Kojim jezikom govorite ?

Ja bar, dokazano, volim Crnogorce, ali ovo što si napisao je Milov epp.
On je taj Bog kojeg vi sada slušate.

O tome je pisala pametna Mirka.
Probaću da nađem taj sjajan tekst da se i tebi malo okrene stomak kao meni dok čitam ove tvoje komentare.
Joše jedna (velje)srbska mitomanka. Milo bog? Svašta vama pada na um. Mi njega držimo na vlast samo s razloga što se njega VI najviše bojite. A, s našega stanovišta odviše je mlak prema našijem neprijateljima i spolja i iznutra. Čak i po cijenu nepoštovanja zakona. Da nije tako ne bi Risto bio nedodirljivi capo di mafia koji čini što mu na um pane, bez ikakovoga zazora. Ne bi izvjestne individue javno izkazivale nepoštovanje zakonitijeh simbola naše države, nepoštovanje zakona naše države. A, M.Đ. šuti sve zarad mira u kuću. Nama takovi mir đe ne neko gazi, a mi treba da šutimo, ne treba.
Što se "Mirke" tiče, ono znaveno: kakova pamet takovo i pisanje.
 
Чим су устврдили Милутин, пардон, Незнанко и Пешо, како је црногорски језик нешто старији од Арамејског, мора да је тако и никако друкше.
Посебност црногорског језика општепозната је била и самом Аристотелу, као и другим мислиоцима тог времена, па су написали читаве студије о црногорцима и њиховом језику.
А тек црногорска црква... Нешто је старија од Васељенских Сабора, што је евидентирано на истим, а црногорски паријарси у равни су са самим Мојсијом...

Дај бре, Милутине, како те није срамота да дрвиш о стварима које не познајеш? У животу ниси прочитао ни једну књигу, не рачунам ”Забавник” и ”Кекец”, и гле чуда, ти би о лингвистици!
На крају, ако ти није лепо у Србији, ако за тебе Србски не постоји, а ти благо мене пут под ноге па правац у... Подгорицу.
Znam e je Neznanko (a ne viđeh da je napisa da mu je pravo ime Milutin? ili ti kršiš pravila foruma?), sposoban sam izić s takovijema ka ti u kraj, ali evo da ti i ja rečem koju.
Posprdivanje je poznata osobina veljesrbalja, jer tijem pokušavaju nadomjestit izostanak argumenata. S toga ako misliš da te uzmemo za ozbiljno najprije pročitaj što pišemo, a onda pokušaj iz duboke podsvijesti izvuć koje zrno zdravoga razuma i napisat nešto razumno.
 
Ironija u celoj priči je u tome što su uz Srbiju jedino Crnogorci IMALI SVOJU DRŽAVU I DRŽAVNOST.

I opet, spadaoše na to da falsifikuju, triperišu o kzv.crnogorskom jeziku i crkvi.
Stvarno ste jadni.

Ironija je što se Crnogorska pravoslavna crkva negira, a istu je nasilno SPC-u pripojila Kraljevina SHS.

Kao i Karlovačku mitropoliju.
 
Znam e je Neznanko (a ne viđeh da je napisa da mu je pravo ime Milutin? ili ti kršiš pravila foruma?), sposoban sam izić s takovijema ka ti u kraj, ali evo da ti i ja rečem koju.
Posprdivanje je poznata osobina veljesrbalja, jer tijem pokušavaju nadomjestit izostanak argumenata. S toga ako misliš da te uzmemo za ozbiljno najprije pročitaj što pišemo, a onda pokušaj iz duboke podsvijesti izvuć koje zrno zdravoga razuma i napisat nešto razumno.

Незнанко је мој стари познаник са другог форума (овде је дошао много касније но ја), па нема фрке око његовог имена.

А што се тиче спрдње... Богу ми, сами од себе спрдњу чините. Смија би вам се Раде у брк да којим случајем бане међу Црногорце данас. Господар и владика, знао је којим језиком збори, ком народу припада, ка што је знао да другог народа сем Србаља у Црној Гори (у његово време) нема.

Е сад, то што би Ти Пешео, ка и многи новопечени црногорци да се одрекнете свог порекла, свог језика, а посебно своје историје (Косовског завета, Лазара и Милоша), разумљиво је једино Килибарди о осталим Дрљевићима.
 
pa naravno.
veliko - srbijanska - crkvena hegemonija cini da se svi odvajaju.
Otisla je Crna Gora a sada je udar i na Vojvodinu.
Dizu se pravoslavne crkve u vizantijskom stilu ...kupola ..pecurka ..albanski bunker i te fore ..
koje sa Vojvodinom nemaju veze.
Potire se pravoslavni barok jer nije u skladu sa srbijanskom dogmom.
i to nailazi na otpor.
nametanje drugog identiteta ......

To su vekovni kompleksi ..bio sam rob ..sada cu biti gospodar....
Rezultat svega toga je da odvajaju sopstveni narod od sopstvenog naroda.
 
pa naravno.
veliko - srbijanska - crkvena hegemonija cini da se svi odvajaju.
Otisla je Crna Gora a sada je udar i na Vojvodinu.
Dizu se pravoslavne crkve u vizantijskom stilu ...kupola ..pecurka ..albanski bunker i te fore ..
koje sa Vojvodinom nemaju veze.
Potire se pravoslavni barok jer nije u skladu sa srbijanskom dogmom.
i to nailazi na otpor.
nametanje drugog identiteta ......

To su vekovni kompleksi ..bio sam rob ..sada cu biti gospodar....
Rezultat svega toga je da odvajaju sopstveni narod od sopstvenog naroda.

Питање црквене архитектуре није предмет моде, него традиције и култа.
Тиме само показујеш своје познавање културе,
јер та одвратна `барокна` архитектура је била наметнута, а не спонтана.
Такве цркве имају фалусни звоник, као римо-католичке, или као џамије,
што симболише болесну жељу за моћи.

То није у складу са српском употпуњујућум философијом округле куполе...
 
Питање црквене архитектуре није предмет моде, него традиције и култа.
Тиме само показујеш своје познавање културе,
јер та одвратна `барокна` архитектура је била наметнута, а не спонтана.
Такве цркве имају фалусни звоник, као римо-католичке, или као џамије,
што симболише болесну жељу за моћи.

То није у складу са српском употпуњујућум философијом округле куполе...
To nije u tradiciji sa srbijanskom seljanijom a ne filosofijom srpskom.
Srpstvo nije samo sajkaca , opanci , truba i kupola.
nemogucnost srbijanaca da to shvate je uzrok odijuma i odvajanja ....i sada vojvodjana.
centar srpstva ..svetionik srpstva ....izvor srpske duhovnosti kulture i prosvetiteljstva je bila Vojvodina dok su srbijanci jos uvek nosili fesove.
vojvodjani su prelazili Dunav i Savu i osnivali skole , zdrastvene ustanove . apoteke , pozorista , kultivisali
zaostalu i siromasnu Srbiju.
i tako im sada Srbija vraca.
Rezultat filosofije lazi i prevare i javasluka i nerada , naspram filozofije rada , discipline i sticanja koje karakterise Vojvodjane....
nametanje srbijanskog identiteta , nepostovanje razlicitosti srba u vojvodini ..najnaprednijeg dela srpstva , nepostovanje i potiranje
crkvene arhitekture Vojvodjanskih Srba .....dovesce na kraju do cega ?
 
Poslednja izmena:
pa naravno.
veliko - srbijanska - crkvena hegemonija cini da se svi odvajaju.
Otisla je Crna Gora a sada je udar i na Vojvodinu.
Dizu se pravoslavne crkve u vizantijskom stilu ...kupola ..pecurka ..albanski bunker i te fore ..
koje sa Vojvodinom nemaju veze.
Potire se pravoslavni barok jer nije u skladu sa srbijanskom dogmom.
i to nailazi na otpor.
nametanje drugog identiteta ......

To su vekovni kompleksi ..bio sam rob ..sada cu biti gospodar....
Rezultat svega toga je da odvajaju sopstveni narod od sopstvenog naroda.

На6ијем те на мој великосрбијански....
 
’Ajmo večeras malo o jezičarenju .
Recimo, pitam vas, koji jezik ste učili u osnovnoj školi ?
To jest, kao vam je pisalo u „Djačkoj knjižici“ tačno ?
Neki kažu da srpskim jezikom pričaju svi, samo ga zovu ovako ili onako ?
Neki kao ja kažu da su izmiljeni jezici i Hrvatsski i Crnogorski jezik itd?
Ja tvrdim da to nije tačno, i za to imam debele argumente, a vi imate li argumente za svoje tvrdnje koje ćete ovde eventualno napisati !
Na ovu temu neka se jave samo oni koji imaju stav, ostali koji vole viceve, dosetke, Mujine i Fatine humoreske neka odmore malo uz muziku i intermeco iz studija.

Ja govorim nemacki ,austrijski, engleski ,americki, kanadski i australski...............a vi kako te:zelenko:
 
pa naravno.
veliko - srbijanska - crkvena hegemonija cini da se svi odvajaju.
Otisla je Crna Gora a sada je udar i na Vojvodinu.
Dizu se pravoslavne crkve u vizantijskom stilu ...kupola ..pecurka ..albanski bunker i te fore ..
koje sa Vojvodinom nemaju veze.
Potire se pravoslavni barok jer nije u skladu sa srbijanskom dogmom.
i to nailazi na otpor.
nametanje drugog identiteta ......

To su vekovni kompleksi ..bio sam rob ..sada cu biti gospodar....
Rezultat svega toga je da odvajaju sopstveni narod od sopstvenog naroda.

Ti si djarma,u pravoslavnoj si drzavi niko ti nista ne brani a da nenasilno namece oce dok mu je volja,ako tebi to nije po volji sikter iz Srbijez:D
 
На6ијем те на мој великосрбијански....
Tipican srbijanac....znaci turska budaletina......
Ti si djarma,u pravoslavnoj si drzavi niko ti nista ne brani a da nenasilno namece oce dok mu je volja,ako tebi to nije po volji sikter iz Srbijez:D

tipicna srbijanska budaletina...ja sam srbin iz Vojvodine a vi srbijanci cete dolaziti u Vojvodinu da kopate kuruze za nadnicu kao sto ste uvek i radili..ali fesove i dimije cete
ostaviti kod kuce...
to u evropi ne prolazi......kapis orijentalac..?
 
Tipican srbijanac....znaci turska budaletina......


tipicna srbijanska budaletina...ja sam srbin iz Vojvodine a vi srbijanci cete dolaziti u Vojvodinu da kopate kuruze za nadnicu kao sto ste uvek i radili..ali fesove i dimije cete
ostaviti kod kuce...
to u evropi ne prolazi......kapis orijentalac..?

Ујо...

Бар се потруди да делуеш писмен...

Иначе сматрам да си један
penis.gif
на
bicycle.gif
настао приликом следећег: како је настао елеватор
 
since someone is getting at someone for being Canadian (because obviously a Canadian is completely incapable of knowing what an English accent sounds like :S) I just want to know what a British (as opposed to, say, English, Scottish, Welsh, or Irish) accent is? Jane knows. I don't. What's wrong with me trying to learn such things? - Natalie, UK, 18/1/2011 20:10

- Graeme, Winchester, UK, 18/1/2011 20:44

http://www.dailymail.co.uk/news/art...y-Pal-Violet-turns-air-blue-letter-ditty.html
 
Ујо...

Бар се потруди да делуеш писмен...

Иначе сматрам да си један
penis.gif
на
bicycle.gif
настао приликом следећег: како је настао елеватор

dobra ti ova fora..cenim to......nabaci mi osmeh na lice.....brate S (veliko slovo) bine.
Vas i Srbi ne vole i zele da se odvoje.
Prvo Crnogorci .pa.i mi Vojvodjani....
Stvarno ste najgori od sve dece...
tebe to ne brine ?
Mislim kao pravog patriotu ..trebalo bi.
Bilo bi tuzno da ostane BG pashaluk.
i onda samo vlakom prema jugu...
Tuga je to...
 
Tipican srbijanac....znaci turska budaletina......


tipicna srbijanska budaletina...ja sam srbin iz Vojvodine a vi srbijanci cete dolaziti u Vojvodinu da kopate kuruze za nadnicu kao sto ste uvek i radili..ali fesove i dimije cete
ostaviti kod kuce...
to u evropi ne prolazi......kapis orijentalac..?

dobra ti ova fora..cenim to......nabaci mi osmeh na lice.....brate S (veliko slovo) bine.
Vas i Srbi ne vole i zele da se odvoje.
Prvo Crnogorci .pa.i mi Vojvodjani....
Stvarno ste najgori od sve dece...
tebe to ne brine ?
Mislim kao pravog patriotu ..trebalo bi.
Bilo bi tuzno da ostane BG pashaluk.
i onda samo vlakom prema jugu...

Tuga je to...

Srbin ne naziva Srbe srbijancima,i ne naziva voz vlakom.

Cao.
 

Back
Top