Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poštovani forumaši, hocu da Vas obavestim, da smo dobili sertifikat Kvebeka gde nas obavestavaju da smo prihvaceni!
To znaci negde oko 70% administracije je zavrseno, sada nam sledi federalna procedura!
Zelim sve da Vas pozdravim i podrzim u Vasim planovima vezanim za Kanadu!
Sad vidim da je moj jucerasnji optimizam imao svrhe!!!:):whistling:
Covece bravo! Ovo je divno.Dobiti CSQ na nevidjeno.:worth::worth::worth:

:super::super::super::super:
 
Jos jedamput,svaka cast,Dassal,ovo je stvarno sjajno,a oni koji se pitaju za godine..pa dajte ljudi,u Americi je covek mlad sve dok zaista ne bude vrlo star...hocu reci,srednje godine ovde pocinju negde oko 60...ne znam samo za sta je kasno,dblui...to sto u Srbiji na zene koje su presle 25 gledaju ko da je s pola noge u grobu druga je stvar,to ovde prosto nije tako...naravno da nije kasno.Sve dok je covek zdrav i ima planova i zelja putevi su mu otvoreni...
 
Poštovani forumaši, hocu da Vas obavestim, da smo dobili sertifikat Kvebeka gde nas obavestavaju da smo prihvaceni!
To znaci negde oko 70% administracije je zavrseno, sada nam sledi federalna procedura!
Zelim sve da Vas pozdravim i podrzim u Vasim planovima vezanim za Kanadu!
Sad vidim da je moj jucerasnji optimizam imao svrhe!!!:):whistling:

Svaka cast!!:klap: Nisam znala da intervju nije uvek obavezan, pa i to je neka usteda :)
Evo mi se bacili na francuski, pa cemo da vidimo kako ide.. a i nije mi bas potpuno jasna procedura za kvebek od pocetka. Jel im se salju svi dokumenti odmah i kako se uplacuje i koliko? U stvari mnogo toga mi nije jasno za kvebek trenutno, ali tek smo poceli da se informisemo, pa mi je sve konfuzno. kad se samo setim koliko vremena nam je trebalo da sve pokapiramo za fsw... eh :cool:
 
Poštovani forumaši, hocu da Vas obavestim, da smo dobili sertifikat Kvebeka gde nas obavestavaju da smo prihvaceni!
To znaci negde oko 70% administracije je zavrseno, sada nam sledi federalna procedura!
Zelim sve da Vas pozdravim i podrzim u Vasim planovima vezanim za Kanadu!
Sad vidim da je moj jucerasnji optimizam imao svrhe!!!:):whistling:

sretno dassal.. svaka cast.samo polako .....
 
Poštovani forumaši, hocu da Vas obavestim, da smo dobili sertifikat Kvebeka gde nas obavestavaju da smo prihvaceni!
To znaci negde oko 70% administracije je zavrseno, sada nam sledi federalna procedura!
Zelim sve da Vas pozdravim i podrzim u Vasim planovima vezanim za Kanadu!
Sad vidim da je moj jucerasnji optimizam imao svrhe!!!:):whistling:

Cestitam i ja pa da uskoro zavrsite i ostalih 30%:super::klap::)
 
Jos jedamput,svaka cast,Dassal,ovo je stvarno sjajno,a oni koji se pitaju za godine..pa dajte ljudi,u Americi je covek mlad sve dok zaista ne bude vrlo star...hocu reci,srednje godine ovde pocinju negde oko 60...ne znam samo za sta je kasno,dblui...to sto u Srbiji na zene koje su presle 25 gledaju ko da je s pola noge u grobu druga je stvar,to ovde prosto nije tako...naravno da nije kasno.Sve dok je covek zdrav i ima planova i zelja putevi su mu otvoreni...


Ja se slazem u potpunosti sa tobom.Svojevremeno sam vidjala po Torontu matorce od prilike brat, bratu imaju oko 80- voze rolere.
 
Poštovani forumaši, hocu da Vas obavestim, da smo dobili sertifikat Kvebeka gde nas obavestavaju da smo prihvaceni!
To znaci negde oko 70% administracije je zavrseno, sada nam sledi federalna procedura!
Zelim sve da Vas pozdravim i podrzim u Vasim planovima vezanim za Kanadu!
Sad vidim da je moj jucerasnji optimizam imao svrhe!!!:):whistling:

:klap: Svaka cast dassal izgleda ce biti ako bog da nesto od one nase zurke, ako se dobro secam dogovorili smo se za British Columbiu, kad budu Olimpijske igre.:zurka::zurka::pivce:
 
Bravo ljudiii!!!!! Svaka cast i gmin-i i dassal-u.... Nadam se da ce se uskoro sve zavrsiti... :klap::klap::worth::worth:

Ja cu se dodati i na ovaj spisak godina koji je izasao u poslijednja dva dana. Meni je 27, ali se borim kao da mi je ne znam koliko...Najbitnije je na vrijeme krenuti. Pobjedicemo mi sve njihove stare i nove zamkice i pravila i uzivacemo u Kanadi, sigurna sam u to....
 
Jos jedamput,svaka cast,Dassal,ovo je stvarno sjajno,a oni koji se pitaju za godine..pa dajte ljudi,u Americi je covek mlad sve dok zaista ne bude vrlo star...hocu reci,srednje godine ovde pocinju negde oko 60...ne znam samo za sta je kasno,dblui...to sto u Srbiji na zene koje su presle 25 gledaju ko da je s pola noge u grobu druga je stvar,to ovde prosto nije tako...naravno da nije kasno.Sve dok je covek zdrav i ima planova i zelja putevi su mu otvoreni...

Hvala cveto!
Slazem se sa tvojim misljenjem!
pozdrav
 
Zlajo, izvini jer sam Zlatibor nazvao Zlaja (mada nebi trebao da bude neki problem, lepa planina), ja sam u Srbiji ali sam duze u proceduri, pa se osecam kao stari (HMMM) forumas! Medjutim, jucerasnji optimizam je imao svrhu!!!
Prati danasnje postove bice interesantno, obecavam!!!!!!!!!!
Pozdrav

:hahaha: Ja mislio ti mene prozivas,nema veze.Bitno je da se podrzavamo i uzjamno bodrimo.Imamo zajednicki cilj,to je bitno.
Ti si znaci u finisu,pa ima razlog i da se proslavi.Svaka cast.:worth:
Nemoj da nas zaboravis kada odes bit ce nam :sad2:
Pa,kako bi na "Zlaji"?
 
Hvala,hvala puno svima, neznam da li ce nekog ohrabriti ili obeshrabriti mi idemo po PNP Saskatchewan sto sam vec puno pisala i ubedjivala se sa Nikitom i ostalima da to nije losa varijanta, imali smo naravno obezbedjen posao jer za PNP to moras imati, inace cela procedura je trajala od 22. 07.2008.Sto se tice godina ja imam 39 a suprug 41, nemojte na to gledati.Pozdrav!!!

Cestiam gmina.
Do sad sam samo citao, pa je red da se i ja ukljucim, a za pocetak bih pitanjima.
Slazem se sa tvojim dosadasnjim stavovima vezano za PNP Saskatchewan i slicno...
ali daj nam ako mozes neki savet/ideju za resavanje sitnice u svemu ovome: kako do: naravno obezbedjen posao.....
Pozdrav svima...i....bolje vas nasao
 
Evo i nas da se pridruzimo (suprug i ja). Do sada sam uglavnom citala vasa iskustva i poneko prepucavanje. Ali bitno je da sve to dovodi do cilja, tj. do toliko potrebnih dobrih informacija.
Pokusala sam da nadjem nesto sto ce svima biti od koristi, ali nisam uspela. Molim sve koji znaju da napisu odgovor jer ce svima biti preko potreban.
Mi smo aplicirali u decembru 2007. sa napomenom da zelimo u Saskatchewan. Potom smo dobili broj, a u decembru 2008. pismo iz Beca da posaljemo dokumenta koja navode. E sada smo mi sve nase papire koje imamo preveli, dobili od sudskog prevodioca po dva primerka, tako da jedan original saljemo u Bec. Uz original saljemo i fotokopije srpskih dokumenata, ali mi nije jasno da li je potrebno da se te fotokopije overe u opstini. To nije mali izdatak posto imamo jako puno papira, pa ne mozemo da se vadimo da nam je potrebno za posao i sl. stvari koje su besplatne...
Odgovor nam je hitno potreban jer uskoro treba da saljemo podeblju kovertu.
Ako nekog nesto zanima konkretno slobodno pitajte a mi cemo vam iz naseg iskustva reci ono sto znamo.
Pozdrav i drzimo pesnice svima!
 
Evo i nas da se pridruzimo (suprug i ja). Do sada sam uglavnom citala vasa iskustva i poneko prepucavanje. Ali bitno je da sve to dovodi do cilja, tj. do toliko potrebnih dobrih informacija.
Pokusala sam da nadjem nesto sto ce svima biti od koristi, ali nisam uspela. Molim sve koji znaju da napisu odgovor jer ce svima biti preko potreban.
Mi smo aplicirali u decembru 2007. sa napomenom da zelimo u Saskatchewan. Potom smo dobili broj, a u decembru 2008. pismo iz Beca da posaljemo dokumenta koja navode. E sada smo mi sve nase papire koje imamo preveli, dobili od sudskog prevodioca po dva primerka, tako da jedan original saljemo u Bec. Uz original saljemo i fotokopije srpskih dokumenata, ali mi nije jasno da li je potrebno da se te fotokopije overe u opstini. To nije mali izdatak posto imamo jako puno papira, pa ne mozemo da se vadimo da nam je potrebno za posao i sl. stvari koje su besplatne...
Odgovor nam je hitno potreban jer uskoro treba da saljemo podeblju kovertu.
Ako nekog nesto zanima konkretno slobodno pitajte a mi cemo vam iz naseg iskustva reci ono sto znamo.
Pozdrav i drzimo pesnice svima!

Odredjena dokumenta moraju biti overena fotokopija (diplome, npr), pa prevedena, uz prevod pecata overe.
U principu tamo gde traze certified copies, jasno je da traze overu.
Diplome sigurno mozete overiti u opstini kao za zaposlenje, ja sam celu vojnu knjizicu overio besplatno u opstini.
Zanima me da li idete po PNP programu gde se trazi arranged employment ili po FSW sa naznakom Saskecuana kao destinacije?
Pitam, jer je godinu dana od aplikacije do poziva relativno brzo za FSW proceduru, prema onome sto se vidi do sada.....
Pozdrav
 
Znaci i ako prilazemo original prevod (naravno overen sa 4 neka pecata prevodioca), potrebne su i oerene fotokopije dokumenata na srpskom. Pa prevodilac po zakonu ne sme da radi sa fotokopijama vec originalima sto bi trebalo da bude dovoljan dokaz verodostojnosti dokumenta. Pa valjda ti njeni pecati nesto znace?! I jao eto jos posla...
Inace idemo preko FSW, samo smo naveli da hocemo u Saskatchewan (zaista). Mi smo oboje diplomirani sa dosta radnog staza. A aplicirali smo preko ambasade u Bgd-u. Tamo smo predali prvi formular i uplatu.
Pozdrav
 
Evo i nas da se pridruzimo (suprug i ja). Do sada sam uglavnom citala vasa iskustva i poneko prepucavanje. Ali bitno je da sve to dovodi do cilja, tj. do toliko potrebnih dobrih informacija.
Pokusala sam da nadjem nesto sto ce svima biti od koristi, ali nisam uspela. Molim sve koji znaju da napisu odgovor jer ce svima biti preko potreban.
Mi smo aplicirali u decembru 2007. sa napomenom da zelimo u Saskatchewan. Potom smo dobili broj, a u decembru 2008. pismo iz Beca da posaljemo dokumenta koja navode. E sada smo mi sve nase papire koje imamo preveli, dobili od sudskog prevodioca po dva primerka, tako da jedan original saljemo u Bec. Uz original saljemo i fotokopije srpskih dokumenata, ali mi nije jasno da li je potrebno da se te fotokopije overe u opstini. To nije mali izdatak posto imamo jako puno papira, pa ne mozemo da se vadimo da nam je potrebno za posao i sl. stvari koje su besplatne...
Odgovor nam je hitno potreban jer uskoro treba da saljemo podeblju kovertu.
Ako nekog nesto zanima konkretno slobodno pitajte a mi cemo vam iz naseg iskustva reci ono sto znamo.
Pozdrav i drzimo pesnice svima!

Sto se tice fotokopiranja i placanja, svi smo mi imali podeblje koverte i velike izdatke, tako da se to ne desava samo tebi.A sto se tice ovog drugog, mi smo im doskocili i vadili kao za zaposlenje tako da nismo platili nista a imali smo za Saskatchewan bogami 1,5 kg.papira.U zivotu ce ti biti kako se snadjes, neznam kako mogu da ti pomognem moras malo i sama da smislis pricu.I mog muza su pitali sta ce mu vojna knjizica za posao, a on je rekao da je to neka strana firma i da hoce da pregledaju, a s obzirom na nasu politiku nije im to bilo uopste cudno.Probaj nesto ili plati, sta da ti kazem drugo.
 
Gmina, pre svega hvala na odgovoru. Ali mislim da nije potrebna zajedljivost. Svi smo mi u istom kosu. Pazimo na dinar jer da su nam roditelji milioneri ne bismo ni isli tamo negde. A moje pitanje je bilo pre svaga da bi se razjasnilo nesto oko procedure sto ce svima znaciti. I eto da nisam citala forum i skapirala da mozda treba i overa, pa onda vas pitala, poslali bismo papire bez overe (jer ponavljam, valjda ti pecati prevodioca nesto vrede). Zato jos jednom hvala na savetima, a ako neko ima da doda jos nesto na ovu temu nebi bilo lose, jer sigurna sam da ce svima znaciti.
Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top