#Kakaw je ziwot u Srbiji? #

meni je ovo 4. zemlja po redu u kojoj zivim i mogu vam reci da ljudi ama bas nigde nisu zadovoljni svojim zivotom
uopsteno,svi kukaju na nesto
e sad meni je zivot u srbiji bio siromasan materijalno a bogat duhovno,a sad kad odem meni bude super,tj od kako sam dobila francusko drzavljanstvo te vise ne moram da se gnjavim sa srpskom administracijom.zaista uzivam kad odem jer samo konzumiram ono sto je najlepse
 
...tačno....ljoodi se uvek žale.......šta znam....recimo predosti srbije......za razliku od zapada...imamo samo 10% zagađenog zemljišta pesticidima......i ostalim hemikalijama...... imamo lepu zemlju...geografski i klimatski........ja imam droogaricu koja nije htela da živi u moskvi iako je tamo bila preterano bogata...i ovde je.....i kaže da je sva priča o rooskoj širini laž.....i da su ljoodi odvratni......to je njen zakljoočak nakon što je nekoliko godina tamo živela i radila........vrlo je individooalno šta će nekome da se dopadne i kakav ritam života........moj brat živi u us..... pre toga je živeo u kanadi....i samo radi i radi....poloodeće od tog posla........prednost je velika....što smo mi opoošteni...neko će da kaže i da smo lenštine.....pa kako ko .. ko želi da radi i zaradi.....mora isto toliko da se troodi i da ima žooljeve......pošto je ovo klinja....sanja...kako beše nick.....što se tiče zabave......svi tamo preko stvarno izlaze samo soobotom....ponekad petkom........ i u 11 sati žive dooše nema....radni m danima... sooper....popila je ban......i kome sam ja sad ovoliko pisao........
 
Е, сећам се неке леве емисије у којој је гостовала нека наша манекенка која живи у Лос Анђелесу.
Каже, једва чека да дође у Београд да се испровађа, јер у ЛА све ради само до 11, а после нигде нема живе душе...
Било ми чудно...ал тако каже.
 
pa jeste hellen,mi ovde izlazimo samo po restoranima nema sizenje-ludenje-mednes
u 20h nema ljudi,nedeljom su ulice prazne,dobro ja zivim u varosici ali ipak
tako da kad dodjem na odmor ustajem u 9,pijem kafu dok se oblacim i nema me kod kuce do kasno nocu(od kafane do kafane),italijani imaju isto kao mi taj fazon gluvarenja po kaficima ali ipak niko kao mi
 
Ne zalimo se,trudimo se da izvucemo najbolje moguce u postojecoj situaciji...To nam je sto nam je,ne predajemo se negativnom razmisljanju,i kao porodica maksimalno se trudimo da zivimo bolje,i nadamo se u dobro sutra.
Pomoci cu koliko mogu,kao gradjanka Srbije imam moralnu obavezu da bar svojim glasom doprinesem tom bolje sutra.
Jezim se na komentare:gotovi smo,propadamo,nikad ovdje nece biti dobro,mi smo los narod,ne zasluzujemo bolje itd...
Samo da rata ne bude,ludila medju ljudima.........
 
Imam mnogo rodjaka koji zive u inostranstvu,ali iskreno ne bih mogla sebe da zamislim u nekoj drugoj drzavi sem u Srbiji.Nije ovde idealno,ma daleko od toga,sto nije ni cudno sa obzirom na to sta su ova drzava i narod sve preturili preko vrata.Meni je najtragicnije od svega sto ljudi koji uce,zavrsavaju skole i fakultete,usavrsavaju se,mozda su cak i izuzetni u svojoj profesiji-zive bedno ili krajnje prosecno,sto naravno,ne zasluzuju.Vrednosti su zamenjene i to je osnovni problem kod nas.Ne secam se vise kad,gledala sam na TV-u emisiju u profesoru ETF-a(cini mi se),koji je strucnjak za fiziku,usput se bavi naukom,a nema svoj stan,vec zivi u kabinetu na fakultetu.Mislim,to je vec stvarno strasno.Ima verovatno jos mali milion slicnih primera,ali ne mogu da setim.U svakom slucaju trudim se da sve sto radim radim iskljucivo zbog sebe i svog zadovoljstva.I naravno pronadjem neki smisao u svemu tome i uzivam u zivotu...a kako ce biti,sta ce biti,itd od mene sigurno ne zavisi niti ce ma sta god ja sutra postala.I lepo mi je:-)
 
Ali 100% je bolje tamo nego u Srbiji....kad moj drug iz Rusije dodje u BG,kad prica kako oni tamo ziwe eXtra...a neki ljudi ovde,ni pola od toga!

da...iskustvo kako beskucnici smrznuti umiru, zeleni i plavi pored svake pete bandere, kako iz milosti niko ne zatvara metroe i zeleznicke stanice kako bi se jadni sklonili ako pada sneg, posle dva dana sklone sva tela......dobro je to iskustvo...:roll: najbolje sto su se tamo svi vec navikli i da ne primecuju :shock:
svasta oni ne primecuju...habituirali...
 
Jezim se na komentare:gotovi smo,propadamo,nikad ovdje nece biti dobro,mi smo los narod,ne zasluzujemo bolje itd...
Samo da rata ne bude,ludila medju ljudima.........

.........lude nam nude zablude...plase nas raznim cudima, i svakoj bajci naude...da rata ne bude...
hah...;)

non stop muvas nesto, pravis sheme, improvizujes...sto bolje, to ti je bolje...al' bude ti dosta i toga...
 

Back
Top