Ко љуља колевку? Одумирање Русије и Србије!

Eto videli ste kao i ja ovih dana na forumu kolika se frka digla protiv ćirilice.Ja sam recimo odrasla na latinici i koristim je od kada sam počela da pišem ali sam spremna tu naviku da izmenim ukoliko to bar malo doprinese nečemu što se zove nacionalna svest.
Možda to recimo i nije najsrećniji primer nečega što se zove duh nacioma ali ja smatramda je pismo osnova svega,bez pisma nema ničega.
Otpor ćirilici prave ljudi koji ne smatraju Srbiju svojom domovinom koji misle da su građani sveta ko pečerke u šumi pa im je sasvim svejedno kojim će pismom komunicirati.
Eto,možda bi se konačno trebalo početi poštovati slovo Ustava jer on važi i za one,a ja sam među njima, koji ga nisu podržali.:manikir:

P.S., ak neko zna kako da svoja latinična slova na tastaturi pretvorim u ćirilična neka mi javi, bitju mu zahvalna

Vidis a sami Kinezi imaju jak pokret da pismo zamene latinicnim. Ili bar da ga paralelno uvedu sa tradicionalnim. Jer kazu ljudi, lakse ce nam drugi uciti jezik ako pisemo latinicom. A mi nikako da shvatimo da za svet i univerzum uopste nije bitno sta mi radimo. Mi mozemo sutra da predjemo i na Svahili i to nista nece da promeni. Al ako to urade Kinezi...
 
Vidis a sami Kinezi imaju jak pokret da pismo zamene latinicnim. Ili bar da ga paralelno uvedu sa tradicionalnim. Jer kazu ljudi, lakse ce nam drugi uciti jezik ako pisemo latinicom. A mi nikako da shvatimo da za svet i univerzum uopste nije bitno sta mi radimo. Mi mozemo sutra da predjemo i na Svahili i to nista nece da promeni. Al ako to urade Kinezi...

Da im nije bitno onda bi Duvanska industija Niš zadržala svoje ime kao takva npr. ili bi Somboled i dalje ostao Somboled a ne Dukat itd itd da ne pobrajam. Svako ko dolazi da nešto kupi ostavi ovde svoj trag a naš potre prema tome to što si rekao nije istina.
Što se kineza tiče njih ima milijarda ipo,oni za svoj naciom ne treba da brinu bar ne u tolikoj meri.:manikir:
 
Da im nije bitno onda bi Duvanska industija Niš zadržala svoje ime kao takva npr. ili bi Somboled i dalje ostao Somboled a ne Dukat itd itd da ne pobrajam. Svako ko dolazi da nešto kupi ostavi ovde svoj trag a naš potre prema tome to što si rekao nije istina.
Što se kineza tiče njih ima milijarda ipo,oni za svoj naciom ne treba da brinu bar ne u tolikoj meri.:manikir:

Da. Poenta je da mi koliko god da se brinemo dzaba nam. :hahaha:
 
Ali Kinezi znaju kako ce osvojiti planetu. Laganim razmnozavanjem. Cak im se i ne zuri.

Ne znam jer si ti gledao projekcije rasta stanovnistva u Kini, vec se od 2030 ocekuje postepen pad stanovnistva. Imaju onaj sistem jednog deteta . Cak i Kinezi robuju sa mladom i kvalitetnom radnom snagom, jer nece mladi Kinezi da rade nego masa ih ide na studije .
 
Ne znam jer si ti gledao projekcije rasta stanovnistva u Kini, vec se od 2030 ocekuje postepen pad stanovnistva. Imaju onaj sistem jednog deteta . Cak i Kinezi robuju sa mladom i kvalitetnom radnom snagom, jer nece mladi Kinezi da rade nego masa ih ide na studije .

Taj sistem se ne primenjuje strogo. kinezi su u poslednjih 15 godina povecali broj stanovnika za 100 miliona. To ti je kao dve Italije :D nista od toga. A pogotovo sto se tice Indije gde nema nikakve kontrole radjanja.
 
Taj sistem se ne primenjuje strogo.

Primenjuje, doduse ne tako restriktivno kao nekad, nekad su lupali po ledjima sada lupaju po novcaniku. Najveci prirastaj je u seoskim naseljima gde je i ta odredba najrestriktivnija.
Uostalom evo prikaza demografskog kretanja stanovnistva od 1949-2004



Kao sto vidis krivulja rasta stalno pada . Stopa umrlih je konstantna skoro 40 godina dok broj novorodjenih beba je u konstantnom padu. Trenutni prirastaj iznosi oko nekih 6 promila.
 
Primenjuje, doduse ne tako restriktivno kao nekad, nekad su lupali po ledjima sada lupaju po novcaniku. Najveci prirastaj je u seoskim naseljima gde je i ta odredba najrestriktivnija.
Uostalom evo prikaza demografskog kretanja stanovnistva od 1949-2004



Kao sto vidis krivulja rasta stalno pada . Stopa umrlih je konstantna skoro 40 godina dok broj novorodjenih beba je u konstantnom padu. Trenutni prirastaj iznosi oko nekih 6 promila.

Zaboravio si jako bitnu stvar.

Kinezi u dijaspori.
 
A pazi Indiju

India-demography.png
 
uf svugde raste sam našima pada:manikir::besna:

naši kinezi radjaju baš solidno, kako sam čuo
a u okolini pančeva su sagradili i neku crkvu
što će reći da su srbiju prihvatili kao domovinu
čim će i decu da krste i vode na ne-znam-kak-se-kod-njih-kaže bogosluženje, misu ili liturgiju.... tako da će i nama biti bolje sa našim kinezima, nego bez njih :D
 
naši kinezi radjaju baš solidno, kako sam čuo
a u okolini pančeva su sagradili i neku crkvu
što će reći da su srbiju prihvatili kao domovinu
čim će i decu da krste i vode na ne-znam-kak-se-kod-njih-kaže bogosluženje, misu ili liturgiju.... tako da će i nama biti bolje sa našim kinezima, nego bez njih :D

Ijuju pa ja zaboravila da i mi imamo "svojih Kineza",šteta što smo tako daleko od Kine, sve nešto razmišljam o prisajedinjenju u doglednoj budućnosti:manikir:
 

Back
Top