Kako je moguće

Да се надовежемо на тему јављања...добар дан, добар дан, живи, здрави, све ок, ћао, ћао...није ти добро, долазим...не јавља се, долазим, зовем комшилук, рођаке ако не живим ту.
То је нормална породица и љубав.
Родитељи нису вечно млади и здрави.
 
Прочитала сам вест. Мртви су више од 10 дана, ћерка даје изјаву, значи да живи у Новом Саду или ту близу.
Али, неће се гадити да наследи стан.
Pa to. Da nemaju djecu pa da nekako i razumijem ali ovako ne. Da su najgori bili,da ste u ne znam kakvoj svadji nazovi i spusti slušalicu.
Kako će svojoj djeci u oči pogledati takva osoba?
 
A niste primetili da se raspadaju brakovi emancipacijom,da su deca pre na netu nego za ruckom,pa ja mislim da smo mi odavno bas takvi,moj brat 5 godina nije bio u kontaktu s majkom a sad trazi ostavstinu

Е да те спасем нервирања ...

Твој брат је равноправан наследник ваших родитеља
без обзира дал' их је посећивао, помагао, догледао ...

То је најбољи начин да ти размишљаш !

А иначе

Мислим да се српске фамилије не распадају због женске еманципације,
већ пре због обавезне свађе око наследства.

Обавезне
 
https://nova.rs/vesti/hronika/detal...4bklcr7tRcmnr---7Hrht8B0StMY9izzoDNfUiQhSkisg

Da se ovo desi ljudima koji imaju djecu i porodicu?
Kako dozvoli neko da mu roditelji budu mrtvi 10 dana I da on to ne zna?

Lako ... to su oni savremeni sinovi i cerke
koji meni kazu da sam mamin sincic jer nazovem na dva min svaki dan da je pitam
jel nasla decka, kakve su cene u prodavnicama i da li je isla u setnju.

Otudjili smo se i kao u vicu, crni humor, kako deca gledaju na roditelje i stanove koje treba da naslede ?
Kao mrtav kapital...

OTUDJILI SMO se i poceli da gledamo samo svoje goozice ... ali ima ljudi koji i dalje vode racuna o porodici
o roditeljima o bakama dekama... nije sve tako sivo
 
Е да те спасем нервирања ...

Твој брат је равноправан наследник ваших родитеља
без обзира дал' их је посећивао, помагао, догледао ...

То је најбољи начин да ти размишљаш !

А иначе

Мислим да се српске фамилије не распадају због женске еманципације,
већ пре због обавезне свађе око наследства.

Обавезне
Zena cerka na selu nece nista jer zna da ostaje sinovima,ode u kucu muzu,tako treba
 
Zena cerka na selu nece nista jer zna da ostaje sinovima,ode u kucu muzu,tako treba
Јер је она мање дете својим родитељима?
И кад је муж избаци или је малтретирана, не може назад јер је кућа "братовљева"?
Мој прадеда је био сељак из 19.века и оставио аманет да се женској деци обавезно оставља као и мушкој, да имају где да се врате...
А онда у 21. веку савремени мушкарац напише ово ...
 
Јер је она мање дете својим родитељима?
И кад је муж избаци или је малтретирана, не може назад јер је кућа "братовљева"?
Мој прадеда је био сељак из 19.века и оставио аманет да се женској деци обавезно оставља као и мушкој, да имају где да се врате...
А онда у 21. веку савремени мушкарац напише ово ...
Da sreca tako sam vaspitan patrijahalno,tad su se radjala deca i bila skladna porodica,nije svaka mucena i silovana znas
 
Прочитала сам вест. Мртви су више од 10 дана, ћерка даје изјаву, значи да живи у Новом Саду или ту близу.
Али, неће се гадити да наследи стан.
pretpostavka..mozda je izbacena iz nasledstva.
 
Da sreca tako sam vaspitan patrijahalno,tad su se radjala deca i bila skladna porodica,nije svaka mucena i silovana znas
Не, и тада је било свега овога, можда у мањој мери, али је било.
Жена је трпела све јер није имала излаза, било је незамисливо да се разведе, ћути и трпи.
Онако како се угасио матријархат, гаси се лагано и патријархат.
Оправдано.
 

Back
Top