Kina besna: "Tražite rat dobićete ga"

Verovatno pojma nisi imao da je Kina najrobotizovanija industrija na svetu

Od 100 robota koji se godišnje instaliraju u svetu, 55 je u Kini

To verovatno zato što imaju "jeftine radne snage i sirotinje koliko hoćeš".

Ja ne navijam za kinesku industriju, ona nas sve ugrožava ali sam realan i smešne su mi ideje da će se tek tako lako rešiti problem Kine koja uništava zapadnu konkurenciju. Neće se rešiti, kasno je za protekcionističke mere i carine, davno je prošlo vreme kada se nešto tako moglo uraditi.

Diskutuješ a očigledno nemaš blagog pojma kako izgleda kineska industrija danas, da znaš ćutao bi
Radio u Kini vise puta projekte za petrohemijsku firmu Shell i putovao isto, vjerovatno znam bolje nego bilo ko na forumu, neki djelovi su napredni a neki su boze sacuvaj i ti napredni se ne mogu porediti sa zapadom sto se tice standarda, imas brze vozove, brzu gradnju autoputeva i te stvari ali standaard ni blizu zapadnom.
 
Nastavi da lupetaš, blagog pojma nemaš o čemu pričaš

Ja ti kažem da su najrobotizovanija i najautomatizovanija industrija na svetu i da prave apsolutno sve a ti ponavljaš glupe mantre o jeftinoj radnoj snazi.


Bacio sam pogled na Xiaomi fabriku elektro automobila

Nigde zivog coveka. Sve rade roboti potpuno automatizovano.

Izbacuju jedan nov auto u proseku 76 sekundi.

Fabrika radi 24/7.

Bez pauze za dorucak, rucak, veceru, uzinu, pusenje cigareta, malu, veliku nuzdu.

Izuzetna efikasna masinerija koja samim tim snizavanjem troskova proizvodnje , ima racuna da svoj proizvod ponudi po daleko nizoj ceni od zapadnih konkurenata.
 
Radio u Kini vise puta projekte za petrohemijsku firmu Shell i putovao isto, vjerovatno znam bolje nego bilo ko na forumu, neki djelovi su napredni a neki su boze sacuvaj i ti napredni se ne mogu porediti sa zapadom sto se tice standarda, imas brze vozove, brzu gradnju autoputeva i te stvari ali standaard ni blizu zapadnom.

Kada si poslednji put bio u Kini

Kineski koncept razvoja i jeste bio skoncentrisan na industrijske centre i specijalne zone, svakako da nije cela zemlja isto razvijena, ali da li je to slučaj u USA kada o tome pričamo, imaš li industriju ravnomerno raspoređenu po celoj zemlji
 
Bacio sam pogled na Xiaomi fabriku elektro automobila

Nigde zivog coveka. Sve rade roboti potpuno automatizovano.

Izbacuju jedan nov auto u proseku 76 sekundi.

Fabrika radi 24/7.

Bez pauze za dorucak, rucak, veceru, uzinu, pusenje cigareta, malu, veliku nuzdu.

Izuzetna efikasna masinerija koja samim tim snizavanjem troskova proizvodnje , ima racuna da svoj proizvod ponudi po daleko nizoj ceni od zapadnih konkurenata.

Nije baš tako, montaža nikada nije robotizovana, tu i dalje rade ljudi u svim fabrikama na svetu.
Na ovakvim propagandnim snimcima uvek prikazuju karoseriju gde sve rade roboti ali tako je i svim drugim fabrikama. FIAT u Kragujevcu je imao preko 300 robota a auto je silazio sa trake za 110 sekundi.
 
Nije baš tako, montaža nikada nije robotizovana, tu i dalje rade ljudi u svim fabrikama na svetu.
Na ovakvim propagandnim snimcima uvek prikazuju karoseriju gde sve rade roboti ali tako je i svim drugim fabrikama. FIAT u Kragujevcu je imao preko 300 robota a auto je silazio sa trake za 110 sekundi.


Vidi sta Kinez pravi za 25.000 evra

Zapadnjak za ove pare pravi VW Pola sa motorom od kosacice/freze ....

 
Znači uvode carinu na nešto što još nisu uvezli ni jedan, jedini komad.

Šta ćemo sa Teslama, one mogu da se prave u Kini
šta ćemo sa evropskim brendovima koji se prave u Kini

šta ćemo sa SVIM brendovima u kojima je 60% komponenti i materijala Made in China
Neko vreme će biti malo manje dostupni, pardon malčice skluplji, po državama EU: mora prvo da se proda baš sve što se napravi u Bajdenovoj izbornoj jedinici. :lol:
 
Kada si poslednji put bio u Kini

Kineski koncept razvoja i jeste bio skoncentrisan na industrijske centre i specijalne zone, svakako da nije cela zemlja isto razvijena, ali da li je to slučaj u USA kada o tome pričamo, imaš li industriju ravnomerno raspoređenu po celoj zemlji
O cemu pricamo, ako SAD sa 330 miliona stanovnika ima vecu ekonomiju od Kine sa milijardi i trista miliona stanovnika, ne treba ti puno pameti da skontas kako jedan projecan stanovnik Kine zivi.
 
O cemu pricamo, ako SAD sa 330 miliona stanovnika ima vecu ekonomiju od Kine sa milijardi i trista miliona stanovnika, ne treba ti puno pameti da skontas kako jedan projecan stanovnik Kine zivi.

Svakako da u Kini ima dosta sirotinje ali ima i u USA, raspodela bogatstva je vrlo neravnomerna.

Raspotaj se kolika je plata radnika u proizvodnji ili inženjera u Kini, srednjeg menadžmenta.
 
Aj bre Salko ne laži ... ti si zaradio na merikanskim akcijama ... to nekim klincima foru da prodaješ ...
Vidi Amerikanaca u zadnjih 6 mjeseci.

Screenshot_2024-05-15-08-54-10-660-edit_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
Vidi Amerikanaca u zadnjih 6 mjeseci.

Pogledajte prilog 1548106


Stampaju se pare salko

Kad god akcije rastu stampaju se pare i tim nastampanim parama se iste kupuju

Onda kad odluce da su dosta stampali, onda krece rasprodaja i krah berze.

Elementarne stvari ne znas.


Zato BRIKS zemlje odbacuju dolar , da bi izbegli da budu posredno oporezovani putem stampanja dolara bez pokrica sto Amerika konstantno radi.
 

Back
Top