Kako to da Republika Srpska nije uništena od strane zapada 1999.?

Neki diletanti tvrde da zapad jedva čeka da uništi Srbiju i Srbe, da želi od Srba da napravi balkanske Kurde.
Zašto onda isti ti zapadnjački satrapi nisu pokrenuli vojnu i diplomatsku kampanju za ukidanje RS-a, dok je trajalo bombardovanje, a tada je Republiku Srpsku bilo najlakše uništiti?

i onda ce verovatno zavladati mir jer ce se srbi svesti na beznacajni politicki faktor. a mir znaci da nema opasnosti od rata a i od samog rata. a ako nema ta opasnost nema sanse ni da se opet nato pozove u mirovnu misiju. a ako nato nije u bosni ne moze da daje logistiku bondstilu na kosovu. a ako bondstil ne funkcionise otrgose se rusi americkoj kontroli. a ako se otrgnu kontroli preuzece rusi ne samo evropu vec mozda i svet a to znaci da amerikanci vise nece moci da kontrolisu svet da izazivaju ratove da unistavaju citave narode i zemlje da pretvaraju ostatak svetskog naroda u svoje roblje. i na kraju znaci da nekoliko americkih multimilijardera nece imati dovoljan profit koji im sada obezbedjuje nato i dominantna americka politika u svetu.

el ti sad jasno zasto rs mora da opstane po svaku cenu.
 
Prosto...

Srbi iz RS su destabilizujuči faktor u BiH.
Srbi u Hrvatskoj su destabilizujući faktor u Hrvatskoj.
Srbi u CG su destabilizujući faktor u CG.
Srbi na KiM su destabilizujući faktor na protektoratu.
Srbi u Vojvodini su destabilizujući faktor u Republici Srbiji...

Amerikanci svuda imaju svoje Srbe, čijom manipulacijom, mogu kad hoće da destabilizju region...

Imali su ih u svom Senatu i Kongresu..
 
Neki diletanti tvrde da zapad jedva čeka da uništi Srbiju i Srbe, da želi od Srba da napravi balkanske Kurde.
Zašto onda isti ti zapadnjački satrapi nisu pokrenuli vojnu i diplomatsku kampanju za ukidanje RS-a, dok je trajalo bombardovanje, a tada je Republiku Srpsku bilo najlakše uništiti?

Јел герман..да нећеш и ти аутономију?

Па нису Срби у БиХ од јуче...довољно што су отели пола БиХ и дали је латинима и мухамеданцима....а и држе нас, да неби имали техеран у сред европе!
 
Neki diletanti tvrde da zapad jedva čeka da uništi Srbiju i Srbe, da želi od Srba da napravi balkanske Kurde.
Zašto onda isti ti zapadnjački satrapi nisu pokrenuli vojnu i diplomatsku kampanju za ukidanje RS-a, dok je trajalo bombardovanje, a tada je Republiku Srpsku bilo najlakše uništiti?



Hm nisu unistuli jer su uspijeli da od nje naprave takvog faktora da nicim relevantnim ne moze da snadbije Srbiju ali nicim
Razoruzali je ono malo sto je ostalo drzali su pod strogim nadzorom
Smijenili nekoliko stotina politicara ali to sve do danas
Ma ima tu svega .
 
Ok, ali to samo na papiru i na kompjuterskom monitoru ide tako lako, "da unište". To bi bila masovna kopnena ofanziva koja bi do ekstremnih granica eskalirala sukobe i Balkan bi opet planuo. Tako nešto sebi jednstavno ne bi dozvolio Klinton, pa ni Buš, on se u takvu močvaru u Iraku uvukao iz debelog razloga. Na Balkanu nema tog razloga.

Što se tiče baze u Tuzli, ja mislim da to ima manje veze sa poverenjem u Muslimane, već više sa američkim načinom angažovanja. Oni su iz te baze izlazili u šlemovima i pancirima, dok recimo Britanci i Francuzi u ostalim sektorima u beretkama i standardnim uniformama. Osim naravno tokom bombardovanja. Da ne pričam da su Amerikanci u Orlu nosili oružje u bazi - mada nisam videla pa ne mogu da garantujem :)

Tu si u pravu, da se to ne bi tek tako zavrsilo i da bi u slucaju kopnene ofanzive bilo mnogo nekontrolisanih sukoba i pucanja na sve strane. Ni bombardovanje nije islo 'po planu'. I ovako se oduzilo mnogo vise nego sto je planirano, a ni evropske clanice NATOa nisu bile srecne svim tim desavanjima. Na kraju je moralo nekako da ispadne da su oni pobednici i zato su tukli, cak i kada je zavrsetak pregovora bio izvestan. Druga stvar, da im se nije zurilo da zavrse sa tim napadima, nikad Amerikanci ne bi dozvolili da se sa podrucja KiM povuce vojska sa kompletnim naoruzanjem, tehnikom i avijacija (bio bi neki scenario kao u Tuzli ili Sarajevu, da se iz zasede udari na konvoj kamiona i da niko nije kriv).

A u bazi Orao sam imao prilike jednom da idem (bila im je neka godisnjica, pa su se organizovale posete sa svih strana), a nekoliko puta sam prolazio tuda i nacin na koji je ista obezbedjena ne lici na standardni 'nacin angazovanja' Amerikanaca.

Ima jedna ograda zicana, pa visok betonski zid, minsko polje, druga ograda (mozda sam malo pomesao raspored, ali je ovako nekako). Na glavnom ulazu poredjani blokovi u cik-cak. U samoj bazi (deo blizi ogradi) na svakih 20ak metara drvene somatracnice sa kamerama, a nigde ni jednog cuvara (dok je pod zemljom, sasvim druga prica).
Druga stvar, i danas se neretko vidi kad voze njihove dzipove da jedan sa slemom viri kroz krov i drzi ruke na onoj puscetini iscekujuci da negde zapuca.
 
Tu si u pravu, da se to ne bi tek tako zavrsilo i da bi u slucaju kopnene ofanzive bilo mnogo nekontrolisanih sukoba i pucanja na sve strane. Ni bombardovanje nije islo 'po planu'. I ovako se oduzilo mnogo vise nego sto je planirano, a ni evropske clanice NATOa nisu bile srecne svim tim desavanjima. Na kraju je moralo nekako da ispadne da su oni pobednici i zato su tukli, cak i kada je zavrsetak pregovora bio izvestan. Druga stvar, da im se nije zurilo da zavrse sa tim napadima, nikad Amerikanci ne bi dozvolili da se sa podrucja KiM povuce vojska sa kompletnim naoruzanjem, tehnikom i avijacija (bio bi neki scenario kao u Tuzli ili Sarajevu, da se iz zasede udari na konvoj kamiona i da niko nije kriv).

A u bazi Orao sam imao prilike jednom da idem (bila im je neka godisnjica, pa su se organizovale posete sa svih strana), a nekoliko puta sam prolazio tuda i nacin na koji je ista obezbedjena ne lici na standardni 'nacin angazovanja' Amerikanaca.

Ima jedna ograda zicana, pa visok betonski zid, minsko polje, druga ograda (mozda sam malo pomesao raspored, ali je ovako nekako). Na glavnom ulazu poredjani blokovi u cik-cak. U samoj bazi (deo blizi ogradi) na svakih 20ak metara drvene somatracnice sa kamerama, a nigde ni jednog cuvara (dok je pod zemljom, sasvim druga prica).
Druga stvar, i danas se neretko vidi kad voze njihove dzipove da jedan sa slemom viri kroz krov i drzi ruke na onoj puscetini iscekujuci da negde zapuca.

Ja u stvari znam šta je standardni način angažovanja recimo Britanaca u Bosni pa sam poredeći sa tim rekla za Amerikance. Osim toga njihove kolege iz drugih zemalja su opisivale to što se događa u Orlu kao veoma neobično, nemam razloga da sumnjam da su u pravu. Ako imaš sivu uzbunu godinama a nosiš oružje u bazi a napolje izlaziš pod punom opremom tu očito nešto nije uobičajeno.

Inače mislim da se na ovoj temi pojam "uništiti RS" pojavljivao u dva smisla, uništiti kao politički entitet, i uništiti fizički u ratu ili okupirati. Ja sam govorila da ovo prvo nije bilo moguće bez ovog drugog.
 

Back
Top