Kamioni i autobusi

Zdravo narode,evo pridruzih vam se i ja malo,jos sam nov pa ne razumem kako sve ovo funkcionise,nego nije bitno nego da se ja predstavim,ja sam Dalibor iz okoline Bora tacnije Majdanpek,vidim vi ovde svi imate kamione velike i novije generacije,ja sanjam o tome da i ja nekad pazarim tako nesto.a ja vozim mali kamioncic Mercedes benz 608 D.nije nesto ali sluzi,nego hteo sam da pitam nekog dobrog mehacara imam na kamionu neku cudnu lupnjavu,ja sam ga skoro pazario pre toga sam tamica vozio,a kupio sam ga od nekog matorca on mi je reko da je 20god bio kod njega i sve se tako cuo oduvek,ali mene nervira hteo bih to da sredim.Hvala unapred
nisi objasnio odakle dolazi lupnjava iz motora ili .... ako se cuje iz motora obavezno proveri lanac desava se da jedna polovina lanca pukne a druga da drzi i tako onaj puknuti deo pocne da udara u deklo i da stvara lupnjavu to je samo jedna od mogucnosti ali cesta kod starijih mercedesovih motora :)
 
Poszdrav Edine i ja sam se sit naslusao prica o kamionima te ovakav je ovaj te ovakav je onaj aliiiiii najbolji je onaj koji ima posla . E sad sto se tice MAN vozila i ja sam pre 2-3 godine imao dobru volju i novac za tako nesto ili za Iveko . Tada sam se naslusao raznoraznih prica o njima kao da su malo jaci potrosaci , ista prica i sa elektronikom kao da cesto pravi pizdarije i td. Jedna firma iz Vranja Brest se zove je uzela Manove iz Nemacke ja mislim da bese 5 ili 6 komada sa prikolicama komplet evo voze ih vec 4 - 5 godina nemaju ama bas nikakve probleme ali se servisi rade u ovlascenim servisima a ne kod nasih priucenih majstora . Pre neki dan sam sedeo na pumpi sa njihovim vozacem koji ga vozi i kaze da od kako su uzeti do sad su imali samo servise redovne i sve sitnice koje se kvare oko njih koji su menjani u servisu . Pitao sam ga bas za elektroniku i za automatske menjace on mi je reko da su svi automatici i da do sad nijedan ali ni jedan nije imao problema sa elektronikom tako da sad i bas neznam za te price rekla kazala . Neznam ja licno obozavam Manove i ako bog da mozda se i uzme nesto ali neveruj nijednom oko ih prica .
 
kazem ti sale samo redovno odrzavanje i naravno dovoljno posla i nebrini za kvarove . ja trenutno imam fapa 22.26 kipera troosovinca ali je stvarno zateglo sa poslom po tom pitanju da sam primoran da ga prodam ranije sam imao tegljace al ni sam neznam sta mi bi da uzmem kipere imao sam i mercedesa 24 kipera njega sam vec prodao trenutno tamic bolje zaradjuje nego moj troosovinac :)
 
Pa da iz motora dolazi lupnjava,Ali brate ovaj model nema lanac to je motor od 85ks,i ima uzucenje kao na traktoru zupcanici,probao sam nastelovao i ventile ali isti djavo.mislim se sam dali je bregasta ili je pa vakum pumpa,on ima vakum pumpu na bloku motora sa desne strane skroz nazad do menjaca,na istom mestu gde je kompresor na Mercedesu 12 13.i umesto nje moze da se ugradi kompresor.ali neznam koliko mi je to pametno da skidam.
 
392091_10150383950886852_377366401851_8718905_1733175046_n.jpg
 
Evo da se samo javim, nisam odavno bio ovde, vratio sam se na kamion opet na Rumuniju. Promenio sam firmu, ostalo je sve isto.
Sada vozim ovo
009.jpg
047.jpg


Što se tiče Man-a, isto kao kada se oženiš ili te žena sluša od prvog dana ili nikako. Sve zavisi kako je održavan gorei koliko je prešao. 90% vraćaju kilometražu.
Ovaj je 2004. 18410 automatik i potrošnja me je na Rumuniji: lagan teret do 10-12 tona, pun-prazan i slično 31 leti, 33 zimi. Pun-pun (22-23 tone) 33 leti, 35-36 zimi. Kada sam ga dovezao iz Nemačke sa njihovim gorivom, prazan imao je potrošnju 24 litara. Nisam vozio više od 80-82 km/h. Ista vožnja kod nas, isto prazan ne može ispod 26-27 litara. Najverovatnije naše gorivo ne valja, sipamo isključivo euro dizel. Inače automatik je zlo za vozača, osećam se kao da sam prvi put seo u kamion, kada krećem iz mesta kao jarac samo skače. A ako treba u rikverc da parkiram odnosno da priđem na rampu na 20-30 cm to je robija nikako neće da krene lagano nego samo skače i skače... ako neko vozi Man automatik volio bi da mi objasni jel ima neka caka za to, dok nisam negde razbio i prikolicu i rampu.
 
Slave brateeeee znaci ja obozavam Man-a . Kako da ti kazem ipak je najjaci ali ptorosnja braleeeeeeeeeeeeeeeeeeee, znaciiii strasno , ALI STRASNO. 35-36 zimi
Joj . Ma bre mnogo to al bi bas voleo da cujem truckera sd da nam kaze iskustva sa njegovom skaniom koja mu je potrosnja . Sto se tice Man dobar je tj super zelim ti puno posla i para pa da i ti ne menjas gazde vise pa da uzmes i sebi jedan pa da budes i ti gazda . I tako ajd ubaci neku sliku vise da vidimo sta je tvoj gazda pazario pozzzzzzZzzzzz
 
Poslednja izmena:
poz svima, srecna vam nova i bozicni praznici kolege
sve najlepse vam zelim, ciste drumove, male potrosnje i vesele konobarice :ok:

sto se tice tog tvog automatika, mislim da on pored standardne opcije za voznju napred D ima i onu M, mislim da mu je to neko redukovano kretanje
napred, tj laganije krece itd. a za rikverc bem li ga...
potrosnja je i meni slicna, 28 - 30 leti a 32 - 34 zimi, nema pravila
kad sam za noc doleteo od atine do preseva potrosnja mi je bila 36

ali zato jedem takve man-ove ubrdo pa ih satirem hehehehe
 
poz svima, srecna vam nova i bozicni praznici kolege
sve najlepse vam zelim, ciste drumove, male potrosnje i vesele konobarice :ok:

sto se tice tog tvog automatika, mislim da on pored standardne opcije za voznju napred D ima i onu M, mislim da mu je to neko redukovano kretanje
napred, tj laganije krece itd. a za rikverc bem li ga...
potrosnja je i meni slicna, 28 - 30 leti a 32 - 34 zimi, nema pravila
kad sam za noc doleteo od atine do preseva potrosnja mi je bila 36

ali zato jedem takve man-ove ubrdo pa ih satirem hehehehe

Ovog ćeš da obiđeš sigurno jer ima samo 12 brzina, ali sa ručnim menjačem sa 16 brzina teško... Što se tiče M opcije to je kao neka puzajuća brzina ograničena na 850 obrtaja tada skače još gore. Daš gas čekaš sekundu pa onda skoči kao jarac ako je neko vozio kamaza zna o čemu pričam. A što se tiče potrošnje u mojoj firmi ima sem ovog Man-a Daf 105 430, Stralis 450, Actrosi 1841, 44, 46 i svi imaju skoro istu potrošnju razlika u pola litar. 31-33 leti, 33-36 zimi. Jedino Actros 1846 mp2 troši za nijansu manje od ostalih i jedini je koji nije automatik, ima standarni eps menjač. I najbolje ide od svih.

Danas mi bilo dosadno pa sam oprao kamion 700 dinara u perionici kada sam pereš, 1500 ako peru oni.

001.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
 
dobre slike kolega
malo nas je da toliko volimo kamion da ga sami peremo po ovoj hladnoci

Da zivis gde i ja to bi ti bilo jedino vreme kad se usudis da nesto i peres :lol: Ja sam par puta prao kola na vise od 35 i poludeo sam. . . Dok ja nasapunjam jedan kraj auta, na drugom sapun se vec osusio. isto vazi i ispiranje, a da belaj bude najgori auto crn. . .Voda kad ispari samo vidis kamenac po autu, bolje da ga nisi ni prao. . . Vereovao sad ti meni ili ne. . .
 
ma verujem ti, isto se i desava i ovde kad je +35C
ali uglavnom imamo perionice (za kamione) gde sve oni rade
to da platis manje pa sam peres kamion mi se svidja, ali nisam dosad sreo
ni kod nas ni po evropi. ali mi je ok opcija, smao da nisam vremenski ogranicen oprao bih ga
kako samo ja umem - do najsitnijih detalja! :)
 

Back
Top