Kamioni i autobusi

Iako moj Kargić ima godina idalje radi rame uz rame sa svakim novim kamionom :) Ne postoji intervencija koju nismo odradili :) Još kad mu se priključi DAF biće to respektabilna sila na putu :)
IMG-20240314-WA0000.jpg
IMG-20240314-WA0001.jpg
IMG-20240314-WA0002.jpg
 

Ovo je najbrži transport cvijeća na svijetu. Svoju Scaniju V8 potjerao 178 km/h (video)​

Najveća dopuštena brzina za vozače teretnih vozila u našoj zemlji je 80 km/h. U raznim evropskim zemljama obično je između 80 i 100 km/h.

No, protagonistu priloženog videa to ne zanima. Odlučio je provjeriti potencijal svog kamiona na javnoj cesti u Nizozemskoj. Model R650 pokreće V8 motor zapremine 16 litara. Kao što ime sugeriše, serijski kamion generiše 650 konjskih snaga.

Primjerak vidljiv na snimci uspio je ubrzati do gotovo 180 km/h. Ispisi tahografa pokazuju maksimalnu brzinu od tačno 178 km/h. Vozač ga svakodnevno koristi za prijevoz cvijeća. Zato je ovo najvjerojatnije najbrži prijevoz ove vrste robe u Nizozemskoj.
https://www.automobili.ba/ovo-je-na...uL_FUG4G-VnnsZ8YmOkd8x4QRVysFVwwVOeotYpz6Z29v
Na linku imate taj video. Tu međutim ja jedino vidim da kamion iza ide oko 130 i da ga je ovaj pretekao.
Postavlja se pitanje i zar ne bi trebala oba kamiona imati limiter na 90km/h?
 

Ovo je najbrži transport cvijeća na svijetu. Svoju Scaniju V8 potjerao 178 km/h (video)​

Najveća dopuštena brzina za vozače teretnih vozila u našoj zemlji je 80 km/h. U raznim evropskim zemljama obično je između 80 i 100 km/h.

No, protagonistu priloženog videa to ne zanima. Odlučio je provjeriti potencijal svog kamiona na javnoj cesti u Nizozemskoj. Model R650 pokreće V8 motor zapremine 16 litara. Kao što ime sugeriše, serijski kamion generiše 650 konjskih snaga.

Primjerak vidljiv na snimci uspio je ubrzati do gotovo 180 km/h. Ispisi tahografa pokazuju maksimalnu brzinu od tačno 178 km/h. Vozač ga svakodnevno koristi za prijevoz cvijeća. Zato je ovo najvjerojatnije najbrži prijevoz ove vrste robe u Nizozemskoj.
https://www.automobili.ba/ovo-je-na...uL_FUG4G-VnnsZ8YmOkd8x4QRVysFVwwVOeotYpz6Z29v
Na linku imate taj video. Tu međutim ja jedino vidim da kamion iza ide oko 130 i da ga je ovaj pretekao.
Postavlja se pitanje i zar ne bi trebala oba kamiona imati limiter na 90km/h?
Bas pohvalno...
 
Da da ovo je BMC,turski proizvodjac s tim sto je taj u Novom Sadu bas goreo a ovaj je samo prokuvao ali ljudi od pare misle da je dim pa onda brze bolje izbacuju "Gori autoobuuus"...
Nego kad smo vec kod autobusa evo jedne mušterije od pre neku noć
received_1277943096926175.jpeg

received_825497266084443.jpeg
received_2798163257016649.jpeg
received_1426162134773086.jpeg


Radi se o VDL Bovi Futuri,najduža verzija sa tri osovine :) Bus je stao na Palama i oko 8 uveče sam krenuo po njega..morao sam na Pavlovića Ćupriju jer je Karakaj zatvoren za vozila preko 5t trenutno,pa onda Bijeljina-Zvornik-Milići-Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac-Pale....na Romaniji sneg tukao kao da je januar mesec...onda nisam tuda hteo nazad em zbog snega em zbog duzine busa,veliki su prepusti i moglo bi se desiti da polomi branike pa sam se opredelio da se vratim na Rogaticu i Višegrad...sve u svemu jedna zanimljiva tura po Republici Srpskoj :)
 

Back
Top