Kafana Kafana "Sedmi pečat"

A to jeste...

Mada, ja čitam sa telefona, iznenadila bi se koliko ima dobrih e reader app ova, erkan se zaista pretvori u stranicu knjige, takav dojam imam, podesiš pozadinu, osvetljenje, font, ma sve. Listaš jednim prstom i napravi animaciju kao da okreće stranicu, čak možeš i da zadržiš na bilo kojoj tački prevrtanja stranice, ono, kao viriš u sledeću a čitaš trenutnu :)

- - - - - - - - - -

Da, čak podesim i vrstu "papira" sa kojeg čitam. "Pergament" mi je naročito zanimljiv! :)
 
A to jeste...

Mada, ja čitam sa telefona, iznenadila bi se koliko ima dobrih e reader app ova, erkan se zaista pretvori u stranicu knjige, takav dojam imam, podesiš pozadinu, osvetljenje, font, ma sve. Listaš jednim prstom i napravi animaciju kao da okreće stranicu, čak možeš i da zadržiš na bilo kojoj tački prevrtanja stranice, ono, kao viriš u sledeću a čitaš trenutnu :)

- - - - - - - - - -

Da, čak podesim i vrstu "papira" sa kojeg čitam. "Pergament" mi je naročito zanimljiv! :)
ma znam
možda je i predrasuda
pa ja na fonu imam nekoliko ''stručnih'':metla: knjiga na engleskom downloadovanih
da se nađe;)
al knjigu volim više od svega
 
Ko.je finansirao izdavanje Torte?
E nemas pojma koliko se veselim tome,narocito sto znam koliko dobro.pises. :)

Hvala :)

Pa izdavačka kuća Arete.
Valjda znaš moj stav da ne dam dinar za objavu, meni je to neprihvatljivo i krajnje glupo.
Ako neko želi da bude autor, treba da bude talentovan makar 20 odsto, i uporan osamdeset odsto.

Veština se stiče pisanjem i samo pisanjem, a bogme i čitanjem. Takođe, prihvatanjem saveta i kritika ljudi koji znaju šta pričaju.
Onda, slanje svojih radova na konkurse kojih ima kamara. Naravno, biće odbijeni, ali to ništa ne znači. Moj pokušaj koji se nalazi u ovoj knjizi je odbio strani izdavač koji je spremao zbirku o mediteranu samo zato što sam omašio temu, a ebiga, bila mi jedina na engleskom, uz vrlo lepo popratno pismo da obavezno to šaljem na druge konkurse jer je priča dobra.

Krenuti odmah u roman je suludo i kontraproduktivno. Nema od toga ništa. Kratka forma (minijature, kratke priče pa i novele) je mnogo teža i tu se stiče veština optimizacije u književnom izrazu.
Ja ne znam koliko sam uspeo u tome, ali moja skromna bibliografija neka zbori o tome, bibliografija koju sam stekao bez i jednog datog dinara.
A ona spomenuta priča, Okno K-14, Azra, je objavljena glat u hrvatskom UBIQ-u, a tamo je teško nešto objaviti.

Dakle, samofinansiranje rade antitalenti i glumci koji bi da se hvale sopstvenom knjigom koja završi u magacinima i kod prijatelja i rodbine kao poklon.
Ako te niko neće objaviti, onda znači da nisi za to. Ne vrediš.

Pitanja "ko finansira" da mi se više ne upućuju, elaborirao sam dovoljno. :)
 
Velika je razlika u tome dali sam finansiras to sto.izdajes ili to radi bilo izdavacka kuca bilo sponzor koji u tebi i tvom pisanju vidi kvalitet i nesto obecavajuce. Ja imam stranice i stranice ispisane poezije,proze,cega god medjutim nikada se ne bih samostalno usudila na taj korak jer samoj sam sebi najgori kriticar i zadnja stvar koju zelim jeste da mi se neko podsmeva. I ne razumem one koji sami.proguravaju svakakvo smece samo da bi se hvalili ukoricenim stranama jer poenta izdavastva je u tome da to neko cita i uziva . Ja sam svaku tvoju pricu procitala sa uzitkom. I kad bi resio neko da izda ono sto sam pisala to bi moralo proci kroz jos.mnogo ruku da budem sigurna da je zaista vredno toga i da sutra nece biti tema sprdnji.
 
Poslednja izmena:
Ma kakve sprdnje. Sprdaju se budale i pišaju po svemu a na kraju po sebi samima. Kreativnost nije pravo talentovanih, nego je svačije pravo.

Mislim da je velika hrabrost prezentovati svoje kreativno ispoljavanje. Živimo na planeti majmuna i ugrožena smo vrsta, zato i treba te hrabrosti.

Imaš konkurse, a to organizuju ozbiljni ljudi, pa šalji. Ništa te ne košta, pa i ako te odbiju, značeš (u dosta slučajeva) zašto nije dobro.


Budala ima koji daju od 300 do 1000 evra da bi ukoričili nešto neprovereno, sumnjivog kvaliteta i najčešće - kako si sama rekla - smeće.
No, ja znam barem jednu izdavačku kuću koja lepo zarađuje od takvih likova i likuša, vlasniku nije bitno šta objavljuje, bitno je da se plati. Meni je to više servis za klepanje po ušima nego Izdavačka firma.
Naravno, možeš svoj materijal odneti direktno štamparu, ali kao fizičko lice nema ni CIP (katalogizacija narodne biblioteke) a nema ni ISBN (međunarodna jedinstvena oznaka knjige), dakle, knjiga ne postoji. A takva i ne treba da postoji.

Problem koji se tu javlja je da se pojavljuje svakakvo smeće i ljudi polako odustaju od čitanja, upravo zbog tih samozvanih "publicista" i "pisaca". Pa čak ni upiranje prstom i analitičko izrugivanje na uskostručnim (književnim) forumima ne pomaže. Neko da 800 din za smeće koje baci nakon prvin stranica, oseća se prevarenim i namagarčenim, i ne pada mu više na um da kupuje anonimne autore koji vrede, ljude u usponu, talentovane snage čija dela znaju da budu odlična! Poznajem ih nekoliko, lično, i delimo isto mišljenje.

Upoznaćeš ih na promociji, a dolazak su potvrdili i neki žešći kalibri nego što sam ja. Ja sam tek 5,56 :)
 
Poslednja izmena:
znam i ko je;)
jedan Zmaj:)
divno
ne stigoh da vam pohvalim korice
ja volim kaligrafiju
slova sama po sebi mogu takođe da budu divne slike

Zmaj pozdravlja Agathu i ostale prisutne, i maše krilima :)
Otanjio sam s forumima, skroz se u zadnje vreme prebacio na fejs,
uhvatila me fejsbuk zaraza :cool: A bio sam nekad veliki protivnik istog...
Na više nekih strana sam rasut, pa ne mogu sve stizati, ali
svratim ponekad i ovamo...
 

Back
Top