Koja je pametnija?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.108
Ona koja je završila srednju školu i fakultet s odličnim uspjehom, izgradila karijeru, upravlja velikim timom, putuje u inostranstvo i gradi vlastitu kuću? Ili ona koja je pronašla partnera koji joj je osigurao posao, putovanja u strane zemlje i izgradio kuću za njih?

Prva žena troši svoje živce na poslu, ustaje rano ujutro i nema mogućnosti da isključi telefon ili uzme slobodan dan. Druga žena je brzo došla do svoje sreće, ali postoji rizik da izgubi sve što smatra svojim.

Glavna karakteristika koja odaje pametne žene: Briljantno zapažanje filozofa Sartre
 
Ona koja je završila srednju školu i fakultet s odličnim uspjehom, izgradila karijeru, upravlja velikim timom, putuje u inostranstvo i gradi vlastitu kuću? Ili ona koja je pronašla partnera koji joj je osigurao posao, putovanja u strane zemlje i izgradio kuću za njih?

Prva žena troši svoje živce na poslu, ustaje rano ujutro i nema mogućnosti da isključi telefon ili uzme slobodan dan. Druga žena je brzo došla do svoje sreće, ali postoji rizik da izgubi sve što smatra svojim.

Glavna karakteristika koja odaje pametne žene: Briljantno zapažanje filozofa Sartre

Nika nisam tražila da mi neko, ma ko god da bio osigura život

Pametnija je ta sto se sama izborila

🤷🏻‍♀️
 
Ona koja je završila srednju školu i fakultet s odličnim uspjehom, izgradila karijeru, upravlja velikim timom, putuje u inostranstvo i gradi vlastitu kuću? Ili ona koja je pronašla partnera koji joj je osigurao posao, putovanja u strane zemlje i izgradio kuću za njih?

Prva žena troši svoje živce na poslu, ustaje rano ujutro i nema mogućnosti da isključi telefon ili uzme slobodan dan. Druga žena je brzo došla do svoje sreće, ali postoji rizik da izgubi sve što smatra svojim.

Glavna karakteristika koja odaje pametne žene: Briljantno zapažanje filozofa Sartre
:flert: U životu je dovoljno biti pametan samo dva puta. Kad birate zanimanje i bračnog druga. Ko oba puta promaši, mora biti pametan celog života. (D. Radović )
 
"Najpametnije žene koje sam upoznao bile su ljubazne, nježne i predane.. Biti pametan znači imati emocionalnu inteligenciju, sposobnost razumijevanja i suosjećanja s drugima, te biti svjestan vlastitih snaga i slabosti." - Sartr
"Znam ja tu vrstu žena. One su tanke i visoke, dugo mlade i lepe, a umne, praktične, uvek nasmejane, zvučne kao violina. Imaju sasvim jasne pojmove i određen poziv u životu. Srećne su u porodici, a kad to, slučajno, nisu — ne žale se.
Njihove sposobnosti su iznad prosečnih, njihova osećanja mogu da izdrže svaku probu. Njihova prirodna ljupkost stalno plamsa i, kad izgleda da će buknuti u neki veliki, izuzetni plamen, ona se stišava po nekom unutarnjem pravilu; a kad se čini da bi mogla ugasnuti, nalazi sama u sebi nove snage i plamena.
To su žene kraj kojih je svima dobro, nikom hladno, nikom prevruće, žene koje muškarci vole i traže, koje niko ne »obožava«, ali niko i ne proklinje; za života svakom nešto znače, a potomstvo ih blagosilja. Ja tu vrstu žena poznajem na prvi pogled, po strukturi tela i po hodu, a naročito po njihovom stalnom androginskom osmejku koji sam po sebi predstavlja neuništivu dragocenost." - I. Andrić
 
Nika nisam tražila da mi neko, ma ko god da bio osigura život

Pametnija je ta sto se sama izborila

🤷🏻‍♀️

U životu ništa nije sigurno, to je jedino sigurno.

Ako se dvoje ljudi odluče da žive zajedno, krenemo od pretpostavke da je to iz ljubavi, onda se lako dogovore, podržavaju jedno drugo i traže najbolji način da funkcionišu.Kod mene je ta opcija odraz pameti.

Inače, razumem zašto većina žena daje upravo ovakav odgovor, i kao žena, potpuno sam saglasna sa tim stavom.
Svaka žena bi trebalo da bude materijalno nezavisna.Mislim da nijedna statistika ne može da da tačan uvid koliko je onih koji trpe sve i svašta jer nemaju materijalnu nezavisnost.

Jedino što ja nekako još uvek verujem u srećne brakove gde žena pre svega može da bude majka i supruga, a onda sve drugo što poželi.
 
Ona koja je završila srednju školu i fakultet s odličnim uspjehom, izgradila karijeru, upravlja velikim timom, putuje u inostranstvo i gradi vlastitu kuću? Ili ona koja je pronašla partnera koji joj je osigurao posao, putovanja u strane zemlje i izgradio kuću za njih?

Prva žena troši svoje živce na poslu, ustaje rano ujutro i nema mogućnosti da isključi telefon ili uzme slobodan dan. Druga žena je brzo došla do svoje sreće, ali postoji rizik da izgubi sve što smatra svojim.

Glavna karakteristika koja odaje pametne žene: Briljantno zapažanje filozofa Sartre
Pod B,...kaže statistika, tako i meni deluje.
Ali,...možda samo tako izgleda na prvu loptu, u mojoj porodičnoj anamnezi, žene su "gulile od jutra do sutra", da bi sebi i porodici obezbedile pristojan život i malo više od toga. Tako sam i ja,...gledam na to manje- više, kao da je nasledno. 😁
P.S. A i bile su sposobnije od svojih muževa, mda poštovane i uvažavane. Za mene danas ne postoji ništa lepše, kao saznanje da sam u očima svoje porodice jednako poštovana i uvažavana.
To nema mnogo veze sa ovom temom,... za mene lično to je "imiđž" žene koje sam verovatno nesvesno ukalupila, iako savetujem decu, da biraju partnerke po srcu, ne po mom ili bilo čijem "modu".
 
Obojica su slični po pitanju stava o ženama.
Razlika je što je Andrić bar jednu umeo da voli svim bićem.
Pa nije Andrić, baš u svemu (bio) uzor,..
Ali se generalno ne slažem sa tvojim zaključkom. Dučić je voleo puno njih :) .. svim svojim pesničkim umećem, svom svojom dušom,.--
Veći je zavodnik bio Dučić... i sa puno više žena imao "posla".
 
U životu ništa nije sigurno, to je jedino sigurno.

Ako se dvoje ljudi odluče da žive zajedno, krenemo od pretpostavke da je to iz ljubavi, onda se lako dogovore, podržavaju jedno drugo i traže najbolji način da funkcionišu.Kod mene je ta opcija odraz pameti.

Inače, razumem zašto većina žena daje upravo ovakav odgovor, i kao žena, potpuno sam saglasna sa tim stavom.
Svaka žena bi trebalo da bude materijalno nezavisna.Mislim da nijedna statistika ne može da da tačan uvid koliko je onih koji trpe sve i svašta jer nemaju materijalnu nezavisnost.

Jedino što ja nekako još uvek verujem u srećne brakove gde žena pre svega može da bude majka i supruga, a onda sve drugo što poželi.

Imam dosta toga reci ali neću
Na ovom forumu ako nisi istog mišljenja dovodiš se u fazu nerviranja
 

Back
Top