Kako se borite sa snegom?

Био је широк пут, четири траке, па тротоар, па опет равно а сви возе 30. Кад је суво, ја ту идем 40-50, а господа обилазе са 60, 70, е па дошло време неко њих да обиђе. Скоро цео километар, поред Железничке станице, покушавам да претекнем

ja bi njima oduzeo dozvole,momentalno.
.
 
I ja idem kuda hocu :) Malopre sam picio po smetovima po mojoj proceni su imali oko 60-ak cm.
A ovo od pre neki dan
13853_208672296019_545456019_3675696_2848150_n.jpg
 
Na Roveru su neka cetiri all season Tigrica, vec trecu godinu. Nije da se penjem po planinama svaki dan, te je za ovo grada sto ga koristim sasvim ok.
Civic ladi jaja, posto su na njemu letnje gume.

Rover pali ko mina i na ovim minusima, ne mogu da se pozalim.
 
E, a objasnite mi, u cemu je fora sa tim polazenjem u drugoj po snegu?

Pa valjda sto u prvoj motor ima previse snage i lako moze da prokliza dok u drugoj nema obrtaje pa auto krece polako ma kolko mu davao gasa,mada ja mislim da ovo ne vredi ako si u nekoj malo vecoj strani.[/B]

:tick: a drugi deo nisam bas najbolje razumeo.
Ovo vise vazi za automobile sa zadnjom vucom.,oni su dosta zajebaniji po snegu i ledu.
 
:tick: a drugi deo nisam bas najbolje razumeo.
Ovo vise vazi za automobile sa zadnjom vucom.,oni su dosta zajebaniji po snegu i ledu.
Mislio sam da ako je previse velika uzbrdica auto nece krenuti u drugoj jer je preslaba pa se ipak moras koristiti prvom sto naravno vodi u prvobitni problem gde auto dobija isuvise mnogo snage i pocne da proklizava,naravno ako auto ima ESP onda to nije preveliki problem.
 
ja vozim ladu i kad zapnem na uzbrdici odma se spustim do ravnog dela jer ZNAM da nema sanse da se krene na uzbrdici.Evo i sad kad je vanredno stanje najvise problema imaju Mercedesi i BMW-i,jedino oni proklizavaju.
sta sam teo da kazem,ako je poledilo najbolje je da se vratis na ravan deo i krenes i ne menjas brzinu,ako ne krene iz prve to je jedino resenje.[nazad na ravnicu i konst.brzina]
 

Back
Top