"Ko god se odvojio od Srbije svima je bolje"

Ona Jugoslavija je imala realnu šansu da postane ekonomski džin i lider regiona.
Nekome to nije odgovaralo.
U okvirima granica one Jugoslavije najviše koristi, na račun ostlog prostora, imale su Slovenija i Hrvatska. Srbi su bili u potčinjenom položaju i imali su razloga za nezadovoljstvo.
Ambicije lokalnih političara, koji su hteli da postanu predsednici i "očevi nacija", plus naivan narod. stvorio je mnoštvo država.
Realno svi su dobili neku vrstu pomoći, a Srbija je konstantno kažnjavana.
Srbija je preživela, i ostale ekonomije joj nisu odmakle u odnosu na stanje pre ‚90; čak bi se moglo reći da se ispostavlja, manje - više, neodržive kao samostalne.
Srbija može samo napred.
Na žalost, ne postoji mogućnost normalizacije odnosa, bez utvrđivanja odgovornosti za zločine, ne samo izvršlaca, već i režisera. Srbima se sudi u Hagu.
Samo Srbima.
Neutvrđivanje odgovornosti za zločine nad Srbima, od Hercgovačkog ustanka, na ovamo nije slučajno.
Nekome je stalo da Balkan ostane krizni region i u buduće.
Paradoksalno, Hrvati, Muslimani i Šiptari su taoci sopstvenih zloinaca, koji im nikada neće dozvoliti da postanu normalno društvo.
 
Bilo bi i njima sada dobro da nisu prodali pola države privatnicima koji ne plaćaju porez i koji samo gledaju kako će opljačkati ovaj jadni narod. Slovenci su se nakrali pred raspad bivše države i onda to iskoristili na pametan način. Hrvatima će sada zapadnjaci uzeti Slavoniju i Primorije, biće situacija kao kod Mađara gdje su im Francuzi uzeli sve moguđe vinograde i drže pod privatnom svojinom. U tu priču oko Jugoslavije neću da ulazim, htjeli su raspad i dobili su ga, ali sam siguran da smo svi mi mogli bolje da živimo da nam državnici nisu prodali više od pola države...
 
Realno, u CG se malo bolje živi.
Plate su malo veće i redovne.
Poreska disciplina je vrlo stroga.

Ostao je balast iz prošlih vremena -
ugašene firme sa fiktivnim dugovima

I da upozorim, ko dolazi kolima u CG:
Policija se modernizovala, imaju neke nove radare
(za terence read only memory)
i, ako neplati odmah, ide sudiji za prekršaje.
 
Niste shvatili poentu moje teme

Lepo sam napisao cinjenica je da su svi lepse ziveli pod Srbijom, i da totalno nije istina "da je svima krenulo" otkad su se odvojili, bas naprotiv

Zaboravio si da kazes da su lepse ziveli pre ratova. Jedino su Slovenci u manje vise istoj poziciji. Ali oni prakticno nisu ni imali rat niti imaju toliko korupcije kao ostali.
 
Taj ko kaze da se u CG zivi bolje, ili je bio od Podgorice nanize, ili je citao u vestima :)

Da je video sever ne bi pricao tako, ali sta je to pola drzave sta ima veze

Mozda se i moja drzava odvoji od Srbije pa krenemo put prosperiteta :D

Ma daj čoveče, živim blizu Danilovgrada
znam situaciju i tamo i ovde.
I, znaš li da je npr hrana (čak i BG kravica)
jeftinija nego u Srbiji.
Ovi moji iz Srbije, uvek nose puna kola hrane

A za sever.
Bio letos u Bijelom Polju.
U jednu ulicu samo sa kafanama,
nisam mogao da verujem - sve puno
a dnevni promet strahovit
Skoro svuda živa muzika, uglavnom tamburaši,
ili akustične gitare i kontrabas.

Imam i slike, al' mi truba da postavljam.
 
Poslednja izmena:
Ma daj čoveče, živim blizu Danilovgrada
znam situaciju i tamo i ovde.
I, znaš li da je npr hrana (čak i BG kravica)
jeftinija nego u Srbiji.
Ovi moji iz Srbije, uvek nose puna kola hrane

A za sever.
Bio letos u Bijelom Polju.
U jednu ulicu samo sa kafanama,
nisam mogao da verujem - sve puno
a dnevni promet strahovit
Skoro svuda živa muzika, uglavnom tamburaši,
ili akustične gitare i kontrabas.

Imam i slike, al' mi truba da postavljam.

Ja nisam pricao o kafanama, to mi nije merka..
Kafane i kladionice su i kod nas pune, prepune, i svakom vecem mestu :)

Ja sam obisao celu, i sever i jug i levo i desno, sever je tuzan totalno. U sever racunam iznad Podgorice, kakve su opsine Plav, Mojkovac, Pljevlja..

I nije problem sto je hrana jeftinija, problem je sto niko ne radi :D
 
Taj ko kaze da se u CG zivi bolje, ili je bio od Podgorice nanize, ili je citao u vestima :)

Da je video sever ne bi pricao tako, ali sta je to pola drzave sta ima veze

Mozda se i moja drzava odvoji od Srbije pa krenemo put prosperiteta :D

Koja je to tvoja država!?

- - - - - - - - - -

ocigledno da je i to nekima mnogo, a Srbiju su komunisti ostetili jer je nisu produzili do Soluna i Banjaluke

a to kolika je bila Srbija pre komunista, to Srbendama nije bitno

a komunisti su povratili Srbiji KiM i Vojvodinu

KiM, Bože sačuvaj! A rekla bih ti nešto i za Banat, Srem i Bačku, ali to već znaš.

- - - - - - - - - -

Ja nisam pricao o kafanama, to mi nije merka..
Kafane i kladionice su i kod nas pune, prepune, i svakom vecem mestu :)

Ja sam obisao celu, i sever i jug i levo i desno, sever je tuzan totalno. U sever racunam iznad Podgorice, kakve su opsine Plav, Mojkovac, Pljevlja..

I nije problem sto je hrana jeftinija, problem je sto niko ne radi :D

A u Srbiji rade? Ko?

- - - - - - - - - -

Možemo zaključiti da bez obzira kome je bolje ili lošije, niti u jednoj od tih novonastalih država ne postoji inicijativa da se ta država pripoji Srbiji.
Pa čak ni u Srpskoj, ali to je ionako priča za sebe.

Neka ih na miru.

- - - - - - - - - -

Ovo je junaci čista istina, svatko ko se otcjepio od Srbije je dobro prošao ma kako vaš spasitelj vama to pokušavao da pokaže.

Drago je i nama.:heart:

- - - - - - - - - -

Ma daj čoveče, živim blizu Danilovgrada
znam situaciju i tamo i ovde.
I, znaš li da je npr hrana (čak i BG kravica)
jeftinija nego u Srbiji.
Ovi moji iz Srbije, uvek nose puna kola hrane

A za sever.
Bio letos u Bijelom Polju.
U jednu ulicu samo sa kafanama,
nisam mogao da verujem - sve puno
a dnevni promet strahovit
Skoro svuda živa muzika, uglavnom tamburaši,
ili akustične gitare i kontrabas.

Imam i slike, al' mi truba da postavljam.

Istina.
 
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama

Cinjenica je da smo svi u istom *****,sa razlikom da neki ljudi pokusavaju da prave razliku i ne zapadaju u apatiju i kolektivno cesanje jaja dok im se dan za danom situacija pogorsava.
 
KiM, Bože sačuvaj! A rekla bih ti nešto i za Banat, Srem i Bačku, ali to već znaš.

zabole me... zovi ih kako hoces

ali ta tri regiona imaju svoje zajednicko ime, a vi samo ignorisite to

da, zamisli ni KiM ni Vojvodina u Nedicevoj Srbiji nisu bili deo iste

zli, antisrpski komunisti su ih povratili pod okriljem Srbije, a to se ovde zaboravlja
 
Ovo je junaci čista istina, svatko ko se otcjepio od Srbije je dobro prošao ma kako vaš spasitelj vama to pokušavao da pokaže.

kako smo svi dobro prošli.pola hrvatske srušeno od strane srbije-bg rezima..pola bosne popaljeno os strane srbije-bg režima..cijelo KiM popaljeno i srušeno od strane srbije-bg režima..i gdje ti tu vidis da smo bolje prošli..ajde jedino crna gora je prošla..lišo..jbte..da im svi ispostvimo račun..za rušnja i ubijanja sto je beogradski rezim napravio na drugim teritorijama...tko to moze izačunati..ni digitron Buje..:hahaha:
 
kako smo svi dobro prošli.pola hrvatske srušeno od strane srbije-bg rezima..pola bosne popaljeno os strane srbije-bg režima..cijelo KiM popaljeno i srušeno od strane srbije-bg režima..i gdje ti tu vidis da smo bolje prošli..ajde jedino crna gora je prošla..lišo..jbte..da im svi ispostvimo račun..za rušnja i ubijanja sto je beogradski rezim napravio na drugim teritorijama...tko to moze izačunati..ni digitron Buje..:hahaha:

No, u BiH smo im malo pomogli. :rumenko:
 
Steram vam ga mami svima. Niko se nije odvojio, vec pokrao od Srbije sta je stigao, i onda pobegne i laze kako veliki cika hoce da ga tuce, a ne samo da mu uzme sta je ukrao. Svi cete vi doci Srbiji i Srbima na naplatu koji ste je pokrali i posle se kao "demokratski cepali" noseci to pokradeno sa sobom. Vraticemo svo srpsko zlato i djindjuve koje ste uzeli. Doci cete pod udar srpske vojne cizme, vrlo brzo.
 

Back
Top