Ko je najveci srpski pjesnik ikada?

Najveci srpski pjesnik?

  • Cika Jova Zmaj

    glasova: 0 0,0%
  • Djura Jaksic

    glasova: 0 0,0%
  • Aleksa Santic

    glasova: 2 50,0%
  • Branko Radicevic

    glasova: 0 0,0%
  • Milos Crnjanski

    glasova: 2 50,0%
  • Vasko Popa

    glasova: 0 0,0%
  • Jovan Ducic

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    4
Jeste Santic jeste veliki srpski pjesnik. Ipak iza Cike Jove Zmaja ja mislim.



Ne ne pricamo o crnogorskim, samo srpskim ovog puta.
Srpski su i Njegos i Beckovic, bar tako oni kazu ma sta ti mastao. Ako moze Aleksa Santic i Jovan Ducic kao Srbi iz druge drzave onda moze i Njegos, Beckovic ionako zivi u Srbiji, kao Srbin iz Montenegra.

Uzgred, jel ste vi Montenigrini ispravili ono iz Gorskog vijenca gde Njegos kaze "moga srpskoga roda", mislim kakvi ste vi kao provokatori kad vam to stoji u najvecem delu najveceg pesnika iz vase drzave.
 
Srpski su i Njegos i Beckovic, bar tako oni kazu ma sta ti mastao. Ako moze Aleksa Santic i Jovan Ducic kao Srbi iz druge drzave onda moze i Njegos, Beckovic ionako zivi u Srbiji, kao Srbin iz Montenegra.

Uzgred, jel ste vi Montenigrini ispravili ono iz Gorskog vijenca gde Njegos kaze "moga srpskoga roda", mislim kakvi ste vi kao provokatori kad vam to stoji u najvecem delu najveceg pesnika iz vase drzave.

Fokusiraj ti na vase srpske pisce, imate velikog Ciku Jovu Zmaja.
 
Pa cekaj, ako Njegos kaze da je Srbin valjda je Srbin, on bolje od vas Montegrina zna sta je. Pa tako Njegos spada u top 10 srpskih poeta. Nepravedno si ga izbrisao sa liste predloga.

Uzgred, Njegos je odrastao u selu odakle su se moji preci iselili oko 1700-te godine kao Srbi u AustroUgarsku. Nisu tamo ostavili neku drugu naciju nego svoju sabracu.
 

Back
Top