Караџић: Савест ми је чиста

a zasto bi ga slusali ?
tko je on bio da bi ga trebali slusati...veliki humanista i pacifista...?:mrgreen:
ne gospodine , da njega (izmedu ostalih gamadi) nije bilo , tek tada nebi bilo strahota na podrucju EX:(

Сад ти видиш трн у оку код другога а не видиш бандеру у свом.Некако Милошевиќ иде у пакет са Франјом и Алијом.Смешно је ако мислиш да су пак они хуманисти и пацифисти.
 
Сад ти видиш трн у оку код другога а не видиш бандеру у свом.Некако Милошевиќ иде у пакет са Франјом и Алијом.Смешно је ако мислиш да су пак они хуманисти и пацифисти.

tema je Karadzic a ne ostali koje nabrajas...ako te zanima moje misljenje o njima, otvori temu pa cemo da pricamo...:)
 
Није био идеалан, правио је и он грешке али довољно ти говори то да је више пута заустављао српску акцију заузимања неких градова у Босни, претпостављам да је човек знао шта после може да се догоди. Свакако је било злочинаца и у српским редовима, мене је и дан-данас срамота због тога али верујем да Радован лежи у Хагу лажно оптужен.

Те акције неко други је зауставлјао.Или пак и да је он зауставлјао мора да је то радио под притиском.У2001 у конфликту код нас акцие су исто зауставлјани и кад су били у самом крају.Дешавало се да су акције стопиране кад су од страх Шиптари кенјали у гачама пред нас.Али тоје то виша сила.И нама прво та сранја нам нису била јасна али касније све је дошло на мјесту и схватили смо ко је главни.
 
Draga,
prvo nemoj da mi se obracas tako - ajde da te cujem jer ja nisam ni tvoje dete, ni djak..ni bilo sta slicno.

Drugo,
ako tebi nije jasno da nikako ne mozes da uporedjujes fasiste i Karadzica, u samom startu..ni po cemu..
onda ne vredi nista da ti objasnjavam.

A i ti se raspravljaš sa slavonijom koja je ođe na forumu propagirala ustaške ideje i izrazila žaljenje što, ako se dobro śećam, u Slavoniji nije bilo "Oluje" :roll:
 
БЕОГРАД – Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић изјавио је да му није жао због улоге коју је имао током рата у БИХ и да му је савест чиста, али да му је жао свих изгубљених живота од 1992 - 1995. године током сукоба.

„Не жалим због сопствене улоге, ја нисам тражио јавну функцију, али кад сам је добио обављао сам своје дужности у најбољем интересу људи који су ми у срцу”, рекао је Караџић одговарајући - из притворске јединице у Хагу - у писаној форми на питања агенције Ројтерс.

Он је истакао да је најпоноснији што је обавио своју дужност без жеље за личном добити или интересима, напомињући да ће се „осећати слободно без обзира где буде проводио остатак живота”.

Караџић је изразио жаљење због губитка много живота и патњи људи из свих ентитета, као и због распадања фамилија и пропасти имовине током рата у БИХ, али је нагласио да то није био избор српске стране.

Бивши лидер босанских Срба је навео да током свог дванаестогодишњег скривања није имао никакву заштиту из Србије, процењујући да је нема ни Ратко Младић, један од двојице преосталих хашких оптуженика.

„Надам се да ће после мог суђења ствари изгледати другачије и да неће бити потребе да се више ико хапси па и Ратко Младић”, навео је Караџић.

Он је међутим, како преноси Ројтерс, одбио да одговори на питање шта је радио као „гуру” и с ким се виђао током свог скривања у Београду, наводећи да од 1996. није био политички активан.

Караџић је напоменуо да не сања о независној РС и да сматра да нема сметњи да два етнички различита ентитета егзистирају заједно, наводећи као пример Белгију, Швајцарску и Шпанију.

На крају је навео да ће његов допринос историји судити време које ће тек доћи, напомињући „ја нисам тај који може о томе да суди”.

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Karadzic-Savest-mi-je-chista.sr.html

Karadžić i današnja Republika Srbska nemaju ništa zajedničko.On nikad nije ni učestvovao na izborima ,stranačkim ili za bilo koju instituciju RS-a.Nametnut je za predsednika stranke a kasnije se sam proglasio predsednikom republike.
Zamolio bih poštovane kolege da pri postavljanju tema o tom mutnom liku, uzimaju u obzir gore navedeno.
 
Караџић је изразио жаљење због губитка много живота и патњи људи из свих ентитета, као и због распадања фамилија и пропасти имовине током рата у БИХ, али је нагласио да то није био избор српске стране.

vrlo vazna cinjenica i istina koju svi zaboravljamo
 
Karadžić i današnja Republika Srbska nemaju ništa zajedničko.On nikad nije ni učestvovao na izborima ,stranačkim ili za bilo koju instituciju RS-a.Nametnut je za predsednika stranke a kasnije se sam proglasio predsednikom republike.
Zamolio bih poštovane kolege da pri postavljanju tema o tom mutnom liku, uzimaju u obzir gore navedeno.


Nije šija nego vrat:cool:
 
Председник Републике Српске Крајине Милан Мартић, председник Репубилке Српске Радован Караџић , председник Србије Слободан Милошевић сви су одговарали или одговарају пред судом у Хагу.
Па шта су Срби требали да ураде кад су се Словенци, Хрвати, Муслимани наоружали и добили логистичку подршку од НАТО пакта, да спусте руке и да их поново као 1941. г. воде повезане жицом и бацају у јаме ?
Зна се ко је први испалио метак на Југославију у свакој бившој сецесионистичкој републици, Срби су криви само зато што су остали доследни Југославији.
 

Back
Top