Kafanske priče

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam koji interes bi on imao da objavi ovo na svom sajtu:
http://www.jovoilukic.webs.com/

Mada sve mislim da se on zeza ovim a ako je stvarno izvrsio samoubistvo, to je njegov licni izbor, po meni pogresan, ali ipak je to gledano sa druge strane cin za divljenje i velika hrabrost. Narocito ako to nije uradio iz ocaja vec sa svesnom zeljom za konacnim spasenjem iz brloga ovoga sveta . Ako je u tome i uspeo, mozemo samo da mu zavidimo, mi koji smo ostali u mocvarnoj kaljuzi jada ili brlogu svetovne egzistencije kako bi rekli Tibetanci.

Samoubistvo moze biti samo kukavicavluk,hrabrost ni u kom smislu.
 
Samoubistvo može biti kukavičluk u smislu da je to jedini način da pobegneš iz neizlazne situacije s kojom nisi spreman da se suočiš.
A može biti hrabrost ukoliko se ubiješ kada već sve imaš - ko bi to učinio?- to bi bio dokaz da ti ništa više u materijalnom svetu ne predstavlja zadovoljstvo. Ali ne verujem da je iko učinio samoubistvo iz tog razloga.
 
Samoubistvo moze biti samo kukavicavluk,hrabrost ni u kom smislu.

Hoces reci da si ti hrabriji od ovog coveka ?

kamikaze4oq5.gif


Прву јединицу камиказа чинила су 23 пилота под командом Секи Јукиоуа. Сви пилоти су подвргавани специјалном тренингу. Пре самог полетања сваки пилот је пролазио кроз посебну церемонију. Од војске би примио посебна одликовања, потом би најближима написао опроштајно писмо и попио свој последњи саке. Сваки пилот би пре извршења самоубилачког чина летео у правцу планине Каимон, најјужније тачке Јапана где би салутирао "Сајонара" и заувек се опростио од земље за коју ће дати живот. Њихов успешно обављен задатак подразумевао је њихову смрт. Симбол су им били бели шалови које су носили..
Ne bih rekao da su ovi ljudi bili kukavice.

A ovo iznosim samo da bih pokazao da pitanje samoubstva nije tako prosto.
 
imam jos jednu misteriju i pojavu

ima jedan tu na forum znam ga ali to nije misterija
ne to sto ikoga znam nego pazi sad uvek je tu
kad god odem u tu kafanu on tamo za mene je to misterija
sta vi kazete ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top