Kolege sa Pravnog fakulteta...

smem li da upadnem sa jednom molbom :))

prvi i poslednji put upisujem pravni fakuletet, shvatate od izuzetne je vaznosti. Nisam jos sebi zapecatila sudbinu, ali....
kroz nekoliko dana je upis, i prilikom upisa se prilaze prijava za vezbe. Kolika je fajda od istih, i sta od predmeta valja navesti. I moze li da se ne prijavi, ili da se prijavi pa da se ne ide, ili da se privi vise predmeta, ili...
molim za savete, od veeeelikog su mi znacaja

:))
 
Od nikakvog znacaja ti nije, posle comp izbacuje raspored vezbi. Barem je tako kod mene bilo. Mozda su uveli neka nova pravila, otkud znam. Mada pola stvari na nasem faxu postoje eto tek tako... a nicemu ne sluze?!?

I da...gde su nove kolege da se jave..izasla rang lista:-)
 
Za vezbe, ne znaci ti bog zna sta, u pravu je kolega, ali pogledaj ako budes mogla da se ubacis kod Vuletica na Rimsko pravo i Opstu pravnu, zato sto kod njega kada polozis sva cetiri kolokvijuma, prakticno nemas ispit. A za ostalo ti je sve jedno, postoji cisto da bi bilo.

A za ostatak, dekan je ukinuo odluku o placanju zaostalih ispita za studente sa budzeta, a ko je uplatio vec, moze pare da iskoristi za promene i odlaganja.
 
Micotakis:
Od nikakvog znacaja ti nije, posle comp izbacuje raspored vezbi. Barem je tako kod mene bilo. Mozda su uveli neka nova pravila, otkud znam. Mada pola stvari na nasem faxu postoje eto tek tako... a nicemu ne sluze?!?

I da...gde su nove kolege da se jave..izasla rang lista:-)
Hvala :)
Ma ja ne znam nista kako i kojim redom ide, tako da mi svaka rec o fakultetu znaci :)
Bice vremena da saznam :)


usladic:
Za vezbe, ne znaci ti bog zna sta, u pravu je kolega, ali pogledaj ako budes mogla da se ubacis kod Vuletica na Rimsko pravo i Opstu pravnu, zato sto kod njega kada polozis sva cetiri kolokvijuma, prakticno nemas ispit. A za ostalo ti je sve jedno, postoji cisto da bi bilo.

Hvala :)) primljeno k znanju :))
 
Ja imam vise pitanja buduci da sam tek upisala pravni u bg-u. Bilo bi lepo od starijih kolega da mi kazu da li ima svrhe dok ne pocnu predavanja iliti pre oktobra poceti sa ucenjem npr. Uvoda u pravo ili Rimskog? I zanima me kad je prvi rok za brucose kada mogu da izadju na ispit, posto se zaista osecam kao pogubljena i nista ne razumem one bodove po Bolonji?
Da ne bude bas sve oko gradiva kakvi su musko-zenski odnosi na faksu mislim ko je u vecini? I da li frajeri vrede ista?
 
ludoluda:
Ja imam vise pitanja buduci da sam tek upisala pravni u bg-u. Bilo bi lepo od starijih kolega da mi kazu da li ima svrhe dok ne pocnu predavanja iliti pre oktobra poceti sa ucenjem npr. Uvoda u pravo ili Rimskog? I zanima me kad je prvi rok za brucose kada mogu da izadju na ispit, posto se zaista osecam kao pogubljena i nista ne razumem one bodove po Bolonji?
Da ne bude bas sve oko gradiva kakvi su musko-zenski odnosi na faksu mislim ko je u vecini? I da li frajeri vrede ista?

1. kakvo bre ucenje?? UZIVAJ u poslednjem velikom letnjem raspustu! veruj mi, imaces da ucis i ucis, narocito leti, tj. u avgustu, svake godine!
2. januarski rok ti je prvi..Kad pocnu predavanja u oktobru, dobices odgovore na sva pitanja, a posle prvog roka ce ti biti uglavnom sve jasno ;)
3. devojke su u vecini, a za frajere sama presudi ;)
 
Student sam prve godine, i treba da polazem Nacionalnu istoriju drzave i prava kod prof Mirkovica, pa me zanima da li on pored onih ispitnih pitanja i pita i ona pitanja koja nisu na listi ispitnih pitanja. I ako neko ima nesto da doda o profesoru Mirkovicu.

Hvala unapred.
 
ovaj forum mi deluje dosta nekonzestentno, svako pishe shta mu se svidja pa ci i ja da se oprobam. Naime pokushavam poronaci jednu devojku koja studira na pravnom (vec chitavu vechnost), ima ridju kovrdzavu kosu i zove se Sara, poznaje li je neko od forumasha, uchinio bi mi (verujem i njoj) veliku uslugu ukoliko bi joj dao moj e-mail (dostupan na mom profilu). Unapred hvala svima.
 
Ocigledno da su ovde svi sa pravnog iz BG.Nema veze,ja sam iz NS,'82.godiste,imam jos jedan ispit do kraja(medjunarodno privatno).Kad sam procitala "kolege sa pravnog fakulteta"nisam izdrzala da se ne javim.Ako mogu nesto da pomognem,slobodno pitajte.
 
alma:
Ocigledno da su ovde svi sa pravnog iz BG.Nema veze,ja sam iz NS,'82.godiste,imam jos jedan ispit do kraja(medjunarodno privatno).Kad sam procitala "kolege sa pravnog fakulteta"nisam izdrzala da se ne javim.Ako mogu nesto da pomognem,slobodno pitajte.

Mozes da posetis i Pravni Forum i tamo je vecina sa pravnog iz BG....
bilo bi nam drago da se ukljucis u rad foruma.., naravno ako zelis....
http://www.phpbbserver.com/pravni/index.php?mforum=pravni
Pozdrav...
 

Back
Top