Kalash vs. M16

Da bas tako, prvo su dam dali SINOL, od njega cela puska pocrveni, a posle kad je cev vec zardjala onda su nam dali ZUON.

@white
Nisu nam bile prljave puske, jer se pre gadjanja uvek ciste.
 
M16 je oruzje za urbana delovanja(znaci grad) dok je AK47 oruzje za kombinovano delovanje(selo, pustinja, blato, grad). Pola M16 puske je napravljeno od plastike i od miliona sitnih delica, tako da kad tu udje pesak...ode mast u propast. AK47 je napravljen od metala i glomaznih delova, tako da radi i u gov.... AK47 probija sve, ali neprecizno, dok M16 ima ogromnu preciznost ali zato prc protiv cigle ili neceg malo jaceg. P.S. Pucao sam iz obe.
 
Kalas u srbiji si mogao da nadjes gde god hoces pre operacije sablja, tako da to nije bio problem. A u montani sa 16 godina mozes da ides u lov sa punoletnima(21) i da koristis njihovo oruzje. Kao sto verovatno znate kod njih moze sve da se kupi od oruzja( www.gilbertguns.com ), a moj prijatelj je imao neku winchester pusku, M16(drugacije se zvao, M16 je samo naziv za celu tu grupu oruzja) i karabin neki, tako da sam se okusao na losu, samo sam ga okrznuo, ali on ga je skinuo. Kod njih je ogroman problem sa losovima tako da oni organizuju hajke na njih kao mi na vukove. Oni se nerviraju sto moras da cekas 3 dana da bih dobio dozvolu za oruzje i oruzje.
 
P.S. Po novom zakonu sa 14 godina mozes da posedujes pistolj ako ti kupi roditelj. Sa 16 mozes da kupis sam. Sa 18 mozes da kupis dugu cev. Ali tek sa 21 mozes samostalno da ih koristis i nosis u javnosti. A pazi, mozes da vozis sa 15.5 a ne mozes da pusis do 18 i ne mozes da pijes do 21. Mnogo su cudni.
 
Post-Ban period. Pogledaj sajt, postojala je jedno vreme zabrana za assault weapons i jos uvek postoji u nekim drzavama, mada u vecini su u slobodnoj prodaji, samo sto je period cekanja 3 dana i samo jedno mesecno mozes da kupis. Samo pogledaj na sajt imas link gore.
 
dr.koki:
P.S. Po novom zakonu sa 14 godina mozes da posedujes pistolj ako ti kupi roditelj. Sa 16 mozes da kupis sam. Sa 18 mozes da kupis dugu cev. Ali tek sa 21 mozes samostalno da ih koristis i nosis u javnosti. A pazi, mozes da vozis sa 15.5 a ne mozes da pusis do 18 i ne mozes da pijes do 21. Mnogo su cudni.

U kojoj si ti to Americi bio majke ti??
Prvo ne mozes da kupis dugu cev, bez posebne dozvole, a drugo ne mozes da nosis oruzje nigde bez da si padur, serif, marsal itd... Cini mi je jedino u Dictrict of Columbia mozes da nosis oruzje...
 
UrosWasHere:
U kojoj si ti to Americi bio majke ti??
Prvo ne mozes da kupis dugu cev, bez posebne dozvole, a drugo ne mozes da nosis oruzje nigde bez da si padur, serif, marsal itd... Cini mi je jedino u Dictrict of Columbia mozes da nosis oruzje...

Sta, i Texas zabranio???

Mozda moze da se kupi ona poluautomatska verzija M-16 (valjda ima oznaku M-15 ili tako nesto), pa je kao preradjuju u u automatsku.

Sto se pomenute probojne moci tice, nema sanse da metak iz AK-47 ima manju probojnu moc od 5.56 iz M-16 posto ovaj drugi ima daleko vecu kineticku energiju.
 
dr.koki:
P.S. Stingray postoji paintball gun, jedan SMG i jedan Light armoured tank. Ne znam na koje mislis, koristio sam samo paintball gun od ta 3.


Hehehhehhe, e bas tu sa point inom PAINT BALL ... odlicno !!! Mada nesto ti za M16 ne verujem ali ajde ako tako kazes , jel trza ako si pucao , poredjenje sa nekom nasom puskom i koja je tezina ???? :wink:
 
Pjer_Nis:
Voleo bih da mogu da kazem da mi je jasno sta je pisac hteo da kaze, al ne mogu.

Kako ti nije jasno...da li je tebi logicno da projektil koji ima vecu kineticku energiju ima manju probojnu moc od onog sa manjom. Negde u prethodnim postovima je pomenuto kako zrno iz M-16 ne moze da probije ciglu (ili nesto slicno), dok iz AK-47 moze. Ako zrno koje na ustima cevi M-16 ima brzinu preko 1000 m/s a iz Ak-47 (ako se dobro secam) oko 600 m/s, a znamo da brzina utice sa kvadratom na kineticku energiju...
 
Nisam to racunao, ne razumem se bas najbolje u fiziku, bilo je nekoliko puta na Discovery poredjenje. A mnogo drzave dozvoljavaju nosenje dugih cevi, prvenstveno texas, a i montana van gradova. Sto se tice pistolja, u montani postoji concealed carry act, i smes da nosis pistolj sa sobom. Obratite paznju na oruzje na sajtu koji sam vam dao.
 
P.S. Jos jedna stvar za UrosWasHere. California je civilizovana drzava, sa mnostvom velikih gradova. Montana je jedno ogromno prostranstvo sa mnogo manjim brojem gradova. U samom Billingsu moras da pazis kako vozis da ne udaris jelena ili losa. Samo da ti kazem da je do skora postojao jedan od onih glupih arhaicnih zakona da kad vidis 4 indijanca zajedno mozes da ih upucas jel se to smatra raiding party. Jeste da se niko nije pozivao na taj zakon, ali ti to samo pokazuje kakva backward state je to.
 
Novi trendovi su da se ponovo prelazi na 7,62x39, brzina gadjanja redukovana na 600-800 metaka/min.
Eksperimentisali su sa nekim prelaznim resenjima kalibara, ali nije kako su zamisljali.

Paintball koristimo odavno, a tek na "Stitu-2001" smo ga promovisali, pomogli nam ortaci iz kluba "Arena No.1".
Cesto pravimo, kako kaze dr.koki, raiding party, na Adi, malo redje u garazi.

Dolazi prolece, pa ako Bog da, odosmo na Peskove sa quadovima (cetvorotockasima), da unesemo i malo mehanizacije u PB.
Ali, kako kazu, i ratovi pocinju u prolece, pa je combat gear always ready.
 

Back
Top