Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Planiram na leto da idem u Kanadu turisticki i da se tamo vencam sa Kanadskom drzavljankom.
Interesuje me par stvari :
Koliko vremena je potrebno dok ne dobijem radnu dozvolu ?
Na koji period se dobija viza posle vencanja sa drzavljankom Kanade ?
Da li mislite da je 5000$ i jos 5000$ na 10 rata realna suma za tu uslugu ?
 
Odavno vec citam ovaj forum posto mi je aplikacija za kanadsku vizu u procesu, na ovom forumu sam pronasla dosta korisnih informacija. Do sada nisam ucestvovala u diskusijama,moj slucaj je slican kao i svi ostali tako da nisam imala sta posebno da kazem, al eto odlocih se da se i ja malo javim. Aplikaciju (ja i moj suprug) smo polsali u aprilu 2008, idemo po staroj proceduri zato sto ja imam AEO, krajem januara dobijemo zahtjev za medicinski pregled i to zavrsimo. Nakon skoro dvije godine mislimo da je kraj toj neizvjesnosti i mucnom cekanju kad ono umjesto konacnog odgovora prije nekoliko dana jave nam da je AEO istekao i da od poslodavca trazim da ga produzi. Poslodavac je zainteresovan da ga produzi al sta ako mu ne odobre,sad stvarno vise nemogu da podnesem ovu neizvjesnost. Imali ko slicnih iskustava ? Posto vidim da ovdje ima vas koji ste dosta upuceni, da li neko moze da mi odgoviri da li to sto smo dobili da obavimo medicinski znaci da mozemo da ocekujemo da dobijemo vizu ili je to samo jedna u nizu stvari koju ambasada trazi. Mislim da li znate za slucajeve da su aplikacije odbijene nakon obavljenog medicinskog ( ako je uredan naravno) ?
 
Posle medical-a ide security check. Samim tim sto ste poslati na lekarski vama je skoro sigurno odobrena viza. Ako nemate ni jedno ni drugo nekih kriminalnih aktivnosti u proslosti, plus suprug ima urednu vojnu obavezu, onda nece biti problema. Ocekujte da vam ponovo traze uverenje o nekaznjavanju.
 
Planiram na leto da idem u Kanadu turisticki i da se tamo vencam sa Kanadskom drzavljankom.
Interesuje me par stvari :
Koliko vremena je potrebno dok ne dobijem radnu dozvolu ?
Na koji period se dobija viza posle vencanja sa drzavljankom Kanade ?
Da li mislite da je 5000$ i jos 5000$ na 10 rata realna suma za tu uslugu ?

Nije mi jasno tvoje drugo pitanje. Kako to mislis "na koji period" se dobija viza? Dobijas vizu koja ti omogucava boravak u Kanadi sa svojom suprugom. Mozda si mislio da pitas koliko treba da budes u braku da bi mogao da apliciras za drzavljanstvo? Da bi uopste podneo zahtev za drzavljanstvo, moras prvo imati Permanent Residence status u trajanju od najmanje 3 godine (1.095 dana minimum) i da naravno nemas kriminalni dosije.
Sto se cifre tice, $10.000 nije malo, ali koliko sam ja obavestena, cene se krecu od $10.000 do $15.000. Ako si siguran da nemas drugog izbora - OK, ali dobro proveri da li postoji i neka druga mogucnost dolaska ovde. Inace, postoji mogucnost da vas proveravaju da li zivite zajedno (adresa, racuni, pa cak i da vas ispituju o nekim licnim navikama i sitnicama). Zato, dobro sve proveri pre nego se upustis u to. Zelim ti puno uspeha i naravno, da sto pre stignes do cilja.:ok:
 
pozdrav svima,
imam jedno pitanje za one koji su u skorije vreme dobili poziv za lekarski:

Da li je neko od vas dobio pismo u kojem je stajala ovakva recenica:

- Although the background checks have not yet been completed, we are now sending you the medical instruction so that you undergo the required medical examination at "your own risk".
In order that we may proceed with you application, you now need to have a medical examination...

Uz ovo je stigao i jedan papir za military service za supruga da se popuni, gde, sta, od kada do kada itd...

Ako neko nesto zna o ovome...
hvala
 
Nije mi jasno tvoje drugo pitanje. Kako to mislis "na koji period" se dobija viza? Dobijas vizu koja ti omogucava boravak u Kanadi sa svojom suprugom. Mozda si mislio da pitas koliko treba da budes u braku da bi mogao da apliciras za drzavljanstvo? Da bi uopste podneo zahtev za drzavljanstvo, moras prvo imati Permanent Residence status u trajanju od najmanje 3 godine (1.095 dana minimum) i da naravno nemas kriminalni dosije.
Sto se cifre tice, $10.000 nije malo, ali koliko sam ja obavestena, cene se krecu od $10.000 do $15.000. Ako si siguran da nemas drugog izbora - OK, ali dobro proveri da li postoji i neka druga mogucnost dolaska ovde. Inace, postoji mogucnost da vas proveravaju da li zivite zajedno (adresa, racuni, pa cak i da vas ispituju o nekim licnim navikama i sitnicama). Zato, dobro sve proveri pre nego se upustis u to. Zelim ti puno uspeha i naravno, da sto pre stignes do cilja.:ok:

Interesuje me na koji period se dobija prva viza nakon vencanja, i da li se vrse provere,
npr. da zazvone na vrata u pola noci da bi utvrdili da zivimo zajedno i sl.
Ili jednostavno posle odredjenog vremena pozovu na razgovor kako bi utvrdili da li je
brak sklopljen zbog papira ili je pravi.
Inace, cuo sam da se desava i da prodje bez ikakve provere,pa ako moze jos neka
informacija, bio bih zahvalan. :bye:
 
Planiram na leto da idem u Kanadu turisticki i da se tamo vencam sa Kanadskom drzavljankom.
Interesuje me par stvari :
Koliko vremena je potrebno dok ne dobijem radnu dozvolu ?
Na koji period se dobija viza posle vencanja sa drzavljankom Kanade ?
Da li mislite da je 5000$ i jos 5000$ na 10 rata realna suma za tu uslugu ?

Ako je mlada proverena, nije puno 10000$, pogotovo sto placas i u ratama.
 
pozdrav svima,
imam jedno pitanje za one koji su u skorije vreme dobili poziv za lekarski:

Da li je neko od vas dobio pismo u kojem je stajala ovakva recenica:

- Although the background checks have not yet been completed, we are now sending you the medical instruction so that you undergo the required medical examination at "your own risk".
In order that we may proceed with you application, you now need to have a medical examination...

Uz ovo je stigao i jedan papir za military service za supruga da se popuni, gde, sta, od kada do kada itd...

Ako neko nesto zna o ovome...
hvala

Licno poznajem ljude koji cekaju vizu i treba da dodju ovde u Nijagaru. Isto pismo su dobili u avgustu prosle godine, odradili lekarski, ali jos uvek nisu dobili poziv za viziranje. Pretpostavljam da ti je suprug sluzio vojsku u vreme rata, pa se stoga ogradjuju sve dok se ne zavrsi provera, koja moze da potraje. Kao sto je Sale vec ranije pisao, background check moze da traje od 6 do 18 meseci. Naoruzajte se strpljenjem, ali po mojem misljenju, svi papiri su vam u redu i zato vas i salju na lekarski. Znaci kod njih ste prosli, ali se ceka i odobrenje sluzbe koja vrsi proveru, a koja se, mislim, nalazi u Otavi i nema veze sa ambasadom. Kada od njih dobiju zeleno svetlo, sigurno ce vas pozvati da posaljete pasose na viziranje. Srecno!
 
Interesuje me na koji period se dobija prva viza nakon vencanja, i da li se vrse provere,
npr. da zazvone na vrata u pola noci da bi utvrdili da zivimo zajedno i sl.
Ili jednostavno posle odredjenog vremena pozovu na razgovor kako bi utvrdili da li je
brak sklopljen zbog papira ili je pravi.
Inace, cuo sam da se desava i da prodje bez ikakve provere,pa ako moze jos neka
informacija, bio bih zahvalan. :bye:

Ne verujem bas da upadaju u kuce u pola noci, ali sigurno da proveravaju. Mozda neko i prodje bez toga, ali mislim da ti je ulog suvise velik da bi se kockao. No, to je vec na tebi da odlucis. Sigurna sam da ti niko ne moze sa stopostotnom tacnoscu reci da li ce tebe tj. vas proveravati ili ne.
Za period na koji se dobija viza nakon vencanja cu pokusati da se raspitam od devojke koja se zaista udala pre par meseci i sada njen dragi ceka papire. Pretpostavljam da bi ona trebala znati vise o tome. Cim saznam, javicu.:bye:
 
pozdrav svima,
imam jedno pitanje za one koji su u skorije vreme dobili poziv za lekarski:

Da li je neko od vas dobio pismo u kojem je stajala ovakva recenica:

- Although the background checks have not yet been completed, we are now sending you the medical instruction so that you undergo the required medical examination at "your own risk".
In order that we may proceed with you application, you now need to have a medical examination...

Uz ovo je stigao i jedan papir za military service za supruga da se popuni, gde, sta, od kada do kada itd...

Ako neko nesto zna o ovome...
hvala

Na temi sa ovim nazivom koja je zaključana, čitala sam da su neki ljudi dobijali takav odgovor iz ambasade. Čini mi se da je razlog za takav postupak to što žele da se proces ubrza. U svakom slučaju pokušaj da pronađeš na toj temi odgovor dok ti ovde neko ne odgovori.
 
Kao prvo cestitke svima koji su pri kraju procesa ili su vec zavrsili.

Ima novosti u Kvebeku sto se tice zamene vozackih dozvola a vazi od 18 januara 2010 god.
Naime, do sada su svi koji imaju voz. dozvolu vise od 2 god. mogli da vrse zamenu istih ali sa polaganjem testova i voznje ( i nije neka zamena ), a sada ce to morati isto da urade ali pre toga moraju i auto skolu da prodju, koja i nije nesto narocito ali zato dosta kosta.
 
Poslednja izmena:
Posle medical-a ide security check. Samim tim sto ste poslati na lekarski vama je skoro sigurno odobrena viza. Ako nemate ni jedno ni drugo nekih kriminalnih aktivnosti u proslosti, plus suprug ima urednu vojnu obavezu, onda nece biti problema. Ocekujte da vam ponovo traze uverenje o nekaznjavanju.

Trazili su nam ponovo uvjerenje o nekaznjakavnju, to smo poslali,nemamo kriminalnih aktivnosti, ali me brine produzenje AEO , dali je iko upoznat sa tim, da li je iko produzavao AEO da li je problem da se dobije ?
 
Hvala svima, jos jednom!

@echoes1978
U martu 2007.


@dblui
Nismo dobili nikakvo pismo od Vlade Alberte.

@boxyfoxy
Mi smo dobili identicno pismo 02.02.2010., 24.02. uradili lekarski i pre par dana su nam zatrazili pasose na viziranje.

E sad,
mi smo nasli karte za 1. jun po ceni od 2200 evra za nas 4. (deca 10 i 11) do Kalgarija sa presedanjem u Frankurtu.

Zanima me sta imaju da kazu ovi sto su otisli sa skolskom decom, necemo docekati kraj skolske godine pa me zanima da li da se cimamo da deci ranije zakljuce ocene i daju knjizice?!
 
Ne verujem bas da upadaju u kuce u pola noci, ali sigurno da proveravaju. Mozda neko i prodje bez toga, ali mislim da ti je ulog suvise velik da bi se kockao. No, to je vec na tebi da odlucis. Sigurna sam da ti niko ne moze sa stopostotnom tacnoscu reci da li ce tebe tj. vas proveravati ili ne.
Za period na koji se dobija viza nakon vencanja cu pokusati da se raspitam od devojke koja se zaista udala pre par meseci i sada njen dragi ceka papire. Pretpostavljam da bi ona trebala znati vise o tome. Cim saznam, javicu.:bye:

Ja to gledam ovako:
Ako cu sa 10000$ "kupiti" recimo 2 godine boravka u Kanadi i imati mogucnost da
legalno radim godinu i 6-7 meseci (pod uslovom da dobijem radnu dozvolu za 3-4 meseca),
onda mi to i nije veliki rizik, jer ako se moze ustedeti mesecno 500-600$ racunica je prosta.
Zato mi je bitan period trajanja prve vize, odnosno kada pozivaju na taj intervju radi provere
braka.
 
Ja to gledam ovako:
Ako cu sa 10000$ "kupiti" recimo 2 godine boravka u Kanadi i imati mogucnost da
legalno radim godinu i 6-7 meseci (pod uslovom da dobijem radnu dozvolu za 3-4 meseca),
onda mi to i nije veliki rizik, jer ako se moze ustedeti mesecno 500-600$ racunica je prosta.
Zato mi je bitan period trajanja prve vize, odnosno kada pozivaju na taj intervju radi provere
braka.

Moja prijateljica se udala za Kanadjanina (brak iz ljubave, ne iz koristi). On cak nije ni prisustvovao vencanju, nego je dao punomoc prijatelju koji je potpisao u njegovo ime u jednoj novosadskoj opstini.
Posle 3-4 meseca, ne secam se tacno, dobila je PR papire i otisla.
PR papiri ti traju 5 godina, a posle 1095 dana fizickog prisustva u Kanadi mozes podneti za drzavljanstvo. Takodje da bi obnovio PR papire moras biti minimalno 3godine od tih prvih 5 u Kanadi.
Raspitaj se koliko moras biti u braku sa doticnom osobom, to je prvo, a definitivno morate ziveti zajedno taj period. Provere su nasumicne, iz iskustva prijateljice.
 
Moja prijateljica se udala za Kanadjanina (brak iz ljubave, ne iz koristi). On cak nije ni prisustvovao vencanju, nego je dao punomoc prijatelju koji je potpisao u njegovo ime u jednoj novosadskoj opstini.
Posle 3-4 meseca, ne secam se tacno, dobila je PR papire i otisla.
PR papiri ti traju 5 godina, a posle 1095 dana fizickog prisustva u Kanadi mozes podneti za drzavljanstvo. Takodje da bi obnovio PR papire moras biti minimalno 3godine od tih prvih 5 u Kanadi.
Raspitaj se koliko moras biti u braku sa doticnom osobom, to je prvo, a definitivno morate ziveti zajedno taj period. Provere su nasumicne, iz iskustva prijateljice.

Nemam nameru da zivim sa doticnom, ali bi bili prijavljeni na istoj adresi. Moj predlog je
bio da otvorimo zajednicki racun i da uplacujemo mesecno po 250 $ dve godine da bi
u slucaju provere imali neke dokaze o zajednickom zivotu, naravno to bi na kraju njoj ostalo.
E sad ona insistira da to bude 10 meseci po 500$, pa se malo natezemo oko toga, ali
mislim da cemo naci kompromis.
Sta se desava ako bi se sporazumno razveli posle recimo godinu dana, a ja imam papire
koji, kao sto kazes traju 5. god.i imam stalan posao ???
Da li u tom slucaju mogu i dalje biti legalno u Kanadi po osnovu zaposlenja ?
 

Back
Top