KAKO OSTATI "ČIST" NOVINAR U ZEMLJI SRBIJI?

Neki moji prijatelji pišu tekstove, vesti, kolumne za pojedine sajtove, mislim da i se sajtovi nekih novina pominju. Idi na takva mesta i svuda imaš ponude za to.

Znam da ima takvih ponuda, ali sam skeptik po pitanju isplate. :( U Srbiji to još nije dovoljno zaživelo...Naravno, postoje on-line novinari, ali pretpostavljam da rade za DŽ. Ovo je Srbija.
 
koja su to mesta? Bas bi mi dobrodosao dodatni izvor prihoda, a kazu da ne pisem lose...

Pa sad ne znam tačno, davno beše kada smo se dodirivali te teme. Mislim da se pisanjem na recimo dva mesta, može mesečno napraviti fina parica. Sve je honorarno, ali bili su zadovoljni. Ipak je to samo extra keš na redovan posao. Ali verovatno treba imati sreće i naići na korektne ljude s druge strane.
 
Svi znamo kakva je situacija sa novinarskom profesijom u zemlji Srbiji. Dno dna. Donedavno sam radila u novinskoj agenciji gde nisam videla ni dinara od svog rada. A jurcala sam kao blesava za izjavama naših ministara i političara, putovala svuda gde se tražilo, telefonirala ljudima koji su večito bili nedostupni, odlazila na razne događaje po gradu i Srbiji...I- ni dinara!
O.K. dobro...Ali, šta da radim sad? Dobila sam ponude od dve redakcije "patriotske" orjentacije (čitaj- radikali) da radim za njih. :-( Naravno, tu bih morala da imam ideološko-politička uverenja kakva su i njihova, pa pretpostavljam da će mi i textove pisati, a ja samo udariti svoje inicijale...:-( Naručene textove! :shock: :shock: :shock:
Da crnjak bude veći, u pitanju je dobra lova. Ali, ja nikad nisam bila uvlakačica, pogotovo ne radikalima. :roll:
Ja želim u druge redakcije,ali je tamo sve popunjeno,želim u novine demokratske orjentacije, ali su mi, na žalost, šanse male, gotovo nikakve...Kada bih prihvatila ove ponude, stidela bih se sebe.
ŠTA BISTE VI URADILI DA STE NA MOM MESTU? POMAGAJTE!
Хехее...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ево,да ти кажем како ја видим твоју дилему и проблем.
Ако би се запослила у новинама "демократске оријентације",и ту би морала да имаш "идеолошко-политичка уверења каква су ињихова".Не не мораш уопште да претпостављаш и сумњаш да би ти неко наметао на који начин и о чему ћеш писати,у случају да немаш таква уверења.
Али,као што си и сама признала ти таква уверења имаш и ту је она цака са "моралном дилемом"(која је овде лажна:D,а ево зашто).

Ако би ти сама писала по укусу демокртаске опције и политички коректно,нико ти ништа не би приговорио у том смислу,нити би наметао одређене текстове,јер не би било разлога за то.Пишеш по нечијој вољи која се поклапа са твојом и на тај начин стичеш привид да си "слободна и објективна".Уствари,тако себи олакшаваш душу у тој борби са моралом.Лакше је,као "нико ми ништа не намеће,слободна сам".
Е,а ја ти кажем да је то само привид.И даље постоји проблем моралне природе.:D

ПС
мало сам се шалио,али у свакој шали има пола истине...:)
 

Back
Top