Kina besna: "Tražite rat dobićete ga"

Hahahaha koje ti bajke pričaš...koja bre kineska elektronika, koja bre tehnika??? Jesi li ti ikad video kineski proizvod? Pa njima se zgrade i mostovi ruše same od sebe...Za njih je tajvan naučni institut, zato ga toliko i žele, ali će ga kur moj dobiti...
Ti jadan misliš da je lenovo njihov proizvod...ili honor....batice, pojma ti nemaš

Sada defintivno ideš na trajni blok, zbog zabrinjavajućeg nivoa gluposti, potencijalno opasnog po okolinu.
Ne treba uopšte diskutovati sa ljudima koji su toliko u sukobu sa realnošću

Uz laku noć samo bih ti preporučio da više čitaš a manje lupetaš gluposti, za početak možeš da proveriš šta Elon Musk kaže o kineskoj konkurenciji, mada verovatno on nema pojma a ti sve znaš.

https://www.cnbc.com/2024/01/25/elon-musk-says-chinese-ev-makers-will-demolish-other-companies.html

"The Chinese car companies are the most competitive car companies in the world." Musk said on Tesla’s earnings call Wednesday.
 
Sada defintivno ideš na trajni blok, zbog zabrinjavajućeg nivoa gluposti, potencijalno opasnog po okolinu.
Ne treba uopšte diskutovati sa ljudima koji su toliko u sukobu sa realnošću

Uz laku noć samo bih ti preporučio da više čitaš a manje lupetaš gluposti, za početak možeš da proveriš šta Elon Musk kaže o kineskoj konkurenciji, mada verovatno on nema pojma a ti sve znaš.

https://www.cnbc.com/2024/01/25/elon-musk-says-chinese-ev-makers-will-demolish-other-companies.html

"The Chinese car companies are the most competitive car companies in the world." Musk said on Tesla’s earnings call Wednesday.
Bolje da su ti blokirali tatu, sad bi bio jedan si-bot manje...pokušavaš da ubediš ceo forum u kinesku superiornost u odnosu na zapad...pa na ovo bi se i Kinez nasmejao...putuj igumane
 
Aaaa, važi onda :lol:
Nema šta da foliram, cenim svoj novac i nikad ne preplaćujem. Opela sam uzeo jer je bio na ogromnom popustu, oko 35% snižen. Na poslu koristim MBP od 4500€ jer ga firma plaća, ali za ličnu upotrebu sam uzeo Lenovo na akciji, telefoni su kineski već mnogo godina, Huawei pa Xiaomi, prošlog meseca uzeo ženi 13t za 55k, kvalitet fotografija ništa lošiji od S24 ili iPhone koji su po 800€ skuplji.

Imam pare ali ne volim da ih bacam, kupujem racionalno. Moje pare dolaze sa zapada i idu na istok 😘
 
kinesku superiornost u odnosu na zapad...pa na ovo bi se i Kinez nasmejao...putuj igumane
По питању индустријске производње, НР Кина је давно премашила САД и друге земље.Тренутно, Кина има већу индустријску производњу од САД, Јапана, Немачке, Индије и Ј.Кореје заједно.У Кини се налази око 30% светске индустријске производње.
 
Pobednoici su ubedljivo oni koji tvrde da ce Kina da unisti one od kojih zavisi njen ekonomski rast. Verovatno ce onda da trguju sa Nigerom, Malijem i naravno mocnom RF. :hahaha:
Кина ће у наредном периоду највише развијати унутрашње тржиште и услужни сектор.Тренутно, услуге чине нешто преко 50% кинеског бдп-а, а индустрија скоро 40%.У развијеним капиталистичким земљама на индустрију отпада око 20% бдп-а, а сектор услуга око 70%, и Кинези релативно лако могу развити услужни сектор са великом индустријском базом којом располажу.
 
Кина ће у наредном периоду највише развијати унутрашње тржиште и услужни сектор.Тренутно, услуге чине нешто преко 50% кинеског бдп-а, а индустрија скоро 40%.У развијеним капиталистичким земљама на индустрију отпада око 20% бдп-а, а сектор услуга око 70%, и Кинези релативно лако могу развити услужни сектор са великом индустријском базом којом располажу.
U narednih 8 godina telo zaduženo za planiranje dalo je u zadatak vladi i svekineskom narodnom kongresu da sa sadašnih 300 miliona Kineza koji prema kriterijumu EU spadaju u srednju klasu povećaju na 800 miliona . 800 miloiona srednjeklasnih Kineza je veći broj od celokupnog stanovništva Amerike i EU zajedno , to je jedno neiscrpno tržište gde će svako ko se ne etablira u prvom periodu tog procesa bukvalno sada, izgubiti bilo kakvu šansu visokog razvoja a Nemci to dobro znaju .

Reralnno ovo su zadnji trzaji američke administracije da pokušaju nešto, odveć zakasnelo i jadno.
 
Nema šta da foliram, cenim svoj novac i nikad ne preplaćujem. Opela sam uzeo jer je bio na ogromnom popustu, oko 35% snižen. Na poslu koristim MBP od 4500€ jer ga firma plaća, ali za ličnu upotrebu sam uzeo Lenovo na akciji, telefoni su kineski već mnogo godina, Huawei pa Xiaomi, prošlog meseca uzeo ženi 13t za 55k, kvalitet fotografija ništa lošiji od S24 ili iPhone koji su po 800€ skuplji.

Imam pare ali ne volim da ih bacam, kupujem racionalno. Moje pare dolaze sa zapada i idu na istok 😘
meni je najslađe kad kupim nešto made in taiwan :heart:
a realno su za kinu spejs šatl, zato i neće ujedinjenje da ih crvena banda ne iskoristi kao što su hong kong
 
По питању индустријске производње, НР Кина је давно премашила САД и друге земље.Тренутно, Кина има већу индустријску производњу од САД, Јапана, Немачке, Индије и Ј.Кореје заједно.У Кини се налази око 30% светске индустријске производње.
ajde ne rise...
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_zemalja_po_BDP-u_(PKM)_per_capita
 
To je po glavi stanovnika , pa ispade da su Katar ,Makao, Luksemburg, Burneo, Monako ,San Marino svetske sile.
Pema ukupnom PPP Kina je odavno pretekla SAD i ima ubedljivo najaču privredu .
Podaci Svetske banke iz 2022. godine ;

svetska-banka-kina-sad-2022.jpg

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.PP.CD?locations=CN-US
 
Кина ће у наредном периоду највише развијати унутрашње тржиште и услужни сектор.Тренутно, услуге чине нешто преко 50% кинеског бдп-а, а индустрија скоро 40%.У развијеним капиталистичким земљама на индустрију отпада око 20% бдп-а, а сектор услуга око 70%, и Кинези релативно лако могу развити услужни сектор са великом индустријском базом којом располажу.

Jeste ali sve postaje beskorisno ako nemaš tržište. Šta ti znači proizvodnja ako nemaš gde da prodaš proizvode (ili usluge, sve jedno). Zato je Kinezima bitno da se uvale na tržišta Amerike i EU. Međutim, ovi nisu sisali vesla, tamo će ih dočekati zatvorena vrata i šta će onda? Kome da prodaju? Ostaje im na raspolaganju samo sirotinja i to više nije to.
 
Jeste ali sve postaje beskorisno ako nemaš tržište. Šta ti znači proizvodnja ako nemaš gde da prodaš proizvode (ili usluge, sve jedno). Zato je Kinezima bitno da se uvale na tržišta Amerike i EU. Međutim, ovi nisu sisali vesla, tamo će ih dočekati zatvorena vrata i šta će onda? Kome da prodaju? Ostaje im na raspolaganju samo sirotinja i to više nije to.
Kinezi imaju više potrošača nego ceo Zapad, a u neposrednom okruženju još duplo toliko.

To je nenormalno ekspanzivno tržište sa mnogo novih pripadnika srednje klase koja na zapadu nestaje.

Zapad trenutno kupuje maksiranom kreditnom karticom, sve je manje privlačan kao kupac.
 
Jeste ali sve postaje beskorisno ako nemaš tržište. Šta ti znači proizvodnja ako nemaš gde da prodaš proizvode (ili usluge, sve jedno). Zato je Kinezima bitno da se uvale na tržišta Amerike i EU. Međutim, ovi nisu sisali vesla, tamo će ih dočekati zatvorena vrata i šta će onda? Kome da prodaju? Ostaje im na raspolaganju samo sirotinja i to više nije to.
Zaboravite to da će Evropa popustiti pred pritiscima Amerike i uvesti sankcije Kini . Za vodeće zemlje evrope to bi značio krah . Jedino ako vladajuće elite nisu planirale neki globalni rat pa da sve ode u P.M. no nisam tog utiska.
 
Kinezi imaju više potrošača nego ceo Zapad, a u neposrednom okruženju još duplo toliko.

Imaju, ali siromašnih.

To je nenormalno ekspanzivno tržište sa mnogo novih pripadnika srednje klase koja na zapadu nestaje.

Ako su ti građani siromašni, imaš jeftinu radnu snagu ali nemaš kome da prodaš proizvode (moraš da juriš strana bogata tržišta).
Ako su ti građani bogati, onda nemaš jeftinu radnu snagu, sve što proizvodiš će biti skupo (moraš da tražiš strana tržišta sa jeftinom radnom snagom).

Nezgodna situacija ;)
 
Zaboravite to da će Evropa popustiti pred pritiscima Amerike i uvesti sankcije Kini . Za vodeće zemlje evrope to bi značio krah . Jedino ako vladajuće elite nisu planirale neki globalni rat pa da sve ode u P.M. no nisam tog utiska.

Carine se i ne uvode po diktatima ovoga ili onoga, nego kad sam uvidiš da ti prekomerni uvoz nečega ide na štetu za privredu.
 
Imaju, ali siromašnih.
Sve su boljeg statusa, nemoj i ti da dremaš u prošlosti.

Ako su ti građani siromašni, imaš jeftinu radnu snagu ali nemaš kome da prodaš proizvode (moraš da juriš strana bogata tržišta).
Ako su ti građani bogati, onda nemaš jeftinu radnu snagu, sve što proizvodiš će biti skupo (moraš da tražiš strana tržišta sa jeftinom radnom snagom).

Nezgodna situacija ;)
Uopšte nije, pogledaj šta je USA uradila Maršalovim planom, isto to sada radi Kina po Aziji i Africi preko BRI.

Sami prave svoje tržište, na kome nema mesta za Zapad (kao što na USA tržištu nije bilo mesta za SSSR)
 
Jeste ali sve postaje beskorisno ako nemaš tržište. Šta ti znači proizvodnja ako nemaš gde da prodaš proizvode (ili usluge, sve jedno). Zato je Kinezima bitno da se uvale na tržišta Amerike i EU. Međutim, ovi nisu sisali vesla, tamo će ih dočekati zatvorena vrata i šta će onda? Kome da prodaju? Ostaje im na raspolaganju samo sirotinja i to više nije to.

Samo si propustio da je danas sirotinja 90% svetskog stanovnistva, ukljucujuci i nas u Srbiji. Sta bih ja dao da prodajem toj sirotinji bilo sta, evo da zaradim 1 cent po prodatom x 8 milijardi = ja dobar 80 miliona - hoces dolara ili evra, a moze i dinar pa u dinarima.

Osim toga sad Afrika zavrce slavinu Zapadu, pa ce i tu biti ogromno trziste - sto sirovina sto kupaca.

Amerika sada sankcionse sve i svja - sad prete i Indiji, Kini vec uveli, Rusiji, Iranu, S. Koreji, Kubi i ko zna kome sve jos. Prakticno izoluju sebe jer svi vide kako je raditi sa njima, i nece ljudi da se dovode u te situacije.

Zato se svi i sklanjaju od Zapada u BRIKS, i zato i beze od dolara - jer je postao sredstvo politicke ucene.

Valja podsetiti narod da su Nemacka i Japan I DALJE pod okupacijom od strane Zapada i USA, resp. Ne od strane Rusije, vec od strane ZAPADA. Ako oni to zasluzuju, nista manje to ne zasluzuju i Hrvati, kojima zapravo nikad nije trebalo ni dati drzavu s obzirom na proslost iz WW1 i WW2, a koju su ponovili i potvrdili 1991-1995.
Pod okupacijom USA je i Juzna Koreja, ali oni cak nisu bili neprijatelj u WW2 vec zrtva - sto njihovu situaciju cini jos tragicnijom.
 
Carine se i ne uvode po diktatima ovoga ili onoga, nego kad sam uvidiš da ti prekomerni uvoz nečega ide na štetu za privredu.
To što pišeš su besmislice . Nemačka je imala samo štete od uvođenja sankcija Rusiji no uvela ih je zbog američke tehnologije osvajanja nemačkih institucija. Počev od kancelara Olafa Šolca koji je ucenjen i protiv koga u potencijalu postoje nekoliko optužnica za korupciju koje se mogu bilo kad pokrenuti migom iz Vošingtona. O ostalim zelenima glupo je i trošiti reči ti ljudi su zadrti ideološki vojnici Vošingtonske močvare.
Nemačka je odavno involvirana u kinesko tržište i zahvljujući tome danas preživljava , ovo je odličan test za kancelara Šolca da li će popustiti pred ucenama , da li će mu biti važniji lični interes te baciti nemačku privredu na kolena.
 

Back
Top