koji su to pokazatelji razvoda ili 2 braka u natalnoj karti?

sve u astrologiji je predstavljeno sa mogucnostima,
ti mozes da pogledas i kakav bi ti bio 5 brak ako zelis ali je pitanje da li ce do njega doci,tacnije natusova iliti tvoja odluka.

za razvod je u najvecem broju zasluzan Uran,VIIp u Vodoliji,pogotovo ako je vladar neslavno postavljen

vladar VII p u losem aspektu sa Uranom,kod vladara VII u egz. kvadratu ili opoziciji sa UR razvod je zasiguran,bar je bio u primerima koje ja znam,

srusena Venera kao signifikator braka moze da donese razvod,ako je npr.u padu ili izgonu a pritom je napadnuta od strane maleficnih planeta

- - - - - - - - - -



u zenskom hor.taj aspekt mze da govori o promeni partnera u braku

Može i Saturn da bude ,,loš" ka Vladaru planete polja braka, te ne opstaje kroz vreme, ali znam neke gde jedan partner ima taj aspekt a drugi ne...To je već šira priča.
Može i Uran da bude dobar, pa da daje razvod, jer osoba traži oslobođenje, ako partner ima neki plutonvsko-veneričan:rotf: natal...
Ima mnogo faktora, pozicija, dipospozicija, valadri u dvotelesnim znacima...Upetljani vladari3, 5 , 8, 9...(da li će biti 2. braka ili osba bolje funkcioniše kao razveden-a) ili se udaje-ženi xy puta. Ili nikada.
Ipak sve to je samo delić, dok se ne uradi kompozit, nakon uporednog.
Često razvod nije neminovnost, nego odluka, ali ima slučajeva kada je baš neminovnost. Tu računam 3 pokazatelja koja potvrđuju priču.
I uvek gledati oba natala, videti profile osoba, pozicije Venere, Marsa,,Meseca,seriju 4.(a, ne samo 7) Jupiter, Sunce... (aspekte, znake, dispozicije), kao i jako bitno Vladara ascendenta... pa onda uporedno, pa onda kompozit.
Postoje neka regularna pravila, ona školska koja ukazuju na to, ali postoje i neka koja se nauče u praksi,nakon dosta horoskopa, a nigde ih u astro knjigama :)
Zato je glupo posmatrati površno, samo jedan čart, ili zanemariti individualne čartove a fokusirati se na uporedni(ili sve sve to bez kompozita). Sve se uzima u obzir.
 
Poslednja izmena:
imas tesku kartu,narocito Mesec u izgonu i olupan poprilicno, Mo90Ur egz. aplikacija je tezak aspekt,So0Sa isto

- - - - - - - - - -

jel tebe neko maltretirao mozda?

kazu da imam...

josh nikada, ali ako dodje do toga tebi prvoj javljam...:p

- - - - - - - - - -

mislim da je za razvod kriv disp.Venere

za moj razvod niko ne snosi krivicu, vec zasluge, ko god da je...;)

- - - - - - - - - -

i zbilja andjo, odluchi se, jel kazimi dobar ili nije, poshto se kod mog so0sa radi o kazimiju...:p
 
pa nije bash da nema nishta, recimo na onom linku shto si postavila na tvojoj temi o kazimiju sam postavila pitanje i dobila ovako neshto kao odgovor...

oštovana klea,

Kazimi Saturn je kao i kazimi svake druge planete. Moći će prilično moćno da izrazi ono što obećava, a to što obećava može jednako biti i dobro i loše, u zavisnosti od toga gde se nalazi, kojim kućama upravlja itd. Hoću reći, to što je nešto moćno, ne znači da je nužno i kvalitetno. U Vašem slučaju, Saturn je dobro postavljen, on voli vazdušne znakove, pa ako nema drugih oštećenja i nije u vezi sa nekom nesrećnom kućom, moći će prilično snažno da iznese ono pozitivno što obećava, naročito ako je na uglu.

Srdačan pozdrav,
 
Saturn Sunce je slučaj Arnolda

thulsadoom-vi.jpg


Odrazilo se na par njegovih filmova i političku karijeru.

U filmu Konan Arnold (Sunce) ubija svog oca (Saturn), nosioca dveju Zmija (Saturn). Pri tome se moli bogu Kromu (Saturn) koji važi za boga planine (Saturn).

Ova konjukcija se oslobađa poganstva i ne želi da ima veze sa zmijama.

Drugi film je Terminator 2, gde ima više uticaja Urana, on predstavlja Terminatora. Radi se esencijalno o metalnom endoskeletu (Saturn - Uran), koji dolazi iz budućnosti (Uran), da zaštiti (Sunce) vođu poreta otpora (Uran) John Connor-a. Pri tome Terminator John-u predstavlja simbol Oca (Saturn) iako je mašina (Saturn - Uran), koji ga spašava od esencijalno jačeg i boljeg modela (Uran egzaltacija u Škorpiji) predstavljenog Škorpijom (tečni metal, metal koji se oblikuje) u ulozi Roberta Patrick-a (Škorpija sa podznakom u Ovnu), koji tokom filma pravi Oštrice (Ovan, njegov podznak) i nosi uniformu policajca (Ovan).
Sudbina (Saturn) dečaka (Sunce u Lavu, Saturn u Lavu) je ista kao i sudbina Terminatora (Sunce i Saturn u Lavu), te oba glumcaimaju slične pozicije Sunca i Saturna u Lavu (Arnold i Edward Furlong)

Ovakav kvadrat između Lava i Škorpije daje odličan odnos između protagoniste i antagoniste u filmu Terminator 2, što inače čini ovaj film apsolutnim remek-delom akcionih filmova sa SciFi tematikom.


Pod okriljem Lava, to je sve Teatralno i predstavljeno filmskom maštom, dok u realnim okolnostima T1000 bi ih nadjačao. Dodatno je zanimljiva analogija njegovog preobražavanja sa Crno-Belih (Pluton) pločica (kakve se inače koriste u kupatilima), i to u Ludnici (12 kuća, Ribe) gde je inače plutonovska energija veoma jaka i dolazi do izražaja.

xzeamblim9hbmbmes4x5.jpg


U datoj sceni T1000 probada policajca, kog kopira (Blizanac, Pluton egzaltiran u Blizancima) i to u predelu oka (Neptun, Ribe) pomoću oštrice (Ovan, Mars). Time upotpunjuje infiltraciju u ludnici. :ok:
 
hahahhaa, plochice kao kod mene u barbutu... jeste da sam lokal preuzela sa istim, al svejedno, ovo je vrh, posebno shto su u ludnici...:lol: meni se chini i da je u mojoj ludnici plutonovska energija bash jaka...:p
hm, postavlja se pitanje da li bi se kod mene smanjio plutonovski uticaj kada bih promenila plochice, i da li u tom sluchaju postoji opasnost da ostanem bez mojih ludaka...:p
 
i shta je ovde na kraju pokazatelj drugog ili vishe brakova?

venera u blizancima, vrh 7 u blizancima, merkur u 7... merkur vlada i devicom i takođe može biti, a na mora.
uran na asc (slična simbolika), vodolijavrh 7, ili uran u 7, vrh u ribama ili strelcu je takođe kritičan... :lol:
znači dvostruki znaci.

ali je uvek potrebno više pokazatelja, znači kombinovati gore navedeno sa vrhovima, vladarima, planetama u sedmoj... takođe gde je vladar otišao i kakve aspekte pravi.
 
venera u blizancima, vrh 7 u blizancima, merkur u 7... merkur vlada i devicom i takođe može biti, a na mora.
uran na asc (slična simbolika), vodolijavrh 7, ili uran u 7, vrh u ribama ili strelcu je takođe kritičan... :lol:
znači dvostruki znaci.

ali je uvek potrebno više pokazatelja, znači kombinovati gore navedeno sa vrhovima, vladarima, planetama u sedmoj... takođe gde je vladar otišao i kakve aspekte pravi.

pa dobro, znachi ni moj natal ne ukazuje na josh neki brak neshto...;)
 
Hvala Tanti.
E bas sam videla nove cizme koje bih mogla da prisvojim.

Ali nista ne brini,imam Ju60Ve egz.
Bio bi lep brak.
Је ли прелазе суму од 18000?

Не каже се ''био би'' него биће.

И неће бити: ''купуј мајко ципелице, што имају подпетице, драги висок ко јелика'', него: ''купуј, Танти ципелице, што имају подпетице, ти си висок ко јелика''.
 
Је ли прелазе суму од 18000?

Не каже се ''био би'' него биће.

И неће бити: ''купуј мајко ципелице, што имају подпетице, драги висок ко јелика'', него: ''купуј, Танти ципелице, што имају подпетице, ти си висок ко јелика''.

Ne prelaze ne brini. Ove su 5000. Sitno.
Taman da podelim svoje troskove na pola,za bolje sutra.

- - - - - - - - - -

Ali moras prvo da nam uradis sinastriju,bez toga nista.
 

Back
Top