Koji HDTV do 1000€?

Plazma je tehnologija koja odumire polako, pa pogledajte odnos modela, recimo u Tehnomaniji se sad prodaje 182 modela LCD-ova i samo 26 plazmi.

Problem sa plazmom nije samo potrošnja struje, već i trajnost ekrana, i najgore od svega - "burn in". Naime, ko ne voli da rastegne sliku koja je inače 4:3 (kod 99% naših kanala) nego voli da je gleda u ispravnom aspektu, on ima dve crne štrafte sa obe strane ekrana. E kod plazme (svake koju sam ja do sada video) nije preporučljivo da ista slika stoji više od sat-dva, jer se javlja taj "burn in", dakle štrafte ostaju čak i kad se prebaci na drugi kanal. I to veoma iritira.

Inače, slažem se da plazma ima malo bolje boje nego stari LCD-ovi, ali sa novom generacijom taj jaz u kvalitetu je minimalan, a prednosti LCD-a očigledne. Najbolj apotvrda da je ovo što govorim istina je činjenica da plazme polako izlaze iz upotrebe, i ima ih sve manje na tržištu.
Tacno...i ja sam bio jedno vreme zagrejan za plazmu ali eto video da "polako izumire" pa ......
 
ja sam izgledao dosta televizora cak su mi u tehnomarketu povezivali po 6 istovremeno koje odaberem i najbolju sliku full hd rezolucije daje Samsung

toshiba panasonic su me definitivno razocarali. sharp nisam probao a ni pioneer. stim sto koliko znam pioneer-a nema jeftinijih od 1500 evra.

best buy su Samsung plazme serije a, barem kad sam ja gledao pre nekih 6-7 meseci , identican lcd je tada kostao 110.000 din dok je plazma bila oko 70.000

p.s sad vidim da je ta plazma samo 55.000 dinara sto je stvarno puno jeftinije od lcd-a

lcdovima koliko vidim nije nesto padala cena

drugo plazme daju kvalitetniju crnu boju od lcdova

jedina im je mana sto trose vise struje al to nije nesto strasno

Evo jedne slike koja pokazuje kakva je slika u prodavnici i u dnevnoj sobi(gornji red su slike u prodavnici a u donjem redu slike iz dnevne sobe):

702473
 
A ako cemo o kvalitetu tv-a onda se zna gde "idemo"!Kod ovih brate:
http://www.bang-olufsen.com/
Nemoj me razočaravati. B&O je precenjena marka (lepog dizajna doduše) koja nikad u životu nije napravila ni jedan jedini panel, nego kupuju panele od Samsunga, Panasonica i Sharpa.

Daklem, to bi bilo kao da ja kupim neki solidan flat screen TV, izvadim LCD panel iz njega, stavim ga u lep okvir na kom stoji "čuvena marka" Siziph & Sons, i prodam ti takav "exkluzivan TV" po ceni koja je pet puta veća od onog TV-a iz kog sam ja izvadio panel.

Nemojte padati na "exkluzivne marke"... originalne Najki trenerke mogu koštati 100 evra u radnji, ali to i dalje ne menja činjenicu da su to obične kineske trenerke od jedan evro sa prišivenom "kukicom" od 99 evra.
 
Nemoj me razočaravati. B&O je precenjena marka (lepog dizajna doduše) koja nikad u životu nije napravila ni jedan jedini panel, nego kupuju panele od Samsunga, Panasonica i Sharpa.

Daklem, to bi bilo kao da ja kupim neki solidan flat screen TV, izvadim LCD panel iz njega, stavim ga u lep okvir na kom stoji "čuvena marka" Siziph & Sons, i prodam ti takav "exkluzivan TV" po ceni koja je pet puta veća od onog TV-a iz kog sam ja izvadio panel.

Nemojte padati na "exkluzivne marke"... originalne Najki trenerke mogu koštati 100 evra u radnji, ali to i dalje ne menja činjenicu da su to obične kineske trenerke od jedan evro sa prišivenom "kukicom" od 99 evra.

Vidi ovako(moram da ti na kratko napisem):

Da nije dobar ne bi taj Samsung kupovao od njega male zvucnike za mobilni telefon.
Da nije toliko dobar ne bi "vodeci" svetski proizvodjac automobila(Audi,Aston Martin,Mercedes,BMW,Lamborghini,Bentley) kupovali od njega(i ugradjivali) "Advanced Sound System".
Mozda je on kako ti kazes "precenjen" ali moras da priznas da je i DOBRA marka!

A sto se tice markiranih stvari...o tome isto mozemo....
Recimo uzecemo D&G....ne znam da li znas da je jednom radniku(krojacu) potrebno 6 sati rada za jedne ORIGINAL farmerice!
Recimo hologrami za D&G se iskljucivo rade u drzavnoj Stampariji koja je stampala i jos uvek stampa novac...znaci ipak je to nesto,zar ne?
 
Poslednja izmena:
Recimo uzecemo D&G....ne znam da li znas da je jednom radniku(krojacu) potrebno 6 sati rada za jedne ORIGINAL farmerice!

Možda, ako računaš i vreme za koje treba da nikne pamuk i da se odradi berba i vlačenje. :)

Ako misliš na samu izradu konfekcijskih farmerki, ona traje oko 15 minuta (od rolovanog platna pa do spakovanih, gotovih farmerki) Sve farmerke, bez obzira na marku, koštaju od 50 do 80 centi po jednoj funti (450gr) gotovog prozvoda. Veruj mi da o tome znam dosta, jer se dugo bavim tim fenomenom. (Zašto ljudi plaćaju jako mnogo ono što košta jako malo) Ono što ti plaćaš kad kupiš D&G nije krojač, nego njihova skupa reklama u Vogu, Fashion Magazinu, Metropolitenu...

Recimo hologrami za D&G se iskljucivo rade u drzavnoj Stampariji koja je stampala i jos uvek stampa novac...znaci ipak je to nesto,zar ne?
Hologram je bilo nekad bio "čudo tehnike". Sada za otprilike 1000€ možeš da dobiješ oko sto hiljada hologramskih nalepnica urađenih u abrazivnoj štampi. Međutim, hologram je poslednja stvar koja meni lično fali na odevnom predmetu. (što znači da ne nameravam da ga platim uopšte, a pogotovo ne par stotina evra)

Nego, da se vratimo na hardware.
 
Možda, ako računaš i vreme za koje treba da nikne pamuk i da se odradi berba i vlačenje. :)

Ako misliš na samu izradu konfekcijskih farmerki, ona traje oko 15 minuta (od rolovanog platna pa do spakovanih, gotovih farmerki) Sve farmerke, bez obzira na marku, koštaju od 50 do 80 centi po jednoj funti (450gr) gotovog prozvoda. Veruj mi da o tome znam dosta, jer se dugo bavim tim fenomenom. (Zašto ljudi plaćaju jako mnogo ono što košta jako malo) Ono što ti plaćaš kad kupiš D&G nije krojač, nego njihova skupa reklama u Vogu, Fashion Magazinu, Metropolitenu...


Hologram je bilo nekad bio "čudo tehnike". Sada za otprilike 1000€ možeš da dobiješ oko sto hiljada hologramskih nalepnica urađenih u abrazivnoj štampi. Međutim, hologram je poslednja stvar koja meni lično fali na odevnom predmetu. (što znači da ne nameravam da ga platim uopšte, a pogotovo ne par stotina evra)

Nego, da se vratimo na hardware.

Koji jezik parlas?(mislim ako hoces da mi odgovoris zato sto bi ti ja nesto linkovao(ili kopirao) pa da vidis sta pise(jer me mrzi da "ponovo pisem") pa ces onda da vidis da se i ja "malko razumem":mrgreen:;)
 
Tihi...plazma je bolja samo od 37" pa na gore!I nikad ne mozemo uporediti lcd sa plazmom i obrnuto...ta dva tv-a su toliko ista a sa druge strane toliko razlicita...u svakom slucaju nece od nas niko pogresiti ako kupi plazmu a ne kupi lcd ili obrnuto!To je samo "stvar ukusa" i "Budzeta".

naravno da je bolja od 37 inca pa na gore kad ne prave plazme ispod 37 inca z:D

ne znam ja sam poredio i plazme i lcdove i meni moje oko kaze da plazme daju bolju i prirodniju sliku...

drugo za LCD za TV treba ti extra dobar signal u suprotnom LCD pokazuje jednu mnogo losu stvar koja se zova pixelizacija slike
 
Plazma je tehnologija koja odumire polako, pa pogledajte odnos modela, recimo u Tehnomaniji se sad prodaje 182 modela LCD-ova i samo 26 plazmi.

Problem sa plazmom nije samo potrošnja struje, već i trajnost ekrana, i najgore od svega - "burn in". Naime, ko ne voli da rastegne sliku koja je inače 4:3 (kod 99% naših kanala) nego voli da je gleda u ispravnom aspektu, on ima dve crne štrafte sa obe strane ekrana. E kod plazme (svake koju sam ja do sada video) nije preporučljivo da ista slika stoji više od sat-dva, jer se javlja taj "burn in", dakle štrafte ostaju čak i kad se prebaci na drugi kanal. I to veoma iritira.

Inače, slažem se da plazma ima malo bolje boje nego stari LCD-ovi, ali sa novom generacijom taj jaz u kvalitetu je minimalan, a prednosti LCD-a očigledne. Najbolj apotvrda da je ovo što govorim istina je činjenica da plazme polako izlaze iz upotrebe, i ima ih sve manje na tržištu.

ovo je netacno

ja imam 2 plazme u mojoj kuci jednu sam kupio pre 2 godine a drugu pre 7 meseci . nijednoj nista ne fali a obe imaju garantovanih 60.000 radnih sati. to je preko 10 godina gledanja televizora 10 sati dnevno. meni tv ne radi vise od 4-5 sati dnevno nikad.

prve serije plazmi jesu imale manji radni vek ali je sada u ovim sadasnjim serijama vek trajanja plazmi identican veku trajanja lcd-a

stim sto ce pre lcdu da crkne pozadinsko osvetljenje nego sto ce sama plazma da propadne u tom periodu.
 
Ima tu jos nekih mana....manji vek trajanja...pa posle izvesnog vremena "koci sliku"(obrati paznju (ako imas plazmu) kad prodje "neko vreme"(recimo 1-2 godine) kada budes menjao programe videces da ce na pola sekundi da ti ostane slika od predhodnog programa!Itd,itd...ima tu jos stvari ali ne bih sad da odugovlacim!

nema manji vek trajanja

otidji na samsungov sajt pa uporedi broj radnih sati za neki lcd tv i plazmu tv pa ces videti da je odprilike identican.

imam jednu plazmu vec 2 godine i nisam primetio to ostajanje slike. to se zove ghosting i to je vise zastupljeno na lcdovima koliko se ja secam...
 
Evo jedne slike koja pokazuje kakva je slika u prodavnici i u dnevnoj sobi(gornji red su slike u prodavnici a u donjem redu slike iz dnevne sobe):

to je klasicna propaganda.

moje oko ne laze. plazma daje jasnije i jace boje od lcd-a . kazem ti uporedjivao sam pre 6-7 meseci sve tada moguce modele i lcdova i plazmi koje su bile dostupne u tehnomarketu. da lcd daje bolje boje moze da tvrdi samo neko ko nije uporedjivao i gledao istu sliku na vise televizora istovremeno dok ja jesam.
 
Poslednja izmena:
drugo sizife sve moderne plazme imaju zastitu od burn-ina to su bili samo neki problemi u starijim serijama dok u ovim zadnjim serijama ja ne vidim plazmama niti jedne jedine mane osim mozda vece potrosnje struje od lcd-ova . mada i to "vece" nije nesto narocito mnogo mozda 30%
 
Ni ja nemam tu nameru...ali ja NE TREBA da procitam o njima-ja vec znam o njima(ne pitaj me odakle znam jer ti necu reci);)

Tacno o kvalitetu je rec....i taj kvalitet mozes pre da dobijes kod Philipsa nego kod Toshibe i Sharpa(jos jednom da kazem da je Toshiba negde u "srednjoj klasi" sto se tv-a tice(Sharp je sa modelom Aqos napravio "bum")).
Apropo Philips je bio prvi koji je izbacio 100hz panel kod lcd-a,prvi koji je izbacio Ambilight,prvi koji je izbacio 21:9,prvi koji je izbacio Virtual Dolby Surround na tv-ima.

A ako cemo o kvalitetu tv-a onda se zna gde "idemo"!Kod ovih brate:
http://www.bang-olufsen.com/

ti bang olafsen su napucani danski tvi marketinski a u praksi nista posebno.

jedan drugar ima taj bang olafsen tv lcd, kupio od nekog sanera sto je to ukrao negde na zapadu, i nista spektakularno.

samsung po meni ima najbolje panele i plazme i lcd.
 
ti bang olafsen su napucani danski tvi marketinski a u praksi nista posebno.

jedan drugar ima taj bang olafsen tv lcd, kupio od nekog sanera sto je to ukrao negde na zapadu, i nista spektakularno.

samsung po meni ima najbolje panele i plazme i lcd.

Na sve tvoje poruke me sada mrzi da odgovaram :mrgreen: ali cu samo na ovo boldovano da ti odgovorim:
Ako nisi imao prilike da vidis i "druge" tv-e onda je normalno da tvrdis da je samsung najbolji!Znas i sam(bio si u svabiji) pa kad udjes u prodavnicu bele tehnike oci da ti ispadnu(ja ne verujem da u BG postoji jedna takva prodavnica(video sam sve neke "sicusne" sa po 20-30 tv-a,mozda ima,ne znam,jel se u BG ne snalazim najbolje) a kamo li u nekim manjim gradovima))!
E kad imas priliku da odjednom uporedis 100 tv-a onda mozemo dalje da pricamo!

Vazi?

ps
Evo jedne takve prodavnice(samo se nazalost ne moze videti cela):

 
Evo jedne takve prodavnice(samo se nazalost ne moze videti cela):
Dupont, vidim da dugo nisi bio u Beogradu (ili nisi posetio prava mesta?), kod nas sada ima mnogo većih prodavnica nego što je taj MediaMarkt.

Primer - Tehnomarket - preko 350 modela TV-a u ponudi, koji idu čak do 177cm dijagonale, Tehnomanija - 230 modela, dok u tom MediaMarktu ima "samo" 137 modela. (barem tako piše na sajtu)

Tako da većinu TV-a koju čovek može da kupi u Evropi može i u Beogradu, razume se - ako ima $$$. :)
 
Dupont, vidim da dugo nisi bio u Beogradu (ili nisi posetio prava mesta?), kod nas sada ima mnogo većih prodavnica nego što je taj MediaMarkt.

Primer - Tehnomarket - preko 350 modela TV-a u ponudi, koji idu čak do 177cm dijagonale, Tehnomanija - 230 modela, dok u tom MediaMarktu ima "samo" 137 modela. (barem tako piše na sajtu)

Tako da većinu TV-a koju čovek može da kupi u Evropi može i u Beogradu, razume se - ako ima $$$. :)
Moze biti,moze biti.....ali koliko sam ja mogao da vidim(Tehnomarket) bas i nema neki izbor!Sta sam ovim hteo da kazem-sve se svodi na Samsung,neki NEO,LG, 2-3 Sharpa,4-5 Philipsa,7-8Sony....a gde je JVC,LOEWE,Panasonic,Hitachi itd?
A sto se Media Markta tice-u pravu si....a iz jednog prostog razloga...ljudi u EU najvise kupuju Online(zato sto je mnogo jeftinije(moze da se desi da neka "mala prodavnica" ima jeftinu belu tehniku(sto je i najcesce slucaj)).
Znaci samo onaj "ko ne zna" kupuje u Media Marktu i njoj slicnim prodavnicama!

Evo ti jedan primer:
online ima 1331 LCD tv u prodaji(pazi to su samo tv-i a ne kao kod tehnoproma gde racunaju i Monitore):

http://geizhals.at/?cat=tvlcd

A plazme ima 151 u online prodaji:

http://geizhals.at/?cat=tvplasma

CTR tv-a ima(jos uvek :eek: ) 22 u prodaji

http://geizhals.at/?cat=tvplasma

i Rückprojektion(to su oni predhodnici danasnjih plazmi i lcd-izvinjavam se ali ne znam kako se kod nas kazu :rumenko::rumenko: ) ima samo 2

http://geizhals.at/?cat=tvrueckpro.

Znaci da saberemo i oduzmemo-

1331+151+22+2=1506 (ali pazi to je samo za Austriju)....ako bi stavio celu EU(jel mogu da ga narucim iz koje hocu drzave iz EU) onda je ta cifra mnogo,mnogo veca odnosno 2048 tv-a!
 
Bitna stvar kod kupovine...nisam pratio celu diskusiju ali cisto da predlozim tacnije preporucim...LG ili Samsung nije neka razlika...najbitnije uzeti model koji ima podrsku za digitalnu tv tj digitalni tv tjuner pa tek onda juriti dijagonalo itd. jer u narednih par godina pocece prelazak na digitalnu televiziju...i plazme sa analognim ulazom nece mnogo znaciti
 

Back
Top