Како се боље одужити човеку који вам спасе живот, него га тужити?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Бранчез

Ističe se
Poruka
2.755
Као што знате, у Србији, догађа се велики број саобраћајних несрећа. Непажња, лоши путеви итд. Често, нажалост, долази до тешких повреда као и смртних случајева. Ако се деси некад да видите саобраћајну несрећу или пак да се задесите близу након исте, уколико не знате шта да учините, најбоље је само да позовете полицију и хитну помоћ и да НЕ ПОМАЖЕТЕ ЛИЧНО.

Зашто? Рећи ћу вам зашто. Све чешће и чешће се дешавају ситуације када људи приђу да помогну, као што би и требало, извуку повређене људе из аутомобила, рецимо, и спасу живот повређеном уколико је ситуација критична или једноставно само помогну како могу. Након тога, повређени тужи човека који га је спасао, из разлога што га није "извукао како треба" и притом му је повредио кичму. Човек је остао непокретан и због тога тужи свог спасиоца. То је случај екстремнијих повреда. Тужили су и за најобичније, ситне повреде, ишчашено раме, нагњечена кост, сломљен прст . . . Велике паре су у питању у таквим случајевима. Све чешће виђам исте и причам са јадним људима који не знају шта да раде. Спасили су туђе животе и сада ће то скупо платити.

Не знам, ваљда је проблем то што народ нема пара . . . мада то никако није оправдање за тако нешто. Мислим да је то болесно. Друга је ствар, уколико је лака саобраћајна незгода, односно кад није у питању, живот и смрт. Тада због нестручности стварно може доћи до још већих повреда. Али ни то опет није разлог за тужбу.

Знате како кажу, ниједно добро дело не прође некажњено. Зато, памет у главу. Ја сам вам испричао шта знам из личног искуства, једноставно упозорење. А на вама је да олучите шта вам је чинити. Човеков живот јесте најбитнији. Али добро размислите.

Ај здраво.
 
Као што знате, у Србији, догађа се велики број саобраћајних несрећа. Непажња, лоши путеви итд. Често, нажалост, долази до тешких повреда као и смртних случајева. Ако се деси некад да видите саобраћајну несрећу или пак да се задесите близу након исте, уколико не знате шта да учините, најбоље је само да позовете полицију и хитну помоћ и да НЕ ПОМАЖЕТЕ ЛИЧНО.

Зашто? Рећи ћу вам зашто. Све чешће и чешће се дешавају ситуације када људи приђу да помогну, као што би и требало, извуку повређене људе из аутомобила, рецимо, и спасу живот повређеном уколико је ситуација критична или једноставно само помогну како могу. Након тога, повређени тужи човека који га је спасао, из разлога што га није "извукао како треба" и притом му је повредио кичму. Човек је остао непокретан и због тога тужи свог спасиоца. То је случај екстремнијих повреда. Тужили су и за најобичније, ситне повреде, ишчашено раме, нагњечена кост, сломљен прст . . . Велике паре су у питању у таквим случајевима. Све чешће виђам исте и причам са јадним људима који не знају шта да раде. Спасили су туђе животе и сада ће то скупо платити.

Не знам, ваљда је проблем то што народ нема пара . . . мада то никако није оправдање за тако нешто. Мислим да је то болесно. Друга је ствар, уколико је лака саобраћајна незгода, односно кад није у питању, живот и смрт. Тада због нестручности стварно може доћи до још већих повреда. Али ни то опет није разлог за тужбу.

Знате како кажу, ниједно добро дело не прође некажњено. Зато, памет у главу. Ја сам вам испричао шта знам из личног искуства, једноставно упозорење. А на вама је да олучите шта вам је чинити. Човеков живот јесте најбитнији. Али добро размислите.

Ај здраво.

U inostranstvu je čak i zabranjeno dirati povređene dok ne dođe stručna pomoć.
U suštini to govori o nama ljudima.
 
U inostranstvu je čak i zabranjeno dirati povređene dok ne dođe stručna pomoć.
U suštini to govori o nama ljudima.

Баш тако. Нису то забранили безвезе . . . Ја први пут кад сам чуо, нисам могао да верујем. Нисам веровао да смо толика стока. Сад ме више ништа не чуди.
 
Tužno, ali tačno..

Na primjer, prilikom reanimacije se mora neko rebro polomiti. Ti mu oživiš srce, a tuži te zbog rebra.

Ima jedan slučaj iz Francuske. Dok je neka bogata udovica bila negdje na odmoru, čovjek joj provali u kuću, da je pokrade. Prilikom tog časnog čina zapne i slomi nogu. Zatim, naravno, tuži vlasnicu kuće, koja sad mora da ga do kraja života bogato izdržava, naravno.
 
Tužno, ali tačno..

Na primjer, prilikom reanimacije se mora neko rebro polomiti. Ti mu oživiš srce, a tuži te zbog rebra.

Ima jedan slučaj iz Francuske. Dok je neka bogata udovica bila negdje na odmoru, čovjek joj provali u kuću, da je pokrade. Prilikom tog časnog čina zapne i slomi nogu. Zatim, naravno, tuži vlasnicu kuće, koja sad mora da ga do kraja života bogato izdržava, naravno.

Хммм а за шта ју је конкретно тужио? Ипак је он неовлашћено био ту . . .
 
znam coveka koji je zaglavio u zatvoru zato sto nije imao da plati coveku kojem je slomio 2 rebra pri ozivljavanju... Pokrenuo mu ponovo srce, spasio zivot a covek ga tuzio. Kaze trebao je sacekati hitnu pomoc da ga oni ozive pravilno, bez povreda :eek:
Neka pozitiva, to je onaj minimalno obezbedjen zatvor, gde su uglavnom ljudi koji nisu imali da plate nekakve racune.
 
Zasto sam ja ucio prvu pomoc i dao 8500 din za polaganje, ako ne smem da uradim bilo sta dok ne dodje strucno osoblje o.O?

Zato sto je to nacin da ti drzava izvuce novac i prelije ga nazad kroz korupciju u tajkunske dzepove.

Naravno da ne treba 'pruzati' pomoc jer ako neko nije strucan ne moze proceniti stepen rizika i slicno. Medicina je ozbiljna disciplina koja se ne uci dzabe 6 godina + jos 2 - 4 specijalizacija i dodatno usavrsavanje do kraja zivota, a to sto je neko naucio da previje ranu i sada misli da je spreman da pruza pomoc povredjenima je posebna prica. Jedina realna pomoc koju treba pruziti je da se pozove odmah strucna sluzba vatrogasci, policija i bolnica.
 
Pa sad, nekome prva pomoć može spasiti život..

Ali ako neko i sam paniči, i nije hladne glave, najbolje je da ne dira ranu. Najsigurniji način da mu se pomogne: pozvati hitnu, smiriti ga, ne dozvoliti ljudima okolo njega da mu prilaze, obezbjediti teren (da se vi ne bi povrijedili, a i povijeđeni dodatno), zatim zavisno od vremenskih uslova, pokriti ga, ili raskopčati..a onda samo čekati stručnu pomoć. I bitno je pričati sa njim sve vrijeme, jer može pasti u nesvjest ili u stanje šoka.

I ne vidim za šta bi vas tužili :lol:
 
Као што знате, у Србији, догађа се велики број саобраћајних несрећа. Непажња, лоши путеви итд. Често, нажалост, долази до тешких повреда као и смртних случајева. Ако се деси некад да видите саобраћајну несрећу или пак да се задесите близу након исте, уколико не знате шта да учините, најбоље је само да позовете полицију и хитну помоћ и да НЕ ПОМАЖЕТЕ ЛИЧНО.

Зашто? Рећи ћу вам зашто. Све чешће и чешће се дешавају ситуације када људи приђу да помогну, као што би и требало, извуку повређене људе из аутомобила, рецимо, и спасу живот повређеном уколико је ситуација критична или једноставно само помогну како могу. Након тога, повређени тужи човека који га је спасао, из разлога што га није "извукао како треба" и притом му је повредио кичму. Човек је остао непокретан и због тога тужи свог спасиоца. То је случај екстремнијих повреда. Тужили су и за најобичније, ситне повреде, ишчашено раме, нагњечена кост, сломљен прст . . . Велике паре су у питању у таквим случајевима. Све чешће виђам исте и причам са јадним људима који не знају шта да раде. Спасили су туђе животе и сада ће то скупо платити.

Не знам, ваљда је проблем то што народ нема пара . . . мада то никако није оправдање за тако нешто. Мислим да је то болесно. Друга је ствар, уколико је лака саобраћајна незгода, односно кад није у питању, живот и смрт. Тада због нестручности стварно може доћи до још већих повреда. Али ни то опет није разлог за тужбу.

Знате како кажу, ниједно добро дело не прође некажњено. Зато, памет у главу. Ја сам вам испричао шта знам из личног искуства, једноставно упозорење. А на вама је да олучите шта вам је чинити. Човеков живот јесте најбитнији. Али добро размислите.

Ај здраво.
takoe,i ne otvaraj prvu pomoc 2 soma ti nece nadoknaditi
 
Хаха па да. Колико ја знам то служи само за показивање. Прва помоћ у ствари не треба да се користи :whistling:

Она ти и служи да покажеш полицајцу , као чек , да си измирио још један намет државној "сиси", као нпр. таблице / које си купио / да ВРАТИШ МУП-у
ако ти истекне више од 30 дана регистрација , као код мене , пошто се син , на кога се води ауто , непредвиђено задржао дуже "ванка" на путу.....
 
Као што знате, у Србији, догађа се велики број саобраћајних несрећа. Непажња, лоши путеви итд. Често, нажалост, долази до тешких повреда као и смртних случајева. Ако се деси некад да видите саобраћајну несрећу или пак да се задесите близу након исте, уколико не знате шта да учините, најбоље је само да позовете полицију и хитну помоћ и да НЕ ПОМАЖЕТЕ ЛИЧНО.

Зашто? Рећи ћу вам зашто. Све чешће и чешће се дешавају ситуације када људи приђу да помогну, као што би и требало, извуку повређене људе из аутомобила, рецимо, и спасу живот повређеном уколико је ситуација критична или једноставно само помогну како могу. Након тога, повређени тужи човека који га је спасао, из разлога што га није "извукао како треба" и притом му је повредио кичму. Човек је остао непокретан и због тога тужи свог спасиоца. То је случај екстремнијих повреда. Тужили су и за најобичније, ситне повреде, ишчашено раме, нагњечена кост, сломљен прст . . . Велике паре су у питању у таквим случајевима. Све чешће виђам исте и причам са јадним људима који не знају шта да раде. Спасили су туђе животе и сада ће то скупо платити.

Не знам, ваљда је проблем то што народ нема пара . . . мада то никако није оправдање за тако нешто. Мислим да је то болесно. Друга је ствар, уколико је лака саобраћајна незгода, односно кад није у питању, живот и смрт. Тада због нестручности стварно може доћи до још већих повреда. Али ни то опет није разлог за тужбу.

Знате како кажу, ниједно добро дело не прође некажњено. Зато, памет у главу. Ја сам вам испричао шта знам из личног искуства, једноставно упозорење. А на вама је да олучите шта вам је чинити. Човеков живот јесте најбитнији. Али добро размислите.

Ај здраво.

kao da je ovo nešto novo, pa to je opštepoznato, ne čačkaj pokrljane. Svako će te tužiti, pogotovo ako nisi lekar koji je tu na "dužnosti". I ti iz Hitne čak, ako zeznu nešto (ipak nije uvek lako), iza njih stoji institucija; a iza ovog slučajnog prolaznika ne stoji niko, tako da pravno nezaštićen. Bolje i da umre skrljan, nego da preživi pa da te tuži, šta da se radi.
 
kao da je ovo nešto novo, pa to je opštepoznato, ne čačkaj pokrljane. Svako će te tužiti, pogotovo ako nisi lekar koji je tu na "dužnosti". I ti iz Hitne čak, ako zeznu nešto (ipak nije uvek lako), iza njih stoji institucija; a iza ovog slučajnog prolaznika ne stoji niko, tako da pravno nezaštićen. Bolje i da umre skrljan, nego da preživi pa da te tuži, šta da se radi.

Многе ствари су опште познате па опет не знају људи за њих.

Bolje i da umre skrljan, nego da preživi pa da te tuži, šta da se radi.

Па да. Зашто бих упропастио живот себи и својој породици ако он не зна шта значи бити човек.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top