Kamioni i autobusi

Dosadno mi i nemam nista drugo da radim. Eto zasto.

Jesam li ja mozda propustio deo na pocetku ove teme da je ovo tema samo o Evropskim kamionima? Ako jesam to propustion, onda cu rado izbrisati sve slike Americkih kamiona koje sam postavio na ovoj temi.


sto se nerviras oko ljudi kojima je tesko da da u google stave odrednicu euro trucks
i posle postuju slike ovde

licno nisam fan kamiona jer su oni samo prevozno srestvo za transport robe i dobara i nista vise

licno nijedan kamion ma ko ga proizvodio nije lepsi od jedno ferarija ili ne znam kog automobila

napravili ste famu od teretne mazge
 
ehej, moze li se monster truck ubrajati u kamione ?
jeste da ima ono "truck" u sebi, al' meni je to glupo...

treatme-net-junior-monster-truck-ride.jpg

pa taj kadett bolji od mog,a gaze ga :'( bar d uzmem neke devole jbg...
 
sto se nerviras oko ljudi kojima je tesko da da u google stave odrednicu euro trucks
i posle postuju slike ovde
licno nisam fan kamiona jer su oni samo prevozno srestvo za transport robe i dobara i nista vise
licno nijedan kamion ma ko ga proizvodio nije lepsi od jedno ferarija ili ne znam kog automobila
napravili ste famu od teretne mazge

Ako nisi fan kamiona - sta ces ovde?
A ti se prijatelju zoves Yugo 45 a pricas o nekom Ferrari-u, zamisli se...
 
sto se nerviras oko ljudi kojima je tesko da da u google stave odrednicu euro trucks
i posle postuju slike ovde

licno nisam fan kamiona jer su oni samo prevozno srestvo za transport robe i dobara i nista vise

licno nijedan kamion ma ko ga proizvodio nije lepsi od jedno ferarija ili ne znam kog automobila

napravili ste famu od teretne mazge

Kad sam se ja to nervirao kad je neko postavio slike Evropskih kamiona ovde? Ajde mi nadji, bas me interesuje.
 
ma bre prijatelju ne napada mene niko, nego sam se ja poradovao da su na ovoj temi ljudi koji znaju sta je flansa diferencijala, krst kardana ili nepovratni ventil, a ne ljudi (cast izuzecima) koji vole "lepe" kamione. svaki kamion je lep i najbolji samo ako radi, ako pravi pare.
ja reko ima ovde sta i da se nauci, kad ne lezi vraze...
ps nista nemam protiv yuga 45, nego samo radi poredjenja...
 
Nije istina. Mozda kod vas u Evropi gledaju na kamion samo na stvar koja ce zaradjivati pare, ali u Americi je potpuna drugacija situacija. Vecina Amerikanaca zeli sto vise hroma, hoce cist kamion (trose $50-$100 sedmicno samo na pranje kamion) i sto vise opcija i ne zale pare na takve stvari.
 
ma bre prijatelju ne napada mene niko, nego sam se ja poradovao da su na ovoj temi ljudi koji znaju sta je flansa diferencijala, krst kardana ili nepovratni ventil, a ne ljudi (cast izuzecima) koji vole "lepe" kamione. svaki kamion je lep i najbolji samo ako radi, ako pravi pare.
ja reko ima ovde sta i da se nauci, kad ne lezi vraze...

Ako hoces da naucis nesto, odes lepo na temu o US automobilima (nista ni priblizno kvalitetno neces naci na srpskom jeziku, a mozda ni na internetu uopste), krenes od prve strane, pa posle par meseci, kad sve procitas, predjes na temu o evropskim automobilima, pa onda iskopas temu Espanol pita gde imas jako mnogo podataka o automobilima za koje nisi znao ni da postoje, za to vreme su ostale teme vec nakupile po par hiljada postova pa mozes da se vratis na njih i sve tako... :wink:

A sto se kamiona tice, tacno je da smo daleko tanji sa znanjem nego kada je rec o automobilima, ali ti ne treba da to istices u svakom drugom postu, vec da objasnis sta je nepovratni ventil, da podelis neka svoja iskustva sa kamionima uopste i sl... :wink:
 
Ne znam koje motore Volvo koristi u Evropi, ali u Americi koriste Detroit, Caterpillar i Cummins.

Cene kamiona (novih) se krecu tu od $100,000 pa na vise.

Volvo ima jedinu prednost sto je tisi i udobniji, kao da vozis obican automobil, i zato ga neki i kupuju.
Joooj! Već si zaboravio, a pre manje od pola godine sam ti objasnio:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4456451&postcount=73

Znači, Volvo sad svuda koristi svoje motore, zato je i tiši. Tu sam ti i link ostavio njihov. Sećeš li se da si me omo,ad ubeđivao da su američki motori bolji? Možda i jesu, uporedne testove nemam, u svakom slučaju cenjene i veoma dobre mašine.
 
Ako hoces da naucis nesto, odes lepo na temu o US automobilima (nista ni priblizno kvalitetno neces naci na srpskom jeziku, a mozda ni na internetu uopste), krenes od prve strane, pa posle par meseci, kad sve procitas, predjes na temu o evropskim automobilima, pa onda iskopas temu Espanol pita gde imas jako mnogo podataka o automobilima za koje nisi znao ni da postoje, za to vreme su ostale teme vec nakupile po par hiljada postova pa mozes da se vratis na njih i sve tako... :wink:

A sto se kamiona tice, tacno je da smo daleko tanji sa znanjem nego kada je rec o automobilima, ali ti ne treba da to istices u svakom drugom postu, vec da objasnis sta je nepovratni ventil, da podelis neka svoja iskustva sa kamionima uopste i sl... :wink:

Ne trebaju meni, prijatelju, nikakvi espanol forumi da bih nesto naucio. Kad budes sam rasklapao menjac, diferencijal, motor, kocnice, strujnu i vazdusnu instalaciju - javi se (pozeljno je da vecinu tih stvari radis na zutoj traci autoputa ili kakvom selu gde ne znaju kako izgleda matica, kamoli sta drugo). Moja iskustva sa kamionima se svode na to da mi je otac dao dva kamiona (procitaj gore u mom postu koje su godiste i koji su) koji vise nisu bili u radnom stanju nego sto jesu. Prvo moje ulaganje je bio alat. Vec 5 godina ih imam, i sada im je cena tri puta veca nego kad sam poceo. A vas da ucim sta je nepovratni ventil?! Onda vam stvarno nije mesto ne samo ovde nego bilo gde osim na "vehicle beauty" forumima...
A izgleda ni meni nije ovde mesto...
 
Nije istina. Mozda kod vas u Evropi gledaju na kamion samo na stvar koja ce zaradjivati pare, ali u Americi je potpuna drugacija situacija. Vecina Amerikanaca zeli sto vise hroma, hoce cist kamion (trose $50-$100 sedmicno samo na pranje kamion) i sto vise opcija i ne zale pare na takve stvari.

Sve je to lepo, i ovde bi ljudi to radili da imaju vise para. Ima i u evropi ljudi koji svoj kamion vole i paze, i dosta ulazu u njih. Najcesce su to skandinavci, nesto od toga mozete videti na www.svempas.se ili evo par slika;
 

Prilozi

  • Dream Truck 05.jpg
    Dream Truck 05.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 17
  • Dream Truck 02.jpg
    Dream Truck 02.jpg
    92,8 KB · Pregleda: 18
  • Old School patern.jpg
    Old School patern.jpg
    27,6 KB · Pregleda: 15
  • Volvo F88.jpg
    Volvo F88.jpg
    16,1 KB · Pregleda: 15
  • Volvo FH12 RKG Pirate 01.jpg
    Volvo FH12 RKG Pirate 01.jpg
    16,2 KB · Pregleda: 17
naravno
 

Prilozi

  • Beli VS Crni.jpg
    Beli VS Crni.jpg
    25,5 KB · Pregleda: 44
  • Kipa  i 48 tona bruto 02.jpg
    Kipa i 48 tona bruto 02.jpg
    22,6 KB · Pregleda: 48
  • Moj Volvo FL10 - radi 03.jpg
    Moj Volvo FL10 - radi 03.jpg
    23 KB · Pregleda: 36
  • Pokrenuo se! 02.jpg
    Pokrenuo se! 02.jpg
    17,6 KB · Pregleda: 43
  • Utovar u USS - 30t 04.jpg
    Utovar u USS - 30t 04.jpg
    24,5 KB · Pregleda: 38
to je malo "tricky", zato sto za ovaj posao koji sada drzim meni trebaju dva kamiona, ne smem da rizikujem ugovor ako odjednom spadnem samo na jedan, takva je dinamika posla. ali polako, kupicu jos jedan nadam se do avgusta sledece godine, ali bez ikakvih kredita ili lizinga. mrzim banke. bice to neki ludi FH12:twisted:
 
sve prikolice moje, osim ove kipe, nju sam prodao. hehe, ne vozim sam, imam vozaca.
a fh12 gadjam negde 1998, 1999 mozda i 2000 godiste, ali mi treba euro3 a da je onaj stari sa kocka farovima, on nema elektronike skoro nista. i naravno da je globetrotter xl kabina :D
 
oba! dobro, ovaj crni (FL10) ima jedan krevet, a beli (F10) ima dva. ali taj gornji krevet je na sarkama, spusta se sa zadnjeg zida kabine i osiguran je vodoravno sa dva kaisa. ali kad ga podignes nazad na zid - ladno mozes da guzis cak i krupnije cure, bez ikak'ih problema.
ti kamioni imaju bre i klimu...
 

Back
Top