KAKO OSTATI "ČIST" NOVINAR U ZEMLJI SRBIJI?

Nudili su mi kule i gradove- da, ne preterujem. Zar ne razumeš koliko je jaka sprega politike i novinarstva? Veruj mi, gadna sorta su i jedni i drugi. Zato sam i napisala da se kajem što sam odabrala ovo zanimanje. Pominjala sam savest...

Nemoj da mislis da su ovi drugi bolji! Sve je to isto!
Da si gladna , zedna itd.... ti bi prihvatila posao!
Trebala si da prihvatis posao ,pa onda da propagiras i ubedjujes te radikale tvojim demokratskim stavovima!
 
Nudili su mi kule i gradove- da, ne preterujem. Zar ne razumeš koliko je jaka sprega politike i novinarstva? Veruj mi, gadna sorta su i jedni i drugi. Zato sam i napisala da se kajem što sam odabrala ovo zanimanje. Pominjala sam savest...

Nece te niko terati da pises takve textove, samo ce ti ga urednik izmeniti da ide u korist sponzorima...
Ako se kajes - sta te sprecava da ga promenis? Toliko bi ljudi volelo da kazu da se bave novinarstvom.
 
Svi znamo kakva je situacija sa novinarskom profesijom u zemlji Srbiji. Dno dna. Donedavno sam radila u novinskoj agenciji gde nisam videla ni dinara od svog rada. A jurcala sam kao blesava za izjavama naših ministara i političara, putovala svuda gde se tražilo, telefonirala ljudima koji su večito bili nedostupni, odlazila na razne događaje po gradu i Srbiji...I- ni dinara!
O.K. dobro...Ali, šta da radim sad? Dobila sam ponude od dve redakcije "patriotske" orjentacije (čitaj- radikali) da radim za njih. :-( Naravno, tu bih morala da imam ideološko-politička uverenja kakva su i njihova, pa pretpostavljam da će mi i textove pisati, a ja samo udariti svoje inicijale...:-( Naručene textove! :shock: :shock: :shock:
Da crnjak bude veći, u pitanju je dobra lova. Ali, ja nikad nisam bila uvlakačica, pogotovo ne radikalima. :roll:
Ja želim u druge redakcije, ali je tamo sve popunjeno, želim u novine demokratske orjentacije, ali su mi, na žalost, šanse male, gotovo nikakve...Kada bih prihvatila ove ponude, stidela bih se sebe.
ŠTA BISTE VI URADILI DA STE NA MOM MESTU? POMAGAJTE!

zaposli se u nekoj prodavnici, kaficu..toliko je mogucnosti..osim ako te neko ne tera uz pretnju pistoljem da budes novinar?bez obzira na obrazovanje
 
pa kako onda novinar moze biti samo svoj?
I Orijana Felachi je rekla da cak ni tako veliko ime novinarstva kao sto je ona ne moze da objavi sve sto zeli, nego samo ono sto urednik odobri i na nacin na koji on to zeli...Ako Orijana nije mogla da bude samo svoja, kako to moze biti jedan jadni srpski novinar?
 

Back
Top