Kladionica, tiketi, tipovi...

Pa naravno da dobija iskusan kladionicar :D,nego njemu je malo i lakse,jer ima vecu ponudu preko neta,bolje uslove,naprimer ja treba 150 uslova da ispunim u kladionicu da
bi mogao da igram tiket,npr.u ponedeljak odigram tiket i on mi kaze nemas uslov stavi jos jednu utakmicu i ja stavim Parmu 1,i samo na tu utakmicu padam...
To mi se 1000 puta desilo...
 
moze sutra : Volsburg - Stutgart - 1 ( Stutgart je los ove sezone a i vec 4 kola nema pobedu a WL zna se tradicionalno jak na domacem terenu.)

Bilefeld - Bajer Leverkuzen 2 (Leverkuzen odlicno igra ove sezone dok je Arminija 1 od najlosijih timova, i ne verujem da ce napraviti opet istu gresku kao na proslom gostovanju kad je vodio 3:0 i ispustio tu prednost)

Parma - Livorno - 3+ (ovo je derbi, a video sam ni jedan ni drugi tim nisu dugo igrali mec sa 3 ili vise golova , pa vreme je i oni malo da se otvore, mada moze i kec ovde ipak je Parma malo bliza pobedi)

Notingem Forest - Noric - 1 ( Notingem posle ocajnog pocetka sezone je i dalje pri dnu, ali malo je stabilizovao formu nije izgubio prethodne 4 utakmice i to protiv jakih timova Birmingem, Bristol Siti, Kristal Palas i Derbi dok je Noric uzeo samo 1 bod na prosla 4 meca, 2,20 je kvota na keca, pa vredi probati)

Portsmaut - Hal - 1 (Portsmaut je uzeo 4 boda na poslednje 2 utakmice i to na gostovanjima a Hal posle odlicnog pocetka sezone pocinje polako da pada, a i Portsmaut nije pobedio na svom terenu vec duze vreme, pa je vreme i za to)

Mons - Briz 2 (Sve je jasno, ako Briz zeli da ostane na prvom mestu mora i na strani da pobedjuje, a ne verujem da ce protiv Monsa imati vecih problema)

Sanderlij - Bronbi 2 (vazi skoro isto kao i za prethodni par)
 
Torino-Milan 2 1.75 7/10 20:30 nedelja



Ovog vikenda na programu je dvomeč između torinskih i milanskih momčadi,naravno ovaj duel između torina i milana je u sjeni onog atraktivnijeg duela između intera i juventusa.
Duel između torina i milana je iznimno važan za oba aktera ovog susreta,jer oba tima žele bodove zbog svojih konačnih ciljeva.Kratki osvrt na učinak ova dva tima u prošlom kolu,torino je na siciliji odigrao dobar meč sa catanijom, ali je na kraju bio poražen sa 3:2 ,milan sa druge strane slavio minimalno sa 1:0 iz penala,te tako još jednom potvrdio da će berluskoni sve učiniti da titulu vrati u vitrine svoga kluba.Ono što je moje lično mišljenje da je torino uz bolognu prikazao najgori i najnegledivi fudbal do sada,iako tabela ne pokazuje upotpunosti moju konstataciju...Torina sam gledao nekoliko puta, i to je baš igra bez igre,neznam kako još trenera de biasija još nisu smjenili,a uprava je uložila mnogo u jačanju ekipe ,ali rezultati i igre su ravni nuli....Ekipa torina jedva da može sastaviti neku akciju,i to je porazno sa sve fanove ovog kluba, dovedena su dva dobra igrača u napadu to su bianchi i amoruso ,ali golova nema,čak se i rosina utopio u sivilo "bikova ".Kako igra torino,i u kakvom je stanju ekipa najbolje svjedoči komentar prvog golmana bikova serenija:


Nastavimo li ovako igrati i poklonimo li Milanu jednake šanse kao što smo poklonili Cataniji, primit ćemo šest pogodaka, ne samo tri. Najbolje bi bilo da stojimo čvrsto na zemlji i shvatimo da je mučenje kroz prvenstvo naša realnost" - poručio je Sereni.

Milan sa druge strane igra na momente,neigraju lijepo ,ali nekako pobjeđuje sudije dosta navlače,ali to je već očekivano za milan.Zadnja gostovanje milan je imao na stadionu via del mare gdje su u posljednjim trenutcima izgubili rezultatsku prednost....Taj meč za razliku od ovog zadnjeg(chievo) milan je odigrao odlično,stvorio nekoliko čistih zicera,protiv bunkera leccea...Ako se doda da je milan i protiv cagliarija remizirao ,onda ancelottiju i društvu mora biti jasno da više nemaju pravo na kiks protiv slabih ekipa ,a takva je ekipa torina..Ono što može ohrabriti ekipu milana,jeste povratak andrea pirla na teren,on će sigurno pomoći ekipi pri razbijanju bunkera protivnički timova....
Što se tiče tradicije da se dotaknemo i nje,mada ona često i vara...Milan je zadnja 3 gostovanja kod torina sva 3 dobio,i uz to nije primio ni gola...Kako igra i u kakvom se stanju nalaze igrači torina teško da mogu sad nešto napraviti protiv milana....Stoga dvica ,koefcijent je više nego odličan!
 
LECCE-ROMA - 2 2,00 7/10 15:00 NEDELJA



Ovoga vikenda imamo dosta zanimljivih susreta a i ovaj spada medu njih.susret 13.kolo calcia je pred nama i sastaju se 13.plasirani lecce i 17.roma. roma i dalje nemoze da ude u neku seriju da popravi svoju igru i sto je jos vaznije da se maknu sa samoga dna serie a i mislim da je vrijeme da i oni nekog dobiju a ovakav protivnik kao sto je lecce se sigurno moze dobiti iako roma igra u gostima.na ovaj par idem jer je roma u zadnjem kolu u jednom od najvecih derbija dobila lazio kod kuce iako tu pobjedu vjerovatno nisu zasluzili ali za spalletija je bitno da su tri boda uzeta i svakako u ovu utakmicu protiv leccea ide po pobjedu koja mu je neophodna.lecce zaista neigra dobro i u vrlo losoj su formi,momci su bez pobjede vec 7 utakmica i kriza se itekako osjeti a imaju sada vrlo tezak zadatak da se probaju izvuci protiv rome a mislim da im to nece poci za rukom.ali ni roma takoder nebriljira,stovise neigraju dobro.u zadnjih 5 utakmica ostvarili su samo jednu pobjedu i to sada u zadnjem kolu protiv lazia gdje da lazio nije dobio crveni tko zna sto bi bilo.romini navijaci su vrlo nestrpljivi i igraci ih mole za jos malo strpljenja i sigurno ce opca uzbuna nastati ako vucica kiksa sada u ovoj utakmici protiv slabasnog leccea.spalleti je nakon utakmice sa laziom bio presretan sto je konacno uzeo sva tri boda i ta je utakmica znatno popravila atmosferu u njihovim redovima dok je lecce dozivio poraz od sampdorie od 3-2 i sigruno nevlada dobro rasplozenje kod njih.13.kolo je vec i zaista je vrijeme da vucica se probudi i da spalleti konacno poslozi te redove.bodovi su u ovoj utakmicii za romu neophodni a 1 osvojen bod nebi zadovoljio ni igrace ni navijace niti bilo koga drugoga.roma dosada nije ostvarila niti jednu pobjedu u gostima i zasita je vrijeme za nju a i izjave lecceovih igraca koji nisu previse optimisticni uoci ovoga susreta ulijevaju povjerenje.po meni ovdje dvica treba proci.
 
SAMPDORIA-CATANIA - oba daju gol 7/10 15:00 NED.

sampdoria u dobrom raspolozenju u ovom kolu docekuje cataniu.obe ekipe su dobile posljednju utakmicu.sampdoria je kod kuce dobila lecce 3-2 a catania takoder kod kuce torina takoder 3-2.catania se nalazi na odlicnom 7.mjestu i sigurno se neide braniti u ovoj utakmici i nemoramo ocekivati da ce se sve svoditi na kontre i polukontre.sampdoria je na 12.mjestu sa utakmicom manje i sigurno oni sebi nesmiju dozvoliti ceste kiksove kod kuce.catania u posljednjim kolima u vrlo ranom razdoblju prima golove a kada prime taj gol onda se jednostavno otvore i krenu za izjednacenjem i utakmica se rasplamsa.iako nebude tako cesto bar dosada da u susretima gdje igraju sampdoria ili catania da prode oba tima daju gol ovdje bi trebalo biti drukcije.u zadnje dvije utakmice catania igra dosta ucinkovito i ako bi sada u prvom poluvremenu dali gol onda bi naravno sampdoria krenula na celu sa cassanom i tesko bi catania izdrzala.u zadnje 4 utakmice izmedu ova dva tima dva puta je prosla ova opcija dva puta ne.u zadnje dvije utakmice kod kuce sampdoria je oba puta i dala i primila gol dok je catania u zadnjih 7 susreta u gostima 6 puta i dala i primila gol a samo jednom ne i to kada su igrali protiv lazia.ovaj mi je par dosta siguran i trebao bi proci.
 
Reggina - Atalanta 1 2.50 5/10 HL 15:00

Stigli smo i do 13.kola Serie A.U Reggio Calabriu stiže tim iz Bergama,Atalanta.Ovaj meč je vrlo nezahvalan za klađenje.No,za svaki meč se nađe neko rješenje.Reggina je u ovom prvenstvu,ukupno gledano ostavila slab dojam.Nalaze se na 19.mjestu lige sa svega 8 osvojenih bodova (2-2-8 9:23,doma 1-2-2 7:7).Ekipa Reggine se tradicionalno bori za ostanak u najelitnijem razredu talijanskog nogometa.Jednostavno nemaju ekipu za nešto više.Ovo trenutno mjesto ih sasvim sigurno ne može zadovoljiti,ali sigurno im je lakše što su se maknuli sa začelja.Napad im djeluje jadno,a obrana curi na sve strane.Naime,imaju najgoru obranu u ligi.Prošli tjedan je za njih bio jako dobar.Imali su dvomeč s vrlo dobrom ekipom Udinesea.I to oba meča igrana su na Friuliju.Najprije su u kupu vrlo dobro parirali svih 120 minuta,no nisu uspjeli proći dalje.Ispali su nakon izvođenja jedanaesteraca.Te da bi u nedjelju odigrali jednu pravu,mušku utakmicu.Odigrali su sjajan meč i zasluženo su pobjedili Udinese.Ta pobjeda Reggine je za mnoge bila veliko iznenađenje i mnogi su popadali na tom paru.Općenito Reggina je dobar domaćin i uvijek se uzdaju u domaći teren jer na njemu i osvajaju većinu bodova.Na gostovanjima djeluju kao promatrači.Za ovu utakmicu Reggini će nedostajati njihov najbolji strijelac Corradi koji je ozlijeđen.Klub iz Bergama ove sezone je na mene ostavio jedan čudan dojam.Nije to više ona ekipa koja žari i pali i hoće se nadigravati sa svojim protivnicima.I koja uvijek hoće dati gol više od protivnika.Ova Atalanta je drukčija nego prijašnjih sezona.Obrani se ipak više posvećuje.I Del Neri ne leti toliko u napad kao muha bez glave kao nekad što je radio.Standardno Atalanta je doma jako dobra,dok vani što uhvati,uhvati.Zna se desit da i vani isto znaju biti opasni i otkinu pokome bod.Trenutno se nalaze na 10.mjestu sa 17 osvojenih bodova (5-2-5 13:12,vani 1-1-4 4:8).To mjesto ih sigurno zadovoljava.Daleko su od zone ispadanja.Mogu igrati rasterećeno.Prošlo kolo dobili su doma Napoli 3:1 sasvim zasluženo.I taj rezultat je za neke predstavljao iznenađenje.Ali Atalanta je odigrala jedan dobar meč i ta pobjeda nad opasnim Napolijem im daje dodatno samopouzdanje za nastavak prvenstva.U toj utakmici je nastupio i dobio priliku od 1.minute iskusni napadač Christian Vieri i ostavio je dobar dojam.Reggina i Atalanta u zadnjih 5 međusobnih utakmica imaju isto toliko nerješenih ishoda.Pa je li moguće da bude i 6.za redom?Je,ali ja igram kontra toga.Na stadionu Reggine H2H iznosi 1-6-1,a zadnja pobjeda Reggine protiv Atalante na svom stadionu datira još tamo iz siječnja 2001.godine.Sve vuče na remi.Na mnogim forumima,razno-raznim stranicama i kojekakvim kladionicama prognozira se remi na ovu utakmicu.No,ja vjerujem Reggini.Nadam se da im je ona pobjeda nad Udineseom dala dodatna krila i da mogu slaviti u ovom duelu s Atalantom.Pa makar rezultat bio 1:0.Jer Reggini su prijeko potrebni bodovi da se izvuku iz zone ispadanja.Uostalom,u sljedećem kolu gostuju u Torinu kod Juventusa i ne vjerujem da tamo idu po bod(ove).Tako da im je pobjeda nad Atalantom imperativ.Najavljeni sastavi:

Reggina: Campagnolo – Cirillo,Valdez,Santos,Costa – Alvarez,Barreto,Carmona,Vigiani – Cozza – Brienza

Atalanta: Coppola – Garics,Talamonti,Manfredini,Bellini – Ferreira Pinto,De Ascentis,Padoin – Doni – Floccari,Vieri
 
Inter - Juventus over 6/10 20:30 subota



Jedan u nizu derbija u italije ,jeste i utakmica intera-juventusa koja u italiji nosi nazivi "Derby d Italia",više je razloga za to ,prvi kad je ova utakmica u pitanju ona je dobila ovakav prefiks "derbi italije"kad su oba aktera bili dominatni u italijanskom šampionatu,ipak tu je uskočio veliki milan te preskočio intera po broju naslova,te "zadao zadaću" juventusu na euro sceni,drugi razlog za ovakav prefiks ,jeste to da ova tima nikad prije nisu ispadali sve do afere calciopoli,u kojoj je juventus ispao,te je tako inter ostao jedina ekipa koja nikad nije napuštala elitno društvo u italiji.Iako se ova utakmica ne može smatrati više "derbijom italije" zbog navedene dvije stavke,ovaj meč s pravom jeste u rangu svi ostalih derbija u italiji.

Tabele još više naglašava da se ovdje radi o derbiju kola,jer se sastaju prva i treća ekipa šampionata,obje ekipe u sjajnom rezultatskom nizu,iako moram naglasiti ne igraju toliko dobro koliko njihovi rezultati govore,šta više niko ne igra trenutno na nekom velikom nivou u italiji (milan,lazio,roma..).Dok sa druge strane napoli i udinese igraju lijepo i atraktivno,no već se osjeti bodovni zaostatak i njihovi kiksevi koji za mene i nisu toliko iznenađujući jer sam predvidio njihov rezultatski pad..No,okrenimo se ovom duelu!

Šta god govorio mourinho ,od intera se više očekivalo,kad se sjetim kako je inter igrao za vrijeme mancinija ,to je ogromna razlika,ali u rezultatskom smislu(bodovnom)i nije neka,mancini je u ovo vrijeme skupio 5-6 bodova više,što i nije neka razlika,kolika je razlika u distribuciji lopte,postizanju golova,i drugim elementima zbog kojeg gledam fudbal.Najlakše rečeno u interu sve zavisi od jednog čovjek zlatana ibrahimovića(po meni najboljeg igrača trenutno na planeti),sa kojem lahkoćom postiže spektakularne golove to je naprosto nevjerovatno...Dva projektila koja je uputio golmanu palerma fontani,jednostavno su neodbranjivi,dok je prvi savršeno precizan,kod drugog bih se bojao za zdravlje golmana fontane da ga je pogodila ona lopta..za njega bolje što nije...Mourinho je promjenio nekoliko formacija,evidentno da je neposlušnost i nedisciplina nekoliko igrača uticala na lošije rezultate(cruz i adriano),te zvučna pojačanja koja nisu opravdali uloženi novac mancini,quaresma,muntari...
Pored ibrahimovića u ekipe se na prste mogu nabrojati igrači koji su u formi,julio cesar,cruz,zanneti,maicon..ostali su vrlo malo pokazali do sada!Teško je reći šta možemo od intera očekivati sutra,da su oba tima u formi ,mislim da lijepo igraju i ubojito,onda bi prednost dao interu zbog činjenice da na papiru imaju daleko bolje igrače od juventusa ,ovako većina stvari zavisi od zlatana ,ako njega ne krene kao protiv milana,kad se nije vidio,onda inter nemože gola zabiti...

Sa druge strane juventus u impresivnom nizu,dva put poraziti reala nije mala stvar i pri tome napraviti veliku seriju dobrih rezultata u domaćem prvenstvu ,jeste samo za pohvalu,jer je ranieri do sada izvukao maximum iz ove ekipe,koja po kvalitetu zaostaje značajno za milanskim dvojcem, iako tabela ne pokazuje baš tako...Onako kako se sve vrti u interu oko zlatana,tako se u juventusu vrti sve oko del piera,pa bi tako trebali vidjeti sutra dvije istinske legende svjetskog fudbala.Del piero ne samo da je postizao ključne golove za juventus ,nego je za sobom povukao mladu ekipu juventusa ,još kad se doda da su u ovom uspješnom dijelu sezone za juventus nedostajali Buffona, Trezegueta, Marchisija, Poulsena, Zanettija povremeno camoranesi onda uspijeh juventusa dobiva još više na značaju...


Što se tiče preporuke za klađenje,moj prijedlog je over...Razlozi su jednostavni ibrahimović će biti napaljen protiv svog bivšeg kluba, a sa ovom formom je naprosto nezadrživ za bilo koju odbranu na svijetu,još kad se doda juventus je interov stari dužnik,posebno iz prošle sezone,tako sa interove strane treba očekivati pravu invaziju na gol manningera...del piero i squadra bi mogla isto zabiti koji gol..Tradicionalno uvijek pada dosta golova na njihovim utakmicama,tako bi trebalo biti i ovaj put..Over moj izbor ,bit će ovo otvorena utakmica bez puno kalkulacija,stoga na neki srednji ulog treba probati...Sretno!
 
Sampdoria - Catania 1 1,70 8/10 15:00 nedelja



Vrlo zanimljiv meč ,možemo očekivati na marassiju,gdje ekipa waltera mazzarija će sve učiniti da dodju do nova tri boda,te tako konačno krenu ka vrhu italijanskog fudbala.Zadnja 3 meča kod kuće sampdorija je bez puno problema riješila u svoju korist,ali i dalje igre u gostima sputavaju tim iz genoe da krene ka vrhu.Catanija igra vrlo dobro ove sezone,posebno kod kuće gdje su od svog ulaska u seriju A ,većinom skupljali bodove te su oni bili presudni u borbi za opstanak,nimalo drugačije nije ni ove godine,s tim što su popravili igru van svog stadiona.Pored pobjede od 3:2 nad torinom,jedna stvar koja je obilježila tu utakmicu jeste stvar, skidanje šortseva igrača katanije kada njihov saigrač izvodi slobodan udarac čime se onemogućava protivnički golman da vidi putanju lopte,koja ide nisko prema golu.Nevjerovatno,ali istinito....Sampdorija svoju igru većinom zasniva na antoniju cassano,koji je po meni posljedni igrač takvog kova poslije tottija i del piera,tehnika i igranje fudbala mozgom su ono što sve više nedostaje italijanskom nogometu..."Zločasti dečko iz Barija" je u sjajnoj formi,te će ga teško zaustaviti odbrana catanje.Mazzari i ekipa mora juriti pobjedu,a vjerovatno će biti pritisak odmah uspostavljen na zadnju liniju catanije,ne bi li ekipu sa sicilije natjerali na neku podršku.Po meni pobjeda sampdorija vrlo izgledna,na svom stadionu sa raspoloženim cassanom su vrlo nezgodni,te treba dodati da ni inter ni juventus nisu uspjeli odnijeti bodove iz genoe,što se tiče tradicije catanija redovno gubi od sampdorije u genoi,pozicija catanija jeste visoka ali oni nemaju tim za gornji tim tabele,treba očekivati pad njihove forme...Pobjeda sampdorije na jači ulog!
 
Bologna - Palermo/oba tima daju gol 1.95 7/10 SS 15:00

Susret 13.kola Serie A na stadionu Renato Della' Ara u Bologni gdje istoimeni domaćin dočekuje tim sa Sicilije,Palermo.Što se tiče kvalitete ova dva tima,Palermo je taj koji odskače poimence.Bologna se nalazi na 18.mjestu Serie A s 8 osvojenih bodova (2-2-8 10:21,doma 1-1-4 5:9).To mjesto ih ne može zadovoljit,ali ih mogu zadovoljiti dva zadnja rezultata.Naime,prije dva kola dogodila se smjena trenera u Bologni.Klupu je napustio Daniele Arrigoni,a došao je Siniša Mihajlović (bivši pomoćnik Manciniju u Interu).Pod njegovim vodstvom Bologna je uzela dva boda.Najprije odigravši doma 1:1 s Romom,a potom i 1:1 sa Sienom na gostovanju.U utakmici sa Sienom,Bolognu je dosta pomazila i sreća.Značajnijeg pomaka u igri kod Mihajlovića nema,ali zato ima rezultata.I ova dva remija sigurno daju samopouzdanje kako treneru tako i timu.Na želju Mihajlovića,ovaj tjedan u klub je stigao iskusni internacionalac,lijevo krilo Aparecido Cesar koji bi trebao donesti dodatnu probojnost po lijevom boku Bologne.Cesar je dobar prijatelj s Mihajlovićem i u klub je stigao džabe.Nije još 100% spreman,ali ga Siniša već gura u vatru.Bologna nema problema s izostancima igračima.Nedostajat će samo ozlijeđeni Lavecchia.Palermo je u očitom padu forme.U zadnjih 6 utakmica njihov omjer iznosi 1-1-4.Prošli vikend izgubili su doma od Intera 0:2.Razlog poraza?Samo je jedan razlog - Zlatan Ibrahimović.Nalaze se na 11.mjestu lige sa 16 osvojenih bodova (5-1-6 15:17,vani 1-1-4 5:10).Kvalitetom pojedinaca mogu oni i puno bolje od ove pozicije.Ekipa je nekonstantna,malo igraju dobro,malo igraju loše.Trener Davide Ballardini je zabrinut,kako zbog forme svog tima,kako zbog svoje funkcije trenera.Jer svi znamo kakav je predsjednik Palerma.Trojica igrača Palerma za ovu utakmicu su suspendirana:Cesare Bovo,Federico Balzaretti i Antonio Nocerino.Dobra vijest je da se na vrata vraća prvi golman Marco Amelia.Što se tiče međusobnih susreta ova dva kluba na stadionu Bologne,odigrali su jedan meč prije tri i pol godine i završio je miroljubivo,1:1.Moram malo prokomentirati ovaj koeficijent od 1.95.Za mene je odličan i rado ga uzimam.Visok je dosta,mada ne znam razlog.Obrana Bologne djeluje dosta statično,braniči izgledaju kao promatrači.21 primljen gol u 12 utakmica je ipak puno.Što se tiče Palermove obrane,nisu ni oni ništa bolji,17 primljenih.E sad,tko garantira da ove dvije ekipe neće primiti nijedan gol u ovoj utakmici.Bologna već 4 utakmice za redom i prima i zabija gol.Najave Palerma su da idu po pobjedu i samo ih to zanima.Bologna igra doma i mora napasti,bodovi su im prijeko potrebni.Adailton i Di Vaio s jedne,Miccoli i Cavani s druge strane.Meni ništa drugo ne preostaje nego da igram da će oba tima zabiti barem jedan gol na ovoj utakmici.Najavljeni sastavi:

Bologna: Antonioli – Zenoni,Terzi,Moras,Lanna – Marchini,Volpi,Mudingayi,Cesar – Adailton,Di Vaio

Palermo: Amelia – Cassani,Carrozzieri,Kjaer,Capuano – Migliaccio,Liverani,Simplicio,Bresciano – Cavani,Miccoli
 

Back
Top