Kako zamisljate vanzemaljce?

Pa jeste li gledali bila je neka emisija pre 1-2 god.

Naucnici kad su stavili zrno prasine pod elektronski mikroskop videli su na ekranu kao jedan suncev sistem ovako:

U sredini zrna prasine bilo je nesto veliko kao sunce a sve oko njega kao planete i ima holjada takvih planeta!

Sad ko zna mozda se i mi nalazimo u zrnu prasine!?


Nisam to gledao,ali mi se ta teorija čini mogućom.Tako nešto se ispostavilo u filmu "Rat svetova".Možda mi nismo neko zrno prašine,već neki mikroorganizam.Što se tiče vanzemaljaca,nemoguće da mogu biti nalik nama po izgledu.Na svakom tom svetu mora postojati poseban oblik života,različite ekološke sredine.Akad smo već kod vanzemaljaca.ja bih se složio sa tim da bi oni mogli biti nedostupni za naša čula.Ja smatram da svaki život na isti način.ali na kraju se dobijaju raznolike vrste,kako inteligentne,tako i one bez inteligencije.Vanzemaljci bi mogli biti npr. neka zastrašujuća bića,kao što su kljovonogaši,neka bubolika stvorenja,kostoglavi sa mnogo pipaka ili nešto slično.Velika verovatnoća je da bi svojom naprednom tehnologijom promenili svoju fizilogiju i fizinomiju,možda zbog osvajanja svetova,ili da bi širili dobro galaksijom.Ko zna kakve su im samo namere,ako su nas već posetili ili tek dolaze.
 
Ja ih zamisljam vrlo bajkovito, (bar kad burazerovim klincima pricam avanture sa Marsa,)

Svaka buba im je kombinacija dve ili tri nase bube

Zivotinje takodje,najneobicnijeg izleda, i boja,
cak prkose zemljinoj tezi svojim izgledom,ali wtf,pa to je druga atmosfera i zakoni gravitacije ne vaze?!

A Vanzemaljci, (a vidim, ovde se pod njima smatraju samo ona ziva bica koja su superiornija od drugih oblika zivota u toj orbiti) su mi takodje jako raznovrsnih oblika, izgleda , inteligenciije...

Pritom, nismo zaboravili ni biljke,a ni padavine, koje su isto slicne nasima ali skroz drugacijih funkcija...


itd itd
 
Po ucesnicima ove diskusije, kao i njihovim nikovima vidim da su V-ovi medju nama... :)

Salu na stranu, zezanje pred sebe...

Elem, idemo od pretpostavke da su domoroci drugih svetova organska bica, kao mi...znaci, nisu neki sub molekulski entiteti (kao duhovi), nego cvrsta fizicka bica po nasem poimanju istih.

Svakom inteligentnom fizickom bicu (i mravi su inteligentni u odnosu na biljke) trebaju alatke za kretanje, kao i za manipulacijom okoline.
Znaci, ruke i noge.

Od same strukture sveta, njegove gravitacije (ako je ima) i ostalih strukturalnih faktora, zavisice i izgled bica.
Moj kont je ako je gravitacija velika (kao recimo na Jupiteru) onda ce bice biti jako nisko i pljosnato, sa vise od dve noge. (dve noge bi bile nedovoljne u uslovima jake gravitacije za odrzavanje ravnoteze, sem ako bice nije dzin)

U zavisnosti od njegovih prehrambenih potreba, i ono sto nudi njegov svet, bice bi imalo minimalno dve ruke.
Nama je evolucija podarila dve, jer nam vise i ne treba da bi opstali.
A i dve noge, jer mozemo sa njima "deverati" sa nasom gravitacijom.

Na svetovima jako niske gravitacije, noge bi zamenila krila, kao u muve ili ptice.

U zavisnosti od blizine i zracenja sunca datog sveta, bila bi i boja, kao i debljina koze.
Takodje i ocni aparat.

Znaci, izgled samog V-a zavisi od njegovog maticnog sveta, uslova na njemu i toka evolucije.

Artur Klark je bas lepo u svojim pojedinim delima prikazao ta bica (recimo, na Jupiteru, kao i na Europi)
cija je evolucija bila usmerena uslovima na tom svetu.

Eto, ja ukratko... :):)
 
Sve zavisi od uslova na njihovj planeti isto tako zavisi i od gravitacije i mnogo bas mnogo faktora ali nikada ne treba iskljuciti mogucnsot da mogu u velikoj mjeri da nalikuju nekom obliku zivota na zemlji, pa na kraju krajeva i da slice ljudima jer u svemiru ima 4 elementa najvise a ona su uslov da ima zivota na nekoj planeti ta 4 elementa se nalaze i ovde na zemlji tako da je sve moguce.
 
nikako,oni su odavno medju nama
sejo.jpg
 
Ja in zamisljam kao klice na nekoj planeti/kometi...
A ako cemo onako mastovito...onda ljubicasti u gasovitom stanju, imaju sposobnost rasclanjavanja, stapanja jedno u drugo, sjedinjavanja sa bilo cim. Bave se iskljucivo duhovnim stvarima. Sluze kosmosu nekako...i taaako :) :)
 

Back
Top