КО СВЕ И ЧЕМУ УЧИ НАШУ ДЕЦУ?!

Nama profesorka gradjanskog nikad nije pominjala generale...

Данас ваљда пошто је предмет ОНО и ДСЗ (Општенароднаодбрана и друтвена самозаштита) укинут, морају негде да причају о Генералима и Војсци па су изабрали часове Грађанског.
Ево ја предлажем тему за ту профанку, која би могла да се обрађује на њеним часовима: Чедомир Јовановић - политичар коме се дивим!
 
sad si i Ameriku uzeo za primer a ja mislila da si ti "patriota-promoter..:zcepanje:
izvine ...pogrešna procena....na američko školstvo nema zamerke (troje dece mog brata jedinog se tamo školuje-studira) a o Evropi da ne pričam.da li si čuo da se u Nemačkoj glorifikuje Hitler i Treći rajh.......naravno NE već se i te kako osuđuje


ps.Ovo je ozbiljna tema
Da li ta deca u Americi uce da su ti tvoji idoli istrebili sve starosedeoce Indijance na najbrutalniji moguci nacin.................muka mi je od tvog proseravanja i laznog morala
 
To NN lice je obrazovano i položilo je državni ispit za rad sa decom i bilo je krajnje vreme da se raskrsti sa uticajem dnevne politike na obrazovanje
ps.Spašavanje stotine mladih ljudi koji su UVUČENI U RAT nije DNEVNA već ŽIVOTNA-VEČITA TEMA

prošlo je vreme kada je bilo dovoljno da si pismen i član KP pa da budeš učitelj.......davno prošlo vreme
pluskvam perfekat!!!
A sta ona to radi:eek::dash::dash:
 
da :roll: kosmolpolitkinjo:roll:.......DA UČE O TOME!

Уче мало морген! Посебно не уче о томе да је почињен ГЕНОЦИД - а јесте! Чак и ако се полако пробија истина о томе шта се дешавало, пробија се данас100-150 година после тих догађаја!
 
Уче мало морген! Посебно не уче о томе да је почињен ГЕНОЦИД - а јесте! Чак и ако се полако пробија истина о томе шта се дешавало, пробија се данас100-150 година после тих догађаја!

provereno znaš? :dash:
promeni izvor, vidiš da te grdno lažu
ps.drago mi je što zameraš svakome ko ne želi da prihvati zločin koji je napravljen u ime jednog celog naroda
Srbija svakako neće čekati da prođe toliko vremena..pitanje je dana kada će biti usvojena rezolucija o Srebrenici....važno je da se tu slažemo
 
Почишћено од спама и увреда ....
Пишите о теми, а не један од другом !!!



Можда је то за тебе спам или увреда а за мене су то проусташке идеје које се на овој теми и на целом форуму веома често плански и пажљиво пласирају.

А ти што бришеш доказе који раскринкавају тако нешто, само покушаваш да кријеш трагове који доказују да крстарица то подржава и заједно учествује у даљем геноциду.
 
provereno znaš? :dash:
promeni izvor, vidiš da te grdno lažu
ps.drago mi je što zameraš svakome ko ne želi da prihvati zločin koji je napravljen u ime jednog celog naroda
Srbija svakako neće čekati da prođe toliko vremena..pitanje je dana kada će biti usvojena rezolucija o Srebrenici....važno je da se tu slažemo

За разлику од других народа у српском народу постоји спремност са тим да се суочи са чињеницом да су неки суманути умови стрељали заробљене и беспомоћне људе, у Србији такође постоји и свест да код других народа не постоји свест о томе да им руке нису баш чисте, као што постоји и свест да постоји гомила злурадих караконџула која само чека тренутак да Србија крене са посипањем пепела по себи па да то искористи за неке своје циљеве!
 
Погледајте ову слику

7698_fe8vlm1z_hs.jpg


Мени немојте веровати него нека свако ко има неког познаника или пријатеља неуропсихијатра нека га пита КО је човек коме се када те гледа право у очи испод зеница ВИДЕ БЕОЊАЧЕ... ја одговор знам: психијатријски случај.


Само такви су пажљиво одабрани да буду ГЛАВНИ ПОЛИТИЧКИ ГЛАСНОГОВОРНИЦИ и представници плаћенићких НВО јер ни један озбиљан и нормалан човек не би овако нешто радио.

Као што је више него очигледан НАПАД И РАСТАКАЊЕ КУЛТУРЕ, ИСТОРИЈЕ, НАЦИОНАЛНОГ ИДЕНТИТЕТА УОПШТЕ - тако је у успону потпуно разарање школског и образовног система.
Одгајају се врло осмишљено и планирано ГЕНЕРАЦИЈЕ КРЕТЕНА, будућа послушничка стока без мозга.

Зашто се то дозвољава и протежира - ТО ЈЕ ПИТАЊЕ ЗА ВЛАСТ а у овом случају за Министра просвете.

E pa mito, ja sam dipl. psiholog, pa mi molim te objasni gde si to cuo.
 
E pa mito, ja sam dipl. psiholog, pa mi molim te objasni gde si to cuo.

Немам намеру то да елаборирам јер нисам из те струке - а и лепо сам написао да треба упитати неуропсихијатра. п

п.с.
Психологија и психијатрија немају никакве благе везе.
 
Da li ta deca u Americi uce da su ti tvoji idoli istrebili sve starosedeoce Indijance na najbrutalniji moguci nacin.................muka mi je od tvog proseravanja i laznog morala

Ма шта се узбуђујеш, када им Чедомир подели *бело само пурњају по форуму... док им се не приспава.:cool:

п.с. Уосталом да психологија има везе са психијатријом овако нешто не би ни питао него би знао.
 
Poslednja izmena:
imamo i onog celavog nastavnika veronauke iz Arandjelovca,iz nekog smesnog udruzenja Nasi . sto organizuje tribine sa poznatim krimosem Kristijanom Golubovicem , gde uci decu da je on ustvari dobar i da se promenio i predstavlja ga kao nekog pozitivnog uzora mladima i sportistu , a onda posle mesec dana Krileta navataju kako diluje heroin i to jos u crkvi ... i takvi nam onda uce decu :(
 
provereno znaš? :dash:
promeni izvor, vidiš da te grdno lažu
ps.drago mi je što zameraš svakome ko ne želi da prihvati zločin koji je napravljen u ime jednog celog naroda
Srbija svakako neće čekati da prođe toliko vremena..pitanje je dana kada će biti usvojena rezolucija o Srebrenici....važno je da se tu slažemo

Како само неуморно понављате будалаштине. Хоћеш да кажеш да су они који су стрељали прво објавили: ЕВО СТРЕЉАМО ВАС У ИМЕ ЦЕЛОГ СРПСКОГ НАРОДА..хехехе... не могу да верујем...:dash:
 
За разлику од других народа у српском народу постоји спремност са тим да се суочи са чињеницом да су неки суманути умови стрељали заробљене и беспомоћне људе, у Србији такође постоји и свест да код других народа не постоји свест о томе да им руке нису баш чисте, као што постоји и свест да постоји гомила злурадих караконџула која само чека тренутак да Србија крене са посипањем пепела по себи па да то искористи за неке своје циљеве!
je samo mogu da govorim o sebi...svako ko ima bilo kakvu kalkulaciju o takvoj nesreći nije normalan i ne zaslužuju da se svrastava u ljudski rod:worth:
nebi' da se zagađujem, ali sada sam odgledala utisak nedelje i očigledno je koliko Vučić upravo to radi :bljak::bljak::bljak:
Питање је дана када ће усташка гамад као ти да се прочисти са овог форума.

Па шта мислиш до када ће ова фашисоидна гарнитура администарора да вршља по форуму ?
srećan si što te niko ne uzima za ozbiljnog sagovornika....
naslušala sam se takvih jadnika kojima je sva pamet stala u jednu rečenicu."srpska četmička g*vna, ustaška kučka.....balijska *****".......nije tebi lako, verujem :(:(:(
 
Poslednja izmena:
Ма шта се узбуђујеш, када им Чедомир подели *бело само пурњају по форуму... док им се не приспава.:cool:

п.с. Уосталом да психологија има везе са психијатријом овако нешто не би ни питао него би знао.

Znam, nego hocu da mi kazes gde si cuo takvu budalastinu. Stalno te lazu, eremito, sto i nije narocito tesko.
 
je samo mogu da govorim o sebi...svako ko ima bilo kakvu kalkulaciju o takvoj nesreći nije normalan i ne zaslužuju da se svrastava u ljudski rod:worth:
nebi' da se zagađujem, ali sada sam odgledala utisak nedelje i očigledno je koliko Vučić upravo to radi :bljak::bljak::bljak:

srećan si što te niko ne uzima za ozbiljnog sagovornika....naslušala sam se takvih jadnika kojima je sva pamet stala u jednu rečenicu."srpska četmička g*vna, ustaška kučka.....balijska kurvca".......nije tebi lako, verujem :(:(:(

Jadnici praznog zivota, koji su nasli zadovoljenje u poslednjem utocistu propalica.
 
Немам намеру то да елаборирам јер нисам из те струке - а и лепо сам написао да треба упитати неуропсихијатра. п

п.с.
Психологија и психијатрија немају никакве благе везе.

a, nadri lekar opšte prakse može slobodno o tome

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Како само неуморно понављате будалаштине. Хоћеш да кажеш да су они који су стрељали прво објавили: ЕВО СТРЕЉАМО ВАС У ИМЕ ЦЕЛОГ СРПСКОГ НАРОДА..хехехе... не могу да верујем...:dash:

siroče mito....krajnje je vreme da nauči kome treba da veruješ
:sad2::sad2::sad2:
 
Građansko vaspitanje
Miljenko Dereta | 08. 02. 2010. - 00:02h | Foto: Beta | Komentara: 1

Zaokupljeni "velikom politikom", često predviđamo male događaje koji predstavljaju prave dokaze dubine demokratskih promena u Srbiji. Margaret Mid je rekla: Greše oni koji sumnjaju da mala grupa hrabrih mislećih ljudi može promeniti svet. Uostalom, to se u istoriji uvek tako i događalo.
Miljenko Dereta

Prema pisanju jednog beogradskog lista, Jasmina Borić, profesorka građanskog vaspitanja u Srednjoj ekonomskoj školi u Somboru, na časovima o "listi vrednosti" sa svojim učenicima razgovara o slučaju generala Vladimira Trifunovića. General Trifunović je čovek pred kojim svi treba da stojimo pognute glave od stida zbog svega što mu je učinjeno u ime takozvanog nacionalnog interesa. Njegova sudbina kao da je istrgnuta iz neke antičke drame. Čoveka koji je postavio život mladih ljudi kao najvišu vrednost revnosne salonske patriote osudile su kao izdajnika, a mi ostali smo ga ostavili da svoju bitku za pravdu bije skoro sasvim sam.
Dobra vest i znak demokratskog pomaka je činjenica da je poništena njegova presuda za izdajstvo i da tužilaštvo verovatno uopšte neće pokrenuti novi postupak. Dobra vest je i predlog da se general Trifunović rehabilituje i da mu se dodeli najviši državni orden.
Loša vest je da o svemu tome u javnosti i medijima još uvek vlada skoro apsolutni muk. Osim u nekim učionicama srednjih škola u Somboru, gde se učenici kroz dijalog sa profesorkom upoznaju sa činjenicama, analiziraju ih i na kraju skoro uvek aklamacijom izvode zaključak da je general Trifunović "heroj i patriota"!
R
а!


Veoma mi je drago da deca pocnu da se uce pravim vrednostima - humanizmu i razmisljanju svojom glavom, a ne glavom copora (da ne bi postali tzv. intelektualni idioti).

edit: I da, Trifunovic jeste anticki lik otrgnut i stavljen u sadasnje vreme.:heart:
 
Ма шта се узбуђујеш, када им Чедомир подели *бело само пурњају по форуму... док им се не приспава.:cool:

п.с. Уосталом да психологија има везе са психијатријом овако нешто не би ни питао него би знао.

:eek: Psihijatrija se bazira na pCihologiji, ejjjjj!:rotf:
 

Back
Top