Kako izabrati pravu veru?

mo.mass

Zainteresovan član
Poruka
262
Zdravo . Primetio sam da je vecina ljudi bila izuzetno sretne ruke da su se rodili bas u pravoj veri , u pravoj zemlji. Zamislite koliko bi to nezgodno bilo da se kod nas rodi Japanac, pa jos Budista ! Ili zamislite jednoga od nas , Srbina , Pravoslavca od glave do pete, pa da se rodio u Jerusalimu i stisnuli ga u kozu Jevrejina, od rodjenja pa do smrti. Doduse neki misle da se Nebeska dusa promislju Boga utelotvori u telu rodjenjem , i da cim se rodi , zemljani joj udare pecat na celo : Ime , narodnost , vera. I onda provede dusa celo bitisanje braneci te tri stavke , poistovecujuci se sa time u ovoj zemaljskoj privremenoj ulozi , totalno zaboravi da je ona Nebeskog porekla, i da je ovo telo samo privremena ljustura.
Ali pogledajte samo okolnosti koje su nas zamalo mogle kostati glave ! Da nije Car Teodozije 380 proglasio Hriscanstvo glavnom i jedinom religijom Carskog Rima , mi nebi niti culi za Biblijskog Boga , jer Jahwe bi i dalje bio plemenski Bog Jevreja , kako sto je to i bio dobrih 2200 godina , od vremena Abrahama , pa dok Car Teodosije nije dobrim marketingom podigao sledbenike pravoga Boga na danasnje brojcano stanje. Ili zamislite da su Granice Rimskog carstva ostale recimo izmedju Italije i Slovenije , mi bi i danas bili postovaoci Bjel Boga , Morane, Vesne, Zivane, Daz Boga, Svibora, Peruna... Jako mi je drago da su Izraelci odustali od svojih pocetnih vjerovanja , i da su izabrali da slede Boga Jahwu , radije nego li Boga Dogona , ili mrskog nam Boga Baala . Jer kakve smo srece , da su verovali u Baala , u vreme kada ih je Car Teodozije unapredio u jedinu Religiju, mi bi sad imali verziju Pravoslavlja sa pravim Bogom Baalom. Isto mi nije jasno , kako to da nas pravi Bog Jahwe , ili hajd recimo nase Trojstvo ( da se Paganski Car Konstantin ne bi okretao u zemlji zbog zanemarivanja njegovog doprinosa u tako vaznoj tacki nase vere) nije otislo malo do Budista i Hinduista , i objasnilo im da postoji Strasni sud , i da vrucine Pakla cekaju i njih , a ne samo nas belce ? Pa da se malo i oni preznojavaju za zivota, kao i mi , pri pomisli , ako zabrljaju, gde ce zavrsiti. Stvarno nije fer da oni mogu da veruju u drugu i trecu sansu , pa i stotu , iz reinkarnacije u reinkarnaciju, mic po mic , pa dodjes do savrsenstva ...Dok kod nac , cvrc Milojko. Zato bolje ici na sigurno , sto manje razmisljati , slediti sta crkve i njihove (svete) knjige govore i samo verovati. ( Nije lose ni zahvaliti se Bogu sto ne ostadosmo pod Turcima , jer ko bi sad jos ucio iz Kurana , ni Srpski mi ne ide kako treba , a kamo li Arapski )
 
Zdravo . Primetio sam da je vecina ljudi bila izuzetno sretne ruke da su se rodili bas u pravoj veri , u pravoj zemlji. Zamislite koliko bi to nezgodno bilo da se kod nas rodi Japanac, pa jos Budista ! Ili zamislite jednoga od nas , Srbina , Pravoslavca od glave do pete, pa da se rodio u Jerusalimu i stisnuli ga u kozu Jevrejina, od rodjenja pa do smrti. Doduse neki misle da se Nebeska dusa promislju Boga utelotvori u telu rodjenjem , i da cim se rodi , zemljani joj udare pecat na celo : Ime , narodnost , vera. I onda provede dusa celo bitisanje braneci te tri stavke , poistovecujuci se sa time u ovoj zemaljskoj privremenoj ulozi , totalno zaboravi da je ona Nebeskog porekla, i da je ovo telo samo privremena ljustura.
Ali pogledajte samo okolnosti koje su nas zamalo mogle kostati glave ! Da nije Car Teodozije 380 proglasio Hriscanstvo glavnom i jedinom religijom Carskog Rima , mi nebi niti culi za Biblijskog Boga , jer Jahwe bi i dalje bio plemenski Bog Jevreja , kako sto je to i bio dobrih 2200 godina , od vremena Abrahama , pa dok Car Teodosije nije dobrim marketingom podigao sledbenike pravoga Boga na danasnje brojcano stanje. Ili zamislite da su Granice Rimskog carstva ostale recimo izmedju Italije i Slovenije , mi bi i danas bili postovaoci Bjel Boga , Morane, Vesne, Zivane, Daz Boga, Svibora, Peruna... Jako mi je drago da su Izraelci odustali od svojih pocetnih vjerovanja , i da su izabrali da slede Boga Jahwu , radije nego li Boga Dogona , ili mrskog nam Boga Baala . Jer kakve smo srece , da su verovali u Baala , u vreme kada ih je Car Teodozije unapredio u jedinu Religiju, mi bi sad imali verziju Pravoslavlja sa pravim Bogom Baalom. Isto mi nije jasno , kako to da nas pravi Bog Jahwe , ili hajd recimo nase Trojstvo ( da se Paganski Car Konstantin ne bi okretao u zemlji zbog zanemarivanja njegovog doprinosa u tako vaznoj tacki nase vere) nije otislo malo do Budista i Hinduista , i objasnilo im da postoji Strasni sud , i da vrucine Pakla cekaju i njih , a ne samo nas belce ? Pa da se malo i oni preznojavaju za zivota, kao i mi , pri pomisli , ako zabrljaju, gde ce zavrsiti. Stvarno nije fer da oni mogu da veruju u drugu i trecu sansu , pa i stotu , iz reinkarnacije u reinkarnaciju, mic po mic , pa dodjes do savrsenstva ...Dok kod nac , cvrc Milojko. Zato bolje ici na sigurno , sto manje razmisljati , slediti sta crkve i njihove (svete) knjige govore i samo verovati. ( Nije lose ni zahvaliti se Bogu sto ne ostadosmo pod Turcima , jer ko bi sad jos ucio iz Kurana , ni Srpski mi ne ide kako treba , a kamo li Arapski )

što bi ja voleo da ovo umem sve ovako da sažmem kao ti
vidi se da si čitao pravu književnost a ne stripove
samo mali predlog
novi red, novi odeljak, da lakše može da se prati
al to kad sve napišeš, da ti se ne prekida misao
jer se vidi da pišeš iz daha...privet!
ostalo, slažem se 120%

**** aj to preznojavanje, nego što je kod nas u dušu
upala istočnjačka letargija, tipa bog će da im sudi!

kako bog kaže biće! šta da se radi itd...
kod protestanata barem vlada kult rada i zajedništva...
geni?!
narod za SVE čeka da mu NETKO DRUGI reši život!
po meni, neposredna posledica avramovskih religija

Онај владар Хазара је свом народу одабрао праву веру, и сад потомци његових поданика су велики дрматори свуда у свету.

hazarska pretpostavka je najveća zamka i laž za one koji ne poznaju stari zavet i povest starog veka
nikakvi hazari ne postoje, to su 10 PLEMENA severnog carstva tj izraela koje su RASI tj ARASI iliti ASIRCI
nogiriali preko kavkaza u ukrajinu i koji su vremenom postali mešavina izraelaca, slovena i turkmena
a pošto prošao pored biblije nisi, ti i nemaš pojma o čemu pričam...
otuda tolka mržnja tkz. HAZARA prema RASIMA, jer smo im DVAPUT razbijali carstvo
prvi put u Levantu, a drugi put Knez Vladimir.
 
Ali pogledajte samo okolnosti koje su nas zamalo mogle kostati glave ! Da nije Car Teodozije 380 proglasio Hriscanstvo glavnom i jedinom religijom Carskog Rima , mi nebi niti culi za Biblijskog Boga , jer Jahwe bi i dalje bio plemenski Bog Jevreja
Нетачно.
Јахве није племенски Бог јевреја од доласка Христа. Омашио си више од три века.
Прескочио си то да се хришћанство више од три века ширило без обзира на то што су му припадници били мучени, најсвирепије убијани и прогањани.
После свега тога је дошло то о чему ти пишеш.
Дакле питање гласи како једна мала вера Римског царства може да се шири упркос тежњи Римске државе да је затре ?
 
Zdravo . Primetio sam da je vecina ljudi bila izuzetno sretne ruke da su se rodili bas u pravoj veri , u pravoj zemlji. Zamislite koliko bi to nezgodno bilo da se kod nas rodi Japanac, pa jos Budista ! Ili zamislite jednoga od nas , Srbina , Pravoslavca od glave do pete, pa da se rodio u Jerusalimu i stisnuli ga u kozu Jevrejina, od rodjenja pa do smrti. Doduse neki misle da se Nebeska dusa promislju Boga utelotvori u telu rodjenjem , i da cim se rodi , zemljani joj udare pecat na celo : Ime , narodnost , vera. I onda provede dusa celo bitisanje braneci te tri stavke , poistovecujuci se sa time u ovoj zemaljskoj privremenoj ulozi , totalno zaboravi da je ona Nebeskog porekla, i da je ovo telo samo privremena ljustura.
Ali pogledajte samo okolnosti koje su nas zamalo mogle kostati glave ! Da nije Car Teodozije 380 proglasio Hriscanstvo glavnom i jedinom religijom Carskog Rima , mi nebi niti culi za Biblijskog Boga , jer Jahwe bi i dalje bio plemenski Bog Jevreja , kako sto je to i bio dobrih 2200 godina , od vremena Abrahama , pa dok Car Teodosije nije dobrim marketingom podigao sledbenike pravoga Boga na danasnje brojcano stanje. Ili zamislite da su Granice Rimskog carstva ostale recimo izmedju Italije i Slovenije , mi bi i danas bili postovaoci Bjel Boga , Morane, Vesne, Zivane, Daz Boga, Svibora, Peruna... Jako mi je drago da su Izraelci odustali od svojih pocetnih vjerovanja , i da su izabrali da slede Boga Jahwu , radije nego li Boga Dogona , ili mrskog nam Boga Baala . Jer kakve smo srece , da su verovali u Baala , u vreme kada ih je Car Teodozije unapredio u jedinu Religiju, mi bi sad imali verziju Pravoslavlja sa pravim Bogom Baalom. Isto mi nije jasno , kako to da nas pravi Bog Jahwe , ili hajd recimo nase Trojstvo ( da se Paganski Car Konstantin ne bi okretao u zemlji zbog zanemarivanja njegovog doprinosa u tako vaznoj tacki nase vere) nije otislo malo do Budista i Hinduista , i objasnilo im da postoji Strasni sud , i da vrucine Pakla cekaju i njih , a ne samo nas belce ? Pa da se malo i oni preznojavaju za zivota, kao i mi , pri pomisli , ako zabrljaju, gde ce zavrsiti. Stvarno nije fer da oni mogu da veruju u drugu i trecu sansu , pa i stotu , iz reinkarnacije u reinkarnaciju, mic po mic , pa dodjes do savrsenstva ...Dok kod nac , cvrc Milojko. Zato bolje ici na sigurno , sto manje razmisljati , slediti sta crkve i njihove (svete) knjige govore i samo verovati. ( Nije lose ni zahvaliti se Bogu sto ne ostadosmo pod Turcima , jer ko bi sad jos ucio iz Kurana , ni Srpski mi ne ide kako treba , a kamo li Arapski )
nisi razmisljao o ateizmu?
on ti je univerzalan i nezavistan od toga u kojoj se drzavi rodis... :rtfm:
 
Pa nije baš tako. Čovek nije drvo da se posadi na jedno mesto i da zavisi
samo od onoga što mu je u okruženju.

A tek registar što je nebitan. To je piši briši po pameti onih koji su na vlasti.
ok kazi ti meni
koja je religija vecinska u srbiji
koja je religija vecinska u japanu
koja je religija vecinska u izraelu
koaj je religija vecinska u saudijskoj arabiji

pa cemo onda pricati da li je covek drvo pa se posadi na jednom mestu.
 
ok kazi ti meni
koja je religija vecinska u srbiji
koja je religija vecinska u japanu
koja je religija vecinska u izraelu
koaj je religija vecinska u saudijskoj arabiji

pa cemo onda pricati da li je covek drvo pa se posadi na jednom mestu.
Pa kakve veze to ima, posebno u današnje vreme kada su informacije
na izvolte svuda? Ranije, dok nisu bile tako dostupne, ljudi su putovali.
 
ok kazi ti meni
koja je religija vecinska u srbiji
koja je religija vecinska u japanu
koja je religija vecinska u izraelu
koaj je religija vecinska u saudijskoj arabiji

pa cemo onda pricati da li je covek drvo pa se posadi na jednom mestu.
Вера је мислена и духовна, можеш да садиш где и кад оћеш, само је време граница, остало ти на вољно
 

Back
Top