Kamioni i autobusi

Ne može bez autobusa:

ZA BEOGRAD: Nekad glumac u "Ko to tamo peva" sad vozi gradski autobus!

Nenad-Kostic-ko-to-tamo-peva-620x350.jpg


Nenada Kostića većina pamti po ulozi u kultnom filmu Slobodana Šijana.

Na koji način je došlo do toga da se pojavite u ovom kultnom filmu?
- Sve se desilo 1980. Bio sam jako mlad, imao sam jedanaest godina i pohađao sam peti razred osnovne škole u Vrčinu. Nisam imao pojma koliko će film biti popularan. Stric me pozvao i rekao mi da idemo da snimamo film i pomognemo njegovom prijatelju Slobodanu Šijanu. " Ko to tamo peva" bio je Šijanov diplomski rad.

Sad, posle skoro tri decenije, radite kao vozač autobusa. Kako je do toga došlo?
- Kao mali, oduvek sam maštao da budem vozač. Nekako sam znao da je upravo to ono što želim. Dugo sam se tražio. Bio sam u grupi "Beet streat", od 1994. do 1996. radio sam u policiji, pokušao sam da izgradim karijeru i kao di-džej u klubovima. Međutim, ništa od toga me nije držalo. Sad vozim sedamnaesticu, i to ne bih menjao ni za šta na svetu.

Nenad-Kostic-3.jpg
https://www.telegraf.rs/vesti/beogr...tamo-peva-sad-vozi-gradski-autobus-foto-video
 
Људи, полагаћу за Ц. Неће ми бити проблем. Оно што након ц категорије, хоћу да додам и Е. Да ли има овде возача који би ми објаснили колико је тешко ући у рикверц на пример за истовар робе. На игрици сам то савладао, гледао шта раде људи на јутубунса правим камионима, ја то пренео на игрици, њихове савете. Могу сутра уплоад видео и да ми кажете, да ли на јави могу такомда паркирам, некад, сутра
 
Људи, полагаћу за Ц. Неће ми бити проблем. Оно што након ц категорије, хоћу да додам и Е. Да ли има овде возача који би ми објаснили колико је тешко ући у рикверц на пример за истовар робе. На игрици сам то савладао, гледао шта раде људи на јутубунса правим камионима, ја то пренео на игрици, њихове савете. Могу сутра уплоад видео и да ми кажете, да ли на јави могу такомда паркирам, некад, сутра

Polaze se u rikverc voznja za E kategoriju....pitanje je da li u tvojoj auto skoli imaju prikolicu ili tandemku...ako imaju tandemku to je skoro kao sleper ali ako je prikolicarka onda je sve kontra...nije problem voziti je u rikverc ako pufer nema lufta...volanom samo po pola kruga levo ili desno i to je to...vratis se u rikverc za duzinu kamiona otprilike i to je to....i ako ne umes ne pada se na ispitu...
 
Ако је само камион, понаша се као ауто што се тиче рикверца. Кад је прикључена приколица ако окренем у десно, задњи део ићи ће лево. На игрици сам докторирао али уживо ћемо видети. :)
 
Izuzetno lep gest:
Vozač školskog autobusa štedeo da bi svakom učeniku kupio poklon


Vozač školskog autobusa odvajao je malo novca od svake plate poslednjih nekoliko meseci kako bi uz pomoć nekoliko roditelja koji su čuli šta planira da uradi, uspeo je da kupi video igre, bicikl i još mnogo toga. Vozač školskog autobusa iz Teksasa Kurtis Dženkins očito zna pravo značenje Božića pa je svakom detetu koje vozi kupio božićni poklon. Dan pre nego što su u osnovnoj školi "Lejk hajlands" počeli božićni praznici, Dženkins je napunio autobus poklonima za sve učenike koje je onda i zapakovao u ukrasni papir.

"Svako dete je pitao što želi za Božić i svakome pojedinačno kupio poklon", napisali su predstavnici škole na svojoj Fejsbuk stranici. Dodali su i da ova priča može svakome da posluži kao "podsetnik koliko dobrog postoji i da bi svi trebalo da streme ka tome da budu malo više poput Kurtisa".

Njegova supruga Šenekija Dženkins rekla je novinarima portala NBC 5 da je Kurtis mesecima smišljao kako da napravi nešto posebno za decu. Prvo je mislio da mališane organizuje da međusobno razmene poklone, ali ga je ona upozorila da to "možda neće svako dete moći da priušti". On joj je odgovorio da pamti kako je biti dete koje ne dobije mnogo toga za Božić i zato je odlučio svakom detetu nešto da kupi.
skolski_bus_pixabay.jpg
https://www.021.rs/story/Zivot/Maga...s1HyFIpQNW3GF220XkUsdPUODmI4l5nGsXOBln41ej6IY
 
Najveći električni autobus na svetu dug je 27 metara VIDEO


Dvostruki zglobni električni autobus kineskog proizvođača BYD stiže u Kolumbiju gde će se koristiti kao deo brzog tranzitnog sistema. BYD je predstavio najduži električni autobus na svetu, K12A. Dug 27 metara, crveni dvozglobni autobus izgleda kao gigantska gusenica.

Može da primi do 250 ljudi, a dostiže maksimalnu brzinu od oko 64 km/h, piše PC Press.Autobus je krenuo u Kolumbiju, gde će biti deo TransMilenio brzog tranzitnog sistema (BRT). Inače, BYD je u januaru već lansirao i najveći električni dvospratni autobus na svetu.

Ova kineska kompanija proizvela je više od 50.000 autobusa na struju u proteklih devet godina.

14964277035ca5d006013d2873256650-v4-big.jpg
https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2019&mm=04&nav_id=1526028

Video imate u tekstu na linku.
 
Stvar iskustva, osećaja. Nije kao na igrici. Mene nisu na polaganju za E terali da vozim u rikverc, ali to je bilo davno. Mada ne verujem ni da sad to traže. Mesta za utovar ima raznih, negde je lakše, negde teže. Ako znaš nekog ko ima prikolicu za auto mogao bi s tim da probaš. z;)

Ja sam tako dobio E, u JNA.
Bio sam za C, ali kada sam uparkirao u rukverc
odmah dali
 

Back
Top