Koliko ari je potrebno da bi se obezbedilo dovoljno povrca za celu godinu?

Mislim da se sadi cele sezone razlicito povrce ( paradajz , luk , kupus , brokoli , beli luk , spanac itd. ) , koliko ari bi otprilike bilo potrebno ( govorim o minimumu ) da se povrce koristi tokom cele godine ( sveze i smrznuto ) ?
1 ar puna kapa za minimum, ako imas vise clanova porodice barem 2 ara.
 
Mislim da se sadi cele sezone razlicito povrce ( paradajz , luk , kupus , brokoli , beli luk , spanac itd. ) , koliko ari bi otprilike bilo potrebno ( govorim o minimumu ) da se povrce koristi tokom cele godine ( sveze i smrznuto ) ?
Zasadi do 3 kulture ako imaš dovoljno površine za sve to. Svaka kultura zahteva posebam tretman i to ne možeš kvalitetno da ispratiš. Zasadi papriku, krompir i luka moj ti je savet a ostalo kupi moj ti je savet.
 
A gde je tu voće?
Od voća ima kupine, jagode, vinovu lozu, jednu breskvu (vinogradarku), i višnje na ulici.

Ako je i za voće

2 ars minimum posadi krompir pa vidi koliko ode. I naravno staklenici, cisterna za kišnicu i automatsko zalivanje, kompostara itd kako te ništa nebi koštalo.
Onda si potpuno u pravu.
 
Mislim da se sadi cele sezone razlicito povrce ( paradajz , luk , kupus , brokoli , beli luk , spanac itd. ) , koliko ari bi otprilike bilo potrebno ( govorim o minimumu ) da se povrce koristi tokom cele godine ( sveze i smrznuto ) ?

Има негде на сајту... Не могу да га нађем

20 ари за 4члану породицу
 
1708093790595.png


Pogledaj aquaponiks
 

Back
Top