуни прописа...

Зато се праве грешке
 
Tolerancija u vezi znači biti u stanju da poštujete partnerove razlike, neslaganja i individualne granice. Radi se o prihvatanju i razumevanju potreba, uverenja i načina života vašeg partnera, čak i ako se razlikuju od vaših. Tolerancija ne znači da morate da odobravate ili da se slažete sa svim što vaš partner radi, već da ste u stanju da se ophodite jedno prema drugom s poštovanjem i da tražite kompromise uprkos razlikama u mišljenjima. Važno je ostaviti prostora za individualnost i samoizražavanje u vezi dok radite na zajedničkoj osnovi zasnovanoj na poštovanju, poverenju i ljubavi.
Bas mi te je zao .Raskomadase te zli ljudi ko polutku a ja sam od samog pocetka razumeo o cemu pricas.

Inace, ja sam ekstra tolerantan.
 

Back
Top