Koji su po vama "True Man" filmovi?

Šerlok Holms, prikazan kao superinteligentan muškarac, koji baš nije ljubitelj žena,
Bio bi dobrodošao na forumu, da ojača neke redove 😁
Meni on čak prevazilazi muškost. Mislim po meni je smisao muškosti "merenje qurčeva".
Muškarci se uvek takmiče. Dečaci se takmiče "moj tata je jači od tvog" pa nadalje, je li?!
U Counter Strike je takmičenje "ukkakilo te pa si me ubio", "nije me ukkakilo".

E sad moćni muškarci se takmiče na svoj način. I to je smisao teme.
Ali gde ti da se takmičiš se Šerlokom Holmsom kad čovek ima "divine intelligence"?!
Kako da ga dobiješ kad bi te oduvao malim prstom koliko god delovao onako ekscentričan?!
Realno je mislim ovako...
 
Isto je dobar film Unforgiven sa Klint Istvudom u glavnoj ulozi.
https://www.imdb.com/title/tt0105695/

Revolveraš, razbojnik i surovi ubica koji je pod dejstvom alkohola postajao pun besa. Verovatno je potiskivao mnogo toga nesrećnog u svom životu.
Kada mu je umrla žena krenuo je u pohod kao lovac na ucene sa ciljem da obezbedi dovoljno novca za svoju decu.
Neku prostitutku su iskasapili neki kauboji. Prostitutke su ucenile glave tih kauboja. Nastala je prava drama i pucnjava između šerifa, kauboja i lovaca na ucene.
Glavni motivi i ideja su na hladnokrvnom ubijanju i efikasnosti ostvarivanja istog. Dakle borba protiv anksioznosti.

U ovom filmu MC je surovi ubica i negativac koj na neki način postaje antiheroj.
Meni je najlegendarnije što potpuno poludi kada popije i ubija sve oko sebe. z:shock:
Rađeno po istinitoj priči.

1714058500445.png
 
Poslednja izmena:
Isto je dobar film Unforgiven sa Klint Istvudom u glavnoj ulozi.
https://www.imdb.com/title/tt0105695/

Revolveraš, razbojnik i surovi ubica koji je pod dejstvom alkohola postajao pun besa. Verovatno je potiskivao mnogo toga nesrećnog u svom životu.
Kada mu je umrla žena krenuo je u pohod kao lovac na ucene sa ciljem da obezbedi dovoljno novca za svoju decu.
Neku prostitutku su iskasapili neki kauboji. Prostitutke su ucenile Nastala je prava drama i picnjava između šerifa, kauboja i lovaca na ucene.
Glavni motivi i ideja su na hladnokrvnom ubijanju i efikasnosti ostvarivanja istog. Dakle borba protiv anksioznosti.

U ovom filmu MC je surovi ubica i negativac koj na neki način postaje antiheroj.
Meni je najlegendarnije što potpuno poludi kada popije i ubija sve oko sebe. z:shock:
Rađeno po istinitoj priči.

Pogledajte prilog 1537123
Unforgiven je u sustini anti-vestern, sa tom jednom klasicnom vestern scenom na kraju.

Najbolji antivestern je po meni u seriji Deadwood. To je potpuni anti-vestern, i imaju onaj jedan lik Buloka koji je jedini klasicni vestern lik.

Doduse nisam gledao skorasnji film, sve zaboravim :P
 
Ne razumem šta je po tebi anti-vestern?
Anti-vestern je nesto sto uzima motive iz klasicnog vesterna, ali ne romantizuje ih kao klasicni vestern, nego ih u sustini ubacuje kroz realnost.

Znaci ne romantizacija revolverasa, gde su oni klasicni heroji, vec prikazivanje iste kao tragicne licnosti. Unforgiven je to za vestern, samo sto ima tu jednu scenu na kraju koja je scena iz klasicnog vesterna, ne anti-vesterna.

To nije samo za vestern, 'anti' se stavlja za svaki zanr koji to radi sa svojim herojima.

Mislim da se u umetnosti Dzojsov Uliks smatra za jedno od privih takvih dela gde ne postoji heroj.

Breaking Bad je isto u tom istom kosu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top