KAFA

ah...kafa....samo sto sam je popila!

Na obali mora ziveli su starac i starica. Starac je lovio ribe, a njegova zena je prela predju. Jednog dana je starac lovio ribe i uhvatio je zlatnu ribicu koja govori. Ribica je molila starca da je ne ubije, vec je pusti natrag u more, a ona ce njemu ispuniti njegove zelje. Starac ju je pustio u more, ali nije nista trazio od ribice. Kad je ribar to ispricao svojoj zeni ona ga je grdila i nazvala prostacinom i budalom i trazila da od te ribe trazi novo korito. Kad je to dobila, trazila je novu kucu, zelela je biti mocna vlastelinka, a zatim i svetla carica. Zivela je u dvorcu, imala je sve sto je pozelela dok je svoga muza poslala da radi u staji. Na kraju je zelela biti vladaricom mora i da joj zlatna ribica sluzi. Ribica se na to razljutila i nista nije na tu zelju odgovorila, a kada je ribar dosao kuci, nasao je opet svoju kolibu, zenu i prepuklo korito.

Ova kratka bajka mi se svidela jer je u njoj opisana zlatna ribica koja ispunjava zelje.:D Ja bih isto htela da imam takvu ribicu koja bi ispunjavala sve moje zelje.

HOCU KAFU!!!:)
 
Na obali mora ziveli su starac i starica. Starac je lovio ribe, a njegova zena je prela predju. Jednog dana je starac lovio ribe i uhvatio je zlatnu ribicu koja govori. Ribica je molila starca da je ne ubije, vec je pusti natrag u more, a ona ce njemu ispuniti njegove zelje. Starac ju je pustio u more, ali nije nista trazio od ribice. Kad je ribar to ispricao svojoj zeni ona ga je grdila i nazvala prostacinom i budalom i trazila da od te ribe trazi novo korito. Kad je to dobila, trazila je novu kucu, zelela je biti mocna vlastelinka, a zatim i svetla carica. Zivela je u dvorcu, imala je sve sto je pozelela dok je svoga muza poslala da radi u staji. Na kraju je zelela biti vladaricom mora i da joj zlatna ribica sluzi. Ribica se na to razljutila i nista nije na tu zelju odgovorila, a kada je ribar dosao kuci, nasao je opet svoju kolibu, zenu i prepuklo korito.

Ova kratka bajka mi se svidela jer je u njoj opisana zlatna ribica koja ispunjava zelje.:D Ja bih isto htela da imam takvu ribicu koja bi ispunjavala sve moje zelje.

HOCU KAFU!!!:)

Puškin - "Bajka o ribaru i ribici" (u stihu)

Kakvu kafu piješ? :kafa:
 
Ti pristajes da budes moja zlatna ribica?Pijem gorku nes kafu.:)

Može, sve dok ne tražiš da budeš moja gospodarica. To ne može. :lol:

jedna džinovska

2183083284_db50b7501b.jpg
 
Hvala.:)U ljudskoj prirodi je da zele vise nego sto neko moze dati tako da cu se ja za sad zadovoljiti ovom krupnicom od nes kafe,koja govori sve svetske jezike.:D
 
Setih se priče iz vremena dok sam bila gimnazijaka.

Družila sam se sa jednom devojkom iz susednog odeljenja. Bila je ekstra zgodna, inteligentna, komunikativna ... sjajno društvo. Ali, imala je problem: nikako nije mogla da nađe mladića. Svi su - kada danas razmišljam o tome - verovatno bili zaplašeni njenom upadljivom pojavom i količinom samopouzdanja.
I onda mi, jednog dana, sva ushićena kaže kako se pojavio "pravi" - student II godine prava, tip po njenoj meri. Zakazao joj je sastanak u "Moskvi". Obećala je da će mi odmah posle njihovog sastanka javiti utiske.

Ali, nije se javila ... Sutradan je bila vidno razočarana. Ispričala mi je šta se desilo: sastali su se kod "Moskve" i naručili kafu i sok. U početku je bila malo zategnuta situacija, ali se on onda opustio, i pokušavao da je šarmira duhovitim pričama. Popili su i drugu kafu .. pa je on naručio neki alkohol, i posle popijene čaše se potpuno raspištoljio. Krenuo je sa nekim vulgarnim vicevima i u jednom trenutku se toliko zacenio od smeha da mu je ... hm ... iz nosa izletela slina i uletela pravo u njenu šoljicu kafe. :lol::lol::lol:

Nije više htela ni da čuje za njega. :lol:
 
Koji bedak.:hahaha:Meni je jedan lik ubacio sibicu u kafu.Muva me i sve se nesto pravi vazan,baca kljuceve na sto,prica o kolima,praznom stanu a pali marlboro sibicom iskljucivo zbog mirisa sumpora koji voli.I tako prica dok op,ulete sibica u moju kafu.Onda sam ja preuzela kormilo iskoristila njegov spusten pogled zbog toga sto mu se desilo i pricala o svim glupostima koje sam cula od muskaraca.Poludeo je zamnom.:lol:
 
PA KAFA JE NESTO STO IMA nekoliko vrlo vaznih funkcija
kao prvo ujutro dize iz mrtvih hehehe
u toku radnog vremena trenuci odmora
povod je za druzenje posle posla sa na pr drugaricom
popodnevna dremka i budjenje se lakse podnese sa kafom
pijenje kafe sa voljenom osobom u krevetu isto nije zanemarujuce..cak sta vise
kafa posle odlicnog jela...pozdravaljam

znate li jos neku funkciju kafe u ovom smislu hehehehe
 
oh, fali mi konza..vreme je za kafu:)
evo ja sam kuci, i pijem kafu..uz forum..ne radim, sama sam, i imam hiljadu obaveza, ali ovih sat vremena, kooliranja, ne bih dala ni za sta:)
 
Moj ritual vezan je za prvu jutarnju kafu, u stvari prvih par jutarnjih kafi:p Prvi nes popijem u miru i tisini, dok deca i muz jos spavaju. Kada oni odu u skolu/vrtic/posao dok se spremam za posao popijem jos jedan, dva nesa; kako sam godinama radila od ...do , a sada imam klizno radno vreme, ponekad priustim sebi vidno razvlacenje uz kaficu, i cigarete dazu:p
 
dobro jutro drage dame..neuobicajeno vreme za mene na forumu...pijem kafu..pokusavam da dodjem sebi..pa da se spremim i da radim....hm..danas nesto neocekivano puno posla sa sve nekim bezveznim sastancima dogovorima...ali prezivecu naravno...a sad kafa...prijatan dan vam zelim
 
od kad imam problema sa gastritisom, pijem samo jacobs i eventualno nes. ranije sam pila tursku, s mlekom i malkice šećera. obavezno posle doručka, dok čitam novine. sad umesto turske, pijem jacobs, isto sa mlekom i na vrh kašičice šećera. ispijanje kafe za mene je pravi ritual. s obzirom na stomačne probleme, pijem samo jutarnju, eventualno i jednu popodnevnu, ako moram da radim i budem skoncentrisana.
inače, ne mogu sa svakim da pijem kafu. to mi je nekako, baš intimno. znači, ili sama, ili sa najbližim prijateljima i porodicom, ili nekim specijalnim momkom( do sad sam samo sa jednim pila tu jutarnju:heart:)
 
pa moze se druziti uz sokice..ne sporim..ali ujutro poceti funkcionisati bez kafe:eek:...eeeeeeeeeeeee to sporim..kafa mi treba kao surdi..imam nizak pritisak..ama brate da se ne lazemo..VOLIMMMMMMMMMMMMMMM KAFUUUUUUUUUUUUUUU:D:heart:
 
ja volim pravu jaku tursku domacu i naravno bez secera...intermezzo su bile jako lepe kafe sa specificnim ukusom koji je vukao na cokoladu a sad ne znam
 

Slične teme


Back
Top