Ko je ukinuo Srpstvo?

I domobrani su bili pod komandom glavnog ustaše Pavelića pa se to svodi na isto.Nije od nekog značaja za ovu temu.Kaže se sumnjati a ne sumLJAti.
Lapsus in lingve, sorry.

Ili sam pročitao ili sam gledao na televiziji da je Tito prihvatao samo domobrane u partizane ali ne i ustaše, i to samo one za koje se nije sumnjalo da su vršili zločine.
 
Domobrani su u kasnoj fazi, posle 1943. godine, stopljeni sa domobranima. Nije bilo razlike.

Zato je Hrvatska posle proglašenja samostalno isplaćivala penzije čak i ustašama.
Neki izgleda nisu hteli da pređu u ustaše i priključili su se partizanima. Tito je i četnike prihvatao, naročito posle kraljevog poziva da se četnici stave pod njegovu komandu.
 
Lapsus in lingve, sorry.
I imenica srpstvo piše se malim početnim slovom.
Ne znam šta jedinke kakva si ti privlači da pišu na forumu ? Ne vladaš ni osnovnoškolskim znanjem a hoćeš da pišeš na forumu.Razumem da ti je pradeda ili verovatnije prađed bio partizan i da te nervira kad vidiš da neko piše protiv tite,partije,partizana,"samoupravljanja",nesvrstanosti .. ali mudrije bi bilo da se tako neuk tome ne suprostavljaš.
 
I imenica srpstvo piše se malim početnim slovom.
Ne znam šta jedinke kakva si ti privlači da pišu na forumu.Ne vladaš ni osnovnoškolskim znanjem a hoćeš da pišeš na forumu.Razumem da ti je pradeda ili verovatnije prađed bio partizan i da te nervira kad vidiš da neko piše protiv tite,partije,partizana,"samoupravljanja",nesvrstanosti .. ali mudrije bi bilo da se tako neuk tome ne suprostavljaš.
Namerno sam napisao velikim slovom, upravo zbog takvih velikih Srba kao što si ti koji se kunu u kralja, a kralj bukvalno ukinuo srpski narod.

Deda prvoborac, nosilac spomenice, politički komesar, ranjavan u ratu, i na kraju oslobodio Jugoslaviju i Beograd od nacista, fašista, ustaša i ostalih i svojom borbom sprečio da njegova zemlja posle rata bude sovjetski ili američki protektorat.
 
Pogledaj samo rast broja partizana u Srbiji, Makedoniji i CG polovinom 1944 ne mogu da verujem da si ovo ozbiljno napisao.

Ja ne znam o čemu ti pričaš.

Ja sam govorio o tome da je Hrvatska priznala boračka pravani status ljudima u HOS-u, i da su preko toge čak i neke ustaše dobile penziju od Hrvatske, zato što je HOS zamutio razliku između ustaša i domobrana.

Četnički staž se ne priznaje. Ako je neko preleteo iz četnike u partizane, računa se isključivo od momenta priključenja partizanima.
 
Ja ne znam o čemu ti pričaš.

Ja sam govorio o tome da je Hrvatska priznala boračka pravani status ljudima u HOS-u, i da su preko toge čak i neke ustaše dobile penziju od Hrvatske, zato što je HOS zamutio razliku između ustaša i domobrana.

Četnički staž se ne priznaje. Ako je neko preleteo iz četnike u partizane, računa se isključivo od momenta priključenja partizanima.
Nije neki, pronadji podatke najveci prelazak u Partizane je bio u Srbiji, CG i Makedoniji u Hrvatskoj je daj procenat neuporedivo manji.
 
Namerno sam napisao velikim slovom, upravo zbog takvih velikih Srba kao što si ti koji se kunu u kralja, a kralj bukvalno ukinuo srpski narod.

Deda prvoborac, nosilac spomenice, politički komesar, ranjavan u ratu, i na kraju oslobodio Jugoslaviju i Beograd od nacista, fašista, ustaša i ostalih i svojom borbom sprečio da njegova zemlja posle rata bude sovjetski ili američki protektorat.
Lepo ali još bi bilo bolje da je đed ostao u svom zavičaju ili da je oslobođao neke druge (daleke) gradove i zemlje a ne Beograd i Srbiju jer ta "sloboda" koju su doneli partizani bila je sve drugo samo ne sloboda.
 
Lepo ali još bi bilo bolje da je đed ostao u svom zavičaju ili da je oslobođao neke druge (daleke) gradove i zemlje a ne Beograd i Srbiju jer ta "sloboda" koju su doneli partizani bila je sve drugo samo ne sloboda.
Bolja je bila od ruske čizme. Pitaj Bugare i Rumune kako im je bilo. Nego drugi da gine umreto nekog oslobađajući ga i na hvala da se završi to tako ne ide.

Na kraju krajeva ne treba praviti razlike među ljudima po tome čiji djed bio u četnicima ili partizani. Ja bar tako ne funcionišem.
 

Back
Top