KO KUPUJE FIRME?

Pa sada nije nikakav problem dobiti USA vizu.(poslednju sam dobio na 3 god)
Nije ovo pljuvačina protiv Amerikanaca ja ovo doživljavam kao glas protiv globalizacije koja je proizvod njihove politike.
 
Pa sada nije nikakav problem dobiti USA vizu.(poslednju sam dobio na 3 god)
Nije ovo pljuvačina protiv Amerikanaca ja ovo doživljavam kao glas protiv globalizacije koja je proizvod njihove politike.
 
Pa....nije da nije problem...ali ajde, nema veze....
Drago mi je da se stavovi polako revidiraju........

Iako stojim iza toga da je licemerno , prozivati svakoga ko pomene SAD u pozitivnom kontekstu, ili bar ne toliko negativnom....da je izdajnik, placenik...itd.
A s druge strane, grebati se za garanciju ne bi li otisao u tu mrsku imperiju zla....:p


Ja, npr..ne volim Ruse, i njihovu politiku ...smatram da je kurvinska, narocito prema Srbiji...
Smatram da je Rusija, odnosno SSSR ( isti , samo drugo pakovanje)..imperija zla....

I NIKADA ne bi otisao tamo, a mogu da odem kad hocu....to je princip !!
 
Gotovansko - skorojevicki trend nikako ne jenjava, cak je bolje organizovan nego ikada. Ako je cilj da nesposoban vlada i pohlepan vodi onda je problem mnogo dublji i slozeniji. Nacionalni problem No. 1 kojeg niko ne registruje posebno niti shvata ozbiljno.
 
lider:
Privatizacija je u punom zamahu.Bivša društvena preduzeća se prodaju.
Da li je moguće da samo par likova imaju toliku lovu da pokupuju sve?
Ko su oni?

To su "biznismeni" novog kova koji otprilike ovako pričaju:

A, Nenade kako ti se sviđa ova moja gajbica? Vidi, još to nije sve gotovo, *******, znaš kakvi su ti majstori, samo gledaju da ti marnu kintu i otperjaju za Nedođiju – ne možeš posle ni ''avaksom'' da ih lociraš!... Vidi, treba tu još da ubacim neke lasere, strobo, haj-tek, vufere, onaj gelender oko koga se uvijaju gole ****, neke ću da turim u kavez, to je sad fensi... ma, kad ti kažem, ima da skenjam onog mafijaša što je otvorio ''Bolero'' na sred štrafte, maznuo mi je prostor ispred nosa, mamu mu ***** kulovsku – a ja podmazivao i levo i desno, ko da radim u fabrici kotrljajućih ležajeva – i, dobio tuki! Ono đubre iz skupštine mu je sredilo, taj lapa lovu ko aligator!
Vidi, mislio sam još da kupim i zoološki vrt, to je fora: ti znaš koliko volim životinje, pa onda ja i Brižit Bardo jebemo majku onim ratnim zločincima što skenjavaju foke... Danas si, *******, veće mudo, ako si član neke organizaciji za zaštitu životinje, nego da si mason!... A, kume, ima tu i biznisa: ima da napravim jednu kockarnicu dole u zoološkom vrtu, tu ima jedan dobar prostor (sada ti je to neka baruština sa divljim svinjama koje se depiliraju u mulju). Spojim ljubav prema životinjama sa kockarnicom – logično, kume!... Znaš, oni tamo ionako nemaju čime da hrane sve te svinje i papagaje, ja bi to sve sredio, da bude zategnuto ko picino oko!... Ideja, kume: deca dolaze da gledaju tigrove i orangutane, a matori zapale u kockarnicu... Rulet piči, lavovi riču – a lova pljušti sa svih strana, ko monsunska kiša!
A za ove dandare ovde, nazovi, kao šatro, igračice, sa dve leve noge – ima da ih šutnem ko fudbal – pa da angažujem prave balerine, umetnice... Nenade, jel' si gledao ''Labudovo jezero'' sa muškarcima, ma to je prava stvar! Doživljaj, bre! Ima da uzmem vrhunski materijal, balerine i baletane – ''a'' klase!... Ja ću da ih platim, nisam ja ćifta... Znaš ti koliko ih plaćaju u baletu, idi, mogu za dve kinte da ih dobijem!
Ma znaš, mogu ja mnogo više da uradim, nego kad radim sa seljacima, *******... To ti je ko ono: kad spavaš sa decom, budiš se popišan!... Jedva čekam da ova zemlja udje u Evropu, pa da radim sa civilizovanim i demokratskim svetom, a ne sa ovim balkanskim drvosečama!... Al' dobro, nisam ja nezadovoljan, Nenade, kume moj... Hvala ti i za ovo što si mi pomogao oko ovog diskaća, ja ću ti se odužiti ko bratu rođenom... More, kakvi ko bratu, ko sestri najrođenijoj!... Pa, gde je ova Žana do sada, milu joj majku!... Plaćam šankericu ko da je direktor banke, a moram sam da donosim piće!

:-D :-D :-D
 
@ Strela

Овај текст је одличан... додуше, мало ми тужно јер је истинито... али то је сјајан монолог... да се мало прошири - био би одлична монодрама... свака част !

п.с. предлог за радни наслов: БизМисмен
 
”Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије„.
(проф. др Ролф-Дитер Клуге, директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибингену, 1997)

ФИРМЕ КУПУЈУ ОНИ КОЈИ СУ ПРИСТАЛИ НА ОВО ИЗНАД
 
Бл:
”Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије„.
(проф. др Ролф-Дитер Клуге, директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибингену, 1997)

E za tog gospodina Rolfa malo poezije, izvorne srBske od Nemackog djaka Vuka copavog...

Kaludjer se grohoce,
jad ga ubio, sto hoce?
Djevojke ga draze
Da im kur*c kaze.

:D:D:D
 
lider:
Pa sada nije nikakav problem dobiti USA vizu.(poslednju sam dobio na 3 god)
Nije ovo pljuvačina protiv Amerikanaca ja ovo doživljavam kao glas protiv globalizacije koja je proizvod njihove politike.

Globalizacija je proizvod tehnoloskog napretka i odgovara vise malim drzavama nego velikim jer su one po pravilu zavisnije od trgovine, medjutim kod nas su vaznije teorije zavera nego real-politika.
 
Hayek:
Nisu to biznismeni nego domacini.

Ти, наравно, као фенси-празилук-малограђанска вирусна појава на овом форуму нити знаш нити у свом скученом интелектуалном аватару можеш и да претпоставиш шта то значи у Србији бити ДОМАЋИН ! Јер Ти никада и не можеш бити домаћин - него само клошарски гребаторски глодар...

Јер Ти си кул-варијанта ситног шибицара који ваћари на разноразне профане штосове...
 
Hayek:
Globalizacija je proizvod tehnoloskog napretka i odgovara vise malim drzavama nego velikim jer su one po pravilu zavisnije od trgovine, medjutim kod nas su vaznije teorije zavera nego real-politika.

Ти ћеш да нам објасниш шта је "реал-политика"??? :lol: :lol: :lol:
 
Ти, наравно, као фенси-празилук-малограђанска вирусна појава на овом форуму нити знаш нити у свом скученом интелектуалном аватару можеш и да претпоставиш шта то значи у Србији бити ДОМАЋИН ! Јер Ти никада и не можеш бити домаћин - него само клошарски гребаторски глодар...

Јер Ти си кул-варијанта ситног шибицара који ваћари на разноразне профане штосове...

Mislim da si ovde jako lepo objasnio ko su i sta su domacini.
Ima ih na svakom koraku, seljacka bagra koja je spremna da zavrce koga stigne i gazi preko leseva poput karica i njemu slicnih.

Srbiji treba vladavina zakona i biznismeni/menadzeri koji ce da stvarajui profit a ne tamo neki jebaci ovaca i alkoholicari koji danju tuku zenu i decu a nocu spavaju sa seoskim kurvama, a onda sve to sakriju iz reci "domacin".

Ти ћеш да нам објасниш шта је "реал-политика"???

Pogledaj sta pisete vi kojima su daske umesto u glavi na avatarima, e pa suprotno od toga je real politika. ;)
 
Hoće li neko od vas da investira (znači vratiću novac za 10 godina max) u mene da bi popravio stanje prvo sebi , pa odmah zatim i Srbiji.?

Treba mi 10.000e otprilike, a ako zaokružim i potpuno projektovan biznis plan još bolje bi bilo nekih 12.000e pa da se 100% posvetim brzini realizacije.Nije ni trgovina , ni sitna proizvodnja....
 
Hayek:
Mislim da si ovde jako lepo objasnio ko su i sta su domacini.
Ima ih na svakom koraku, seljacka bagra koja je spremna da zavrce koga stigne i gazi preko leseva poput karica i njemu slicnih.

Srbiji treba vladavina zakona i biznismeni/menadzeri koji ce da stvarajui profit a ne tamo neki jebaci ovaca i alkoholicari koji danju tuku zenu i decu a nocu spavaju sa seoskim kurvama, a onda sve to sakriju iz reci "domacin".
Izgleda da u svakom slucaju imamo posla sa "seljackom bagrom": jedan deo te bagre izigrava domacina - gazdu koji stvarno ne bira nacin kako da svoje licno imanje obezbedi, obogati i prosiri. Drugi deo se ponasa poput seljaceta - svrsenog diplomca koje je prvi put provelo izvesno vreme u velikom gradu i kao tako vrativsi se u svoje selo non - stop poducava, ispravlja pravopisne greske, otvara oci i ko zna sta jos cini misleci da ako je mozda jedini sa fakultetom u svome selu verovatno jedini i na svetu jer gde god da je bio i sta god da je video, njegovo selo je njegov svet ma koliko tu bilo boljih i mudrijih ljudi on je pokondiren zauvek. Mali, naduveni covek. Pokondirena tikva.
E sa tim seljoberskim se ovde borimo, ne sa seljakom, dobrim covekom, radisom koji postuje zemlju od koje ima i iz koje jede i koji se boji Boga i koji postuje svoje pretke a decu vaspitava.
 
King 7:
Izgleda da u svakom slucaju imamo posla sa "seljackom bagrom": jedan deo te bagre izigrava domacina - gazdu koji stvarno ne bira nacin kako da svoje licno imanje obezbedi, obogati i prosiri. Drugi deo se ponasa poput seljaceta - svrsenog diplomca koje je prvi put provelo izvesno vreme u velikom gradu i kao tako vrativsi se u svoje selo non - stop poducava, ispravlja pravopisne greske, otvara oci i ko zna sta jos cini misleci da ako je mozda jedini sa fakultetom u svome selu verovatno jedini i na svetu jer gde god da je bio i sta god da je video, njegovo selo je njegov svet ma koliko tu bilo boljih i mudrijih ljudi on je pokondiren zauvek. Mali, naduveni covek. Pokondirena tikva.
E sa tim seljoberskim se ovde borimo, ne sa seljakom, dobrim covekom, radisom koji postuje zemlju od koje ima i iz koje jede i koji se boji Boga i koji postuje svoje pretke a decu vaspitava.

Кинге 7, бојим се да не разумеш акцију и задатак учесника Хајека на овом форуму... такве ашик-буве добиле су задатак од својих инструктора ДА ИСПЉУЈУ СВЕ ШТО ПРЕДСТАВЉА ПАТРИЈАРХАЛНО И НАЦИОНАЛНО У СРБИЈИ, и наравно окомили су се на појам ДОМАЋИН што у Србији свакако представља узорног, вредног породичног човека. Некада су задатке на уништењу и разарању породице као ћелије патријархалног, верски опредељеног друштва кињили и нападали комунисти - данас то чине типови као што је Хајек који су окупљени у разноразним невладиним организацијама и веома добро плаћени за свој "пос'о"...

Типови на које треба сви да се окоме и разголите њихово деловање су управо

"МЕНАЏЕРИ" И РАЗНОРАЗНИ ПРАЗИЛУК-БИЗМИСМЕНИ...
 

Back
Top