KO KUPUJE FIRME?

E pa braćo zato nam sa privatizacijom a i sa svim ostalim u ovoj zemlji ide traljavo.
Postoje ljudi i organizacije koje se iz sve snage trude da nas dovedu u robovski položaj.
Nisam pristalica teorije zavere,ali nažalost sve mije to nekako... nekako očigledno.
Upropastiti što je moguće više fabrika,jeftino kupiti a zatim zaposliti radnike i dati im najniže moguće dnevnice.
Voleo bih da grešim ali praksa govori da sam u pravu.
 
eremita:
Кинге 7, бојим се да не разумеш акцију и задатак учесника Хајека на овом форуму... такве ашик-буве добиле су задатак од својих инструктора ДА ИСПЉУЈУ СВЕ ШТО ПРЕДСТАВЉА ПАТРИЈАРХАЛНО И НАЦИОНАЛНО У СРБИЈИ, и наравно окомили су се на појам ДОМАЋИН што у Србији свакако представља узорног, вредног породичног човека. Некада су задатке на уништењу и разарању породице као ћелије патријархалног, верски опредељеног друштва кињили и нападали комунисти - данас то чине типови као што је Хајек који су окупљени у разноразним невладиним организацијама и веома добро плаћени за свој "пос'о"...

Типови на које треба сви да се окоме и разголите њихово деловање су управо

"МЕНАЏЕРИ" И РАЗНОРАЗНИ ПРАЗИЛУК-БИЗМИСМЕНИ...
Mito, razumem ja njihovu akciju i ulogu ali sam svestan da se i uloga ne dodeljuje tek - tako, kako uloga asik - buva tako i uloga " domacina - gazda ". Dok lazni domacini vredno rade na svojoj ikonografiji a strogo i iskljucivo za svoje imanje tako i ovi drugi rade na istom polju samo na suprotnoj strani i za mnogo manju nagradu. Prvi su jako prakticni i bez ikakvih skrupula, dostojanstva, mere tako da bez problema prihvataju svaki predlog koji ima donosi vajdu. Takvi ljudi su najbolji saradnici bedzeta pacolija koji polako kupuje Srbiju i njenu infrastrukturu. Tako se naoko nesto gradi ali cijim novcem? Ko je vlasnik objekata po Srbiji?
Drugi dolaze na red kada djavo dodje po svoje. Posle prakticnog dela price sa vrednim domacinima dolazi deo o ljudskim pravima, pravima kitova i delfina, madjarskih fasista, albanskih boraca i svim onim sto nije Srpsko. O njima nema mnogo price, jasni su ko dan.
Sve u svemu, oni su ti koji su menadzeri zla koje nas pogadja. Jedni kvare sliku o patrijarhalnim vrednostima ove nacije, drugi se potom rugaju toj istoj slici kunuci se da nisu Srbi, samo im je poreklo silom prilika takvo. Ako mene pitas, isti su. Stetocine koje nemaju svetinju. Najbolje oruzje svakog neprijatelja.
 
Hayek:
Srbiji treba vladavina zakona i biznismeni/menadzeri koji ce da stvarajui profit a ne tamo neki jebaci ovaca i alkoholicari koji danju tuku zenu i decu a nocu spavaju sa seoskim kurvama, a onda sve to sakriju iz reci "domacin".

1. Колико се ова твоја дефиниција разликује од дефиниције бизнисмена?
2. Само наиван човек може да поверује да се све у свету дешава случајно, односно да су "теорије завере" плод маште.
3. Ти твоји "бизнисмени", школовани и културни људи су нас управо и довели до тога да постанемо полуколонија. А рећи ћу ти и зашто:
Као и сви љигавци и самоуверени неспособњаковићи прихватају све што долази са Запада без поговора. Економију и законе усклађују са законима ЕУ, што је природан процес, али се неприродно изводи. Наиме, на ову нашу слабашну економију примењују монетаристичке идеје које су погубне и по развијенија друштва, а камоли по нас.
Меркантилистистичке идеје су спроведене у САД и УК у време Регана и Тачерове. До тог доба је синдикат штитио права радника, а држава је законима била гарант њихове сигурности...
А онда су се бизнисмени, под изговорм да се тако смањује незапосленост, озаконили идеју тржишта рада, односно слободног формирања цене рада. То је значило промену закона о раду, односно укидање свих "сигурносних веза" радницима, као и уништавања синдиката (будући да су од тог тренутка могли да добију отказ у случају штрајка).
Нема потребе да вам кажем да запосленост није смањена, а реформе су погодиле (наравно) најугроженије, као и младе мајке, јер им је породиљско боловање скраћено, као и примања током његовог трајања.
Економија као што је британска могла је то да издржи.
Можемо ли ми?
Да ли је ово решење "беле куге"?
 
Malo je vase iscudjavanje ekonomskim procesima zaista cudno.U Srbiji se uvodi kapitalizam i to onaj rani surovi , e sad postavlja se opet pitanje zasto je rusen drzavni socijalizam.Ali da ne branim socijalizam kljuc je ipak u svesti hibridnih,nabrijanih tipova koji za svoje pozicije sada moraju da odrade revans.Inace tipicna srpska situacija,kolji vola za jednu sniclu.Razaberite sami ko su volovi a ko dobija sniclu.Neko spomenu strane banke koje kontrolisu financijsko trziste.Razne budalastine inkorporiranih profesocina koji
neodlucuju i nemisle svojom glavom,rezultat su nagodbe sa njihovim mecenama.Prosto receno glumices ministarcinu a ja cu ti biti gazda.Ili kvazi biznismeni domaci koji su kupili i kupuju dosta toga ali uglavnom sa odlozenim rokom preprodaje zainteresiranim ino kupcima.E sad zagovornici ovih procesa su uglavnom smrdljivci koji ocekuju da bez viza odu u inostranstvo da postanu free lanseri za pranje posudja,ili da iz smrdljivih patika i pocepanih rifli uskoce u rentirano odelce i zasednu u neki upravni odbor ili direktorsku fotelju , kako bi mogli otplatiti cipele i jednokratno odelce.Takove spodobe su uglavnom vaskrsle na beogradskom asfaltu,a Beograd uzgred kontrolise 90% srbijanskie love.Sve van Bgd-a je mrtvo,o tome u ovoj zemlji niko nemisli,nesme da misli i nezna.Posledice toga su rezultat razmisljanja nabudzenih gospodara cija je osnovna deviza,ma teraj stoku.
Nazalost najgore tek dolazi a to je prodaja zemlje,teritorije,gde ce Srbi biti kmetovi ali i to je upitno ako ih buduce gazde budu htele rentirati.Zamislite situaciju kada Srbin ostane bez icega,samo sa praznim dlanovima i novi gazda ga zamoli da se pomeri.Srbin mu kaze pa kude bre ovde mi je deda sahranjen,dobice kulturni odgovor,uzmi dedu na rame pa ga nosi gde hoces.Ovo vise nije ni tvoga dede ni tvoje.Ne zamerite na sarkazmu ali o tome sam pisao nekada davno pa su mi se nayebali keve i rekli da sam ustasetina ili balija
.
 
Ambasador:
Malo je vase iscudjavanje ekonomskim procesima zaista cudno.U Srbiji se uvodi kapitalizam i to onaj rani surovi , e sad postavlja se opet pitanje zasto je rusen drzavni socijalizam.Ali da ne branim socijalizam kljuc je ipak u svesti hibridnih,nabrijanih tipova koji za svoje pozicije sada moraju da odrade revans.Inace tipicna srpska situacija,kolji vola za jednu sniclu.Razaberite sami ko su volovi a ko dobija sniclu.Neko spomenu strane banke koje kontrolisu financijsko trziste.Razne budalastine inkorporiranih profesocina koji
neodlucuju i nemisle svojom glavom,rezultat su nagodbe sa njihovim mecenama.Prosto receno glumices ministarcinu a ja cu ti biti gazda.Ili kvazi biznismeni domaci koji su kupili i kupuju dosta toga ali uglavnom sa odlozenim rokom preprodaje zainteresiranim ino kupcima.E sad zagovornici ovih procesa su uglavnom smrdljivci koji ocekuju da bez viza odu u inostranstvo da postanu free lanseri za pranje posudja,ili da iz smrdljivih patika i pocepanih rifli uskoce u rentirano odelce i zasednu u neki upravni odbor ili direktorsku fotelju , kako bi mogli otplatiti cipele i jednokratno odelce.Takove spodobe su uglavnom vaskrsle na beogradskom asfaltu,a Beograd uzgred kontrolise 90% srbijanskie love.Sve van Bgd-a je mrtvo,o tome u ovoj zemlji niko nemisli,nesme da misli i nezna.Posledice toga su rezultat razmisljanja nabudzenih gospodara cija je osnovna deviza,ma teraj stoku.
Nazalost najgore tek dolazi a to je prodaja zemlje,teritorije,gde ce Srbi biti kmetovi ali i to je upitno ako ih buduce gazde budu htele rentirati.Zamislite situaciju kada Srbin ostane bez icega,samo sa praznim dlanovima i novi gazda ga zamoli da se pomeri.Srbin mu kaze pa kude bre ovde mi je deda sahranjen,dobice kulturni odgovor,uzmi dedu na rame pa ga nosi gde hoces.Ovo vise nije ni tvoga dede ni tvoje.Ne zamerite na sarkazmu ali o tome sam pisao nekada davno pa su mi se nayebali keve i rekli da sam ustasetina ili balija
.
Naklon.... Zbog ovakvih stvari si A1.
 
Sve mi nešto ništa nije jasno!
Ko su Srbi a ko Srbijanci?
I dokleće te da bolujete od beogradizacije.
Pa normalno je da u svakoj zemlji postoji ekonomski centar,zašto je to beograd a ne neka palanka to je pre svega geoekonomsko pitanje.
Uostalom ako malo pažljivije pogledaš odakle su "Kupci" najvećeg broja firmi videćeš da Beograđana ima u promilima.Pa zašto svoj kapital nisu uložili u svojem zavičaju?
 
Adalv:
1. Колико се ова твоја дефиниција разликује од дефиниције бизнисмена?
2. Само наиван човек може да поверује да се све у свету дешава случајно, односно да су "теорије завере" плод маште.
3. Ти твоји "бизнисмени", школовани и културни људи су нас управо и довели до тога да постанемо полуколонија. А рећи ћу ти и зашто:
Као и сви љигавци и самоуверени неспособњаковићи прихватају све што долази са Запада без поговора. Економију и законе усклађују са законима ЕУ, што је природан процес, али се неприродно изводи. Наиме, на ову нашу слабашну економију примењују монетаристичке идеје које су погубне и по развијенија друштва, а камоли по нас.
Меркантилистистичке идеје су спроведене у САД и УК у време Регана и Тачерове. До тог доба је синдикат штитио права радника, а држава је законима била гарант њихове сигурности...
А онда су се бизнисмени, под изговорм да се тако смањује незапосленост, озаконили идеју тржишта рада, односно слободног формирања цене рада. То је значило промену закона о раду, односно укидање свих "сигурносних веза" радницима, као и уништавања синдиката (будући да су од тог тренутка могли да добију отказ у случају штрајка).
Нема потребе да вам кажем да запосленост није смањена, а реформе су погодиле (наравно) најугроженије, као и младе мајке, јер им је породиљско боловање скраћено, као и примања током његовог трајања.
Економија као што је британска могла је то да издржи.
Можемо ли ми?
Да ли је ово решење "беле куге"?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kad budem imao malo vise vremena prokomentarisacu ove nacional-socijalisticke baljezgarije.
 
Hayek:
kad budem imao malo vise vremena prokomentarisacu ove nacional-socijalisticke baljezgarije.


Adalv:
ОК. Чекам...нарочито да ми појасниш ово "национал-социјалистички".

Ма тупан отрчао код свог "инструктора" из НВО да га приупита ШТА ДА ОДГОВОРИ??? :razz: :razz: :razz:
 
Е, Мито, не смета њему оно што сам написао, јер нема појма о чему причам. Њему је сваки проблем који се везује за државу у којој живимо, а да подсетим либералчиће да је то Србија, чист национализам, шовинизам, фашизам, нацизам, -изам, -изам, -изам, ... Шта год да је, не ваља. Тако је и проблем беле куге за њега "национал-социјализам". А не зна, рецимо, да том проблему Шведска приступа врло озбиљно, нудећи невиђене услове будућим родитељима...Наравно, у Шведској сме да се говори о том проблему, а овде си кад то поменеш заостао...

Оно што такође не зна јесте да је већина западноевропских земаља била за постепено спровођење реформи у земљама Источне Европе, јер су сматрали да њихова неразвијена тржишта и слаба привреда то не могу да поднесу. Америка, ММФ и Светска банка су инсистирале на шок-терапији. На нашу жалост, а то смо већ разглабали на теми о телетабисима, наши политичари некритички форсирају реформе. Нешто што је било примерено у једној земљи, не мора да одгововара у потпуности и другој.
Као и у спорту: Енглеска, Шпанска и Италијанска лига раде по одређеним правилима и у условима који њима одговарају. Лиге других земаља теже да остваре то исто, али пут литванске и наше прве лиге су другачији, јер иако имају сличне проблеме, имају и гомилу поптуно различитих, односно јединствених проблема.
 
Adalv:
Оно што такође не зна јесте да је већина западноевропских земаља била за постепено спровођење реформи у земљама Источне Европе, јер су сматрали да њихова неразвијена тржишта и слаба привреда то не могу да поднесу. Америка, ММФ и Светска банка су инсистирале на шок-терапији.
Postoji i još jedan problem u vezi sa ovim reformama. Te reforme su nastale u Zapadnim zemljama, u zemljama u kojima su vladali potpuno drugačiji uslovi nego kod nas. Ove reforme su za nas užasno strane. Zemlje Istočne Evrope nikada nisu živele u potpunosti kao zemlje Zapadne Evrope. Tako da ove reforme treba dobro razmotriti i ispraviti da bi bilo prilagodljive i za Istočnu i za Zapadnu Evropu; jer ako ovako nastavimo, nećemo ništa uspeti da uradimo kada se u potpunosti primene te reforme.
 
Sorry, James......

Koje su to reforme nastale u zamljama zapadne Evrope...????

Kad su to one imale period tranzicije iz komunizma u kapitalizam ???

Mislim da sam taj cas pobegao iz skole....koje je to godine bilo??
 
James 007:
Postoji i još jedan problem u vezi sa ovim reformama. Te reforme su nastale u Zapadnim zemljama, u zemljama u kojima su vladali potpuno drugačiji uslovi nego kod nas. Ove reforme su za nas užasno strane. Zemlje Istočne Evrope nikada nisu živele u potpunosti kao zemlje Zapadne Evrope. Tako da ove reforme treba dobro razmotriti i ispraviti da bi bilo prilagodljive i za Istočnu i za Zapadnu Evropu; jer ako ovako nastavimo, nećemo ništa uspeti da uradimo kada se u potpunosti primene te reforme.

Зато већина западноевропских земаља и јесте била за постепени прелазак на тржишну економију. Али зна се ко је газда...
 
hehe...ja ne znam......

A ne znam ni sta si ti mislio :

Re: KO KUPUJE FIRME?

--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio James 007
Postoji i još jedan problem u vezi sa ovim reformama. Te reforme su nastale u Zapadnim zemljama, u zemljama u kojima su vladali potpuno drugačiji uslovi nego kod nas. Ove reforme su za nas užasno strane. Zemlje Istočne Evrope nikada nisu živele u potpunosti kao zemlje Zapadne Evrope. Tako da ove reforme treba dobro razmotriti i ispraviti da bi bilo prilagodljive i za Istočnu i za Zapadnu Evropu; jer ako ovako nastavimo, nećemo ništa uspeti da uradimo kada se u potpunosti primene te reforme.



Зато већина западноевропских земаља и јесте била за постепени прелазак на тржишну економију. Али зна се ко је газда...

____________________________________

Kako su zapadnoevropske zemlje POSTEPENO presle na trzisnu ekonomiju????

SA cega su presle ??? sa planske privrede ??? sa petoljetki ??

Pa one su oduvek imale trzisnu ekonomiju.....
 
Firme kupuju oni koji imaju novca. Novac kod nas imaju samo ljudi ciji je kapital sumnjivog porekla i koji datira iz Slobinog vremena ojacan i protkan vezama od 5.oktobra. Kapital koji je narastao u Slobino vreme iskoristen je velikim delom i za njegovo rusenje a misevi su lako nasli nove gazde, smo da oni nastave da grickaju sir i dalje.
 
billy_THE_kid:
Зато већина западноевропских земаља и јесте била за постепени прелазак на тржишну економију. Али зна се ко је газда...

____________________________________

Kako su zapadnoevropske zemlje POSTEPENO presle na trzisnu ekonomiju????

SA cega su presle ??? sa planske privrede ??? sa petoljetki ??

Pa one su oduvek imale trzisnu ekonomiju.....

Јеси ли ти правник, па се хваташ за сваку написану реч?
Пре овог сам написао "Оно што такође не зна јесте да је већина западноевропских земаља била за постепено спровођење реформи у земљама Источне Европе, јер су сматрали да њихова неразвијена тржишта и слаба привреда то не могу да поднесу", тако да је поптуно јасно на шта сам мислио.
 

Back
Top