Kako do Kanadske iseljeničke vize?

jos uvek je zanimljiva i bice bolja ako mi koji smo preostali
damo sve od sebe kao sto su to radili stari vukovi:

klika,yugoslav,freeze,maya cy,AleksandarA,Gman,javorka,grandic,dassal,gmina,
kosava,native,preety,srna,korana,landlord,ministry,daes daimar i mnogi drugi.
.......i naravno sale0509!

Nemoj izostavljati Arlingtona, i on je doprineo da tema bude zanimljiva.
 
Cool, vracamo se na staro i bas sam srecna... Pitanje za stare vukove... Interesuje me da li po novom kada prime aplikaciju poslaju mail sa obavjestenjem da je primljena aplikacija i da pocinje obrada ili ne????? Nesto ne mogu da se sjetim... Hvalaaaa

Kada sam poslao dokumentaciju za Bec, dobio sam obavestenje na mail 5 dana posle prijema; znaci odgovovr je da. 10 dana posle prijema sam dobio dodatni mail za dopunu dokumentacije.
 
E pa cestitammmmmmmmmmmmmm
ja tek trebam da krenem u proceduru :) tako da sam nov ovde :)
koliko znam, medjunarodna se vadila uvek u automotosavezu.....pa se nadam da se i dalje vadi na istom mestu ali za svaki slucaj proveri......a avio kompanija, pre desetak dana sam zvao dosta agencija, doduse hteo sam turisticki da idem, ali bez obzira, najjeftinija ponuda je bila
http://www.avio-karte.rs/index.php?goto=contact ali u svakom slucaju raspitaj se jos...ne mora da znaci da su najpovoljniji :)
 
jos uvek je zanimljiva i bice bolja ako mi koji smo preostali
damo sve od sebe kao sto su to radili stari vukovi:

klika,yugoslav,freeze,maya cy,AleksandarA,Gman,javorka,grandic,dassal,gmina,
kosava,native,preety,srna,korana,landlord,ministry,daes daimar i mnogi drugi.
.......i naravno sale0509!

pa iskreno se nadam da cu i ja moci da pomognem vremenom....
nov sam i tek krecem u proceduru ...
 
Cool, vracamo se na staro i bas sam srecna... Pitanje za stare vukove... Interesuje me da li po novom kada prime aplikaciju poslaju mail sa obavjestenjem da je primljena aplikacija i da pocinje obrada ili ne????? Nesto ne mogu da se sjetim... Hvalaaaa

Nisam siguran kako je po novom, nas su obavestavali na pocetku postom, posle iskljucivo mailom.
Osim medical docs. njih moraju da posalju postom, cak su nam ljubazno odgovorili kada smo videli da postoji sitna greska u med.doc, rekli su da prijavimo dokktoru pa ce on ispraviti.
Pozdrav:D
 
Hvala svima!

Sada bi nam bile korsne informacije:
1. gde se vadi medjunarodna vozacka dozvola
2. preporuka za avioprevoznika ili agenciju

Cestitke!
Medjunarodna vozacka se vadi u svakom auto moto drustvu, ima ih svuda, npr. na Slaviji preko puta MCdonaldsa!!
Avio karte trazite na vise mesta da biste uporedili cene....
Dobru vezu imaju Lufthansa i British Airways ali ne znaci da su najpovoljniji....
Srecno!!!!:super:
 
Upravu je mmilan77 ali imas i ovaj link koji je postovao neko od starih kajli davno,
ne secam se ko bese.
http://www.aviokarta.rs/

Ja ali nije bitno,
proverite kupovinu karata preko agencija razlika u cenama je zanimljiva npr. kupovina direktno od prevoznika u kancelariji u Beogradu moze da ispadne 1000 din ili vise skuplja po karti nego preko agencije sto je bas cudno, mi smo nase kupili preko Minosa u nasem gradu za Alitaliju jer su bili najjeftiniji.

postoji za Alitaliju popust od 45 evra po karti za online kupovinu visa karticom, sam odstampas kartu na papiru i nosis taj papir, tako smo i dobili u agenciji.

Dalje cene karata se menjaju od 14 juna do 1 septembra kada su skuplje jer je sezona letovanja.
Proverite kod prevoznika koliko prtljaga imate pravo da nosite jer se jako puno naplacuje visak negde je to 50 evra po koferu a negde od 10 do 30 evra po dodatnom kilogramu.

za nas konkretno odrasli 1 kofer od 24 kg po osobi i jedan od 10kg za bebu, dodatni treci kofer 50 evra a ostalo po kilogramu....

Ja sam "sela" na telefon i zvala redom najpovoljnije avio kompanije koje lete za Kanadu sa kancelarijama u Bg sa ove liste i raspitivala se za cene popust prtljag itd...Isto tako smo obisli i sve turisticke agencije u gradu i nasli najpovoljniju ponudu.

http://www.beg.aero/avio-kompanije/avio-kompanije.19.html
 
Poslednja izmena:
Molim da mi neko od starih ucesnuka na prosloj temi odgovori:

Kada su vam trazili da posaljete original vojne knjizice, kako ste je dobijali nazad. Da li su nekom od vas vratili vojnu knjizicu postom, ili ste je svi preuzimali prilikom razgovora u ambasadi?

Ja bih sada trebao da je posaljem, ali posto sam prije dva mjeseca zapoceo proceduru za Australijsku radnu vizu, ako to upali, odustajem od Kanade.
Pitam se da li ce mi oni poslati vojnu knjizicu nazad postom, odnosno da li im je to praksa?

Hvala!

Nama, tj. mom suprugu su vojnu knjizicu vratili licno, kada smo preuzimali vizirane pasose u Beogradu (inace ceo postupak je vodjen u Becu, samo smo po pasose isli u Beograd).
 

Back
Top