Kako muskarac treba da reaguje kada mu zena lupi samar?

Žena koja potegne šamar je kreten. Kao kreten - zaslužuje šamar nazad. Međutim, pošto bi prava reakcija bila - ''evo, ženo, vrata, mojne mi se više javljaš na ulici'', i muškarac je takođe ispao kreten.
Kreten naš'o kretena, sve je u redu sa univerzumom, mi neutralni posmatrači možemo da se razilazimo.

kakva elokventnost :lol:
 
Ja sam danas uzvratio takodje samarom instiktivno u samoodbrani.

bilo koja, a pogotovu fizicka agresija prema partneru je odlika nezrelosti i jos kojecega
u svakom slucaju, smatram da postoji mnogo nacina da se konflikt razresi i da je tako nesto blago receno, idiotski

sva ta preklapanja o tome da li je neko ,,zasluzio'' ili ne, bilo da je muskog ili zenskog pola, smatram za neuspele okusaje opravdanja jednog postupka koji nije primeren osobi koja sebe naziva zrelom i svesnom

shodno tome, smatram da tvoja instinktivna reakcija nije na mestu, ipak...ne zbog toga sto opravdavam postupak, to valjda kapiras, nego zato sto mislim da je najpametnije u toj varijanti okrenuti se i otici. punto. nema vise razgovora ni opravdanja

ali, posto, jelte, ljui nisu savrseni, kao sto pretpostavljam da ce svi reci, a i ja..nismo, to stoji...kad se malo smire strasti, lepo odes i kazes doticnoj gospodji/gospodinu da je to bio prvi i jedini samar i da u slucaju da ponovo dodje u iskusenje da to uradi, svaka dalja prica je besmislena
e nakon toga moze i malo psihoanalize, jer, realno, niko nije agresivan bez razloga, koliko god idiotski i besmisleni bili, ili bar tako izgledaju na prvi pogled
 
nikad ne reci nikad ..buducnost je varijabla :)

ti znaci mislis da svako ko ima manje samopostovanja od nekog nivoa koji si ti propisao zasluzuje batine?

Mogu da ti potpišem da neće nikad... :)

Ne, ja ne mislim da bilo ko zaslužuje batine (dobro, osim onih bahatih "može mi se, brate", oni zaslužuju, kao i one koje jure "žestoke momke, brate", oni zaslužuju), ali kažem da će ljudi bez samopoštovanja gotovo 80% dobiti šamar kad-tad, ili bar psihičko zlostavljanje, pričam o oba pola...
 
Apsolutno... Ko god oseti manjak samopoštovanja sa druge strane, pokušaće i da pregazi tu osobu sa druge strane... Ja nikada nisam čuo da je neka dobila šamar tek tako a da kod nje ima nešto da se poštuje i da ona poštuje samu sebe... I samo bez onih priča "a šta ako nema gde da ode pa trpi", uvek ima gde, znam priče gde su žene odlazile bez ičega, pa, opet uspele, nego neće da se cimaju, lakše im ostati u finansijski stabilnom i po cenu batina, jer nisu spremne za rizik...

Evo, ja ti mogu potpisati da mene neće nijedna udariti dok god sam živ, prosto to nije opcija, ne može da se desi...

Da, bitno je i reći to da većina ljudi i zasluži šamar, ima i ljudi koje biju samo zato što im se može, ali ima i onih koji debelo zasluže, pa, izvolite budite ljudi, neće vas ni šamarati. :)

ajoj...ne mogu da se razjasnjavam sa tobm oko svega ovoga...eno ima moj post pa videces stav koji imam

ali, debelo da zasluzi batine...ko to i kako moze da zasluzi batine? ovde je rec o ljudima koji su u nekoj bliskoj vezi, braku, ako se ne varam? kako se to zasluzuju samari u toj relaciji?
ne pricamo o nekim tamo zivotnim situacijama i ugrozavanju od stane nepoznatih i opasnih ljudi
 
Mogu da ti potpišem da neće nikad... :)

Ne, ja ne mislim da bilo ko zaslužuje batine (dobro, osim onih bahatih "može mi se, brate", oni zaslužuju, kao i one koje jure "žestoke momke, brate", oni zaslužuju), ali kažem da će ljudi bez samopoštovanja gotovo 80% dobiti šamar kad-tad, ili bar psihičko zlostavljanje, pričam o oba pola...

a zasto su uopste u situaciji da imaju manje samopostovanja?
 
a zasto su uopste u situaciji da imaju manje samopostovanja?

psiho/fizicko zlostavljanje nije nimalo retka pojava, na zalost...i to je neka vrsta zacaranog kruga koji nije tako lako objasniti, i da, tesko je preseci taj krug, ali je najbesmislenija stvar reci da tako nesto neko sam bira i zeli, i da, gotovo uvek je u pitanju manjak samopouzdanja, a razlozi za to sezu dublje, zato je tako tesko sa tim izaci na kraj
 
ajoj...ne mogu da se razjasnjavam sa tobm oko svega ovoga...eno ima moj post pa videces stav koji imam

ali, debelo da zasluzi batine...ko to i kako moze da zasluzi batine? ovde je rec o ljudima koji su u nekoj bliskoj vezi, braku, ako se ne varam? kako se to zasluzuju samari u toj relaciji?
ne pricamo o nekim tamo zivotnim situacijama i ugrozavanju od stane nepoznatih i opasnih ljudi

Video sam, to i ja mislim ali realno možda je 30% ljudi zrelo, pametno, oni i neće doći do toga, ovi koji su došli su to i zaslužili... To što je neko u bliskoj vezi, braku, to uopšte ne znači da je taj neko zreo, normalan, pametan... Danas bar imaš loših primera u izobilju...

a zasto su uopste u situaciji da imaju manje samopostovanja?

Milion varijabli ima tu, samo što mene ne raznima da raspravljam o njima, svako odlučuje hoće li biti krpa ili ne na kraju krajeva.
 
psiho/fizicko zlostavljanje nije nimalo retka pojava, na zalost...i to je neka vrsta zacaranog kruga koji nije tako lako objasniti, i da, tesko je preseci taj krug, ali je najbesmislenija stvar reci da tako nesto neko sam bira i zeli, i da, gotovo uvek je u pitanju manjak samopouzdanja, a razlozi za to sezu dublje, zato je tako tesko sa tim izaci na kraj

osecaj samopostovanja je direktno zavistan od osecaja kontrole koji imamo nad vlastitim zivotom zar ne?
ali smo svi mi bili nekad mali deca kad smo bili u milost I nemilosti drugih I nismo bili kadri da se sami o sebi staramo tj nismo imali nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom,
ispada da je manjak samopostovanja direktan produkt loseg roditeljovanja..ne govorim o zlostavljanju ili izivljavanju itditd..uostalom ima puno tema na forumu o tome vec cisto o losem roditeljovanju..vaspitanju,,nije nasa greska ako su nas roditelji pogresno naucili nekim stvarima kad smo bili mali pa dok smo shvatili srz problema postao je problem vrlo tezak za resavanje..odnosno kvaka 22 I zacarani krug.

cesto kazem..decu je lako praviti ..ono sto je tesko je od te dece napraviti Ljude
 
Video sam, to i ja mislim ali realno možda je 30% ljudi zrelo, pametno, oni i neće doći do toga, ovi koji su došli su to i zaslužili... To što je neko u bliskoj vezi, braku, to uopšte ne znači da je taj neko zreo, normalan, pametan... Danas bar imaš loših primera u izobilju...



Milion varijabli ima tu, samo što mene ne raznima da raspravljam o njima, svako odlučuje hoće li biti krpa ili ne na kraju krajeva.

sa tim se slazem, vrlo malo ljudi je zrelo...i to sto je neko u vezi ne znaci da je zreo
ali se ne slazem sa tim da je bilo ko to zasluzio
 
Zavisi od konteksta i radnje koja je prethodila samaru.
Ako si bio kreten i uhvatio ribu za dupe koju ne poznajes i to u javnosti i sl fore,zasluzio si samarcinu i to da je ne vratis nazad.
AKo je ona kojim slucajem zbog obicne svadje tebi zavalila samar to je znak da te ne postuje,to treba vratiti.

NIKAKO NEMOJ DA SE IZVINJAVAS!! POKAZI DA SI KARAKTER. AKO SE IZVINIS,USRO SI MOTKU,TEK SI SE ONDA UNIZIO.
 
osecaj samopostovanja je direktno zavistan od osecaja kontrole koji imamo nad vlastitim zivotom zar ne?
ali smo svi mi bili nekad mali deca kad smo bili u milost I nemilosti drugih I nismo bili kadri da se sami o sebi staramo tj nismo imali nikakvu kontrolu nad vlastitim zivotom,
ispada da je manjak samopostovanja direktan produkt loseg roditeljovanja..ne govorim o zlostavljanju ili izivljavanju itditd..uostalom ima puno tema na forumu o tome vec cisto o losem roditeljovanju..vaspitanju,,nije nasa greska ako su nas roditelji pogresno naucili nekim stvarima kad smo bili mali pa dok smo shvatili srz problema postao je problem vrlo tezak za resavanje..odnosno kvaka 22 I zacarani krug.

cesto kazem..decu je lako praviti ..ono sto je tesko je od te dece napraviti Ljude

potpuno se slazem

a i sa ostatkom posta, mada, nisu samo roditelji odgovorni, ima tu u manjoj meri i uticaja okoline

ali kako god bilo, smatram da je svakom kroz zivot pruzena sansa da sebe usavrsi i da prevazidje cak i pogresno vaspitanje, lose navike itd
 
sa tim se slazem, vrlo malo ljudi je zrelo...i to sto je neko u vezi ne znaci da je zreo
ali se ne slazem sa tim da je bilo ko to zasluzio

mnogi ljudi zasluzuju mnogo stosta.
hladnokrvni ubica zasluzuje da bude kanjen zar ne?

nije stvar u zasluzivanju ili nezasluzivanju vec u nacinu na koji se mi nosimo s tim..
taj nacin na koji se ophodimo prema ljudima koji zasluzuju kaznu nas ponajbolje I definise kao ljude..odnosno odredjuje nas kakvi smo ljudi
 
Zavisi od konteksta i radnje koja je prethodila samaru.
Ako si bio kreten i uhvatio ribu za dupe koju ne poznajes i to u javnosti i sl fore,zasluzio si samarcinu i to da je ne vratis nazad.
AKo je ona kojim slucajem zbog obicne svadje tebi zavalila samar to je znak da te ne postuje,to treba vratiti.

NIKAKO NEMOJ DA SE IZVINJAVAS!! POKAZI DA SI KARAKTER. AKO SE IZVINIS,USRO SI MOTKU,TEK SI SE ONDA UNIZIO.

zar cura koju neki muskarac ufati za pedu nece da to da u sebi dozivi kao compliment haha mislim ali stvarno.
I zvizdanje za njom u prloazu..mozda reaguje "uvredjeno" ali ce joj rasti usi
koja to zena ne zeli paznju muskaraca?
 
mnogi ljudi zasluzuju mnogo stosta.
hladnokrvni ubica zasluzuje da bude kanjen zar ne?

nije stvar u zasluzivanju ili nezasluzivanju vec u nacinu na koji se mi nosimo s tim..
taj nacin na koji se ophodimo prema ljudima koji zasluzuju kaznu nas ponajbolje I definise kao ljude..odnosno odredjuje nas kakvi smo ljudi

to je neka druga tema, ubice i takvih ljudi sa velikim problemima...
ja sam se ovde ogranicila ovde na odnos izmedju partnera
 
potpuno se slazem

a i sa ostatkom posta, mada, nisu samo roditelji odgovorni, ima tu u manjoj meri i uticaja okoline

ali kako god bilo, smatram da je svakom kroz zivot pruzena sansa da sebe usavrsi i da prevazidje cak i pogresno vaspitanje, lose navike itd
ne kazem da covek ne moze sebe da usavrsi I da se podigne naravno..ali sve to iziskuje vreme koga covek iskreno govoreci ..nema.
kasnis kroz zivot..uvek ces biti at disadvantage
 
to je neka druga tema, ubice i takvih ljudi sa velikim problemima...
ja sam se ovde ogranicila ovde na odnos izmedju partnera
ilustrovao sam primerom..
ljudi imaju tendenciju da u vezama I odnosima vide dokle mogu da idu..stalno testirajuci granice druge strane..narocito su zene tome sklone..guraju muskarca da vide dokle mogu da ga odguraju..rade svakakve stvari I smicalice da vide da li mogu da se izvuku s tim
 
zar cura koju neki muskarac ufati za pedu nece da to da u sebi dozivi kao compliment haha mislim ali stvarno.
I zvizdanje za njom u prloazu..mozda reaguje "uvredjeno" ali ce joj rasti usi
koja to zena ne zeli paznju muskaraca?

Def nisi zena cim si misljenja da bi zeni prijalo da je privatava nepoznati muskarac : )
Nijedna normalna zena ne voli takvu "paznju"
 

Back
Top