Kako da ostavim devojku (sa kojom sam vec 3 god.)

Drugarica me je tada pitala sto ga nisam udarila.
Rekoh ne vredi nije bilo piksle da ga gadjam, jer on ne pusi. Sto da me boli ruka?!
Ma to su bili samo izgovori. Ali veoma glupi izgovori. Bljak. Posle 4 godine valjda sam bila zasluzila iskren razgovor. Ai ne... on to (rekao mi kasnije) da me ne povredi. Ha...
Ma seljacina. I njega ce tako neka da otkaci sa glupim razlogom.
Uvek postupaj onako kako zelis da prema tebi drugi postupaju.
 
Kako grozna situacija! Strasno…
Ne bih zelela da sam na mestu tvoje devojke, i verovatno te zato osudjujem sto si mogao da se zaljubis u drugu. Znam da te ne treba kritikovati, ali to je jace od mene… Zato cu se suzdrzati.

Ne znam sta da radis… U svakom slucaju moras DOOOBRO razmisliti.
Pazi, posle 3 godine… Manje-vise svakom se tada javi potreba za nekom promenom. Da li si siguran da to nije samo posledica monotonije u vasoj vezi? Kazes, napisao si toj drugoj pesmu… Da nije to zbog toga sto ti je veza dosadila, pa si se uzeleo onog zara koji je postojao na pocetku, one neizvesnosti, medjusobnog upoznavanja…

U stvari – nema tu mnogo filozofije – pitanje glasi:
Da li si ti svoju devojku prestao da volis pre nego sto si upoznao ovu drugu?
Odgovor na ovo ti moze resiti sve.
Ako je ne volis vec neko vreme, onda to sto si se zaljubio u ovu moze biti zbog toga sto si nesvesno znao da je to jedini nacin da shvatis da je ljubav nestala.
ALI! Ako mislis da je ljubav prestala TEK kad si upoznao tu drugu, onda… Dobro se zapitaj. Mozda gresis, i to mnogo. ZBOG CEGA ti se dopada ta druga? Sta je to sto ona ima, a tvoja sadasnja (bivsa?) nema? Ako mislis na nju zato sto je ‘dobra riba’, onda to svakako nije razlog da ostavljas devojku sa kojom si. Razlikuj osecanja od fizicke privlacnosti. Ali, ako prema njoj zaista osecas nesto… Onda je dobro sto si rekao svojoj devojci istinu, tako da ce i ona sama sad razmisliti, preispitati vezu, i posle nekog vremena ce shvatiti da je najbolje da se razidjete ako nije isto kao ranije.
Koliko dana poznajes tu drugu devojku? Da li je to dovoljno da se proceni?

Dobro pazi sta radis… :roll: :idea:
 
*Rea*:
gogogo:
rekao sam joj istinu, da sam upoznao jednu devojku koja mi se mnogo svidja i dok je nasa veza bledila, moja ljubav se rasplamsavala prema toj devojci. Nakon toga smo spavali zajedno
:cry:
bedak, :cry: :cry: :cry:
a ja ocekivala hepi end, kao shvatices da ipak volis svoju devojku i njoj ces pokloniti pesmu umesto ovoj novoj... izgleda da bi to vise odgovaralo scenariju za neku sladunjavu romanticnu komediju, ali ajde...
moj savet- dobro razmisli, da se ne bi posle kajao i vracao... srecno...
 
Steffan:
apotekarka:
Ja ne razumem, kako je njoj bilo do toga da spava sa tobom nakon onog što si joj rekao?

Pa ostala je verovatno bez teksta... hahahaha.. bas sam grozan, znam znam... izvinjavam se...
Ozbiljno, jel nekom jasno kako to biva, kažeš devojci da si se nešto kao zaljubio u drugu, i ona odma poželi da spava sa tobom...
Meni je to malo nelogično.
 
apotekarka:
Steffan:
apotekarka:
Ja ne razumem, kako je njoj bilo do toga da spava sa tobom nakon onog što si joj rekao?

Pa ostala je verovatno bez teksta... hahahaha.. bas sam grozan, znam znam... izvinjavam se...
Ozbiljno, jel nekom jasno kako to biva, kažeš devojci da si se nešto kao zaljubio u drugu, i ona odma poželi da spava sa tobom...
Meni je to malo nelogično.
Pa nije bilo bas tako. Jesmo bili zajedno ali nismo na to tako gledali. Ranije smo nekoliko puta resavali svoje probleme seksom sto je veoma glupo, a sada sam to uradio da bih joj pokazao da vise ni to ne moze da me opovrgne!
Sinoc sam se video sa ovom drugom i poklonio sam joj pesmu, ali sam zeleo da je procita sama. Istinski sam se zaljubio. Za muski deo publike:Zamislite ovo, prvi put kada sam otisao kod nje dok sam je cekao u kaficu, pauk mi je odneo auto (2.800din), juce kada sam isao kod nje izletela mi je lisica i naravno udarac, polomila mi je branik i ispala mi je maglenka. Tek sada mi trebalo da idem kod majstora da vidim kolika je steta, ali pretpostavljam oko 100Eura.
Zamislite...Ko je ovde baksuz??? :?:
 
apotekarka:
Steffan:
apotekarka:
Ja ne razumem, kako je njoj bilo do toga da spava sa tobom nakon onog što si joj rekao?

Pa ostala je verovatno bez teksta... hahahaha.. bas sam grozan, znam znam... izvinjavam se...
Ozbiljno, jel nekom jasno kako to biva, kažeš devojci da si se nešto kao zaljubio u drugu, i ona odma poželi da spava sa tobom...
Meni je to malo nelogično.
TACNO! I meni je to bilo cudno, al' rekoh sebi - bolje cuti, vidis da se niko ne cudi, mozda je to normalno.. :wink:
 
gogogo:
Pa nije bilo bas tako. Jesmo bili zajedno ali nismo na to tako gledali. Ranije smo nekoliko puta resavali svoje probleme seksom sto je veoma glupo, a sada sam to uradio da bih joj pokazao da vise ni to ne moze da me opovrgne!
Sinoc sam se video sa ovom drugom i poklonio sam joj pesmu, ali sam zeleo da je procita sama. Istinski sam se zaljubio. Za muski deo publike:Zamislite ovo, prvi put kada sam otisao kod nje dok sam je cekao u kaficu, pauk mi je odneo auto (2.800din), juce kada sam isao kod nje izletela mi je lisica i naravno udarac, polomila mi je branik i ispala mi je maglenka. Tek sada mi trebalo da idem kod majstora da vidim kolika je steta, ali pretpostavljam oko 100Eura.
Zamislite...Ko je ovde baksuz??? :?:
To je znak.... Da mozda ne treba da se petljas sa njom... :roll:
 
Vidi ovako: Cim ti razmisljas o drugoj... sa ovom je kraj. Izvedi to kako treba. Bilo vam je lapo, podelili ste jedno sa drugim deo zivota i sad idete dalje. Mozda ne treba da joj kazes za novu devojku. To vise nije njena stvar. Tvoja je. Sa njom se samo pozdravi, reci da ne zelis vise i idi... Srecno!
p.s. vise sam u zivotu zalio kada nisam tako postupio, nego kada sam nabo hrabrosti i... :wink:
 
apotekarka:
Steffan:
apotekarka:
Ja ne razumem, kako je njoj bilo do toga da spava sa tobom nakon onog što si joj rekao?

Pa ostala je verovatno bez teksta... hahahaha.. bas sam grozan, znam znam... izvinjavam se...
Ozbiljno, jel nekom jasno kako to biva, kažeš devojci da si se nešto kao zaljubio u drugu, i ona odma poželi da spava sa tobom...
Meni je to malo nelogično.

hm...pa mozda ona u stvari i oce samo sex, pa joj je sada lakse kada zna da nije 'devojka' nego je dovoljno to..a veza je bila samo 'izgovor'
 
To je pokusaj da se zadrzi neko putem sexa. To zene znaju da rade. I to je bezveze, ali iz ocaja, poslednji pokusaj da ga zadrzis. On je, naravno, to trebalo da odbije i nije mi jasno zasto nije. Mislim ako bi gledali sa muske sovinisticke strane - ko je lud da odbije sex. Ali ako bi gledali sa muske normalne strane - to sto je uradio je glupo, jer je mogao da pretpostavi sta je ona zelela a on je vise ne voli i voli drugu i sto bi spavao sa prvom?! Jesam li zapetljala? Ma znate na sta mislim. (Kod mene je bilo obrnuto - spavali smo to prepodne i sve super i onda on dodje sa pricom o raskidu i mojih 25 godina i na kraju mi kaze da je spavao samnom da bi mi taj dan ostao u lepom secanju. Kad malo bolje razmislim on je stvarno lud! Dobro je sto me je otkacio na vreme!)
Sve u svemu - radi mira u dusi i glavi ne spavajte sa partnerom u roku od 24 sata pre raskida!
Inace, dragi gogogo, zar ne mislis da ti je Bog poslao dovoljno znakova da nesto nije u redu??? Ako ti se sve to desilo samo za jedno vece kada je trebalo da se vidis sa njom... Sta mi da ti kazemo ako je neko to rekao umesto nas - na svoje nacine?!
 
Princeza:
To je pokusaj da se zadrzi neko putem sexa. To zene znaju da rade. I to je bezveze, ali iz ocaja, poslednji pokusaj da ga zadrzis. On je, naravno, to trebalo da odbije i nije mi jasno zasto nije. Mislim ako bi gledali sa muske sovinisticke strane - ko je lud da odbije sex. Ali ako bi gledali sa muske normalne strane - to sto je uradio je glupo, jer je mogao da pretpostavi sta je ona zelela a on je vise ne voli i voli drugu i sto bi spavao sa prvom?! Jesam li zapetljala? Ma znate na sta mislim. (Kod mene je bilo obrnuto - spavali smo to prepodne i sve super i onda on dodje sa pricom o raskidu i mojih 25 godina i na kraju mi kaze da je spavao samnom da bi mi taj dan ostao u lepom secanju. Kad malo bolje razmislim on je stvarno lud! Dobro je sto me je otkacio na vreme!)
Sve u svemu - radi mira u dusi i glavi ne spavajte sa partnerom u roku od 24 sata pre raskida!
Inace, dragi gogogo, zar ne mislis da ti je Bog poslao dovoljno znakova da nesto nije u redu??? Ako ti se sve to desilo samo za jedno vece kada je trebalo da se vidis sa njom... Sta mi da ti kazemo ako je neko to rekao umesto nas - na svoje nacine?!
Bilo je dva izlaska, dve piz..rije!!!
:lol:
 
aj mi sada ti lepo reci zašto tipovi ostavljaju svoje devojke sa kojima su bili dugo u vezi tek kada se zaljube u drugu?!? to me tako nervira!!!!
devojke ostavljaju tipove kada nešto prestane da funkcioniše, kada nešto nije u redu!
devojke se zaljubljuju svaki dan, ali znaju da postuju vezu u koju je ulozeno toliko truda!!!

veruj mi u istoj sam situaciji kao ti! odlepila sam za jednim tipom, i ne mogu da ga izbacim iz glave, ali sam dobro razmislila o svemu i zelim svojoj vezi da pruzim jos jednu sansu!
jer ne mozes da iz jedne veze uletis u drugu posle toliko vremena i da to sve bude kako treba! ti si posle veze od tri godine polovan i ti svojoj novoj devojci i nemas mnogo sta da ponudis sem "pesme"!
bices sa njom 3 meseca i kada te prođe prva zaljubljenost, shvtićes da ti je ona bila samo tu da ti "otvori oči" , da ti olaksa vec naslucivani raskid, ili ces da se zestoko pokajes i vratis staroj ribi!

u svakom slućaju ako ti je već toliko stalo do te druge devojke ne zaleći se previse! ako je ona zena tvog zivota nacices je i za 3-4 meseca kada se budes spreman za novu vezu!a ovako nista nisi uradio! u svakom slućaju srećno pa nas poseti za par meseci!
 
Hmm, Negress i kod tebe ima generalizacija...
Koje se to djevojke zaljubljuju svaki dan...? :?
Meni se npr. to veoma rijetko desava... Jednom u nekoliko godina... A, nisam jedina kod koje tako stoje stvari...
Isto tako ne moze se reci da muskarci ostavljaju djevojke tek kad se zaljube u drugu... Neki da, ali ne svi... No, to isto rade i pojedine djevojke...
Sad malo o vezi sa tom drugom osobom... U svom neposrednom okruzenju imam dvoje ljudi, koji su izasli iz visegodisnjih veza, jer su sreli nekog u kog su se ludo zaljubili...
Jedna od njih moja je radna kolegica i prijateljica, koja je danas u veoma srecnom braku sa tim drugim momkom...
Druga osoba je moj sadasnji momak koji je prekinuo cetvorogodisnju vezu, nakon sto je jedne veceri sreo djevojku za kojom je momentalno odlijepio... E, ta djevojka je njegova najveca ljubav u zivotu, s kojom je proveo nekoliko predivnih godina...
Naravno, nema garancija da ce ulazak u novu vezu donijeti nekom srecu, ali cemu uopste ostajati u prethodnoj vezi, ako covjek osjeca da je nezadovoljan u njoj... Bez obzira, postoji li neka druga osoba, ili ne...
I, da ne bude zabune, nisam za bezglavo raskidanje duge veze, kako bi se uletjelo u vezu s prvom osobom na koju trznes... Negdje u dubini duse, svi mi znamo da li je osoba s kojom smo prava ili ne, samo problem je sto cesto ne slusamo taj unutrasnji glas, ili ne umijemo da ga cujemo, odnosno pravilno protumacimo...
 
Vidim da ovde ima puno dobrih savetnika, pa bih ih zamolio da posavetuju i mene: u braku sam 15 godina, imam decu (3), a sa zenom sam totalno ohladio odnose, uopste se ne podnosimo. Vencali smo se iz ljubavi, ali sa rodjenjem dece pocelo je otudjivanje nje od mene (najmladje ima 5 godina). Vec godinu dana imam "devojku" sedam godina mladju u koju sam zaljubljen kao i ona u mene i to bas onako "ludacki". I slazemo se da ne moze biti bolje. I planiramo svasta. Hajde, raspalite po meni!
 
sexo:
Vidim da ovde ima puno dobrih savetnika, pa bih ih zamolio da posavetuju i mene: u braku sam 15 godina, imam decu (3), a sa zenom sam totalno ohladio odnose, uopste se ne podnosimo. Vencali smo se iz ljubavi, ali sa rodjenjem dece pocelo je otudjivanje nje od mene (najmladje ima 5 godina). Vec godinu dana imam "devojku" sedam godina mladju u koju sam zaljubljen kao i ona u mene i to bas onako "ludacki". I slazemo se da ne moze biti bolje. I planiramo svasta. Hajde, raspalite po meni!
Tatice, otvori sopstvenu temu ili ako zelis ja mogu ovu da ti prodam, posto sam svoje probleme mogu reci uspesno resio...
 
Gazdarica:
Hmm, Negress i kod tebe ima generalizacija...
Koje se to djevojke zaljubljuju svaki dan...? :?
Meni se npr. to veoma rijetko desava... Jednom u nekoliko godina... A, nisam jedina kod koje tako stoje stvari...
Isto tako ne moze se reci da muskarci ostavljaju djevojke tek kad se zaljube u drugu... Neki da, ali ne svi... No, to isto rade i pojedine djevojke...
Sad malo o vezi sa tom drugom osobom... U svom neposrednom okruzenju imam dvoje ljudi, koji su izasli iz visegodisnjih veza, jer su sreli nekog u kog su se ludo zaljubili...
Jedna od njih moja je radna kolegica i prijateljica, koja je danas u veoma srecnom braku sa tim drugim momkom...
Druga osoba je moj sadasnji momak koji je prekinuo cetvorogodisnju vezu, nakon sto je jedne veceri sreo djevojku za kojom je momentalno odlijepio... E, ta djevojka je njegova najveca ljubav u zivotu, s kojom je proveo nekoliko predivnih godina...
Naravno, nema garancija da ce ulazak u novu vezu donijeti nekom srecu, ali cemu uopste ostajati u prethodnoj vezi, ako covjek osjeca da je nezadovoljan u njoj... Bez obzira, postoji li neka druga osoba, ili ne...
I, da ne bude zabune, nisam za bezglavo raskidanje duge veze, kako bi se uletjelo u vezu s prvom osobom na koju trznes... Negdje u dubini duse, svi mi znamo da li je osoba s kojom smo prava ili ne, samo problem je sto cesto ne slusamo taj unutrasnji glas, ili ne umijemo da ga cujemo, odnosno pravilno protumacimo...
Slazem se sa Gazdaricom...
Ako pogledate temu od 16 Decembra "Sinoc sam prisao jednoj ribi", videcete da sam se tada momentalno zaljubio u ovu novu devojku, ali mi je bilo potrebno 4-5 meseci da uvidim sta treba da uradim. Trenutna situacija je takva, da sam definitivno raskinuo sa prethodnom devojkom, nakon jednog veoma iskrenog razgovora, a potom sam se video sa devojkom u koju sam veoma zaljubljen i mogu reci da mi je to bio jedan od lepsih izlazaka u zivotu (iako sam udario lisicu na putu)...
 
pitam se da li se ti pitas kako se, izgleda u tvojoj glavi tvoja bivsa devojka oseca i da li se pitas kako bi se osecao da je tebi neko to uradio....kazes svoje probleme si uspesno resio-u svoju korist, a na tudju stetu..sta je bila greska tvoje "bivse"-koliko kapiram, bila je statichna??? sta to znaci?
kako ti nije palo na pamet ranije za te 3 godine da ne vois svoju devojku nego bas sad kad si upoznao novu, zanimljivu, potpuno nepoznatu devojku/?
 

Back
Top