KOCKAR?????

A sto se kockaju ljudi preko interneta,pa to je ne cuveno!Poruka svim devojkama,zenama i majkama je da obrate paznju i na taj vid kockanja.Sada ne moraju da napuste dom da bi se kockali.Racuni za kockanje se otvaraju u Intesi!
 
Imam u kuci kockara koji nedeljno potrosi 100 dinara za kocku, i tako punih 30 godina. A imam i pusaca, sa istim stazom, koji nedeljno da za cigarete vise od 1000 dinara.

btw, RTS reklamira sportsku kladionicu. To je ona TV stanica koja nam uzima lovu za pretplatu. Sramota.

----
Ja sam svojevremeno dosta igrao poker aparate, sp. kladionicu, pusio, pio.. Sve je to ostavljeno u PAKETU, i deo je moje mracne proslosti. Danas sam NOVI covek. Slava Bogu i pravoslavnoj crkvi koja mi je pomogla da stanem na pravi put.
 
Citam komentare na temi o alkoholizmu i razmisljam koliko je slicno sa zavisnoscu od kockanja. Mislim da ljudi nisu svesni koliko je ovo rasprostranjen problem, koliko ljudi ide u kladionice RADI ZABAVE.

Problem je prilicno maskiran jer zavisnik nista ne unosi u sebe, ali mislim da su posledice jos strasnije od alkoholizna npr.

Znam puno oceva koji ce svojim sinovima reci da ne treba da se drogiraju, piju ili puse, ali ce u kladionicu otici zajedno.

Sta mislite?

sve i počinje od zabave i nade u slađi život i da zapravo čovek može da napravi nešto od svog života
uzrok je dakle isti i u rangu bolesti i jeste isto
ruku na srce patološke kockare znam samo iz priče
znam one koji bukvalno žive od kocke
imam i poznanicu koja se bila zaglibila u kockarskim dugovima i skoro prokockala neke silne pare sto je dobila ali nije bilo baš drhtenja ruku

dakle, početak razumem
sada kako se ne zaglibiti, osim ne probavati ništa, ne znam
tu ima par pitanja - da li je neko zavisnički tip, da li uopšte ima volju i da li ima koga da mu pomogne
neko je podvodljiv i labilan, dovoljno mu je dva puta da proba i da se navuče
neko se saživi sa time, jer bnerealni svet kocke je lakši od realnog, i nema ni želju da bude ok, tako da tu pomoći nema
na kraju, treba i imati nekog usmeritelja i podršku u kombinaciji sa sopstevnom voljom da bi se to sredilo
 
Ja sam Dejan Stankovic i juce sam se prikljucio grupi. Napisao sam dve knjige koje obradjuju temu kockanja a na predstojecem sajmu ce biti promovisana i treca. Naravno da se kockanje moze pobediti i puna podrska svima koji zele da izadju iz tog sveta!!!
www.stankovicdejan.com i www.kockanje.org i grupa na fejsu Stop kockanje.
Pozdrav svima,
Dejan
Tačno, ali 'ajde da bacim 100 evara prema 50, da nećeš izdržati duže od mesec dana !!! :D
 
Citam komentare na temi o alkoholizmu i razmisljam koliko je slicno sa zavisnoscu od kockanja. Mislim da ljudi nisu svesni koliko je ovo rasprostranjen problem, koliko ljudi ide u kladionice RADI ZABAVE.

Problem je prilicno maskiran jer zavisnik nista ne unosi u sebe, ali mislim da su posledice jos strasnije od alkoholizna npr.

Znam puno oceva koji ce svojim sinovima reci da ne treba da se drogiraju, piju ili puse, ali ce u kladionicu otici zajedno.

Sta mislite?

Mislim da je strašno. Imam poznanicu, matora žena (56.g.) u kladionici kuću ostavila. Nedavno je prodala kuću i sad je podstanarka sa maloletnom kćerkom. Nada se nekakvom nasledstvu, naime kćerka kad postane punoletna, naslediće puno zemlje od pokojnog oca, i ona, mati misli da će tada sve biti u redu. Dotle, i dalje se kocka ili kako to već zovu u kladionicama.
P.S.
Gde je tema o alkoholizmu?
 
Dok sam studirao u Amsterdamu, opasno sam se navukao na poker sa lokalnim nistarijama. Tu se za vece moglo uzeti i po 3000e, ali su sve te pare odmah sutra bile izgubljene. Nekoliko puta sam rekao sebi da kada ponovo dignem veci novac -PRESTAJEM. Nikada nisam zadrzao novac duze od 2 dana. Sutradan se igrala nova partija i tako u nedogled...
Prestao sam s kockom kada sam zavrsio fax i dosao u Srbiju. I priznajem, nedostaje mi.
Pored toga, ne zelim da se vracam na staro, kockarski dani su gotovi.
 
Ja sam bivsi kockar....To pocne iz radoznalosti, dosade...valjda se covek rodi takav, ne znam..ali ima leka...hvala bogu ja sam uspeo uz pomoc jednog savetovalista iz Novog Sada i svima bih pozeleo da se bore svim silama jer je moguce izboriti se. To sto kocka uradi coveku ne moze ni sam djavo..
 

Back
Top