Koja gimnazija je laksa???

Koja je gimnazija laksa?

  • Sveti Sava

  • Sportska Gimnazija

  • XIV Gimnazija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
AnaBg:):
SA GIMNAZIJOM SI NIKO I NISTA STO SE TICE OBRAZOVANOG PROFILA(U SVEDOCANSTVU TI STOJI PRAZNO MESTO)I SA ZAVRESENOM GIMNAZIJOM NE MOZES NISTA-tu stavljam tacku i vise ne govorim u temama ovakvog tipa
Apsolutno si u pravu! Gimnazija je priprema za fakultet. Trebalo bi da nas nauce kako se uci, da nam sad zagorcaju zivot, da bi nam bilo lakse na fakultetu. Znanje je relativna stvar, ako kampanjski ucis - kakvo god znanje da ti pruze - zaboravlja se... Treba znati kako kako sa sto manje rada, usvojiti sto vise, to su vestine kojima treba da se obucimo u gimnaziji. AnaBg me razume...
 
Ja samo govorim da vece mogucnosti ima dete koje zavrsi srednju,nego gimnaziju...FAKULTET NE POMINJEM-sve je lisni izbor,kao i srednja skola...samo je osnovna obavezna...

Govorim o tome da sa zavrsenom gimn si niko i nista i ne mozes nista da radis(osim ako ti cale nije neki mafijas)...Ne mozes cak ni na trafici0jer ce pre primiti nekog sa trgovackom skolom...a posto je u nasoj zemlji doslo takvo vreme-to nam je sto nam je...

Misljenja su razlicita,podeljena,o njima ne vredi raspravljati,ali jedno znam da sa gimnazijom nemas nista...Samo sa zavrsenom gimnazijom...ne pominjem fakultete,dok sa srednjom imas...

I bas sam cula moju kevu kad je razgovarala sa nekim preko telefona i kaze,za moju sestru:"Donela mi svedocanstvo.i ja gledam pise obrazovani profil i stoji crtica-dusa me zabolela...'
 
Celle:
Apsolutno si u pravu! Gimnazija je priprema za fakultet. Trebalo bi da nas nauce kako se uci, da nam sad zagorcaju zivot, da bi nam bilo lakse na fakultetu. Znanje je relativna stvar, ako kampanjski ucis - kakvo god znanje da ti pruze - zaboravlja se... Treba znati kako kako sa sto manje rada, usvojiti sto vise, to su vestine kojima treba da se obucimo u gimnaziji. AnaBg me razume...
Takodje te razumem...
 
AnaBg:):
Naravno...ali mi smo jos mladi da sudimo sta je bolje za nas...neki od nas imaju pomodarce za roditelje,neki ne...niko nam i ne tvrdi da cemo raditi posao cij fakultet zavrsimo...ja samo znam da gimnazija nicemu ne vodi...
Kakve veze imeju roditelji sa nashim upisima... Mogao sam da upishem shta mi god padne na pamet... I oni se ne bi protivili... Ali ja sa hteo gimnaziju, iz nekih, opshtepoznatih, a i nekih meni-poznatih(relativno) razloga...
 
AnaBg:):
Zato sto znam masu tinejdzeri kojima su roditelji rekli gimn ili nista...ali ja ne govorim o tome nego o prostoj stvari..sta si akada zavrsisi srednju strucnu i sta si kad zavrsisi gimnaziju...bez pominjanja fakulteta
Kapiram ja tebe, samo shto nema potrebe misliti o tome shta si sa srednjom a shta sa gimnazijom. U 98% sluchajeva se podrazumeva da idesh dalje, jednostavno je to tako... Ali, ako tjemo da teoretizujemo - da, SPOSOBNIJI za odredjeni rad jesi. Pametniji, obrazovaniji, ucheniji - nisi...
 
Ja ne govorim o znanju koje se stice u gimnaziji,iz razloga sto ne idem u istu,pa ne znam sta se stice,a za tebe ne znam kako tvrdis da je skolovanje u srednjim skolama jadno...jedine stvari koje znam vezane za gimnaziju-znam zbog sestre koja je zavrsila gimnaziju...Stvari iz opste kulture mi nikad nece trebati u zivotu..sta meni znci neverovatno puno informacija...
 
AnaBg:):
Ja ne govorim o znanju koje se stice u gimnaziji,iz razloga sto ne idem u istu,pa ne znam sta se stice,a za tebe ne znam kako tvrdis da je skolovanje u srednjim skolama jadno...jedine stvari koje znam vezane za gimnaziju-znam zbog sestre koja je zavrsila gimnaziju...Stvari iz opste kulture mi nikad nece trebati u zivotu..sta meni znci neverovatno puno informacija...
Ana, ako imash ovakvo mishljenje o opshtoj kulturi, onda ne znam o chemu dalje da prichamo.
Vidim da ti, kao i dosta osoba u Srbiji, tezhish ka tome da imash posao, da radish, da ne zhivish nego da prezhivljavash. Za razliku od tebe/vas, neki od nas zhele da ZHIVE, da imaju dosta toga u glavi. Nekima od nas znachi da znaju kako se zovu piramide na kompleksu Gize, nekima od nas znachi da znamo kada je Betoven stvarao, a ne kao gradonachelnik Jagodine da kazhemo da su nam Betoven i Shopen mogli svirati, samo shto smo bili previshe mali!
 
Da dodam: Nije to, dakle, samo opshta kultura. Razmisli i o tome za shta smo spremljenji posle gimnazije, kako su nam umovi istrenirani...
Ne znam, samo, zashto se upushtash u neku temu, bivash sve vreme iskljuchiva, i govorish o stvarima sa nekog nazovi-visokog nivoa, i posle toga odvalish takvu glupost(opshta kultura nije bitna)...
 
matora63:
sele, samo da ti kažem - i u jednom i u drugom slučaju si niko i ništa.
Pa daj da se onda svi bacimo u mrezni marketing, pa da zaradjujemo ko ljudi! U tom poslu te niko ne pita ni ko si, ni sta si, ni sta si zavrsio... Izvinjavam se, ali gimnazija daje bolju osnovu (to se svi slazete) za one koji zele da se dalje skoluju ( to se vidi po rezultatima prijemnih na ETF-u, gde prolaze ljudi iz gimnazija mnogo cesce nego iz srednjeelktrotehnicke)... Za onoga ko zeli da pocne da radi sa 20 godina - stvarno nema potrebe da se muci u gimnaziji... Naravno, i sa skolom, i bez iste, mozes biti niko i nista - stvar srece, naravi, okolnosti itd. Ukoliko ne upises fakultet posle gimnazije - mnogo je veca verovatnoca da budes niko i nista!
 
Za medicinski,ekonomski,poljoprivredni,saobracajni,filoloskki i da ne nabrajam fakultete spremniji si ako ides iz istih srednjih skola(medicinske,ekonomske,poljop,fililoske itd)...tako da bas me zanima za koje fakultete si spremniji sa gimnazijom???
 
medicinski iz medicinske?! ha ha ha!!! znas li, ana, koliko imam vukovaca iz medicinske koji nisu upisali medicinu (koju su zeleli da upisu), nego se muce na molekularnoj biologiji ili studijama hemije, jer nisu upisali medicinski? isto, ima ih koji su bili farmaceutski tehnicar po zanimanju (takodje odlicni djaci), pa nisu uspeli farmaciju da upisu....nisu, jer je znanje koje se tamo dobija znanje za zaposljavanje posle srednje skole. ako ti to nije jasno, onda ne znam sta vise da kazem....
 
Ko ima vecu spremnost za Ekonomski fakultet?neko ko ima zavrsenu gimnaziju ili srednju ekonomsku skolu?

Ne zelim dalje da raspravraljam...Moje misljenje je da je GIMNAZIJA GO*NO i tu je kraj...


Ne diskutujem vise na ovoj temi...
 
AnaBg:):
Ko ima vecu spremnost za Ekonomski fakultet?neko ko ima zavrsenu gimnaziju ili srednju ekonomsku skolu?

Ne zelim dalje da raspravraljam...Moje misljenje je da je GIMNAZIJA GO*NO i tu je kraj...


Ne diskutujem vise na ovoj temi...
Neko ko ima zavrshenu gimnaziju. Znam da ne mozhesh da skapirash, ali tako si vaspitana.
Onda ti pored govana ne prolazi, i nemoj polemisati dalje, srednja shkola je super, imatjesh brdo para, bitjesh sretjna, etc, etc... :roll:
 
Арион Дали:
Ja mogu da kazem da Cetrnaesta nije teska, ali nije ni mnogo laka .. Mislim, ima par profesora koji mogu zivot da vam zagorcaju .. Anastasija, Arizona, Poskok ...
Ko je ovo? :shock:
Od ponudjenih gimnazija se najlakshe zavrshava sportska,zato shto profesori gledaju kroz prste ako se ozbiljnihe bavish sportom,trenirash aktivno.. i sl.
 

Back
Top