#Kakaw je ziwot u Srbiji? #

Ти старији људи имају веома кратко памћење!
Већ су заборавили празне продавнице, бензин у флашама, цигарете на комад, огромне редове за 2л уља,.....
 
Ти старији људи имају веома кратко памћење!
Већ су заборавили празне продавнице, бензин у флашама, цигарете на комад, огромне редове за 2л уља,.....

i plus da su neki od tih matorih preziveli dva, tri rata...ne ne divan je zivot kad ne gledas oko sebe...ne znam sta da vam kazem
 
Ти старији људи имају веома кратко памћење!
Већ су заборавили празне продавнице, бензин у флашама, цигарете на комад, огромне редове за 2л уља,.....

Da,a kako je sad...koliko je dece bolesno i siromasno?Ili ne moze da ide u skolu jel nema para...?:-?:-?:-?
 
Ali 100% je bolje tamo nego u Srbiji....kad moj drug iz Rusije dodje u BG,kad prica kako oni tamo ziwe eXtra...a neki ljudi ovde,ni pola od toga!

Па сад, ако ћемо тако, у време кад си се ти родила и кад је наш стандард био на европском нивоу (додуше, пар година пре твог рођења), у то време у Русији се БУКВАЛНО умирало од глади, а цела њихова просечна плата је износила као код нас литра кока-коле!
Па ти види!

Све су то релативне ствари.
 
Sve što se srećom zove želim vam tokom godine ove!

3_fe649ea0ee.jpg

 
Ali 100% je bolje tamo nego u Srbiji....kad moj drug iz Rusije dodje u BG,kad prica kako oni tamo ziwe eXtra...a neki ljudi ovde,ni pola od toga!

Имам неке рођаке на Флориди...
Имали су кућу коју су продали, уз зараду, наравно. Сада имају 2 стана - један издају у закуп и тако отплаћују кредит, а други је њихов, тј.отплаћен.

И...... решили су да се врате у Србију!!!! Кажу да тамо није више као што је било....много тешко се живи ....и сличне глупости....

Муж и ја живимо као подстанари,са једном платом, за два месеца стиже и беба.
Не питајте шта бих дала да могу да купим стан.....

Па, ти упореди - некоме је ЕКСТРА ако има један стан, а некоме ни пет није довољно. Када ти неко каже да је нешто добро или лоше увек то прихвати са резервом, јер и доброг и лошег има свуда.

ПС. Ово исписах као нека тетка, ал' не могу сад да бришем....
 
Znam...znam da su tamo najbOoOgatiji ljudi....al bas takvih nema kod nas...Srbija je siromasna zemlja!!! :|

Србија јесте сиромашна земља, али сама чињеница да живиш у богатој земљи неће и теби донети богатство!

(Ово ме подсећа на једну ученицу која је рекла да да би јако волела да живи у Лими јер 90% становништва Лиме чине познати и богати глумци и певачи! :lol::lol::lol: Како је то град који се састоји од лепих богаташких вила, фонтана и паркова! Тако је она то схватила из латино-серија!)
 
Ево овако: да би успела било где, за почетак у Србији, треба прво да научиш да пишеш!

Кад то савладаш, прећи ћемо на лекцију бр. 2. :wink:
 
Život u Srbiji i nije toliko loš. Nema rata odavno, ni nekih prirodnih nedaća i pošasti, dakle uglavnom je mirno. Možda mi smeta to što nastaju sve veće razlike među ljudima: oni kojima uspeva da se snađu malo bolje i onima koji izvise, i sve to stvara oholost i zavist, ne verujem da to može izneti na dobro. Mnogi koji se ne trude da nešto postignu, kao i oni koji nikad nisu zadovoljni nagradom za svoja dostignuća, isuviše ekstrema, u svim momentima, neki odnosi u društvu koje ne mogu da razumem, a smatram da sam dovoljno pametan i razborit da bih to mogao, ali sve to je tako izveštačeno. Nezainteresovanost je možda glavan odlika života u Srbiji: mnoge nije briga ni za sebe, a kamoli da obrate pažnju na druge, nemaju ideje, ne poštuju pravila, propise, zakone, ni pisane kao ni nepisane, nemaju veru, vode se... čime? Kao da se gotovo svako trudi da eskivira obaveze i iskamči privilegije. Sitničarenje, trenutni interesi, kao da ne postoji sutra, grabi šta stigneš i pazi da onaj drugi ne uzme više od tebe. Sve to prate prazne priče, naduvane, pompezna forma bez suštine, zamajavanje pitanjima na koje ne možemo uticati, neretko koja ni ne utiča na nas, na naš život. Bljak. Ne znam baš kako je drugde, zato stojim da ovde i nije toliko loše.
 

Back
Top